Politie. Uit den Vreemde. Sport. Burgerlijke Stand ?an Goes. Telegraf. Weerbericht. de vrij willige ouderdomsverzekering aan- biengen, niet als agent in functie kunnen blijven. Te vondeling gelegd. Woens dag is in de polikliniek Singel te Am sterdam, op eeii trap, leidende naar de consultkamer, een pas geboren kind van het vrouwelijk geslacht te vonde ling gelegd. Het was geborgen in een geelgrauwe doos, in den vorm van een schoenendoos doch wat breeder. Het levende kind was gewikkeld in een geheel nieuwe luier van wit wolflanel i 70 bij 70 c.M. groot, gezoomd en be dekt met een gebruikten wollen Schot- schen omslagdoek. De doos was dicht gebonden over de lengte en over de breedte met een witten band en een vrijwel witzijden lint door middel van een platten knoop en een platten strikknoop. Het kind heeft zeer donker haar. Het had een nieuw fopspeentje met aluminium plaatje en dito ringetje j in den mond. De regen. Een weerkundige te Woltersum (Gron.) heeft in Juli van jaar en ook in 1921 dagelijks nauw keurig nagegaan hoeveel regen er ge vallen is. In Juli 1921 heeft het op 24 dageu in het geheel niet geregend en de 7 andere gaven een totalen neer slag van 12.8 m.M. Daarentegen heeft het in de afgeloópen maaud slechts 10 dagen niet geregend en is in het ge heel 109 m.M. regen gevallen. Wat dit voor een verschil is kan men na gaan als men weet dat l m.M. water beteekent 10.000 liter water op 1 H.A. land. Ontploffing. Een gasfitter had Donderdag bij werkzaamheden in een in verbouwing zijnd huis aan de Steeg- overlaat te Dordrecht de onvoorzich tigheid. met een brandende lucifer naar een lek in de gasleiding te zoeken, met het gevolg, dat een geweldige ont ploffing plaats had, waardoor hef huis van binnen ernstig werd beschadigd en een spiegelruit aan de overzijde van de straat werd vernield. De gasfitter kreeg brandwonden. De dertiende. Een machinist bij de H. IJ. S. M. te Almelo, werd dezer dagen door zijn vrouw verrast met de geboorte van zijn dertiende spruit. Bij die gelegenheid hebben zijn collega's hem een krentebrocd aangeboden van ruim 8 M, lang, 50 c.M. breed eu 1 M. dik, terwijl deze Twentsche „krente- wegge* ruim 150 pond woog. Op een fraai versierde wagen werd dit presentje bij den gelukkigen vader thuisbezorgd. Een drama. Een 55-jarige arbeider te Bristol verscheen ^verleden week voor den strafrechter onder be schuldiging, dat hij gepoogd had zijn vrouw in den slaap met een scheermes het leven te benemen. De uitvoering va» de daad werd verhinderd, doordat de vrouw, toen de man zich over haar boog om haar den hals af te snijden, ontwaakt was. De vrouw had verklaard, dat zij en haar man tevoren nogal wat hadden gedronken en de jury verklaarde den man ontoerekenbaar en sprak hem vrij. Een geluksvogel. De heer Perron, een fabrikant, passeerde met zijn auto mobiel den spoorweg bij St. Jean de Maurienne, en werd daarbij door een sneltrein gegrepen. De auto werd ver splinterd. Toen de machinist. 1200 M. verder den trein tot stilstand had ge- kregeu, vond men den heer Perron op den buffer zitten. Hij was ODgedeerd. Een misplaatste grap. Enkele weken geleden verscheen in een tijd schrift te Gera een advertentie waarbij zekere heer F. zijn verloving met mej. D. aankondigde. De aankondiging ver wekte een geweldige opschudding in de stad, omdat F. getrouwd en vader van enkele kinderen is. F. trok zich deze misplaatste grap zoo zeer aan dat hij nog denzelfden dag zelfmoord pleegde. Uit het door de autoriteiten ingesteld onderzoek is gebleken dat een burger der stad, een zekere T,, de bewuste advertentie had doen plaatsen. Hij was ja'oersch ou.dat mejuffrouw D. bij de familie F. aan huis kwam. T. is thans door de recht bank van Gera tot 4 maanden gevan genis veroordeeld. Door een haai geheten. Op de Eogelsche kust te Hornsea in Yorkshire is dezer dagen een 30-jarig onderwijzer bij het zwemmen omgekomen. Hij was een goed zwemmer en had zich 200 M. ver in zee gewaagd, toen een vriendin die zich eveneens in zee bevond, hein hoorde schreeuwen eu een hand zag opsteken. Zij dacht aan een grap en zwom naar de kust terug, waar de vrouw vau den ouderwijzer haar toe riep, dat haar man in de diepte ver dwenen was. Het lijk werd omstreeks middernacht gevonden. De geneesheer, die het onderzocht,zag dat het vreeselijke wonden vertoonde. Een wond onder den linkerschouder was zes centimeter lang en vijf diep, het vleesch was er afgescheurd ea ook bij de heup waren bijt wonden. Het lichaam was totaal verbloed en de dokter kwam tot de conclusie, dat de ongelukkige zwemmer gebeten moet zijn door een hondshaai, waarvan er den laatsten tijd verscheidene op de kust waren. De dokter had in 1917 een soortgelijk geval medgemaakt bij een soldaat, wiens lichaam in stukken was gereten en onherkenbaar verminkt. De hondshaaien jagen meestal in scholen, zij zijn een betrekkelijk klein lid van de groote haaienfamilie en worden in sommige deelen van Engeland en Frankiijk ook wel gegeten. Spoorwegongeluk in de Ver. Staten. Zes personen zijn gedood en velen gewond bij een botsing tusschen een neger-pleiziertrein en een passagiers- trein in de buurt van Cincinnati. De wagons waren in elkaar gereden, het geen een afschuwelijk schouwspel op leverde. Staking te Antwerpen. Er is een staking uitgebroken onder de Autwerpsche metaalbewerkers op de scheepswerven, die 3000 arbeiders omvat. Amerika'a oordeel Het oordeel van officieele kringen te Washington over de nota van Balfour komt hierop neer dat de Ver. Staten geen annuleering van de oorlogsschulden der geallieerden kunnen overwegen. Zelfmoord. Het Berliner Tageblatt meldt, dat op ee» spoorweg in de buurt van Leipzig twee lijken zijn gevonden, wier hoofden afgereden waren. Zij hielden elkaar in nauwe omhelzing. Men meent, met een geval van zelfmoord te doen te hebben. Een verklaring van Lloyd George Lloyd George heeft in het Lager huis een pleidooi gehouden voor de nota van Balfour. Spreker betoogde dat Frankrijk, België, Italië, Japan en Engeland omtrent de oorlogsschulden tot overeenstemming moeten komen of breken. Bij den vrede van Versailles was het onmogelijk de schadevergoeding voor Duitschland vast te stellen. De kosten van herstel zouden toentertijd ongeveer twee en een half maal zooveel hebben bedragen als thans. Ook zon men toen Duitschlands draagkracht hebben over schat. Daarom was het noodzakelijk, dat er een instelling kwam als de commissie van herstel, welke de ingediende eischen zou onderzoeken, en vooral, tijd zon schenken om de hartstochten te laten kaimeeren eu de oorlogswoede voorbij te iaten gaan ea ten slotte in een kalmer atmosfeer tusschen de partijen zou kunnen rechtspreken. Dezen weg hebben de politici ingeslagen.. Indien de geallieerden met hun druk op Duitschland te ver gingen, zou het er op uit kunnen loopen, dat zij niets kregen, en was er ook het gevaar, dat zij dat land zouden drijven tot de wan hoopsdaad om zich te storten in de handen van de reactionairen of van de communisten. Als dat geschiedde, zou er van geen schadevergoeding sprake zijn. Een revolutionnair Duitschland io het hart van JEuropa zou heel iets anders zijn dan de revolutie in Rusland. Lloyd George zeide benieuwd te zijn naar de voorsteilen van Poincare', maar hij zal zich verzetten tegen elk voor stel dat slechts de ontbinding ia Europa zou vergrooten, zonder dat Engeland er eenige baat bij zou vinden. Vreeselijk auto-ongeluk. Een vreeselijk automobielongeluk heeft zich op den weg OrleansBlois voorgedaan. Een ingenieur uit Parijs maakte met zijn vrouw en nog een dame een auto tochtje, toen hij tengevolge van een defect aan den motor de auto «iet meer kon besturen. Tevergeefs trachtte hij te rammen, zoodat het voertuig bij een bocht tegen een boom botste. Een hevige schok was het gevolg. De in zittenden werden uit de auto geslin gerd en ernstig gewond. Onder den boom bevond zich echter juist een be jaarde juffrouw met drie kleine kin deren. Zij en een der kinderen werden op slag gedood, terwijl de twee anderen zwaar gewond waren. In zeer ernstigen toestand werden vier gewonden naar het ziekenhuis overgebracht. De inge nieur zelf is er nog betrekkelijk goed afgekomen. (Tel.) Een brandstichtende kat. Te Oirschot sprong, naar aan de Tel. wordt bericht, ten huize van den land bouwer De Werdt een kat een petro- leumtoestel om en geraakte daardoor in brand.. Het brandende dier vloog den hooizolder op met het gevolg, dat de boerderij spoedig in lichte laaie stond* De kat vluchtte daarna naar een nabijgelegen stal, die eveneens weldra in vlam stond. Vrijwel de geheele in houd van de boerderij is verloren ge gaan. Drie paarden en een varken werden gered, het overige vee was in de weide. De zoon des huizes wist de moeder, die te bed lag, te redden. De kat vluchtte ten slotte naar een andere boerderij, doch ko* gedood worden voor deze bereikt was. Een wonderlijke geschiedenis. Eenigen tijd geleden vielen er teKarczag en te Kecskemet in Hongarije wonder lijke verschijnselen voor. Eens op een dag stond in de eerste plaats een zes tienjarig dienstmeisje in de keuken, toen het met afgrijzen zag gebeuren, dat een groote en zware kookpot zonder zichtbare reden plotseling van den grond opsproug en tegen den muur te pletter sloeg. Tegelijkertijd begon het fijne kiezelsteenen te hagelen. Onmiddellijk daarop sprong een doos va» een van de tafels en huppelde over den grond het huis uit, waar zij eindelijk tot rust kwam. Toen begon een helsch lawaai. Zonder dat men iets van een oorzaak kon bespeuren en zonder dat men in de omgeving ook maar het minste teeken van een aardbeving gewaar werd, kwamen de borden en schotels, die op rekken tegen de wanden stonden, naar omlaag gebuiteld. In de bijkeuken opende de keukenkast geheel vanzelf haar deuren en wierp op eenmaal haar geheelen inhoud aan potten, pannen, schotels, borden, glazen, enz. tegen den grond aan gruis, waar ra de deuren weer vanzelf plechtig dicht gingen. Een tafellade kwam langzaam uit de voegen schuiven en een groot keukenmes sprong kletterend de deur uit het portaal langs en wipte naar de onderliggende ver dieping, waar het zich dreigend in den grond plantte, tot grooten schrik van een daar zittende oude dame. Éigen- aardig was, dat alle voorwerpen, die het huis konden ontvluchten, rendez vous zochten op een bepaalde plek in den tuin. De politie kwam er aan te pas, doch kon geen andere verklaring vinden, dan dat mogelijk het zestien- V jarige dienstmeisje door helsche mach ten bezeten was. Het arme kind be tuigde echter onder een vloed van tranen, dat het van niets wist e» minstens zoo erg geschrokken was, als iemand in het huis. Men bleef voor een raadsel staan, tot voor korten tijd een geoloog zich eens met bet geval bezig hield en spoedig de oplossing vond. Onder de gemeenten Kecskemet en Karczag, waar schijnlijk nog veel verder, breidt zich een poreuze bedding uit, gevuld met gas van hooge spanning. Dit gas ver oorzaakte nu op enkele plekken kleine aardbevingen, waarvan het buis door een eigenaardig toeval slachtoffer was geworden. Voetbal. Zondagmiddag speelt op het terrein aan den Poldersehen weg G.V,Y. I een vriendschappelijken wedstrijd tegen Bergen op Zoom I (Kampioen le klasse B. V. B.) Deze vereen iging speelt bij de a.s. competitie mede in de Zuidelijke Se klasse van den N. V. B. Geboren: 31. Leuntje Pieterneila, d.v. Engel de Dreu en Jacoba Marioa Sampon, 31. Antonie Adriaan, z.v, Pieter Adriaan Gillissen en Helena Damen 1 Augustus. Tannetje Maria, d.v. Adriaan van Hese en Maria Wille- boer. Geboren2, Jakob, zv. Cornells Franciscus Simonse en Neeltje Botbjjl. Gehuwd 3, Jacobus Domburg, 58 jr. wedr. te Amsterdam en Therese Christina Hooreman, 51 jr. jd. te Goes. Overleden 3, Joost v»h Belois, 2? jr., gehuwd met Ar.tje Schipper. naar waarnemingen, verricht inden morgen van 4 Aug. medegedeeld door het Koninklijk Eederlandsch Meteorologisch Instituut te De Êilt, Hoogste barometerstand 764.8 té Maastricht. Laagste barometerstand 756.3 te Haparanda, Verwachting tot den avond van 5 dezer Meest zwakke, zuidelijke tot oostelijke wind, aanvankelijk nog zwaarbewolkt of betrokken met regen, later opklarend en warmer. Gevonden voorwerpen- fa de maand Juli 1922 zijn aan bet bureau van politie t-e Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere in lichtingen te bekomen betreffende deze voorwerpen Een haarkam, twee riemen, een barnsteen pijpje, een pakje inhoudende manufacturen, vier portemonnaies, een zilveren bril, een rozenkrans, drie sleutels, een jongensmuts, een kousen band, een sjaal, een bril in etui, een pet, twee ijzeren pennen van een wa gen, een poes, een regenjas, twee kussensloopen, een kinderschoentje, een kindermutsje, een zilveren horlogeket ting, een rolletje lint en een houten rennetje voor vervoer van jonge varkens. Goes, 2 Augustus 1922. De Commissaris van Pólitfé, E. O. WIERTS VAN COEHOORN.

Volksblad | 1922 | | pagina 3