No. 71 Woensdag 6 September 1922 45 F E U I Ij L ETON Een geheimzinnig geval. Nederland. e Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUI* te bezorgen bg N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advnrtentiën, «is geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer das acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Gemaskerde bandieten- Zaterdagnacht te ongeveer 1 uur, toen de landbouwer Wermer te Hooge Boekei, gemeente Losser, zich nog niet te ruste had begeven, kwamen door de voordeur 2 gemaskerde pereonen binnen, waarvan een met een revolver dreigde. W., die juist bezig was eeu kip te slachten, bleek niet een van de bangsten te zijn, want hij ging de in dringers met een mes te lijf, waarop deze een revolverschot losteu, en op de vlucht sloegen. Bij de verdere ach tervolging buitenshuis, werd W. in een zijner beenen geschoten. De cordate landbouwer, die van de bekomen schot wond niet te veel hinder ondervond, spande het paard in en begaf zich naar dr. Langelaan te Glanerbrug, die een verband legde. De inmiddels ge waarschuwde marechaussee organiseerde direct in vereeniging met gemeente veldwachters een inspectietocht in de buurtschap, doch zonder resultaat. (De Crt 24 Roman van H. W. Mevr. Wallenthin had intusschen een uur lang aan het bed van den ouden man gezeten en zich met zijn verzorging belast, maar er kwam geen verandering in zijn toestand. Hij bewoog wel de han den, maar zijn oogen bleven geslo ten, zijn geest verdoofd. De dominee kwam om zelf zonder troost haar te zeggen, dat de politie reeds naar alle stads wijken had getelegrapheerddat ze de krachtigste hulp en de y verig- ste nasporingen had toegezegd en hy ging weer heen met van angst knikkende kniëen. In zijn rade loosheid wist hij zelf niet meer waar hy hulp moest zoeken en hij dwaalde doelloos door de straten in de buurt rond, iederen leegloo- per aanhoudende om te vragen of hij niet een jong meisje had ge zien, zus en zoo gekleed. Bij deze gelegenheid zag hij Dago ber t voorbij rijden. Hij had getracht de verdenking, die hy jegens den jongen schilder koesterde, af te was, dat eeD groot gat in het tweede schip ontstond en dit in enkele minuten zonk. Voor de opvarenden was de schrik zeer groot en ieder trachtte nog zooveel mogelijk het leven te redden, één z»g geen anderen weg dan de door de aanvaring ontstane opening en 1oen hij zich aan den mast vastklemde kreeg hij uog een schtepslamp op het hoofd waardoor hij verwond werd. Aanvan kelijk was er geen hulp, totdat schipper van den Heuvel uit Breskens met zijn hoogaarts ter plaatse kwam en het reddingswerk begonreeds had hij enkele der mannen aan boord genomen, teen de stoomloo Isboot uit Vlissingen ter hulp kwam. Met deze boot ziju II der opvarenden en de loods naar Vlissingen gebracht. Een der elf mannen was dermate gewond, dat hij in het St. Joseph ziekenhuis moest worden opgenomen, waar des avonds zijn toe stand nog vrij ernstig was. Hij had vrij hooge koorts en sliep bijna steeds door. De andere 10 hevig verkleumde en door den schrik bevangen mannen werden ondergebracht in het hotel //Goes", waar alle mogelijke zorgen aan hen werd besteed, zoodat de meeste hunner na eenige uren van den ergsten schrik bekomen waren, andere daaren tegen waren den geheelen dag diep onder den indruk, te meer waar 7 hunner kameraden het leven bij den ramp verloren, vooral was dit het geval met een reeds bejaarden man, die eigenlijk uit liethebberij was mede gevaren met zijn schoonzoon, die tot de bemanning behoorde en die helaas het leven verloor. schudden en thans verdween ze geheel, teen Dagobert uit het ry tuig sprong en een gejaagdheid en angst aan den dag legde, die onmogelijk geveinsd konden zijn. Dagobert verliet hem weder, toen hij zich alles nauwkeurig had laten vertellen en stapte in 't rijtuig na met nadruk te hebben verklaard, dat hij het onmogelijke zou beproe ven om alles tot klaarheid te bren gen. Maar de predikant had alle hoop opgegeven. Wat hij van ds bedienden in het hotel had gehoord, was niet geschikt, hem te doen deeien in het vertrouwen van mevr. Wallenthin, dat de oude Lübke, als hy weer by kennis kwam, vol doende ophelderingen zou geven. Maar was het denkbaar, dat er geen verband bestond tusschen het ge beurde met den oude en met het meisje Zia had na hem alleen het hotel verlaten, zooals men vermoedde, in een huurrijtuig. Misschien had ze dit niet kunnen vinden en in den dichten mist van gisteravond wat kon het ervaren, onbeschermd meisje al niet overkomen zijn? Lübke wist zeker niets van haar lot, hoe raadselachtig 't ook was, wat hem in dezen toestand had kunnen brengen. Zoo verliep de voormiddag. Een Van de verongelukten is alleen Zaterdagmorgen een der lijken aange spoeld, van de overige was ook Zondag nog niets gevonden, wel is er bij Dishoek veel wrakgoed, voornamelijk hout aangespoeld, dat Zaterdagavond met een wagen vol naar Koudekcrke werd vervoerd en ter beschikking ge steld van den strandvonder. De geredden werden door tusschen- komst van den Engelschen consul van nieuwe kleeren voorzien, het meeste hadden zij aan boord moeten laten. De Belgische loods Brijsse, die op de Ezardian was, behoort zooals reeds gezegd tot de geredden, op de Zuiderdijk was een Nederlandsche loods. Tn afwachting van het beeiudigen van het onderzoek vertoefden de mannen ook Zondag nog fe Vlissingen. politie-beambte was nog eens in 't hotel berichten komen inwinnen en sinds hij weer was heengegaan, was alles stil gebleven. De dokter was teruggekomen en had zijn tevredenheid er over betuigd, dat de toestand niet verergerd was. Voor in het hotel heerschte veel drukte. «Logé's kwamen en ver trokken de huisbel was aanhou dend in beweging, zooals altijd bij zulke gelegenheden. In het paviljoen heerschte doodsche stilt-9. Eerst in den namiddag gaf de oude man zwakke teekenen van terugkeerend leven. Mevr. Wallen thin, die trouw aan zijn bed zat, verschrikte, hoe verlangend ze ook naar dit oogenblik had uitgezien. Ze was bang om de waarheid te vernemen. Met ademlooze angst boog ze over hem heen, ze lei haar handen op de zijne, die zoo koud waren als van een lijk en fluisterde hem haar naam toe. „Ik ben 't meneer Lübkeriep ze voorzichtig. Goddank, dat ge weer tot u zelf komtWe hebben heel veel angst om u uitgestaan". De zieke had wel geluid gehoord, maar niets verstaan. Hy opende de oogen en staarde in de lucht, toen vielen zijn oogleden weer dicht. Hy scheen nog niet geheel bij haar hand liet valles en eeu schoor steenbrand deed ontslaan. Op haar luid geschrei kwameu twee mannen toe snellen, die znh op het dak begaven om den brand te blusschen door den vreeselijken rook had een dier mannen hefcougeluk van het dak der natuurlijk niet zeer hooge woning te vallen eD kwam in het kippenhok van eeu daar naast wonenden boer terecht, die woe dend naar buifen kwam stormen, den man bij den kraag pakte en hem op een pak slaag onthaalde, dat de ander zich zoo maar niet Het welgevallen, zoodat een vreeselijke worsteling ont stond, die daarmede eindigde, dat de veldwachter, geholpen door eenige bij hetspectakel aanwezige personen, beiden in het arrestantenhok stopte. En dat alles door het buiten laten staan van een paar klompen. De inzender staat voor de juistheid van het verhaal in Tel. Ongeluk bij vuurwerkDonder dagavond is bij het vuurwerk op den Amstel bij Amsterdam een stuk te gauw afgegaan, waardoor den maD, voor het ontsteken aangewezen, een been werd versplinterd. kennis te zijn, maar slechts een poging te doen om iets te begrypen van zijn toestand. Kreunend liet hij het hoofd dieper in het kussen terugzinken hij wilde een zyner handen oplichten, maar ze viel weer krachteloos neder. ,/Hebt ge iets noodig, m'neer Lübke?" vroeg mevr. Wallenthin bezorgd. Hij zweeg, hij dacht reeds na, dit bewees zijn uiterlijk. „Lübke", was het eerste, wat over zijn lippen kwam, hij prevelde het voor zich heen, terwijl hij de oogen weer opende en op het bed tuurde. //Lübke*, herhaalde h(j nauwelijks hoerbaar en zijn oogen vielen weer toe. Zijn gelaat was doodsbleek, zyn trekken waarin zooeven een oogen blik leven scheen te komen, namen hun vorige onbeweeglijkheid weer aan. Er verliepen minuten, gedurende welke zijn geest weer in duister nis was weggezonken. Toen bewogen zich zyn kleur- looze, ingezonken lippen en zijn gelaatstrekken vertoonden een smartelijke uitdrukking. Hij trachtte wederom de hand aan het voorhoofd te brengen. Het scheepsongeval hij de Walchersche kust. Betreffende een ernstige aanvaring, welke Zaterdag morgen te 5 uur voor Dishcek bij strandhoofd 20 plaats had, meldt men ons, dat de Zuiderdijk van de Holland Amerikalijn het goede vaarwater hield; van de andere richting kwam de kleine Engelsche stoomboot Ezardian. Hoe de aanvaring geschiedde is nog niet juist vastgesteld, maar wel dat zij zoo hevig Kleine oorzaken. Een wielrijder reed met bijna ongeloofelijke snelheid over den IJselmondschen weg, tot hij plotseling tegen een paar klompen aanreed, die een boer op den weg had laten staan, waardoor hij hals over kop bij een kleermaker, die voor zijn wening zat te werken, onder de tafel terecht kwam. Deze tuimelde onderst boven. Hierdoor schrikte zijn vrouw zoo geweldig, dat zij een ketel koffie, die zij pas opgeschonken had, uit haar handen liet vallen, met het treurig gevolg, dat de inhoud op het lichaam van den slapenden hond terecht kwam, die, deerlijk verbrand, vreeselijk jankend, de deur uitvloog, waardoor een buur vrouw, die bezig was met spek bakken, zoo geweldig schrok dat zij de pan uit Bedwelming en berooving. Eeu agent van politie heeft in de Nieuwe Plantage te Rotterdam iemand aange troffen, die telkens het bewustzijn verloor. Hij deed hem overbrengen naar het ziekenhuis aan den Goolsiogel, waar de man, die een tijdelijk hier in een hotel verblijvende stuurman bleek te zijn, verklaarde, met eenige hem on bekende vrouwen uitgeweest te zijn en Wordt vervolgd

Volksblad | 1922 | | pagina 1