No, 55 Woensdag 12 Juli 1922 VOL 45' FEUILLETON Een geheimzinnig geval DE VERKIEZINGEN. Nederland. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UW* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- cn Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke-reductie. Advnrtentiën, als geboorte-, huwelijks-, veriarlags-, doodberichten en d® daarop betrekking hebbende dankbetuigingen», niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, DE DEFINITIEF GEKOZENEN. De namen der gekozenen zijn 11 christelijk-historischen Schokking, de Geer, de Visser, Snoeck Hen- kemans, Weitkarop, Gerretsoa, Bakker, mej. Katz, Krijger, Tilanus (de geheele eerste c. h lijst) en v. Boetzelaer. 2 communisten Wijnkoop en v, Ravesteijn. 1 Lib groep van Houtenv. Houten. Daar tnr. S. v. Houten zelf geen zitting zal pemen, valt voor hem mej. mr. E. C. van Dorp in. 1 Staatk. Geref. Partij Kersten. In de nieuwe Kamer zullen 7 vrouwen van 6 partijen zitting nemen tegen 2 vrouwen van 2 partijen in de oude. Drie partijen zijn uit de Kamer verdwenen de Chr.-soc. Partij (de heer van de Laar), de Chr -dem. Partij (de heer A. P. Staalman) en de Soc. Partij (de heer Kolthek). Bovendien had de heer Wijk van het Verbond tot democrati seering van de weermacht zich niet meer candidaat laten slelleu. Twee partijen doen voor het eerst haar intrede in de Kamer de lib, groep van Houten en de Staatk. Geref. Partij. Onder de gekozenen bevinden zich verder 4 ministers, de heerea Ruys de Beerenbrouck, van Dijk, De Geer en de Visser. Van den Vrijheidsbond zijn uitgevallen de heeren Bijleveld, Drion, de Groot, de Muralt en Ottoterwijl zooals men weet de heeren de Kanter, Lely en Rink zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld, en ook de heer Albeda niet op een candidatenlijst voorkwam. 9 Roman van II W. Hij nam haar handen in de zijne en zag haar geroerd in de oogen. „Belangrijks vroeg hij aarze lend. „Als 't maar iets goeds is, mijn kind Ge weet, dat ik geen vertrouwen heb in al dat nieuws en allerminst in belangryk nieuws Ik ben altijd verheugd, als het noodlot hier in mijn verloren hoek niet aan me denktGij, natuur lijk, ge zijt jong. Met u mag 't nog menig belangrijk woord te spreken hebben en God geve, dat het een vriendelijk eri goed woord moge zijn. Is 't u goed gegaan, sinds ik u niet heb gezien?'' Het scheen den oude toe, terwijl hij haar met vaderlijke welwillend heid aanzag, als WaS er meer ernst dan anders in haar trekken, en zijn oog bleef onderzoekend op haar rusten. Zia scheen lang besluiteloos of zij al of niet spreken zou. Toen hij haar handen had losgelaten, wendde ze zich om, naar den kleinen spiegel, om het haar, dat door den hoed een weinig in de war was geraakt, gkd te strijken. Haar wangen kregen door de snelle af wisseling van de scherpe herfstlucht in de kamerwarmte een hoogere kleur, die zelfs tot onder de donkere oogen opsteeg de vleugels van den fraai besneden neus bewogen zich en de half geopende lippen lieten de witte tanden zien, toen ze zich weer glimlachend tot den oude wendde, die juist de koffiekan had opgenomen. „Ge weet, dat voor mij de eene dag voorbijgaat als de andere", zei ze een weinig beschroomd, „maar hoe het later zal zijn Lübke zag op, toen hij voor haar stond. Zijn gelaat teekende onge rustheid. „Er is toch niets voorgevallen vroeg hij met zichtbare bezorgdheid, maar ditmaal zonder haar aan te zien. „O niets, wat zich eigenlijk laat j Haag. waar de Nieuwe Weg den Spoorweg kruist, is Vrijdagavond tusschen 6 en 7 uur een ernstig ongeluk gebeurt. Het hoofd der christelijke school, de heer D. Wouters, passeer ie daar per auto in gezelschap van zijn vrouw en twee Hongaarsche logé's den overweg, die niet door boomen is afgesloten. Juist kwam een goederentrein uit de richting Utrecht, ten gevolge waarvan een ernstige botsing plaats had. De auto werd onmiddellijk vernield, ter wijl mevrouw W. direct gedood werd. De heer W, zelf en een der dames bekwamen ernstige wonden en werden per auto naar het ziekenhuis in Utrecht gebracht. M&rie, vroeg mevrouw O. W. onder 't schrijven van een brief, aan haar kamenier, spelt men idioot met th of enkel t Met enkel t, mevrouw, wilt U mijn groeten aan meneer Uw wan insluiten ,/Ja mevrouw, we hebben er twee van/' „En hoe zullen jullie ze noemen i/Donder en Bliksem." flWat zeg je? Dat zijn toch erg - are namen voor kindertjes." /;Ja. maar dat zei vader dadelijk, vertellen", antwoordde ze aarzelend. Ze kon het niet over zich ver krijgen, hem misschien verdriet aan te doen, toen ze hem alleen reeds door haar voorkomen zoo ongerust zag. Het gevoel van dank baarheid maakte -haar besluiteloos. Zooals ze hem daar voor zich staan zoo gelukkig, nu hij de lieveling, aan wie hij de heele week had gedacht, by zich had, hoe hij zyn best deed om van de weinige uren van dit samenzijn zooveel mogelyk te genieten, nu kon ze 't niet over de lippen brengen, wat ze zich zoo ernstig had voorgenomen hem te zeggen. En zoo verliep het eene uur na het andere en telkens, als ze moed wilde vatten en overlegde hoe ze de vraag zou inkleeden, zag ze weer dezelfde bezorgdheid op zijn gelaat, die haar medelijden wekte. Maar de avond verstreek, de gedachte, dat er weer acht dagen zouden verloopen, stemde haar droefgeestig, ze werd verstrooid en in zichzelve gekeerd. „Wat scheelt er aan, kind vroeg hij ongerust. „Je hadt al toen hij boorde, dat we ze gekregen hadden „Als menseh acht ik u zeer hoog, maar als ambtenaar kan ik geen achting voor u voelen eu daarom deel ik u mijn naam niet mede. Ik kan u ook op uw ve-dere vragen geen antwoord geven. U boude het mij ten goede, dat ik u deze dingen weiger, ik doe het niet om onbeleefd tegenover u te zijn of om u onaangenaam te wezen, doch uitsluitend doe ik dat, omdat het mijn principe is, geen ambtenaar te erkennen. iets op 't hart, toeu je hier kwaarat. Je weet, dat je openhartig jegens me moet zijn". Hij streelde haar wang, toen ze diep ademhalend, was opgestaan. De tijd drong en ze wist niet hoe ze 't zou inkleeden. Ze draaide haar zakdoekje zenuw achtig in de handen om, haar ver legenheid nam toe. Eiadelyk moesfc ze dan toch iets zeggen „Verontrust u maar niet", zei ze glimlachend, terwijl ze weer op haar stoel bij de tafel ging zitten. ,/'t Is misschien heel dwaas van me, maar er komt me tegenwoordig eiken dag altyd het zelfde in deu zin." De oude keek haar schuchter en vragend aan, terwijl ze naar woorden zocht Ze wist nog altijd niet hoe ze 't zou inkleeden wat ze zich voorgenomen had te zeggen. „U behoeft me zoo niet aan te kjjken, papa 't Is iets heel natuur lijks, als men toch eindelijk eens aan zijn toekomst denkt". Papa Lübke lachte geruster voor zich heen, en lei zijn hand op de hare. *9 Uti i K 32 roomsch-katholieken Kuiper, v. Dijk, tulemeyer, Mevr. Bronsveld Vitringa, Bomans, v. d Bilt, Reymer, Kooien, Moerel, Engels, v. Voorst tot Voorst (tweemaal gek.), v. Wijnbergen, v. Schaik, Suring, Bulteu, Kolkman, v. Vuureu, v. Sasse v. IJsselt, Fleskens, Deckers, Wintermans, v. Rijckevorssel, v. Rijzewijk, Feber, Juten, Fruytier, Nolens, Ruys de Beerenbrouck, Bongaerts, Hermans en Ament. Doordat dhr. van Voorst tot Voorst 2 maal gekozen is, neemt ook zitting dhr. C. Knigge. 20 sociaal-democraten: Vliegen, Kleerekoper, v. Braambeek, J. ter Laan, mej. S. Groeneweg, v. Zadeihoff, Brautigam, Duys, v. d. Waerden, Scha per, mevr. de. Vries, K. ter Laan, IJzerman, Troelstra, v. d. Tempel, Gerhard, Hugenholtz, Sannes, Hiemstra en Albarda, 16 anti-revolutionairen: Schouten, Heemskerk, v. Dijk, de Wilde, v d. Voort t. Zijp, H. Colijn, Rutgers, de Monté ver Loren, v. d. Molen, Smeenk, Beurner, Duymaer v. Twist, Visscher, A. Colijn, Scheurer en Zijlstra. 10 Vrijheidsbonders v. GijD, v. Rappard, Visser van IJzendoorn, mej. Westermau, Dresselhuys, Gerritzen, Bierema, Boon, Ab. Staalman en Ter Hall. 5 vrijzinnig-democraten: Marchant 4 maaien mevr. Bakker -Nort. Dus opvolgers door plaatsvervanging Oud, Ketelaar en Ebels. 2 piattelandersbond Braat 2 maal, naast hem neemt zitting dhr. R. F. de Boer. Zware brandEeu zware brand j heeft gewoed in de gebouwen van de j Zuiu-Hollandsche Bierbrouwerij in Den -- Ernstig auto-ongeluk. Te Soest De Idioot. De tweelingen. „Dus jullie heb ben tweelingen gekregen thuis, hè?" zei mevrouw Praatgraag tegen kleine Tommy. Rij erkende ze nietTegen den heer Kees Boeken is de vorige week coot de politie proces-verbaai opgemaakt omdat hij in gezelschap van eenige geestverwanten een bord rond* droeg, waarop werd aangespoord niet aan de stemming voor de Tweede Kamer deel te nemen, aangezien stem men „dom" is. Toen hij te Utrecht door de politie W( ?d ondervraagd naar naam en woonplaats, antwoordde Boe ken, volgens het „Utr. Dagblad", aan den kommissaris - Ernstig ongeluk. Donderdag avond is bij Halfweg, ter hoogte van het kruitmagazijn, op het gebied van het voormalig Sloten, een ernstig ongeluk gebeurd. Een drietal fietsers, komende uit de richting van het Haar lemmerplein, "eed links van den weg. lu tegenovergestelde richting reed een paard en wagen, eveneens links van den straatweg. De fietsers wilden rechts uitwijken, toen een particuliere auto uit de richting Haarlem en rechts houdende, kwam opzetten. Een der wielrijders, een 18-jarige jongeling, kwam te vallen en werd door de auto ernstig aan het hoofd verwond. Zijne kameraden kenden hem slechts by zijn Wordt vervolgd),

Volksblad | 1922 | | pagina 1