Stadsnieuws. Uit den Vreemde. Burgerlijke Stand van Goes. Posterijen* 429e Staatsloterij 5eki. Sport. Telegraf. Weerbericht wegeu, daar het Rijk met het oog op den toestand der middelen voorloopig niet financieel zal steunen. De vroeger door belanghebbende gemeenten en industrieën in het Westen van de provincie gevoteerde bijdragen voor de lijn TholenWest- Brabant worden blijkens de by Ged. Staten ingekomen berichten, nu het Rijk zijn medewerking onthoudt, niet meer onvoorwaardelijk gehandhaafd. De Vrijheidsbond contra Mr. Marchant. De secretaris van den Vrijheidsbond, de heer G. A. Boon, heeft den vol genden open brief aan Mr, Marchant gericht De Vrijheidsbond is gewoon de vele „welwillende* artikelen die de Vrijz.- Democraat wekelijks aan hem wijt, naast zich neer te leggen. Oderint dum metuant. In het num mer van 3 Juni komt echter een pas sus vau uw hapd voor, als zoude de Vrijheidsbond trachten te overbluffen met de bewering dat hij 500 afdeeliu- gen telt en meer leden heeft dan de S. O. A. P. //Wie weet wat er aan het stichten van een organisatie vistzit, weet ook dat dit humbug is.* Ik geef gaarne toe dat de groei phe- nomeuaal is en dat ook de leiders niet hadden durven hopen, dat men de kleinzielige verdeeldheid zóó moede was, dat in één jaar tijds zulk een voor Nederland reusachtig rr suitaat zou ziju bereikt. Maar dat rechtvaardigt niet uw insi nuatie, die in goed Hollandsch vertaald luidtDe Vrijheidsbond liegt dit. Jk heb daarom de eer, u uit te uoodigen op een door u te bepalen dag een bezoek te brengen aan het secretariaat van den Vrijheidsbond, Prin- sessegracht 6a Den Haag, opdat u daar de bewijzen worden geleverd, dat mijn partij inderdaad 498 afdeelingen telt en zijn ledental de 50.000 reeds zeer dicht nadert. Daartegenover stel ik den eisch, dat na geleverd bewijs uw insinuatie onmid dellijk zal worden herroepen. Boottocht. 2e Pinksterdag maakten de Heilsol daten van Goes een boottocht naar Bruinisse. Onder begunstiging van prachtig weer werden aldaar 2 groote samen komsten gehouden in de openlucht. Een groote schare toehoorders was aan wezig muziek, zang en toespraken wisselden elkaar af en dat een en ander gewaardeerd werd bewees de onverdeelde aandacht. Gedurende de 2e meeting gaf dhr. Willemsen van Bruinisse het muziek korps een* trombone cadeau, die onder dank aanvaard werd. Dreigende staking. Naar wij vernemen bestaat bij de bouwvakarbeiders alhier het voornemen a.s. Maandag in staking"te gaan, daar zij de patroonsvoorstellen die de 55 urige werkweek en een loon van 62 cent per uur inhouden, niet aanvaar den. Een vondst. De vleeschhouwer P. Sloover alhier, vond dezer dagen bij het slachten van een rund in de maag een fijn zilveren dameshorloge. De kast was nog geheel gaaf, het uurwerk daarentegen geroest. Hosanna. Onder leiding van dhr. J. R. v. d. Glas gaf het muziekgezelschap //Hosanna* Donderdagavond voor begunstigers en huisgenooten een welgeslaagd concert in den tuin van het Schuttershof. Er was veel publiek. Benoemd. Door den minister van O,, K. en W. is in de examencommissie I voor de Pransche taa! obenoemd de heer S. A. Leopold, leeraar aan de R. H. B. S. alhier. Eervol Ontslag. B. en W. dezer gemeente stellen voor aan deu Raad om aan deu heer S. U. Bonthuis met ingang van 1 Augustus 1922 eervol ontslag te ver- leenen als Directeur van het Gasbe drijf alhier. Benoemd. Onze oud-stadgenoot de heer H. Langeveld, thans chef de bureau bij een exportslachterij te Groenlo, is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot inspecteur der Centrale Boaz-Bank te Utrecht, dist)iet Zeeland, t^- stand plaats Goes Geslaagd. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen van de vereeniging voor Mode vakscholen iu Nederland slaagde o.a. voor coupeuse mej. W. M. H. Steutel alhier. Com. Wering Schoolverz oiii. Ter voorziening in de vacature van de heeren G. van ('er Hoek en J. Don- ner als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden aanbevolen resp. L. dhr. M. Roose en 2. W. Hen- geve'd, en 1. A. A. Brombacher en 2. J. J. de Jongh. Plaatselijke Inkomstenbelasting. B. en W. dezer gemeente stellen den Raad voor het vermenigingsvul- digingscijfer voor de plaatselijke inkom stenbelasting voor het dienstjaar 1922- 1923 vast te stellen op 0 8. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. v. d. Hoek voor bet publiek zijn geopend. Doopsgezinde Gemeente. (Legerdijk). Zondag a.s. geen dienst. Ver. van Vrijz. Godsdienstigen. Voor de Ver. van Vrijz. Godsdiens tigen zal Zondag a.s. des morgens half elf een Godsd. oefening geleid worden door ds. G. A. Lolcama van Bergen op Zoom. Specialiteit. Naar de Z. verneemt, zal binnenkort dr. Koch, te Middelburg, specialiteit chirurg, tevens voor vrouwenziekten en zoon van prof. Koch, dagelijks alhier te consulteeren zijn. Dr. Koch werkt in contact met dr. Schoute en dr. Martens te Middelburg. Veemarkt, Ter markt van 6 Juni 1922 waren aangevoerd 53 werkpaarden, 26 jonge paarden, 8 hitten, 29 veulens, 5 loop varkens, 25 biggen en 2 lammeren. Veilingsver. „Ztjid-Bbveland." Dinsdagmorgen had in de Prins van Oranje een buitengewone alg. ver gadering plaats der veilingsver, „Zuid- Beveland* onder leiding van den voorz., dhr. H. A. Hanken. De notulen der voiige vergadering worden door den secretaris, den heer A, v. d. Poest Clement voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat aller lei stukken gewisseld zijn met de Directie der Stoomvaart Mij. Zeeland en met den Minister, tevens hebben bezoeken plaats gehad, alles ten doel hebbende om de stoomvaartlijn over Vlissingen voor de fruitverzending te behouden. Spreker gelooft dat dit doel thans- bereikt is. Er is nog getracht een specialen trein te doen inleggen, maar er is geen koppiger lichaam dan de staatsspoorwegen. Men nsemt daar steeds voorstellen in gunstige overweging voor een volgend jaar, maar laat voor dit jaar den ver zoeker in z'n hemd staaD. Het is spreker niet gelukt den middagtrein een paar uur vroeger te doen rijden. Het spijt spreker dat hij in de vorige vergadering den heeren een gunstig fruitjaar toewenschte. Want j het wordt geen gunstig fruit jaar. Ook iu Engeland valt de oogst legen Ven den heer Kakebeeke, die bij een groot, frmtkweeker iu Kent logeert, heeft spreker een schrijven ontvangen waarin wordt aangeraden om geen fruit uit de hanu te verkoopeu, daar stiaks op de veiling tegen de hoogste prijzen zal kunnen worden verkocht. In de commissie tot het nazien der j rekening over 1922 werd in stede van dhr. v. d. Bosch gekozen dhr. v. Har* meleu te Ierseke, terwijl dhr. Liudeu- bergh zitting houdt. Iu den vervolge zal van de twee leden dier commissie ieder jaar één aftreden. l)e vergadering vereenigde zich er mede dat de functies van secretaris en penningmeester in één hand komen. Dit zal echter eer-t kunnen geschiede» na de wijziging der statuten. Daarna was de wijziging van het Huishoudelijk Reglement aan de orde. Besloten wordt het concept aan te vullen met de bepaling da' bij even- tueele geschillen de kosten van de keuring voor rekening van den in het ongelijk gestelde komen. Kleine redactiewijzigingen van dhr. J. A. Dominicus te Wemeidinge wer den door het bestuur overgenomen. De voorzitter memoreerde dat de Statuten niet gewijzigd kunnen worden zoolang geen uitspraak is gedaan in het hangende geschil met den fiscus. Het Reglement werd hierna vast gesteld. Degenen, die de volgende week wen- schen te veilen, werden verzocht zich tijdig bij den veilingmeester of den administrateur op te geven. Dhr. Rijnberg, Goes, vroeg bij de rond vraag of de veiling niet met den fiscus in aanraking komt als het veilingsge- bouw wordt gebezigd voor het bergen van fietsen. De voorzitter meende van niet, hij beeft het op verzoek van het personeel toegestaan. Aangedrongen werd op het schrap pen van knoeiers op de veilingen als lid der vereeniging. Ook het bestuur is voor strenge maatregelen. Hierna sluiting. Beestachtig. Volgens een Fransch draadloos be richt meldt de Krasnaja Gazeta, dat de bolsjewieksche autoriteiten in het hongergebied als maatregel van men- scheli'kheid en hygiëne 117 kinderen hebben doen fusilleeren, die kwade droes gekregen hadden na vleesch ge geten te hebben van doode paarden, die aan deze ziekte gestorveu waren. Een ramp. Bij een ontploffing op een passagiers- boot in Argentinië zijn 80 menschen om het leven gekomen. Met haar tijd mee. Mevr. Ann Sissons uit Mansfield in Nottinghamshire^ heeft Zaterdag 1.1. een vliegtochtje gemaakt met een mijnheer Herrick als medepassagier. Het was al de tiende vlucht van mevr. Sissons. Merkwaardig is echter, dat mevr. S. 108 jaar is en mynheer H. 85 jaar. De dame vindt vliegen prettig en //niets vermoeiend". Wel heeft zij moeite met het in- en uitklimmen, want zij is nogal rheumatisch. Geboren: 5, Jacoba Wilhelmina dv. Jan Leijs en Geertiuida Cornelia de Dreu, 6, Anthonie Marinus zv. Johan» nis Schipper en Maria Cornelia Zwartepoorte, 6, Abraham zv, Albinus Lockefeir en Marina Hendrika van den Boogaart, 3, Cornelia Gerarda dv. Geiardus Marinus Timmerman en Janna Braamse. lluw.-afk.3, Jan Leendert Olivier 24 jr. jm. te Goes en Maria Schuite. 26 jr. jd. te Kattendijke, Gehuwd9, Marinus Willemsteia, 27 jr. jm. te Schore en Maatje Dirriks, 22 jr. jd. te Goes, Postkantoor te Gobs. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen vanaf 28 Mrt. tot en met io April 1922 Brieven .binnenland. johan Visser, Hotel Vinke, Goes. A. Schoonbeek, Zutphen. De Visser, Siiedrecht. Burgemeester, Goes, Briefkaarten Binnenland. Mej. J. v. d. Velde, ie Midde- landstr. 146, Rotterdam. Hannie Hartogs, Claes de Vrieze- laan 52a, Rotterdam. R. Vorrips, Leidschekade 85, Leiden. Familie van den Berg, Gahleo* straat 3o, Den Haag. L. van Wamelen, Lutmanstraat, Amsterdam. Een zonder adres. 13e lijst Trekking 6 Juni f 1 oho qf»94, f 400: 6751 6772 16880 18452 21289 21645 f 200: 18814 19757 22563 f 100: 991 995 1484 3567 3748 4182 6378 11371 13904 14751 16758 18070 löelyst Trekking 8 Juni f 1000: 7473 17788 f 400: 1842 5164 6979 11807 f 200: 3229 14960 16118 f 100: 4582 5591 14066 14867 18717 19088 20289 22623 Seriewedstrijden G. V. V. Zondagmiddag speelt op het terrein aan den Polderschen weg Goes 1 tegen Zeelandia I (M)ddelburg). Voetbal. Zondag speelt te Goes voor de 2e kl. A Z.V.B, G.V.V. III tegen Blauw- Wit-Voomit II uit Middelburg. Te Middelburg spelen Zoudag Zeelandia IIGoes II voer de le kl. A Z.V.B. Blauw-Wit-Voc ruit I A.V.M. (Goes) voor de le kl. B Z.V.B. Walcheren IIK.D.O. I (Goes) voor de le kl. B Z.V.B. M.V.V.E. 1K.D.O. II (Goes) voor de 2e kl. B. Z.V.B. naar waarnemingen, verricht inden morgen van 9 Juni medegedeeld door het Koninklijk Eederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Meest zwakke oostelijke tot zuidelijke wind, betrokken tot half of zwaarbe wolkt kans op plaatselijke onweersbuien, warm.. ZoNDAGSLÜlTING APOTHEKEN.

Volksblad | 1922 | | pagina 3