No. 67 Woensdag 23 Augustus 1922 45s jaargang Een geheimzinnig geval. FEUILLETON Stadsnieuws. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnemettsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUP te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjaring*-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor des prijs van f I, Euphonia. Op Vrijdag a.s. 25 Augustus hoopt de harmonie „Euphonia" een concert te geven in de tent op de Groote Markt, des avonds te 8 uren. Zij zal dan uitvoeren het volgende programma 1. Bon Voyage, Marche, A.W. Ganter. 2. Ouverture Opera „Der Kalif von Bagdad//, Boieldieu. 3. „Nights of Gladness//, Waltz., Ch. Ancliffe. 4. Grande Fantaisie sur Verdi's Opera „Atilla", Roeien. Pauze. 5. Souvenir de la Haije, Marche, Bloklaud. 6. Ouverture Lyrique „Walram/', M. J. H. Kessels. 7. Leuchtkafer, Idyll (op verzoek) E. Urbach. 8. Eantaisie Bonne Etoile", L. Canivez. 9, Finale. Concert Gasthuis. Het concert van de Zangver. O. B. K., dat Woensdagavond in den tuin van het Gasthuis plaats vond, is naar wmsch geslaagd. Dien avond werden de ouden van dagen en de patiënten door de ver. getracteerd, terwij! dhr. Thiery. die had verzocht onder het gehoor te mogen zijn, eveneens de oudjes en patiën ten tracteerde. De Zangver. werd uit naam van den diiecteur van het Gasthuis, dhr. Oosten, dank gebracht voor den aangenamen avond. Benoemd. Met ingang van 1 September a.s. is benoemd tot Hoofd bestel ier aan het Postkantoor te Middelburg J. M. Min naar, besteller aan het Postkantoor alhier. Kader-Landstorm. Tijdeus de dezer dagen te Bred? ge houden zomeroefeningen van den kader- lanJstorm, werden de navolgende tot de Kader-Landstorm Comp. Zeeland hehoorende vrijwilligers bevorderd tot korporaal van de afd. Goes A. M. van There en J. E. Oosterbaan, terwijl bij de gehouden schietwedstrijden de 21 Roman van H W. Maar toch bleef haar hart onrustig kloppen en haar oogen vulden zich met tranen, toen ze weer dacht aan hen, van wie men haar met geweld had gescheiden. V. De poort van het hotel was sinds larg gesloten, nadat 's avonds een fiacre de pretmakers onder de gasten voor het tegen den morgen eindigend masker bal had afgehaald, toen eens klaps de hel heftig in beweging werd gebracht. De huisknecht, die den dienst van nachtportier waarnam, kwam traag uit z(jn bed en ging opendoen. 5de prijs werd behaald door S. A Reijerse. Een tweetal jaren geleden schreven wij over de kosterskamer in de Ned. Herv. Kerk te Goes. Thans treffen we in „de Nederlander" een stukje hier over aan van Kees v, d. Meer. Na de opmerking te hebben gemaakt dat het niet in de bedoeling kan liggen een lijst te geven van al het bezienswaar dige, daar men het zelf moet zien in het milieu, waarin het zoo schitterend „opdoet//, schrijft deze De heer Wessels is er in geslaagd een tamelijk rijke verzameling aan te leggen van wat betrekking heeft op kleeding en huiselijk leven van de Zeeuwsche boeren. Men ziet er oude hoofddeksels, spanen doozen voor mut sen e.a., tintelkot met vuurslag, bij opgravingen gevonden brokstukken van 1774, zakdoeken, kunstig gesneden meshefteneen mandje, zooals de pachtboer gebruikte om er zijn land heer de eerste veldvruchten in aan te bieden, boterkroezeu, antiek tafelgerei, kabinetkommen, horloges („boeren- knollea//) en nog veel meer. Een pracht-exemplaar is de eiken houten boerenkist, zooals men ze haast uiet meer vast kan krijgen. Voorts is er eeu collectie Zeeuwsche en andere penningen eu munten, waar onder enkele bijzondere exemplaren en een oude presidiale stoel Op het ge bied van de drukkunst zijn er vele houten cliché's, platen, houtsneden, en nog enkele waardevolle boeken, ter wijl er ook nog (en paar mooie aqua rellen plaats vinden. Een hanl- en een voetboog, een veranderd keigeweer van 1815, met toebehooren, vullen de werkelijk bezienswaardige verzameling aan. Terecht is de opmerking gemaakt,, dat deze kunst verzamelende koster wel een unicum is in ons land. En dat de kosterskamer een bezoek over- waatd is. Onder de bezienswaardigheden van de stad Goes mag deze zome'-expositie wel meetellen. Raads-ageiida. Openbare vergadering van dea Raad der gemeente Goes, op Viijdag den 25 Augustus 1922, des namiddags twee uur. Punten van behandeling Vaststelling der notulen van de vergadering van 14 Juni 1922, 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om afschrijving van belasting 3. Voorstel tot het heffen van een recognitie van de heeren L H. A. Frenks, W. Siepman en A. Merison voor het hebben van ligplaats in de haven voor hunne vischbootjes. 4. Voorstel tot het heffen van een recognitie van den heer A. A. Spran» gers voor het hebben van een steenen trap op gemeentegrond. 5. Voorstel tot verkoop van enkele strookjes grond aan de N.V. Spoor wegmaatschappij „Zuid-Beveland//. 6. Verzoek van de N.V. Goesche Rij tuig- en Automobielmaatschappij om subsidie ten behoeve van den bij haar in exploitatie komenden motor-omni- busdienst Goes Wolphaartsdijksche veer. 7. Herstemmiüg over het voorstel van den heer J. W. Vieïiings om het verzoek van het bestuur der vanwege den R. C. Politiebond „St. Miehaël" gevestigde politie-vakschool aan te houden tot de behandeling der ge in eente-begrootiDg voor 1923 en als dan het thans aan de vakschool van den Ned. Politiebond gegeven wordend subsidie over beide scholen te ver- deelen. 8. Beslui) van het bestuur ven het Gasthuis tot wijziging der begreoting dier instelling voor 1921. Een ouden man stond voor de deur, doornat en met de jaskraag tot aan den hoed opgetrokken. „Is juffr. Zia, die dezen avond mijnheer Lübke kwam bezoeken, iets overkomen vroeg de predi kant Behrend buiten adem. „Die is al lang weg. Ik heb haar zien heengaan, zoo wat om tien uren. Hij had een vigilante voor haar besteld". De oude man vouwde bevend de handen ineen. Hij had ztlf aange boden den langen weg in een vigilante af te leggen, toen me» tot middernacht tevergeefs op het meisje had zitten wachten. „Mjjn God, waar kan ze zijn Ze is nog een kindZou haar een ongeluk zijn overkomen Ga toch dadelijk mijnheer Lübke waar schuwen misschien weet hij ophel dering te geven De portier ging bereidwillig met een licht in de hand de plaats op. Maar het paviljoen was leeg. Het bed was ongereptalleen Jakob, die wakker werd, keek knipoogend in het licht. „Papa Lübke riep hij, als miste ook hij den afwezige. De portier hracht den predikant de tijding, dat mijnheer Lübke nog niet thuife was hij herinnerde zich, dat hij 's avonds voor een logé op een boodschap was uitgegaan, van welke hij nog niet scheen terug gekeerd. De predikant meende eerst hierin een troostgrond te vinden. „Misschien is hij dan met het meisje meegegaan?" vroeg hij, rui mer ademend. „Toch niet. Zij is na hem ver trokken ze verwachtte hem niet terug". De predikant, ten prooi aan den hevigsten angst, trachtte zijn ge dachten te verzamelen. „Kan men niet te weten komen, waarheen hy gezonden is?" „Onmogelijk. Hij heeft 't zeker 9. Rekening van het Burgerlijk Armbesluurover 1921. 10. Vaststelling Ie suppletoir ko hier Hondenbelasting dienstjaar 1922. 11. Aanbieding der Gemeenfereke* uilig over 1921. 12. Opmaken van eeu voordracht ter benoeming van twee leden in het College van Zetters wegens periodieke aftreding van de heeren P. A. de Ligoy en W, Wattez. 13. Verzoek van den heer J. A. Flink om ontslag als lid van de Schat tingscommissie. 14. Voorstel tot intrekking eu wy- ziging van verleende bijslagen op pen sioenen en wijziging verleende gratifi catiën aan de gewezen vakonderwijze ressen aan de O. L. School B. 15. Voorsfel tot vaststelliug der bijdragen, bedoeld bij art, 102 der Lager-Onderwijswet 1920 ten behoeve van liet bijzonder vervolgonderwijs over 1921. 16. Voorstel tot vaststelling eener verordening als bedoeld bij art. 114bis der Gemeentewet, op het financieel beheer van den keuringsdienst voor veè en vleesch. 17. Voorsiel tot vaststelling der begrooting voorden keuringsdienst voor vee en vleesch voor het dienstjaar 1922. 18. Voorstel om aan Z.Exc. den Minister van Arbeid dispensatie te ver zoeken van het voorschiift, vervat in art. 61, le lid van het Kon. Besluit van 5 Juni 1920 (Staatsblad no. 285). 19. Voorstel om van het Rijk over te nemen het gebouw van het voor malige RijksLndbouwproefstation en dit te bestemmen tot laboTatoriuiB voor den keuringsdienst van Waren alsmede om bet tijdelijk bij laatstgenoemden dienst in gebruik zijnd gebouw benevens twee lokalen der O. L. School B aan de vereeniging „De Ambachtsschool" te verhuren teneinde dienst te doen tot huisvesting der vakschool voor meisjes. aan niemand gezegd, want hy ver telt nooit iets en de logé, die alleen maar een kamer verlangde tot aan 't vertrek van den trein, is zeker weer vertrokken". „Ge weet ook niet, wie hij was „Omdat hy den nacht niet wilde overblijven is hem het vreemde lingen-boek niet voorgelegd". De predikant wrong zich de handen. „Welk naricht moet ik thans brengen sprak hij moedeloos voor zich heen. „Het jonge meisje heeft immers altijd een vigilante genomen, als ze 's Zondags uit het hotel ging?" „Natuurlykdat gaf een gerust stelling maar des 'te onverklaar baarder is 't mijIk ga naar den naasten politiepost om aangifte te doen. De nacht is zoo donker. Ik huiver als ik ga nadenken Kêderskamer Museum te Goes. Wordt vervolgd),

Volksblad | 1922 | | pagina 1