No. 47 Woensdag 14 Juni 1922 45* Jaargang Een geheimzinnig geval. FEUILLETON Stadsnieuws. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 5° cen* Per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUI* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentifcn io ct. per regel. Bij contracteeren van minstens iooo regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advcrteatlën, als geboorte-,' huwelijks-, verjaring*-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f i, AAN DE LEZERS Daar hef benoodigde Cliché nicf op fijd is ontvingen» kan de Moderubriek NIET in dit nummer worden opgenomen. Staking. Een gedeelte der bouwvakarbeiders, alhier, is heden in staking gegaan. De staking omvat ongeveer 60 personen. Goesche Schaakvereeniging. Zaterdagavond werd in het clublokaal in hHotel Centraal* een wedstrijd ge speeld tegen de Mfltöelburgscke H.B.S. Schaakclub „Strijdt met Beleid* met uitslag Gewonnen: De heeren J. Dijkstra, Van Vijven, Ross en Van Hartesveldt. RemiseDe heeren Ruben en La Potte. VerlorenDe heeren Bonnet en Molhoek. Goes speelde met wit. Goes won dus met 5—3. Stukken voor den Gemeenteraad. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan de gemeenschappelijke regeling omtrent de instelling van een keuringsdienst voor Vee en Vleesch voor de gemeenten Goes (centrumge meente), 's Gravenpolder, 'sHeerAbte- kerke, Kapelle, Katteudijke, Kloetinge en Wolphaartsdijk. lu de centrumgemeente zullen in een gebouwtje worden ingericht een gelegenheid voor het verrichten van noodslachtingen, een laboratorium 2 Roman van H. W. Wie hij eigenlyk was, de jonge vreemdeling met zijn zonderlingen naam, daarom bekommerde zich niemand meer, sinds men aan hem gewoon was geraakt, maar wie zij was, deze vraag meende zij van lieverlede, evenals bij anderen, ook op zijn gelaat te lezen, en dit hin derde haar. Diezelfde Dagobert was eigenlyk reeds op weg om een beroemd man te worden. Zijn schilderstukken werden in de dagbladen besproken, de dominee zelf las er 's avonds de twee vrouwen van voorde schil derstukken moesten immers dubbel interessant zijn voor de bewoners van het huis waar ze werden ver vaardigd. 't Was dan ook alleen om die reden, dat Zia een gelegen heid zocht om naar de stad te gaan en de schilderijen achter het win- bestaande uit enkele instrumenten, iu hoofdzaak een broeistoof en een lokaliteit voor den verkoop van vleesch onder toezicht. Voor dezen keuringsdienst, die in de centrumgemeente gevestigd woidt, wordt een afzonderlijk fiuancieel eu administratief beheer ingesteld. Aa"? het hoofd van dien dienst staat een directeur-veearts. Gemeente- Vischwater. B. en W. geven den Raad in over weging dat dit jaar (tot 30 Juni 1922) wederom vergunning tot visschen in het Gemeente-vischwater wordt ver leend tegen betaling van f 1,50. De opbrengst bedroeg thans f 97, terwijl die der laatste verpachting f 103,50 had beloopen. Uitgifte grond. De heer L. de Jonge, molenaar alhier, verzoekt wederom thans tot 31 Decem ber 1924 ouderhands in pacht te mogen hebhen een stukje gemeentegrond, groot pl.m. 150 centiaren gelegen in het z.g. Ganzennest. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen en de jaarlijksche pacht som op f 15 te stellen. Verpachting grond. B. en W. stellen voor wederom aan den heer E, C. van Dissel te verpachten het perceel tuingrond in de voormalige Achterhaven voor 7 achtereen volgende jaren en tegen een pachtsom van f50 per jaar. Steigertje. Aan den heer Jac. de Dreu is ver gunning verleend tot het aanbrengen van een steigertje aan de haven, ten einde het aauleggen, laden en lossen kelraam te zien, maar zij met haar kinderlijken zin, vond er geen smaak in. Wat was dat voor een „verwarde boel Precies het zelfde had ze reeds onder zijn studies gezien, toen hij eenigen tyd geleden van een uitstapje en in vry haveloos toilet was teruggekeerd en van mevr. Wallenthin verlof had ge kregen, met zy ij portefeuille binnen te komen. Waar mocht hij toen hebben rondgezworven Want die losse bladen vertoonden tafereelen uit vuile dorpskroegen en landelijke danslokalen, beschonken kerels, afzichtelijke studiekoppen van landloopers met roodbeloopen ge zichten, kloppartijen en andere ruwe tooneeien, en daartusschen de liefelijkste natuur-tafereelen, groene beemden met bevallige vrouwen figuurtjes, enz. Het jeugdig gemoed schrikte terug voor die woeste tooneeien en tegelijk voor den schepper er van. Hjj had geen familie meer op de wereld, sinds zyn goede moeder gestorven was, zoo had hij bij deze gelegenheid verteld, niemand keek meer naar hem om. En daarbij van schepen aan het door het van de gemeente gepachte terrein mogelijk te maken. B. en W. stellen den Raad voor den heer de Dreu hiervoor een jaar lijksche recognitie van f 5.te doen betalen. Automobielgarages. De heer J. C. Krijger verzoekt ver gunning tot den bouw van een auto, mobielgarage, stalling biedende voor 20 automobielen in bouwplan I aan de Wilhelminastraat, waartoe ~hij den benoodigden grond zijnde plm. 1700' M3. te koop heeft gevraagd. De gezondheidscommissie ziet in de oprichting eener garage geen nadeel voor de gezondheid en vindt geen termen om ongunstig tz advisseren. Niettemin stellen B. en W. den Raad voor afwijzend op het verzoek te beschik ken, daar zij vreezen dat de vestiging eener garage de overige in de nabijheid gelegen gronden miuder verkoopbaar zal maken. B. en W. vinden in deze op vatting steun in een tweetal adressen van bewoners van Bouwplan I hierin wordt er o.m. opgewezen dat volgens art. 4 der bouwverordening in genoemd bouwplan slechts woningbouw is toe gelaten. De bedoeling met den aankoop van deze gronden was de woongelegenheid te bevorderen. Op dezelfde gtonden adviseeren B. en W. het verzoek van dhr. A. de Graag te 's Gravenpolder om een auto mobielgarage te mogen oprichten op den hoek van de Rimmelandstraat af te wijzen. nüns Streven Bij raadsbesluit van 16 December 1920 werd besloten tot het aanvragen van voorschotten uit 's Rijkskas van had hij Zia zoo zonderling aange keken, als wilde hij tot haar zeggen Arm kind, gij staat immers ook geheel verlaten onder vreemde menschen? En sinds dien tyd wilde die vraag haar niet meer uit het hoofd. Ze had tot nog toe dtn moed niet gehad, mevr. Wallenthin of den dominee om opheldering te vragen, welke laatste zich vrij willig met haar onderwijs bad belast, die sinds zij in huis was vriendschap pelijk met de weduwe verkeerde en dus ook alles wat haarzelve betrof weten moest, maar eindelijk zou ze dien moed hebben. Daarop was weer het najaar gevolgd en was de jonge schilder naar Rome vertrokken. Ze behoefde zich thans niet meer achter het gordijn te verschuilen om op te letten of hij naar haar venster opzag, en of hij werkelijk te Zigeuner was, zooals de dominee hem voorstelde, en toch miste ze hem. Ook de winter ging recht treurig voor haar voorbij. Ze had geen lust meer in 't leeren. „Wat baat het mij of ik alles weet, maar dat ééne f 220000 en f 26080 ten behoeve van deu bouw van 34 woningen door de woningbouwver. „Ons Streven" te Goes in Bouwplan II en den aankoop van den daarvoor benoodigden grond, Thans verzocht genoemde vereeni- ging, onder overlegging van gewijzigde bouwplannen, voorschotten van fH9000 en f 28880 voor den bouw van 30 woningen en aankoop grond. Het aandeel van het tekort op de exploitatie per jaar en per woning zal voor de gemeente f 27 betalen (oor spronkelijk f 57). B. en W. stellen voor het verzoek i-n te willigen. Overdracht grond. K. Pik en Zonen verzoeken om de rooilijn aan de noordzijde van den Mo lendijk bij het perceel no. 4 terug te mogen brengen. Den vrijkomenden grond willen adressanten gratis aan de gemeente afstaan. B. eu W. hebben hiertegen geen enkel bezwaar. Van gemeentewege zal aldaar bestrating worden aangebracht. De kosten hiervan worden geschat op f 8, Wijziging instructie Gemeente ontvanger. Nu het kantoor van den gemeente ontvanger niet langer te zijnen huize is gevestigd, stellen B. en W. voor de kantooruren voor dezen functionaris te bepalen op van 9 uur voorm. tot 1 uur nam. eu van 2 tot 5 uur nam., waarvan de uren van 10 uur voorm. tot 1 uur nam. zouden kunnen worden bestemd voor het te woord staan van het publiek. Kantoorgebouw Gemeente-ontvanger. B. en W. vragen machtiging tot het aanstellen van een huisbewaarder voor niet!* riep ze dikwijls.» ffIk word al ouder en ouder en blijf niemands kind. 't Is als zijn ze bang me de waarheid te zeggen. Maar hij. rayn oude papa Lübke, mijn weldoener, door wien myn onderhoud wordt betaald hij zal me eindelyk alles zeggen, al beweert hij ook, dat de tijd er voor nog niet gekomen is... Die moet gekomen zijnHoe lang zal ik dan nog kind blijven !a Tot haar verrassing kwam in Januari de predikant opeen avond met het nieuwtje thuis, dat hy er op durfde wedden den schilder te hebben gezien, die waarschijnlijk in 't geheel niet op reis was gegaan eh zijn zigeunersleven in de stad had geleid zonder zich om zijn atelier te bekommeren. En werkelijk bracht reeds den volgenden morgen toen het drietal aan 't ontbijt zat, de dienstmaagd een kaartje binnen. Mijnheer Dagobert laat vragen of er ook belet is*. De dominee gaf met een zuur gezicht door een knikje zijn toe stemming tot de ontvangst. Wordt vervolgd).

Volksblad | 1922 | | pagina 1