No. 51 Woensdag 28 Juni 1922 45* Jaargang Een geheimzinnig geval. FEUILLETON Stadsnieuws. Nederland. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUl* te bezorgen bij N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens iooo regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertcntlën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Een Jubileum. Naar wij vernemen herdenkt heden (Maandag) dhr. P. L. den Boer den dag waarop hij voor 40 jaar bij de Wed. B. Jansen en zonen in dienst trad. Benoeml».. Benoemd tot bewaarder van 't kantoor van den Gemeenteontvanger en dat van den Directeur van gemeentewerken dhr, I. Tmanse alhier. Te Utrecht is de stoomhoutzagerij van de firma de Kievit en te Leeuwar den de ijzergieterij van de firma Schro der in de vlammen opgegaan. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 23 Juni in Nederland uitgesproken 69 faillissementen tegen 84 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 28 Juni 1922 13550 faillissementen tegenover 973 over hetzellde tijdperk van het vorige jaar. 6 Roman van H. W. Ze liet het toe, maar ze was ontstemd en koel jegens hem, toen hij zoo vertrouwelijk tot haar sprak en haar ook vertelde, dat ditmaal zijn reis een hooge beteekenis voor hem had gehad. Zoo gingen ze lang naast elkander voort in het natkoud, grauw Zon dagsweer, de mist werd zwaarder, Zia sloeg er geen acht op, ze over legde, wat haar te doen stond en dit hield haar geheel bezig. „Ik moet op een diner van een rijken mijnheer mijn hulp als artist verleenen" zei hij eindelijk, afscheid van haar nemende en zij liet hem gaan met een stom hoofdknikje. Op het oogenblik, dat hij heen ging om een zijstraat in te slaan, ging hij rakelings een jongen man voorbij, wiens luide voetstappen hij reeds achter zich had gehoord, op het oogenblik dat deze, met zijn De Minister van Binuenl. Zakeu heeft iu een circulaire aau de gemeente besturen medegedeeld, dat de steun regeling aan de werkloozen zal moeten worden ingetrokken, wanneer sommige gemeentebesturen blijven voortgaan met 't geven van hoogere uitkeeringen dan verleend kunnen worden overeen komstig de door hem vastgestelde regeling. De Minister van Ein. heeft in een schrijven van 16 Juni aan de direc teuren der Registratie en Domeinen een einde gemaakt aan de veel besproken dubbele belasting bij één zending, door dat het vaste zegelrecht van 25 cent voor cognossementen, vrachtbrieven en vrachtlijsten ook geheven werd van het ontvangstbewijs dat de directies van spoor- en tramwegen laten ondertee kenen bij het overgeven van een vracht brief. De Minister heeft gemeld dat het zegelrecht alleen moet worden geheven van de stukken van ontvangst van vervoerde goederen (indien de vracht meer dan f10 bedraagt). De bij spoor en tramwezen in gebruik zijnde vracht brief behoort niet tot bij het betrokken artikel der Zegelwet belaste stukken. Een mededeeling van spoor- of tramwegmaatschappijen aan een ge adresseerde dat eenig goed voor hem is aangekomen en dat hij dit kan komen afhalen, tegen betaling van zeker bedrag, is niet aan zegelrecht onderworpen. Het behoort echter van een zegel van f 0.25 te worden voorzien, alvorens daarop eeue verklaring van ontvangst oog onafgewend op het meisje ge richt, bleef stilstaan op den hoek der straat. Ook Zia zag den vreemdeling, toen ze van Dagobert afgingze trok verschrikt haar voile dieper over 't gelaat, stapte toen haastig verder angstig luisterend, of ze nog altijd den galmenden tred achter zich hoorde. Haar hart klopte angstig, want de nevel daalde eensklaps in ondoorzichtbare wolken op de straat neder. Ze haalde diep adem toen ze eindelijk in het wijd geopend por taal van een hotel verdwijnen kon. De vreemdeling, een elegante hoogopgeschoten figuur in donkere overjas en den hoed diep in de oogen gedrukt, bleef toen ze verdwenen was, op een korten afstand staan. Langer dan een minuut overlegde hij in den steeds dichter vallenden mist starende. Toen wendde hij zich om en ver dween als een nevelbeeld in de richting der op den hoek wachtende vigelante, terwijl Zia de vestibule van het hotel doorging. Ze wist' zich geen rekenschap te geven van de vrees, die haar zoo plotseling was overvallen, maar ze had een vau het vervoerde goel kan worden geplaatst indien de aan de vervoerders of expediteurs verschuldigde vracht meer dan f 10 bedraagt. de soldaat bezopen de korperaal zat de fourier dronken de sergeant beschonken de sergeant-majoor zwaaierig de adjudant-onderofficier katterig de tweede luitenant opgewonden de eerste luitenant ému de kapitein vroolijk de majoor niet recht frisch de kolonel ongesteld de generaal voor dienst op reis. 't Zal 'n ckg of acht geleden zijn, dat ik onderweg werd aangesproken door een parmantig oud heertje, zoo op 't gezicht een renteniertje of een gepensionneerde, die me allervriende lijkst om een weinig vuur verzocht. Gaarne, zeg ik, en de oude heer krijgt uit z'n binnenzak den sigaren koker, die, o schrik, blijkt ledig te zijn 's Mans consternatie doet me vragen, of ik de vrijheid mag hebben... z/Nu, met genoegen", is 't antwoord, z/als ik u niet derangeer", en blijkbaar met smaak wordt een mijner rookertjes opgestoken. Daar stevent gisteren dezelfde oolijke oude baas weer op me af. „Meneer, astublief een beetje vuur En weer graait hij naar den sigarenkoker en weer is deze even troosteloos ledig, en weer staat de goedige vrager even be- onbestemd voorgevoel als dreigde haar een gevaar. Welk gevaar en vanwaar het komen kon, dat begreep ze zelve niet, maar instinctmatig voelde ze, dat de zwarte dame er bij betrokken was. De gedachte aan haar drukte haar loodzwaar. Onwillekeurig sloot ze de oogen, want ze meende overal de sombere onheilspellende gedaante te zien, zooals deze haar met haar door dringende fonkelende oogen ver volgde. II. Onder de bedienden van het hotel in de oude stad van Berlijn, waarin Zia de wijk had genomen, werd de oude Lübke beschouwd als een stuk tot den inboedel. Toen de vorige eigenaar bankroet had geslagen en het bedienden-personeel zich naar al de vier hemelstreken had ver spreid, was hij alleen gebleven en de nieuwe hotelhouder had hem gewillig mede overgenomen, daar hij niemand in den weg was en zich nuttig wist te maken. Het had den schijn, als verwachtte hij steeds iemands komst in het hotel, want teuterd te kijken Ik heb me nu een paar klapsigareu aangeschaft voor 't geval het me ver gund wordt ten derde male een blik te slaaa in zijn ledigen koker. Een Jubileum De beer Th. M. Ketelaar herdacht Zondag de dag waarop bij 25 jaar lid i* van de Tweede Kamer. Hij werd vanwege het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond gehuldigd. hij vertoonde zich telkens aan de poort, als de bel de bedienden riep en bij voorkeur hield hy zich op in de portiersloge. Was hij in de stad geweest, dan viel zijn oog allereerst op het groote met krjjt beschreven vreemdelingenbord en als de kranten werden gebracht, zocht hij ij verig in de lijst der aange komen reizigers. Papa Lübke was een belang wekkende verschoning als grijsaard, hoewel hij niet als zoodanig verkoos aangemerkt te worden. Ookhadhjj niet gaarne, dat er veel notitie van hem werd genomen en hy keek dadelijk verlegen rond, wanneer iemand in 't hotel hem zijn aandacht schonkmaar dit deden vreemde lingen, die zich min of meer met physionomle-kennis, ophielden, nog al dikwijls Papa Lübke had namely k een kop, die verdiende bestudeerd te worden. Eenmaal moest diezelfde man krachtig en gesperd van bauw zyn geweestthans ging hij gebukt het hoofd was tusschen de hoog opgetrokken schouders gezakt. Branden. Te Rotterdam heeft Vrijdag een groot brand gewoed in de borstelfabriek van de firma C. Ligter- voet en Zoon. De schade wordt geschat op ruim f 100.000, Alles was verze kerd. Faillissementen in Nederland. Steun werkloozen. Geen zegelrecht voor vrachtbrieven enz. bij spoor- en tramweg. Verschil in rang. Wanneer tr méér borrels zijn gedronken dan beta melijk mag worden genoemd, is volgens de Tel. Goedkoop rooken, Men schrijft aan het Vaderland Huiselijk leed. Vrouw B. te Hengelo heeft, toea ze van het werk thuis kwam en haar man dronken te bed vond in een vlaag van razernij man en bed met petroleum overgoten en in brand gestoken. Daarna" tot zichzelf komend, riep ze om hulp. Politie en buren bluschteu de vlammen. De man is er met gezengde haren goed afgekomen, bed en een mantel der vrouw zijn verbrand. Het was niet de eerste maal, dat ze naar man onder invloed van sterken drank vond en veel is er in het gezin afgespeeld. Een oplichter. Te Bergen (N.H.) zijn verschillende winkeliers het slachti offer geworden van een blijkbaar gerouiiueerd oplichter. Een slank, blond persoon van ongeveer 35 jaar, zonder baard of knevel, kwam Vrijdag jl. in Bergen *an, die zich uitgaf voor hoofd ingenieur der Nederlandsche Spoor wegen en zelfs zooveel vertrouwen wist te wekken, dat men voor hem een locomotief requireerde, waarmede hij quasi een inspectietochtje maakte, 's Avond» vervoegde hij zich bij mej. H. waar hij kamers huurde, naar het heetle voor zijn gezin, dat spoedig met zijn auto's zou overkomen. Daar hij Wordt vervolgd

Volksblad | 1922 | | pagina 1