Gemeenteraad van Góes. Stadsnieuws- Nederland. aan België's kant is Waaruit volgt, dat er een minnelijke schikking getroffen moet worden, waarbij elk der twee landen evenveel rechten krijgt. Dit zou, dunkt ons, het best kunnen gebeuren, door de opper macht over de Wielingen te ver- deelen „volgens den dal weg", zoodat België dan recht zou krijgen op de tegen zijn grondgebied liggende helft, terwijl de andere helft aan ons bleef. Beide landen hadden dan een goeden uitweg naar zee. Vrijdagmiddag vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Ilajenius, die de verga dering op de gebruikelijke wijze opende. Afwezig waren de heeren Goedbloed en Constandse, de laatste met bericht van verhindering wegens uitstedigheid. Gemeenterekening 1921. Aanbieding der gemeenterekening over 1921, welke sluit met een batig saldo van f 50.6-13,36. De rekening zal naar de financieele •commissie gaan en in de vo'gende raadsvergadering worden behandeld. Voordracht setters. De volgende voordracht voor zetters werd opgemaakt le vacature 1. P. A. de Ligny. 2. J. C. van de Weert. 2e vacature 1. W. Wattez. 2. J. C. v. d. Peijl. Keuringsdienst van vee en vleesch. Aangeboden werd een verordening op het financieel beheer van den keuringsdienst voor vee en vleesch. Vóór de behandeling der begrooting las de voorzitter een adres van alle sisgers van Goes voor, waarin wotdt verzocht de behandeling van dit pünt uit te stellen omdat zij een bespreking over de tarieven zouden hebben met den directeur der vleeschkeuringsdienst. De voorzitter zegt dat wel een con ferentie door den heer v. Baak aan de slagers is toegezegd, maar niet over de tarieven. Dit moet verkeerd begrepen zijn Op de conferentie zou alleen over de uitvoering der vleeschkeuringswet worden gesproken b.v. over de wijze van aangifte en over de wijze vanjdooden. De tarieven hier vastgesteld zijn lager dan die van de kring Ovezand, maar iets hooger dan die van Middelburg dat met Vlissingen samen doet. De heer de Die zegt dat de slagers de keurloonen moeten betalen, kan men nu' met hen niet spreken over het fin. gedeelte De voorzitter vermoedt dat het keurloon wel op de consumenten zal worden verhaald. Verandering der ta rieven kan niet geschieden zonder de begrooting af te keuren. De heer Vienings betwijfelt het of het .keurloon op de consumenten zal worden verhaald. Spreker zou de slagers de gelegenheid willen geven met den veearts over de tarieven te spreken. De voorzitter zou er tegen zijn dat maar aan iedereen moet worden ge vraagdzijn jullie het daarmee eens? Spr. is voor samenwerking, maar dat kau ook te ver gaan. De heer v. d. Bout meent zich te herinneren, dat alleen over de toepas sing van de wet zou worden gesproken en ook wel over de verhouding der tarieven. Daarna werd de begrooting behan deld. De heer De Die merkt op, dat in de besloten vergadering gebleken is, dat het salaiis van den keurmeester door de verschillende bijverdiensten f 3500 zou worden. De voorzitter zegt dat dit punt thans niet aan de orde is. Verschillende ge meenten vonden het aanvangssalaris als ambtenaar voor den keuringsdienst Goes tf 2600) ook te hoog. De heer Vienings vond een vergoe ding van f 400 voor administratie aan de gemeente Goes te gering. De voorzitter zeide dat men er al heel blij mede was. De voorzitter merkt op dat een motorrijwiel noodig is omdat op ver schillende plaatsen Woensdag de vaste slachtdag is. Eu het vee moet levend en dood gekeurd worden. Wat het gebouwtje voor laboratorium betreft, in de 7000 gulden is naar de dir. van gemeentewerken meedeelt alles inbegrepen alsrekken, takels, vaste tafels, gas en waterleiding De bedoe ling is het gebouwtje te zetten op het terrein van het voorma'ige Rijksland bouwproefstation. De heer Duvekot vond het bedrag van f7000 toch wel wat hoog. Het doet er niet loe of één of meerdere gemeenten het betalen. Een midden standswoning, beschilderd en beplakt, kau voor f 6500 worden gezet. De heer De Looff kan, gezien de teekening, niet gelooveu dat het zoo duur moest zijn. De voorzitter merkte op, dat alles er bij inbegrepen is. De. raming kan meevallen. De heer De Die vraagt of de cone giergewoning van het Proefstation niet geschikt is. De heer Vienings zou wenschen dat B. en W. nog eens onder de oogen zullen zien of het gebouwtje niet goed- kooper kan. De voorzitter zegt dat de inrichting aan de wet moet voldoen. Behalve het gebouwtje voor noodsiachlingen is er ook nog het laboratorium. De heer vau Baak, die in alle op zichten ten zeerste heeft meegewerkt, zal zijn eigen microskoop er in zetten. Anders zou daarvoor ook nog f 600 a f 700 voor uitgegeven moeten worden. Ook de stempels moeten aan de voor schriften voldoen. De voorzitter meent dat aan de conciërgewoning nog heel wat zou moete.i gebeuren voordat deze voor de Vleeschkeuringsdienst geschikt zou zijn en dan moet er nog een n'euwe woning voor een concierge gebouwd worden. De heer Oosterbaan acht de be doelde woning niet geschikt voor den keuringsdienst. De, heer Duvekot meent dat het financieel belang van de gemeente in de eerste plaats iu het oog moet worr den gehouden, De voorzitter vraagt of de heer Duvekot werkelijk meent dat B. en W. de zaken duur maken. Het is geen stelletje dat je in de gaten moet hou den. Er wordt steeds naar gestreefd om de zaken zco goedkoop mogelijk te houden met inachtneming van de wet telijke voorschriften. De heer Duvekot zegt dat voor de gemeentehuishouding de laatste jaren zeer veel geld is uitgegeven, door de staatsinmenging op verschillend gebied. Spreker zou het toejuichen als het gebouw f 5000 inplaats van t 7000 zou kosten. Indertijd is het voor gesteld J of er ook „nog maar een gebouwtje voor noodsiachtingen en laboratorium" zou moeten komen. En nu dit. De keurings dienst voor Waren is ook tegen gevallen omdat de gemeente de helft moest be talen zonder dat we het wisten. De heer v. d. Bout zegt dat de voorschriften waaraan het gebouwtje mpet voldoen eerst later zijn gekomen. Dit ontwerp is al het vierde om te trachten de inrichting zoo goedkoop mogelijk te maken. We zijn al op ver schillende wijzen vervolgd en achter- volgd om ons aan den gang te krijgen ter uitvoering van deze wet. De begrooting werd hierna goedge keurd z.h.s. De heer DuvekotDat zullen we wel moeten. De heer v. d. Bout en Stieger Dat is het ware woord. Bet adres der slagers werd voor kennisgeving aangenomen. Het zal ter kennis van den heer van Baak worden gebracht. Misschien zal deze dan nog eens over de uitvoering der vleesch keuringswet met de slagers confereeren. De voorzitter zegt neg dat deze tarieven s'echts voor drie maanden gelden. Hierna werd de vergadering enkele oogenblikken gesloten. Aankoop Rijkslandbouwproefstation. Aan de orde was hierna het voorstel om van het Rijk over te nemen het gebouw van het voormalige Rijksland bouwproefstation en dit te bestemmen tot laboratorium voor den keuringsdienst van Waren alsmede om het tijdelijk bij laatstgenoemden dienst in gebruik zijnd gebouw benevens twee lokalen der O. L. School B aan de vereeniging „De Ambachtsschool»' te verhuren ten einde dienst te doen tot huisvesting der vakschool voor meisjes. De voorzitter licht het voorstel nader toe. Volgens den Inspecteur van het Vakonderwijs deugde het Rijksland- bouwproefstaiioa niet voor de vakschool voor meisjes. Verschillende raadsleden hebben onder leiding van den heer van Berk het gebouw in oogenschouw genomen. Het voorstel wordt verder z.h.s. en zonder discussie aangenomen. Nadat de vergadering reeds is ge sloten, wordt deze nogmaals geopend. De voorzitter uitte hartelijke woor den aan het adres van dhi. De Ruyter de Wildt, die de stad gaat verlaten en zegt hem dank voor alles wat hij in het belang der gemeente heeft gedaan, niet alleen als raads'id maar ook als lid vau verschillende openbare instel lingen. De heer De Ruyter de Wildt dankte voor de welwillende woorden door den voorzitter gesproken. Hierna sluiting. De niet vermelde voorstellen werden zonder discussie aangenomen. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. La Porte voor het publiek ziju geopend. Heel uurCbor der jüngern Pilger uit Wagner's „Tannhauser." Half uurIersch Volkslied „Home Sweet home". Benoemd tot leeraar aan de Midd. Tech. School te Groningen A. van der Weele, geb. te Colijnsplaat, oud leer ling der A. B. S. te Goes. Benoemd tot machiuist aan het Stoomgemaal te Kattendijke de heer J. Meeuwse, machinist bij de Kon. Ned. Stoomvaart-Mij. te Rotterdim, vroeger te Goes. Gedurende de le helft der maand Augustus 1922. Ingekomen Joh. Maat, slagersknecht van Drie wegen, 's Heer Hendrikskinderenstr. 55. M. van der Wis, kantoorbediende, van 's Gravenhage, Ganzepoortstr. 12. H. Reijerse, expediteur, van Aarden burg, J. A. van der Goeskade 39. W. de Klerk, huisknecht, van Baam, Stoofstraat 9. Vertrokken S. Labeur, kinderjuffrouw, naar Vlissingen. J. P, Harmsen, koopman, naar Velsen. P. Harinck, smid, naar Koudekerke. C. H. Meijer, kantoor bediende, naar Vlissingen. G. Wille- boer, idem, naar Hoorn. J. J. Osse- waarde, bakkersknecht, naar Hilversum. Geslaagd te 's Gravenhage voor Surnumerair van de Directe Belastingen dhr. W. H. v. d. Berge Azn. alhier. Ook Maandag- en Dinsdagavond mocht de kermis zich in een druk bezoek verheugen. Masr de Dinsdag middag spande de kroon. Toen leek het of geheel Zuid- en Noord-Beve land zich op de' Groote Markt had verzameld. Ook zagen wij verschillende Middelburgsche gezichten en Wal- chersche kleederdrachten. Het was een drukte van belang en de menschen stroomden de tenten en inrichtingen binnen. Men zag niets dan glundere gezichlen zoowel van de ker misgasten als van de kermisklanten. Ouder gewoonte was op verschillende plaatsen gelegenheid tot dansen en klonk muziek van diverse instrumenten uit die cafe's op. Zingende en hossende groepjes trok ken tot laat in den avond de stad door. Zoo behoort ook deze kermis weer tot het verleden. Het was een gezellige kermis die in goede orde en harmonie gevierd werd. In totaal werden gedurende de ker misdagen slechts vier processen-verbaal wegens dronkenschap opgemaakt. Dinsdagnamiddag vergaderde in „de Korenbeurs" de commissie voor de cp Woensdag 6 September a.s. te houden ringrijderij en auto- en motorwedstrijden met het dag. bestuur van Vreemde lingenverkeer om te 7amen het uitge breide programma nader te regelen. De deelname aan de verschillende spelen overtreft verre de verwachting. Aan de ringrijderij nemen meer dan twintig paren deel, terwijl het aantal liefhebbers voor de motorwedstrijden in de dertig bedraagt. De optocht der deelnemers zal wor den opgesteld op het Stationsplein, vanwaar gereden wordt naar het feest terrein „Klein Frankrijk". Eén of twee muziekgezelschappen zullen de wed strijden opluisteren. Op het terrein zal een ververschiags- tent worden geplaatst, terwijl ook de gelegenheid zal worden opengesteld tot het opbergen van fietsen. Om 7 uur 's avonds heeft in het „Schuttershof" de prijsuitdeeling plaats. Diverse prijzen zullen wotden uitge loofd, evenals verleden jaar. Aan den wisselbeker, uitgeloofd door II.M. de Koningin wordt als le prijs tevens nog een andere fraaie prijs toegevoegd. Na de prijsuitdeeling vangt het concert aan van het Middelburgsch Stedelijk Muziekkorps, ouder leiding van den heer Jan Morks, Werkplaats van valsche mun ters ontdekt. Maandagnacht werden eenige agenten op den Schiedamschen dijk te Rotterdam aangesproken door een man, die vertelde dat zijn baas, de straatventer W. K,, een valschen gulden had ontvangen van twee onbe- bende vrouwen. Nadat deze haring had den gekocht, waren zij naar twee man nen geloopen, die op eenigen afstand wachtten. Bij de komst der politie ging een der mannen op de vlucht, doch de twee vrouwen en de aadere man werden gearresteerd, verdacht van het uilgeven van valsch geld. Bij den los werkman B. V. werd iu diens woning huiszoeking gedaan, waar echter niets gevonden werd. Dinsdagmiddag werden de woningen der twee vrouwen B. M. en vau ZoNDAGSLUlTING APOTHEKEN. Nieuwe Muziek Speelwerk Torenuurwerk. Benoemd. Bevolking. Geslaagd. De laatste dagen der Kermis, Vreemdelingenverkeer.

Volksblad | 1922 | | pagina 2