Stadsnieuws. personeel bij de Nederlandsche spoor wegen. Een afvaardiging van den Centralen Bond van Nederl. Po9t-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel woonde de ver gadering bij. De volgende motie werd met alge- meene stemmen aangenomen. De vergadering van meening, dat de tekorten, welke het spoorwegbedrijf oplevert, gehee! buiten toedoen vau nat personeel zijn en worden veroorzaakt protesteert tegen elke poging tot ophiffing of vermindering van deze tekorten door verslechtering van de arbeidsvoorwaarden en niet-invoeven van de reeds toegezegde verbeteringen in zake de pensioenen verwacht, dat op den grondslag van daadwerkelijk verzet alle organisaties van spoorwegpersoneel in onderlinge samenwerking zich zullen verzetten tegen de in voorbereiding zijnde ver slechteringen en de reeds ingevoerde verlaging van de loonen van het per soneel in uurloon en de verlenging vaa de diensttijden. De Neue Berliner Zeitung meldt, dat de ex-kroonprins van Duitschlaud door de politieke gebeurtenissen van den laatsten tjjd zijn voornemen om naar Duitschland terug te keeren, voor onbepaalden tijd heeft uitgesteld, daar hij van meening is, dat zijn terugkeer in Duitschland in geen geval tot demonstraties aanleidiog mag geven. Volgens de Nieuwe Haagsche Courant moet aan de regeering gebleken zijn, dat het tekort niet 100, maar 160 millioen zou bedragen. De rechtbank te 's Gravenhage zal Vrijdag beslissen over de aanvrage om surséance van betaling ingediend door de Züid-Hollandsche Credietvereenigiug te 's Gravenhage. Verschillende spaar ders hebben het faillissement van deze instelling aangevraagd. Enkele jaren geleden is het departe ment van koloniën aan de achterzijde uitgebreid door optrekking van een nieuw gebouw, dat, door lauge gangen met bet oude departement is verbonden. Die gangen waren aanvankelijk wit gepleisterd, masr dit beviel aldus de Kes.'oode den heeren niet en daarom werden het vorige jaar deze muren beschilderd, wat een tamelijk kostbaar karweitje was. Thans heeft men deze beschilderde muren opnieuw bepleisterd en gewit en vérder opgesierd met witte tegels. De Res.bode hoorde vertellen, dat deze gril van een of anderen hoofd ambtenaar de schatkist niet minder dan f 60,000 kost. Het blad heeft geïnformeerd, waarom deze pasbeschilderde muren nu weer werden gewit en betegeld. Het autwoord luiddeMen vond, dat deze beschilderde muren zoo'n somberen indruk gaven aan de gangen. Gisteren is een tweede, vaste en compleet uitgeruste stoom loodsboot in de WieÜDgen gestationneerd. De tegen woordig daar ageerende zoogenaamde Vlieger (die geen aflosser heeft en dus na 14 dagen kruisen een week naar binnen moet) zal worden gehandhaafd en wel voornamelijk ter versterking van den zeilpost bij Dungeness. De toestand zal dus in en vóór de Wie lingen voortaan zóó zijn Nederland en België beide twee vaste stoomposten bij Wandelaar en West Hinderbij Dungeness België één stoompost, Nederland gedurende twee-derde van den tijd één stoompost en één zeilpost, gedurende een-derde een zeilpost. Met ingang van heden is de gelegen heid geopend tot het voeren van gesprekken tusschen de aangeslotenen aan de lokale telefoonnetten te Amster dam, Rotterdam en 's Gravenhage en de openbare spreekcellen dier plaatsen eenerzijds, en de aangeslotenen en openbare spreekcellen te Londen anderer zijds. De prijs van een enkelvoudig gesprek van drie minuten bedraagt f 6; voor gesprekken gewisseld tusschen des avonds 9 uur 20 en des avonds 8 uur 20 is verschuldigd het drievijfde ge deelte van dit tarief. Dringende gesprekken zijn niet toegelaten. Overi gens gelden de gewone internationale verkeersregelen. De politie, die onmiddelijk den vluchteling achtervolgde, heeft den Duitscher niet te pakken gekregen. Onder het ledikant werden een geladen revolver en bloedsporen gevonden. De Duitscher schijnt zich te hebben ge wond aan de staaklraadmatras van het ledikant. Romme, die professional-bokser was, moest iu den ring komen tegen B. Hijzeleudooru. Volkomen correct, vol gens de regelen der kunst, heeft Hijze- lendoom reeds in de eerste ronde zijn tegenstander een stoot iu de maag (z g. maagstoot) weten toe te brengen, die Romme ter aarde deed storten. Deze zcu dan ook den wedstrijd verloren hebben, wanneer niet juist de gong een signaal had gegeven om te rusten in die rustperiode is Romme weer zooveel bijgebracht door zijn helpers dat hij welgemoed de tweede ronde in ging. Hijzelendoorn zag iu deze ronde echter ook weer kans zijn tegenstander een stoot (wij herhalen nog eens een volgens boksbegrippen volkomen cor- recten stoot) toe te brengen, tengevolge waarvan Romme in de touwen, welke om den boksring zijn gespannen, viel. Bij dien val is de bokser vermoedelijk zoo ongelukkig terecht gekomen, dat hij bewusteloos op den grond sloeg. De aanwezige doktorei dachten aan vankelijk met een gewonen *knock out" te doen te hebben, doch het bleek helaas spoedig, dat dit niet het geval was. Naar het ziekenhuis overge bracht, is de ongelukkige daar den zelfden avond overleden. Wij hebben naar aanleiding van dit droevig ongeval een onderhoud gehad met deu arts J. W. Ophuysen, voor zitter van deu Nederlandschen Boks- bond. Volgens de persoonlijke meening van dr. Ophuysen, was de dood niet een rechtstreeksch gevolg van den toegebrachten stoot. Slechts de onfor tuinlijke wijze, waarop de bokser te recht kwam in de touwen, heeft den dood veroorzaakt. Om die reden heeft de heer Van Ophuy.»en ook verzocht lijkschouwing te doen verrichten, opdat met juistheid de oorzaken van het overlijden kunnen worden vastgesteld. Men meldt uit Velpaan #De Stand.A De eigenaar van het kasteel uBiljoen' zal hoogstwaarschijnlijk, door de zware belastingen gedwongen, het bosch Beekhuizen" verkoopen. AL dit sehooue wandelbosch dan voor het publiek wordt gesloten (wat men vreest), zal die verkoop voor het dorp Velp een dep treurig gevolg hebben. Maar misschien grijpt de A. N. W. B. of Heemschut of dergelijke vereeuiging nog ten goede in Dinsdagavond j 1. werd de gemeente veldwachter in het Oosteinde aldaar door een fietser, die geen licht op zjjn rijwiel bad, aangereden, met het gevolg, dat onze veldwachter binnen een oogen- blik in de wetering spartelde. De fietser was direet behulpzaam hem met een electrisehe zaklantaarn bij te lichten bij zijn pogingen om weer op het droge te komen. Tegen den fietser werd proces-verbaal'opgemaakt wegeDs rijden zonder licht. Ik moest i p mijn rnoter naar Rheueu En nam er mijn nichtje mee henen. Onderweg vraagt 't wicht Met 'n angstig gezicht Zeg, ziet men voldoende m'n beeueu? (ïngez. C. J. A. K.) Aan dit gedichtje werd de la prijs door de jury van het Yaderlaud toe gekend. Zon dagsluiting A pot hex rn. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 unr, zal de apotheek van dhr. v.d. Hoek voor het publiek zijn geopend. Een merkwaardig Jubileum. De heer B. Knieriem viert Donder dag 17 Aug. het 70-jarig jubileum van zijn werkzaamheid bij de fabriek van Goud- en Zilverwerken van de familie Faberij de Jonge. Deze zaak is in zijn diensttijd in het derde geslacht overgegaan. Toen bij in dienst trad als loop jongen, was dat bij den heer P. Fabeigj de Jonge, daarna werkte hij onder diens zoon den ,heer J. Faberij de Jonge eu thans bij den heer T. Faberij de Jonge. O'schoon de tijd van rust voor beui, wat zijn leeftijd betreft wel, is gekomen wil hij daarvan niet hooren, maar is uog altijd vol ijver aan den arbeid. Inbraak. Iu den nacht van Woensdag op Donderdag is iugebrokeu i.u den winkel van den heer J, Steketee, alhier. Door verbreking van het kelderluik op de stoep en een paar deurtjes naar deu winkel, heeft men zich toegang verschaft. Uit de étalage werden twee kistjes sigaren ontvreemd, terwijl ook enkele voorwerpen uit een op de toonbank staande vitrine werden mesgenomeB. Het in een lade aanwezige geld is blijkbaar niet opgemerkt, aangezien geen gelden werden vermist. De politie heeft heden reeds den dader ontdekt, en eenige van de ge stolen voorwerpen in beslag genomen. Onderscheiding. Bq Kon. besluit van 4 dezer is toegekend de aan de Orde vaa Oranje Nassau verbonden eere-medaille, in zilver, aan B. Knieriem, goud- ea zilversmid bij de firma Fabery de Jonge, (bij bevordering). Kermis. De eerste kermisdagen is nog de volle kermisvreugde niet te verwachten. Wel is er eiken avond een vrij groote menigte, die zich tusschen spellen en kramen beweegt, maar het zjjn grootendeels kijkers en geen kermisgasten. Dat komt pas in de laatste dagen en vooral Dinsdag a.s. als de omlig gende dorpen hun deel aan de alg-e- meene pret komen bijdragen. De ex-Kroonprins. Het tekort op de Staatsbegrooting. De Zuid-Hollandsche Credietveresniging. Bezuiniging De loodsdienst in de Wielingen. Telefoon met Londen. Draadloos. Den laatsten tijd ondervonden de banken te Leiden nogal hinder bij het opnemen van draadlooze beursberichten. De politie te Leiden is er thans in geslaagd, de oorzaak hier van op te sporen ze heeft vanmorgen, in samenwerking met de rijkstelegraaf, beslag gelegd op een verzendstation voor draadlooze tefonie, dat eenige jongens boven op een perceel aan de Hooglandsche Kerkgracht te Leiden hadden ingericht. Een ongewenschte gast. Zondag nacht ontdekte een Amsterdamsch echtpaar, logeerende in het hotel Het Witte Huis te Deventer, dat onder hun ledikant iets bewoog. Toen men naar de oorzaak zocht, sprong een man onder het ledikant weg, in wien men onmiddellijk een Duitscher herkende, die ook in het hotel logeerde. De Duitscher, waarschijnlijk een hoteldief, slaagde er in uit zijn nabij gelegen kamer zijn schoenen te halen en daarna sprong hij uit een raam van de eerste verdieping op straat. Doodelyjk ongeluk bij de wed strijden te Scheveningen. Bij de boks wedstrijden, welke Zondagmiddag in den circus te Scheveningen zijn gehou den, heeft zich ongelukkigerwijze een ongeval voorgedaan, waarbij een der deelnemers, de uit Rotterdam afkom stige Romme, den dood heeft gevonden. Schip gezonken. De schipper M. B. van St. Filipsland lag met zijn schip yDe Vijfjes" nabij de brug te Spijkenisse voor anker. Dit geraakte door onbekende oorzaak los eu dreef met de mast tegen de brug. De schok was zoo hevig, dat het schip lek sloeg en zonk. Door het schreeuwen van den brugwachter v. B. werden de opvarenden de schipper, zijn vrouw en kind van 7 Jaar wakker. Half gekleed wisten zij van het schip at te komen en werden bij den brugwachter thuis van droge kleereu voorzien. Het schip, dat geladen was met steenkool en bestemd voor Bergen op Zoom, is laag verzekerd. Beekbergen en <!e hoogt belastingen. Terecht De twee gestolen aandeelen van f 1000 van de Heil. Spoorweg Mij zijn aan den benadeelde, den heer S. te Voorburg, anouiem per post terug gezonden. Dappere vrouw. Te New York heeft een rf8-jarige vrouw een zonder ling gevecht gevoerd met een bandiet, die in haar huis was doorgedrongen om te stelen. De huisvrouw was bezig eenig goed te verstellen, toen ze ge rucht hoorde in haar slaapkamer. Met haar schaar in de eene en een naald en draad in de andere hand toog zij op ondeizoek uit. Tot haar niet geringe verbazing vond ze een net-gekleeden jougeman bezig, haar juweelendoosje te pluudereu. Toen de dief zag, dat hij ontdekt was, riep hij uit„Gil niet, of ik schiet je n*er". Daar hij echter geen aanstalten maakte om eeoig vuur wapen voor den dag te halen, con cludeerde de vrouw zeer terecht, dat de iubreker haar slechts poogde te overbluffen. Ze zette het derhalve op een gillen van geweld en ging den onthutsten hebzuchtigen jongeman met haar schaar te lijf, bem sommeerende haar het gestölene te overhandigen, wat hij dan ook gretig deed. Daarna koos hij op de meest expediete wijze het hazenpad. (Msb.) Ooi: een aanrandingMen meldt uit Waarder aan de „Rott." Nettemchade. De laatste weken hebben de visschers uit de plaatsen Ouddorp, Goedereede en Stellendam veel schade te boeken aan hun netteu, en verder vischtuig. I>i haast alle ge- valleu is de oorzaak de vele wrakken welke iu de zee, ouder de kust aan wezig ziju. Iepengriep. Te Breda, Ouden»» bosch en Dinteioord, doet zich een eigenaardige boomziekte voor onder iepen en olmen Terwijl andere hoornen nog frisch iu vollen bladerdos «taan, beginnen sommige iepen en olmen te kwijnen, om ten slotte geheel te ver dorren. Men spreekt van „iepengriep". 't Is echter de vraag of dit de ware oorzaak is Een plantkundige uit Wa- geuiBgen kon, naar men verneemt, bij gedaan onderzoek, nog niet achter deze zkkte komen. („Rott,") De schoonmoeder omhelsd De 22-jarige brievenbesteller J. H. 8. te Rotterdam, die op een avond zijn meisje willende omhelzen, tot de ontdekking kwam, dat het haar moeder was en uit schrik haar een stuk van haar oor afbeet, is door de reehibank wegens mishandeling veroordee'd tot f80 boete subs. 15 dageu hechtenis. Duozitting-Limerick.

Volksblad | 1922 | | pagina 2