No. 63 Woensdag 9 Augustus 1922 45® jaargang FEUILLETON Een geheimzinnig geval. Nederland. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag, en Vrijdagmiddag 12 IIUI* te bezorgen bij N,V, Goesche Courant en Kieeuwens Ross' 'Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct, per regel, Bij cont^acteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarlngs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer daa acht regels beslaande, voor dee pr^s van f 1, Vreeselijk drama. Zondag wer den twee Amsterdammers, zekere Broe der en Cornelisse, die te Zandvoort een zeebad namen, door den sterken Oos tenwind van het staand afgedreven. Op hun geroep begaven zich eenige per sonen, met zwemgordels voorzien ^aan een lijn te water. Toen zij zich reeds circa een kilo meter van het strand bevonden, en op eenige tientallen meters de drenkelin gen genaderd wareD, verd venen deze plotseling in de diepte en kwamen niet meer boven. Op het strand, waar zich onder het publiek zoowel de echtgenooten als de kinderen der beide slachtoffers bevon den, speelden zich hartverscheurende tooneelen af. Dit was te tragischer, daar bet der politie niet mogelijk was het opdringende publiek op een afstand te houden. Terzelfder tijd werd ook een dame, die zich te water bevoid, door den stroom gegrepen en zou ongetwijfeld hetzelfde lot hebben ondergaan, als niet een visscher, die zich ter plaatse bevond, zich te water begeven had en haar in bewusteloozen toestand op het strand wist te brengen, waarna zij per auto naar Haarlem werd getranspor teerd. De lijken der beide slachtoffers waren Zondagavond nog niet aangespoeld De heer Broeder laat een vrouw en drie kinderen en de heer Cornelisse een vrouw en twee kinderen achter. (De Crt.) Arm afgeslagen. In de brou werij d'Oranjeboom te Rotterdam rei nigde de arbeider A. Th. bij de smederij een houder van carbidgas, toen plot seling door onbekende oorzaak het gas in bet toestel ontplofte. De geheelc linkeronderarm van den man is afge. 17 Roman van II. W. „Mejuffer", begon hij, den hoed afnemende; yik vraag u pardon. Ik heb in last, u tot geleide te dienen. Toen u in dit weer .uit het hotel kwam en in het rijtuig stapte, wilde ik ff geen overlast aandoen. Ik klom op den bok naast den koetsier en zei hem waarheen hij rijden moest''. yin last beefde het op Zia's lippen, terwijl ze angstig door den mist trachtte heen te zien, om te raden waar ze was. //Waarheen heeft u mij gebracht Ze voelde wel den kouden wind, die uit een vry, open veld kwam en de natte voile tegen haar gelaat deed kleven, maar de grond, waarop ze stond, was zoo geheel anders dan die der gewone straat. slagen en zóó geweldig was de kracht der ontploffing, dat het lichaamsdeel in een straat achter de brouwerij te recht kwam. Een chauffeur van vier jaar Terwijl een chaffeur zijn groote vracht- auto even vtfbr het Armhuis in de Baan te Rotterdam had neergezet om thuis een kop koffie te drinken, zag zijn 4-jarig zoontje kans op den wagen te klimmen, meldt het Volk. De jon gen morrelde aan het stuur, de auto begon te rijden en de kleine chauffeur, het stuur niet meer meester, reed met het gevaarte tegen eeD muur op. De auto werd beschadigd, de kleine ch&uffeur kwam met den schrik vrij. Diefstal. Borssele. In den nacht van 4 op 5 Augustus, - even na middernacht, werd alhier de weduwe J. H., die met haar ongehuwden zoon samenwoont, uit haar slaap geschrikt door geklop op het raam. Vragend, wie er was, riep iemand haar toe „Je moét naar Johannes (één van haar gehuwde zonen ook te Borssele wonend* komen, want die ligt op den vloer, en Bram (de zoon met wie ze samenwoont) moet ook meekomen, ik zal om den dokter rijden." Daarop zijn moeder en zoon spoedig naar het huis van genoemden Johannes gegaan, van wien ze dachten, dat hij een „benauwdheid" had. Ze deden vooraf de deur op het slot, doch lieten de hor onder het raam staan, terwijl ze meenden, dat de man, die hen wekte een vriend was, die naar Driewegen was gefietst om den dokter te halen. Ze vonden echter bij den zooge- naamden zieke allen yin de rust" en na het gezin gewekt te hebben, bleek er niets te zijn voorgevallen. De be drogenen spoedden zich daarop naar yMen wacht u hier, in dit huis". Hij wees in den mist. „Mij Waar ben ik Wie verwacht me?" Zia's stem beefde geweldigze meende denzelfden vreemdeling te herkennen of te raden, van wien ze 's avonds had gesproken. Deze hoorde haar vragen kalm aan. yNeen, neen, ik ben bangriep Zia achterdochtig. „Ik ken u niet". „Ook ik heb de eer niet u te huis, denkend aan een minder gepaste grap. Voor hun woning komend, zagen ze, dat de hor geheel gedraaid onder 't raam stond en nu eerst vermoedden ze onraad en dachten aan diefstal. De moeder ontsloot de deur en de zoon val te post ter zijde van het open raam, in de hoop den dief te verrassen. Er bleek werkelijk gestolen te zijn, doch de dader was gevlogen. Dit de op het vloerkleed aanwezige voetsporen bleek, hoe de dief, na door 't raam te zijn gekropen, zich naar 'i kabinet had begeven. De deur van het kabinet was met een beitel of ander voorwerp open gebroken en een belangrijk bedrag aan geld bleek ontvreemd. Onmiddellijk heeft de zoon den gemeenteveldwachter gewekt en deze heeft zich overtuigd van den toestand Den volgenden mor gen zijn nog voetsporen ontdekt in het tuintje achter het huis. Ook daarmee is de politie in kennis gesteld. Werkloosheid in Nederland. Op Zaterdag 29 Juli 1922 waren bij 175 organen der openbare arbeids bemiddeling in gemeenten met 5000 of meer inwoners 60.977 mannen en 5910 vrouwen als werkzoekenden ingeschre ven. Opening jacht. Door Ged. Staten van Zeeland is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt a. in de Dames-, Anna Maria- en Völckerpolders op korhoenders, patrijzen en kwartels op Zaterdag 26 Augustus; op hazen, fazanten en houtsnippen op Zaterdag 30 September d.a.v., alles met zonsopgang b. in het overige deel der provincie op Maandag 18 September 1922, met zonsopgang met uitzondering van de jacht op patrijzei, welke op Zaterdag 26 Augtfctus met zonsopgang wordt geopend en kennen", antwoordde hij koeltjes. „Onder geen voorwaarde mag ik u hier, in den nacht, en met dit weer, alleen laten. De koetsier heeft order, terstond met het rijtuig terug te keeren, en dan is dit ter uwer be schikking". Werkelijk hoorde ze het dof ge ratel van een rijtuig, dat sleehts scheen gewend te hebben. Ze zag in den mist een donker voorwerp aankomen, meende zelfs den dauwen knal eener natte zweep.te onder scheiden en dat stelde haar gerust. De zware, natte neerslag drong reeds door haar kleeren heen de voile plakte haar tegen 't aangezicht en haar oogen deden pijn. De wind deed haar van kou verstijven. De mogelijkheid dat papa Lübke, ter voldoening aan den door haar ge- uiten wensch, haar werkelijk nog zoo laat naar. hier had doen komen en bovendien de geruststellende terugkomst van het rijtuig deden haar een besluit nemen. Het alleen blijven met den vreemdeling scheen haar in hare verwarring bedenke- dat voor de geheele provincie de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woens dag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen. Prof. Otto Otto gedagvaard. De ambtenaar van het O.M. bij de kantongerechten in het arrondissement Rotterdam heeft Otto Schlesinger, zich noemende professor Otto Otto, geboren te Prosnitz 12 Januari 1881, wonende te Blankenburg in den Harz (Duitsch- land), psycho-therapect, zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande, gedagvaard om te verschijnen op Vrijdag 1 September, des voormiddags te tien uur, voor het kantongerecht Rotterdam. Otto Otto moet terecht staan ter zake dat hij te Rotterdam op 16 Mei 1922 niet toegelaten zijnde tot de uitoefening van vle geneeskunst hier te lande, buiten noodzaak dat beroep heeft uitgeoefend. De verdediger moet van zins zijn verschillende leden der rechterlijke macht te Rotterdam, die zich voor den psycho-therapeut geïnteresseerd hebben zijn séances hebben bijgewoond en zelfs een bezoek aan zijn thans in volle werking zijn sanatorium hebben gebracht als getuigen a décharge mede te brengen. (Hbld.) Hollandsche Levensmiddelen in Rusland De heer J. J. L. van Zuijlen, zoo juist uit Rusland teruggekeerd, schrijft over den toestand in de Russische hont gergebieden o.a. Mijn vaste overtuiging, opgedaan in een maand zwervens door het honger- gebied, is deze Elk ponl brood, elke liter soep, be reid uit Hollandsche producten, komt terecht in de maag van een zieiigeu lijker dan $1 het andere. yBeter nu dan te laathad ze den ouden man hooren zeggen. Hij was in zulk een groote gejaagdheid heengegaan en dat „nu" had wellicht „op staanden voet" beteekend. „Geeft ge my uw woord, dat ge u zult verwijderen, zoodra ik riep ze bibberend van kou. „Dat behoeft niet; ik breng u slechts tot aan het huis, waar men u wacht, en zal u overtuigen, dat ik, aan de deur gekomen terstond weer heenga". Zia keerde zich, snel besloten om. De vreemdeling ging naast haar. Hij opende de deur van een klein huis, uit welks gang een flauw lichtschijnsel naar buiten drong, liet haar binnengaan, nam zwijgend en hoffelijk den hoed af, deed de deur achter haar op slot en ging de straat weer op. [Wordt vervolgd). ylk heb alleen in last u hierheen te brengen. U ziet dat licht?" hij wees op een mat-gele schemering in den wit-grijzen nevelwand- „Veroorloof me u daarheen te bren gen. Vertrouw u gerust aan my toe", voegde hij er op den meest wel willenden toon bij. „Ik geef u mijn eerewoord, dat ik me slechts kwijt van een taak, me door een naastbestaande van u opgedragen, en dat ik die hiermede heb vervuld". Hij lichtte tegelijk zijn hoed, met de hoffelijke vormen van een man van de wereld.

Volksblad | 1922 | | pagina 1