Uit den Vreemde. Sport» Er.. is ook dit jaar wel gelegeubeid om zich te vermaken. Wij vinden o.a. De Vliegcaroussel van Janvier en van Wegkamp, het theater Bosco met zijn ezels en pounie's, Slaberdewaski met een prachtsorteering apen, en de Bios coop met prachtfilms. Wie zijn maag ook wat wil laten genieten, kan goed terecht bij de wafel kramen vaa de erven Smits, Bezooijen of wed. Evertseu op de Vlasmarkt, terwijl op de Groote Markt de gebak kraam van Janvier, de suikerkraam van Gebrs. v. d Leeuw en niet te ver geten de koekloterij van G'. v. d. Wijn gaard den iuwendigen inensch uitste kend Verzorgen. Wie na al wat hij heeft beleefd of op den terugweg nog denkt te beleven, bang voor een flauw gevoel in de maag is, raden we aan bij elk van die gelegenheden een zak vol lekkers mee te nemen. Ook de thuisgeblevenen zul len het zeer op prijs stellen wanneer er nog wat over is, In de La Frêuaye'iaai in het depar tement Cöte du Nord (Frankrijk) heeft een visscher op zeer onaangename wijze met een bijzonder groot exemplaar van deze vischsoort kennis gemaakt. De man had een reusachtige rog ge vangen, maar op het oogenblik, dat hij de visch beetpakte, ontving hij zulk een hevigen schok, dat hij neerviel. Daarop poogde hij een ijzeren spijl in 't lichaam van den visch te drijven, maar ontving opnieuw krachtige schok ken. Hij liet echter den wilden water bewoner niet schieten én na eenige eogenblikken werden de schokken zwakker en zwakker. Ten slotte slaagde hij er in zijn vangst binnen boord te halen. Visschers, die dergelijke gevallen meer bij de hand gehad hadden, ver. klaarden dat de electrische schokken, welke sommige groote visschen vau dit soort uitzenden, soms zoo krachtig zijn, dat zij de armen van een sterken man voor een tijdje lam maken. De kosten van het levensonderhoud zijn van 15 Juli tot 14 Augustus gestegen met 124 pet. De Londensche conferentie, schrijft Vorwirts, heeft duidelijk bewezen, dat Frankrijk met zijn politiek van dwang maatregelen alleen staat. Zal het nu gebruik maken van de vrijheid van hande'en, die het zich heeft voorbe houden En wat zal het dan doen Ekoitomische dwangmaatregelen kan het alleen niet doorzetten, daar bijv. een tolgrens aan den Rijn, om effect te hebben, ook de Belgische, Engelsche en Amerikaansche bezettingszone zou moeten omvatten. Met militairen dwang zou het de schending der verdragen ten top drijven. De Vorwarts is daarom van meening, dat de Fransche regeering zich wel tweemaal zal bedenken, voor zij over gaat tot een actie die haar isolement zou voltooien, zonder haar ook maar eeuigsziDB te baten. De D. A. Ztg. schrijftVoer het eerst sedert 1919 is het Frankrijk mis lukt zijn streven naar de hegemonie en iu zjjn financieele henschenschimmen en haat gedrenkten vernietigingswil tegen een groot volk met dreigementen tegen den zin der andere Entente- staten door te zetten. den 20-jarigen Bonifacias Baum, wonende te Nederiover-Heembeck. lede ren Zondag deden zij een wandeling. Daar de ouders van het, meisje Maan dagmorgen oin 2 uur vaststelden, dat hun dochter nog niet thuis was ge- komeu, zonden zij hunnen zoon uit om naar haar te zoeken. Op een 500-tal Meter van het ouderlijk huis, vond de jongeling het lijk zijner zuster. De politie werd gewaarschuwd. Lit de lijkschouwing bleek d»t het meisje werd mishandeld en gewurgd. Vermoe dens vielen op haar minnaar en de politie te Neder-over-Heembeek begaf zieh dadelijk naar de woning van Bauin, die echter nog niet thuis was gekomen. Zqn persoonsbeschrijving werd in alle richtingen verzondeu. Maandagmorgen om 11 uur stapte het parket ter plaatse af. De magistraten oudervroegen lang durig Lodewijk VanJerzeepen die het lijk ontdekte. De 17-jarige jongeling verklaarde, dat het lijk op den rug lag. Het aangezicht, de handen, en kleederen waren met slijk besmaurd de mond was vol bloed. Het is 8 maanden geleden, dat het slachtoffer kennis aanknoopte met Baum. Hij moest in December a s. zich bij zijn regiment gaan vervoegen. Hij beminde hartstochtelijk het meisje en vreesde haar,tijdens zijn afwezigheid, te verliezen. Volgens later bericht is de dader aangehoude», die een volledige beken tenis aflegde 94 Milliard aan bankpapier in één week Een Reater-telegraua wit Weeweu meldt, dat over de afgeloopes week de uitgifte van bankpapier in Oosten rijk het record haalde van 94 milliard. Het totaalbedra^der in omloop zijnde biljetten is thans 768 milliard. Te Weenen zijn over de laatste maand de kosten van levensonderhoud verdubbeld. Men meldt uit Essen Door de nieuwe daling van de mark, en'het daardoor veroorzaakte gevaar van het leegkoopen der winkels door buiten landers inet geld van hoogen koers, hebben de overheden in het bezette Rijnland, in overeenstemming met de belanghebbende kringen van kooplieden en verbruikers, besloten, de vroeger reeds eens ingevoerde veroidenmg nopens de beperking van den verkoop, in den kleinhandel, aan buitenlanders, opnieuw van kracht te verklaren. Deze verordening ie thans aan de Rijnlandcommissie ter goedkeuring onderworpen, en zij zal worden afge kondigd, zoodra het vaststaat, dat die commissie, van het standpunt van de veiligheid en de behoeften der bezettings troepen, daartegen geen bezwaren heeft. De correspondent van de N.R.Ct. te Berlijn seint d.d. 15 dezer: De dollar is heden, na het sluitings uur der beurs, verder gestegen. In handelsi en nijverheidskringen is men radeloos. Men vreest, dat deze nieuwe cata strophe niet alleen de allertreurigste oeconomische gevolgen zal hebben, maar ook onvermijdelijk politieke on regelmatigheden na zich zal slepen. Te Leipzig staken de keil nets. De aanstaande jaai markt wordt door deze beweging ernstig bedreigd. In verschillende streken van het rijk staken de communistische land arbeiders. Te Koningsbergen staken de havenarbeiders. Zij verlangen 60 a 75 pet. loonsverhooging. Oorlog is een ding dat begint zonder dat men het weet en dat voortduurt als het reeds geëindigd is. Dit spel wordt gespeeld door twee soorten spelersde eersten die verplicht worden te spelen en die er niets van willen weten, de tweeden, die het spel loven en niet willen spelen. De eerste noemt men soldaten, de anderen de goede patriotten. „Waarom bestaat de oorlog?" De oorlog is een radikaal mid lel tegen tandpijn, zwa trlijvigheid en levensvreugde. Hij werd uitgevonden door een zekeren Caesar, die ook de uitvinder is van de Belgen, de dap persten aller Galliërs. De oorlog be vordert nieuwe handelsmelhodes, maakt een volk beroemd en leert de meuscheu sterven met het vaderlandsche lied op de lippen. Hij is een van de grootste hulpbronnen van de parlementaire wel sprekendheid. Wie voert den oorlog De soldaten, maar de generaals winnen hem. „Wat is een soldaat Een soldaat is een onredelijk schepsel, metende I M. 65 tot 2 Meter. Het eet soep, krjjgt soldij en jenever, en vloekt. Als het doodgeschoten is noemt men het een „held". „Wat is een generaal Een generaal is eeH man, die op een paard rijdt, dat een ander betaalt. Hij is zeer fier als een soldaat een „held" wordt. „Hoe ontstaat de oorlog Door een koolmijn, een wijnberg of een consortium van banken. Op een zekére» dag zijn twee volkeren te gelijk zeei boos en meenen werkelijk dat men hun groot onrecht heeft aangedaan. ffHoe eindigt de oorlog ?t Met de witte vlag. „Wat beteekent de kleur van die vl»g?"' De onschuld. De aangekondigde verhoogingen der huishuren zal een protestbeweging der banrderB tengevolge hebben. Te Berliju Neu Kolu werd Donderdagavond al een groote vergadering gehouden. Som mige huurdersorgauisaties houden reke ning met de mogelijkheid van een staking der huurders, een staking die natuurlijk in het niet betalen van de huishuren zou bestaan. Te Weenen beeft een communis tische betooging plaats gehad. Volgens de bladen namen er slechts een paar duizend personen aan deel. Alles ver liep in kalmte. De stemming te Weenen in het algemeen blijft echter buitengewoon gedrukt en ongerust. Alle landen om de Middellandsche zee lijden onder eeu geweldige hitte. In Algiers brengt deze groote schade toe aan den wijnoogst. Meu had binnen enkele dagen de druiven hopen te pluk ken maar de voortdurende heete adem van den Sirocco (den Sahara-wind) ver schroeit alles. De thermometer wijst in de schaduw 164 gr. aan. In Zuid Frankrijk gaat de warmte langzaam naar het Noorden. In Toulon én in het Val-departement werd een warmte van 97 gr. waargenomen. Uit Leipzig wordt gemeld, dat de hotelhouders en restaurateurs beslo ten hebben hun lokalen tijdens de jaar markt gesloten te houden aangezien de autoriteiten niet op voldoende wij.zé voor het leven en het bezit van de hoteleigenaars en van het werkwillige personeel willen waken, en aangezien de vrees bestaat, dat de stakers zich tijdens de jaarbeurs aan buitensporig heden zullen schuldig maken. Laat 's kijken, zei de behulpzame professor en zette zijn bril op. Ja, ik kan u helpen. Dat zwijn ben ik zelf. Te Hannover zijn dezer dagen Schupo- ageDten en rijksweersoldaten aan den slag geweest, tot groote vreugde van het straatschuim dat aan beide zijden aan den strijd deelnam. Het relletje ontstond doordat een Schupo-agent eeu fietsend rijksweersoldaat wegens een overtreding wilde bekeuren. Ver schillende andere soldaten kwamen hun collega te hulp en toen werd er flink gevochten. De politieversterking die met vrachtauto's ter plaatse verscheen, werd door de menigte met gejoel ont vangen. Tal van personen werden ge arresteerd. Op het Poolsche vliegveld van Put- zig moesten Dinsdagavond, zooal# het program van een militair sport/eest voorzag, bommen geworpen worden uit vliegtuigen. Een der vliegers liet een bom vallen op het oogenblik, dat hy zich boven eea achthonderdtal toe schouwers bevend. De bom ontplofte midden iu de menigte en tien personen bleven op slag dood. Vijftig zijn er gedeeltelijk ernstig, gedeeltelijk licht gewónd, ia de ziekenhuizen van Put- zig, Neustadt, Zoppot en Dantzig op genomen. Zondagmiddag wordt op het terrein aan den Polderschenweg een vriend schappelijke wedstrijdgespeeld tusschen G.V.v. II en Sparta I Hansweert. Zondag gaat G.V.V. I naar Zierikzee om aldaar een vriendschappelrken wed strijd te spelen tegen Z. V. V. Zondagmiddag wordt op het terrein aan den Polderschenweg voor de afd. B. de eind-wedstrijd gespeeld tusschen A. V. M. I Goes en Ajax I Yerseke. Gevecht met een reuzenrog. Het is bekend, dat sommige visschen, wanneer ze worden aangevallen, als ver- dedigingsmidilel een electrischeu stroom uitzenden, die hun vijand opeen afstand moet houden. De duurte in Oostenrijk. Jalousie. De 20-jarige Cjnstance Vauderzeepeu, geboren te Haren (België) woBeode b\j haar ouders aan den Ha- rauberg, had kennis aangeknoopt met De Duitsche uitverkoop. Best» affing spoorwegpersoneel. De regeering in Italië kondigt een strenge bestraffing aan van het personeel van verkeersmiddelen, dat aan de jongste algemeene staking heeft deelgenomen. Alleen bij de spoorwegen zyn al 5000 man gestraft met straffen, welke loopen van inhouding van bevordering tot ontslag. De nieuwe valutahausse. Het handboekje van den op rechten krijgsman. „Wat is de oorlog De Berlijnsche huishuren. De hitte aan de Middel- land8che zee. Dat zwijn ben ik. Dezer dagen liep, aldus lezen we in de „Post van Holland", de bekende prof. dr. M. J. v. d. Meer, hoogleeraar in het Neder- l&ndsch te Frankfort a. M., even op in het bureau vaa de Nederlandsche Kamer van Koophandel in Frankfort. Daar zat een secretaris te zweeten op eeH volkomen onleesbaar document. Ach, professor, riep de arme, kunt u misschien even helpen Hier heb ik een zóó ouleesbaar gekrabbel, dat ik er heusch Diet uit zien kan, wat dat zwijn eigenlijk wil. Luchtige en vluchtige reclame. Iu Engeland zijn bij de jongste Derby-rennen reeds proeveu genomen met het maken van reclame door mid del van rookwolken, welke in den vorm van letters door een vliegtuig werden uitgepuft. In sierlijk, groote krullen schrijft het vliegtuig zijn eigen aardige letters iu de lucht. Deze letters moeten, wanneer men ze van de aarde af wil kunnen waarnemen, bijzonder groot zijn. Een woord heeft dan ook doorgaans een lengte van minstens eeu mijl, terwijl de letters minstens 300 meier groot zijn, Nkuio geld. De eerste stukken van bet nieuwe metaalgeld, ongeveer 1000 drie-mark-stukken van alumini um, zijn dezer dagen te Berlijn als gedenkmunten ter viering van de grondwet in omloop gebracht. Een relletje te Hannover. Ernstig ongeluk tijdens een vlieg- demonstratie in Polen. Voetbal. Seriewedstrijdm G. V. V.

Volksblad | 1922 | | pagina 3