Nederland. H. Verhage, E. van WieringeD, I. Zuidweg. Afgewezen 6. Tot de Se klasseHa. M. van Bar- neveld, J. Blankenberg, W. P. Blok- poel, A. J. van Dijke, J. Ferdiuan- dusse, E. W. von Metzsch, J. A. de Jager, L. M. Moerman, Th. J. van der Peijl, M. H. M. Stieger, W. Verburg, J. C. Verwijs, Pa. N. Wisse, M. J. van den Berg, Da. Q. van Breen, P. J. Geijsen, J. Klap, A. L. Krijger, Ha. van der Linde, J. J. Lindenbergh, G. J. va» Opdorp, H. C. Polderman, N. A. de Regt, Ja. Rothuyzen, J. de Vries, Ma. J. van der Werf. Her-examen B. H. M. de Poorter, afgewezen 2. Tot de 4e klasse Na. van Barne- veld (vakieerlinge), R. M. v. d. Berge, J. P. v. d. Broeke, L. J. van Dijk, Ja. A. Erancke, Aa. B. Fret, A. J. v. Hoorn, Ja. Kamsteeg, A. P. L. v. Leeuwen, J. van Liere, J. M. Linden bergh, H. Lutgert, M. Padmos, At. v. Poelgeest, M. J. Schikker, J. J. Ste- ketee, J. A. Valk, A. M. v. Weele, le. A. W. de Ruijter de Wildt (vakl.), H. E. Blankenbij), L. M. v. Breen, J. Dekker, Ee. S. v. Dijk, H. Gerret •en, J. H. v. Klinkenberg, P. M. Lin denbergh, C. G. A. v. Lindern, J. J. Meulecdijk, W. P. de Nooijer, C. N. v. d. Peijl, Eh. Poldermans, A. J. Valk, Ja. W. d. Vries, M. W. Welleman, Eh. M. Westplate, J. C. Zweede. Heraexamen Ca. D. C. Lindenbergh, afgewezen geen. Tot de 5e klasseM. A. L. Beun, L. H. v. Berk, Eh. de Blaeij, C. Bruijn- zeel, W. M. Duvekot, M. Herdink, A. J. Herdink, Ba. M. Klap, Ha. de Ko ning, P. A. M. Krijger, A. J. Koppe, W. L. Loggers, Ja. J. de Looze, C. E. Massee, H. J. G. v. Metzsch, C. J. Pouwer, A. Rothuijzen, S. C. Verbrugge, I. Wisse. Afgewezen 1. Ghslaagd. Geslaagd voor 't theoretisch gedeelte voor machinisten-diploma C onze stad genoot dhr. N. Moerland V r.ebmdelingenverk eer. In het Schuttershof had Dinsdag middag de algemeene vergadering plaats van de Ver. tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer voor Zuid- en Noord-Beveland onder leiding van den nieuwen voorzitter dr. H. Folmer te Driewegen. De voorzitter opende de vergadering en sprak er zijn vreugde over uit dat behalve het bestuur ditmaal eens zoo» veel leden zijn opgekomen. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer G. Houtekamer te Kloetinge, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna bracht de secretaris het ver slag over het afgeloopen jaar uit. Wij nemen hieruit over dat het ledenaan tal op 1 Jan. 1921 bedroeg 327 en op 31 Dec. 1921 382, het aantal be gunstigers 22 en het aantal personen, die de ver. geldelijk steunen, 12. Het verslag brengt in herinnering het succes van de in den vorigen zomer gehoudenTentoonstelling en Ringrijderij De nadruk wordt gelegd op onder linge steun e» samenwerking. Door den heer Geijsen werd aan merking gemaakt op de plaatseuver- deeling bij de vertooning der Lentefilm. Door het bestuur werd hierop geant woord dat Vreemdelingenverkeer die voorstelling niet heeft georganiseerd. Aan de orde was daarna de rekening. De ontvangsten bedroegen f 2399,46, waaronder f 1200 aandeel van het batig saldo Vreamid. De uitgaven bedroegen f 2432.13, waaronder f 36.991/, nadeelig slot over het jaar 1920. Het nadeelig slot over 1921 bedraagt f 32,67. Naar enkele posten der rekening zal een nader onderzoek worden ingesteld. Verschillende klachten werden geuit betreffende de waarneming der functies door vroegere bestuursleden. Zoo zijn er b.v. geen notulen vanaf 1917 tot op het tijdstip waarop de heer Houtekamer de secretaris-functie overnam. Aan de orde was hierna de ver kiezing van 3 bestuursleden. De heer L. Verwer zou gaarne per sonen uit Goes in het bestuur zien, b.v. middenstanders. De heer De Jong, Ellewoutsdijk, zou het betreuren als persoonlijke belange» den doorslag zouden geven over het belang van Vreemdelingen-Verkeer. De bedoeling moet niet voorzitten dat een middenstander zal profiteeren van V reemdelingen-Verkeer. De voorzitter zeide dat de bevorde ring van het Vreemdelingen Verkeer, een belang der geheele bevolking van Noord- en Zuid-Beveland, op den voor grond staat. De heer van Ballegoijen merkte op dat een vertegenwoordiger van de mid- denslandsvereenigingenDe Hanze en van Handelsbelangen in het bestuur van V.V. zitting hebben. De heer Meulenberg, Oudelande, verwondert zich er over dat nog niet alle Goesche middenstanders lid zijn. De voorzitter zegt nog dat met het verleden is afgerekend en we nu in het heden leven. Tot bestuursleden werden gekozen dr. Gelderman, Kortgene, de heer G. Geijsen te Goes en dr. Wouda te Kloe tinge. De heer L. Verwer drong aan op een begrooting voor het komende jaar. De voorzitter merkte op dat het niet de gewoonte der vereeniging is ge weest een begrooting te maken omdat men omtrent de werkzaamheden der vereeniging te voren zoo weinig kan zeggen. De heer Houtekamer meent dat men gerust vertrouwen in het tegenwoordige bestuur kan hebben. Na eenige discussie werd besloten voortaan een begrooting in te diene». De statuten zullen binnenkort worden herzien. De voorzitter deelde hierna de ge schiedenis van de oprichting van een bureau voor Vreemdelingen-Verkeer mede. De heer L. Verwer zegt dat door de vereeniging Vreemdelingenverkeer een bureau gehuurd is op de Groote Markt bij mevr. de Wed. v. Kalmthout, het gedeelte suikerwinkel. De secretaris deelt mede dat bedoeld pand vanaf Februari voor één jaar ge huurd is voor 5 gulden per week. Oorspronkelijk was het pand gehuurd door de heeren Oosterbaan en Arnoldi, voor eigen risico. Wanneer het pand dus niet door Vreemdelingenverkeer was overgenomen zouden zij de huur hebben moeten betalen De heeren H. Verwer en Oosterbaan zouden het bureau in orde maken. De heer Meulenberg, Oudelande, be vestigde dit, het pand is eerst na Februari door V.V. overgenomen. De heer L. Verwer klaagt er over dat het zoo lang ongebruikt is ge bleven. De voorzitter zegt dat voor zoover bem bekend is, het de bedoeling was dat het zoowel bureau zou worden voor de heer Arnoldi als voor Vreemdelingen verkeer. De heer L. Verwer merkt hierna op dat het pand niet meer voor Vreemde lingenverkeer te krijgen is. De ver eeniging komt er niet meer in. De voorzitter leest een juist inge komen sehrijven van de Wed. v. Kalmt hout voor, waarin deze ten spoedigste de huursom ad f 110 opvraagt. De secretaris geeft toe dat er in 't algemeen reden voor critiek is geweest, maar laat men thans vertrouwen stellen in het tegenwoordig bestuur. De voorzitter zegt een bureau hoogst gewenscht te achteD, maar tegen de hooge kosten toch wel op te zien. Spieker is blij dat hij van dat pand af is. Daarna kwam de ringrijderij tersprake. De beker van H.M. de Koningin moet 4 maal gewonnen worden voordat hij eigen dom is en blijftverder gedurende 1 jaar op het gemeentehuis der gemeente waar de winnaar woonl. Een commissie van deskundigen staat het bestuur bij het organiseeren der ringrijderij bij. Aan de ringrijderij zullen waarschijn lijk nog meerdere festiviteiten worden verbonden maar de ringrijderij zal hoofdzaak blijven. Na Rondvraag werd de vergadering gesloten, nadat de secretaris nog had meegedeeld dat hij in Augustus met eenige Zuid-Bevelaudsche jongens en meisjes naar een festival zal gaan in Hilversum welke daar o.a. eenige ouder- wetsche Z.-B. boerendanseu en Koeke- potversjes zullen uitvoeren. De kosten worden door Hilversum vergoed. Ver. van Vrijz. Godsdienstig en. Zondag 16 Juli, geen dienst. zündagslulteng apotheken. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. La Porte voor bet publiek zijn geopend. Uit de Staatscourant. Met de Staats-courant van 11 Juli zijn verzonden de afdrukken van de statuten-wijziging betreffende de Maria- stichting, alhier gevestigd. Geslaagd. Te Dordrecht slaagde heden voor de 2e klasse Hoogere Handelsschool de heer M. Sandijck. Politie. In de examen-commissie voor het vanwege den Ned. R.K. Politiebond St. Michaël te houden politie-examen, dat te 's Hertogen bosch zal worden gehouden, heeft o.m. zitting de heer E C. Wierts van Coehoorn, commis saris van politie alhier. Te water. Donderdag viel bet zoontje van dhr. Govers aan het z.g. Stoofweidje in de haven. De moeder hoorde het hulp geschreeuw en kwam aansnellen. Toen ze bemerkte dat haar eigen zoontje in het water lag sprong zij het kind na. Talrijke rappe hande* wisten het tweetal spoedig op het droge te krijgen. R. H. B. School. Toegelaten tot, de eerste klasseC. W. de Jonge, D. Heinsdijk, E. A. de Guchtenae'e, H. J. Blaas, D. J. C. van der Peil, C. A. de Looze, M. P. Zweede, G. F. W. Siemons, H. J. van Buren, Na. C. A. Maijs, H. J. Roose, M. S. de Die, H. B. Pilaar en L. A. Sillevis van Goes, A. J. Wisse, A. S. de Visser, G. C. van Dijk, A. H. van den Ende van Hansweert, A. de Graag, C. Kribbe van 's Heer Abtskerke, A. van der Poest Clement van Nisse,A. Kousemaker M.Lindenbergb, B.Polderdijk,?. D. Blok van Kruiningen, H. M. Slabbekoorn van Wilhelminadorp. J. Kalshoven, J. C. Steketee van Ovezand, P. Sterk, W, M. Snoep van Schore, N. Ganseman, J. C. de Jager, J. J. Pikkaart, J. C. Kram van Kaptlle, J. C. Versprille van Kortgene, J. M. Geleedst van Waarde, L. Meijers van 's Heer Arends- kerke, L. L. de Graag van 's Graven polder, J. Kousemaker van 's Heer Hendrikskinderen. Beurscommissie. Met ingang van 15 Juli a.s. ziju benoemd tot leden van de beurscommis sie (graanbeurs) alhier in de vacatures Van Heel, Lindenbergh en Remijn, de heeren T. van Heel te Goes, C. Zandee Azn. te Kloetinge en J. Vermue Jacz. te 's-Heer Arendskerke. Jfrrnstig ongeluk. Dinsdagmor gen heeft bij een militaire oefening van een compagnie van het 8e regi ment infanterie, op het laodgced Warnshorn bij Arnhem, een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de troep in rust was, leunde de milicien-soldaat K. uit Wageniugcn, op zijn geweer, Op een oogenblik, dat een paar hol lende paarden voorbijvlogen, schrok K. zoodanig, dat hij struikelde en in eeu greppel viel. De bajonet drong hem in de borst. Hij werd per auto naar het militair hospitaal vervoerd, doch over leed tijdens den rit tengevolge van bloedverlies. Berooving. Een man uit Zee land is in het perceel Adriaan Arnpt- straat 2 in Den Haag beroofd van f 475. In verband hiermee is aange houden de 21-jarige naaister Cornelia A. K., wonende aldaar. Een liefdesdrama. Te Maastricht heeft de 24- jarige Van Aalst, wonende in de Pielerstraat, blijkbaar in ean vlaag van jaloersehheid, eerst op zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde, met een revolver geschoten en daarna zichzelf willen dooden. De vrouw is niet gevaarlek gewond. Beiden zijn naar Calvariënberg overgebracht. De man is om 8 uur overleden. Gevroten. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft het te Steeu- wijk en omstreken zóó gevroren, dat velden en weiden geheel wit waren. Sommige aardappel-, boekweit- en boonenakkers hebben veel schade geleden Nog een slachtoffer van het vliegongeluk. Bij het ongeluk van het vliegtoestel van de N.O.L.O., dat kort na het vertrek van het vliegveld bij Antjol omlaag is gestort, is ook om het leven gekomen de heer K. Borst, redac teur van de Javabode. Cnder zand bedolven. In St. Geertruid bij Maastricht geraakte de wethouder L. Houbiers, die met eenige zijner arbeiders in een weide eeu kuil aan het delven was, onder een groote massa instortende aarde bedolven. Hoe wel hij er met de meest mogelijke vlugheid onder uit gehaald werd, waren de levensgeesten toch reeds geweke*. De overledene, die de algemeene ach ting genoot, laat een weduwe met een groot aantal kinderen na. Verongelukt. De handelsreiziger L. A. W. Bur- germau, uit Den Haag passeerde op zijn motorfiets de» Hoofdweg in de Haarlemmermeer met een gang van circa 90 K.M toen eea band sprong. De motorfiets sloeg over den kop en B. werd voorover geslingerd, met het hoofd tegen den grond. In zorgwek kenden toestand werd hij by een land bouwer binnengedragen eu is aan de gevolgen overleden. Gaaf de üaagsche Conferentie uiteen DEN HAAG. (V.D.) De voorzitter der Subcommissie voor de particuliere eigendommen, lord Greame, heeft naar aanleiding van het antwoord van Lit— winof op de gestelde vragen, gezegd dat het zijns inziens geen zin had de besprekingen in deze subcommissie voort te zetten. Hij zal met zijn collega's beraad slagen wat nu te doen. Werkloosheid. De minister van Arbeid beeft bepaald dat geen uitkeering uit gesubsidueeerde werkloozenkassen meer mag worden gedaan aan minderjarige leden, die bij hun vader in dienstbedrijf werk zaam zijn. Voorts dat personen bij hun vader in diens eigen bedrijf werkzaam en meerderjarig, slechts dan als lid der kas kunnen worden gehandhaafd, indien vaststaat, dat zij bij hun vader in loondienst arbeiden en derhalve kunnen worde» aangemerkt als werkman of bediende in deu zin

Volksblad | 1922 | | pagina 2