No. 45 Woonsdae 7 Juni 1922 VOX, 45® Jaargang TERUG UIT HET RIJK DER DOODEN FEUILLETON Stadsnieuws Nederland. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag' en Vrijdagmiddag 12 UUP te bezorgen bij N.V, Goesche Courant ea Rleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Rij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën. als geboorte-, huwelijks-, verjaring!-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, vooi den prijs van f 1, Maziek-Wedstrijd. Alhier had op Tweeden Pinksterdag de Provinciale wedstrijd plaats van den Bond van Harmonie er, Fanfare- Vereenigingen in Zeeland. De uitslag is als volgt 4e afd. Fan/are. Ie pr. 78 p. Voorwaarts te Koudekerke le pr. 77 p. Vrijheid-Eendracht te Lamswaarde le pr 75 p. Oefening Kweekt Kunst te Westkapelle; 2e pr. 70 p. Ons Genoegen te Kamperland 2e pr. 68 p. Nooit Gedacht te Graauw 2e pr. 60 p. Ames Genoegen te Arnemuiden 3e pr. 54 p. Exelsior te Kloetinge 3e pr. 51 p. Vroolijk Voorwaarts [te Bath 3e pr. 50 p. Rillandia te R'lland. 3e a/cl. Fanfare. Le pt. 77 p. Excelsior te Middelburg; le pr. 77 p. Oefening na den Arbeid te Rittbem le pr, 77 p. Apollo te Domburg; le pr. 76 p. Vlissingsche Postfanfare te Vlissingen; 2e pr. 72 p. Eendracht maakt Macht te Serooskerke2e pr. 72 p. Vooruit te Waarde; 2e pr. 69 p. Eendracht maakt Macht te Kort- gene; 2e pr. 68 p. Eendracht maakt Macbt te Kruiningen2e pr. 67 p. Con Affeszione te Kwadendamme 2e pr. 65 p. Wilhelmina te Colijnsplaat 2e pr. 65 p. Oefening na den Arbeid uit het fransch van 105 GASTON LEROUX De kreupele liep achter zijn gevan gene aan, die aan zijn voet een ketting voortsleepte, welke van een hondenhalsband gestolen was en waarmee Prosper hem aan zijn rots vastzette Ongetwijfeld had de arme gek, want meneer André de la Bossiére was gek (en wie zou dat niet na een dergelijk avontuur geworden zijn na vijf jaar het middel ge vonden om zich van tijd tot tijd te bevrijden Met welk een schrik zag hij dan zijn meester weer verschijnen en snelde hij dan naar zijn verblijf terug Prosper hield van dit eenig men- schelijk wezen, dat zich met hem ophield. Ging niet ieder op de vlucht zoodra hij in de buurt kwam, alsof hij de pest met zich omdroeg?... Was 't nog niet erger dan de pest dat hij ongeluk voorspelde Met welk een vreugde had dit ellendig wezen toen hij op een goeden dag in zijn beestenbol terugkeerde, vlak daarbij dien man uitgeput op den weg zien liggenHij had hem als een prooi met zich meegenomen deze onverwachte deelgenoot in zijn te N. en Sl. Joosland 2e pr. 62 p OefeniDg Kweekt Kunst te Borsseleu 2e afd. Fanfare. 2e pr. 72 p Euterpe te Heinkenszand 2e pr. 71 p De Houthandel Walcheren te Middel burg2e pr. 71 p. Ons Genoegen te Kapelle. ie afd. Fanfare. 2e pr. 60 p. Excelsior te 's Heer Arendskerke. 2e afd. Harmonie. 2e pr. 66 p. St. Caecilia te Hontenisse. le afd. Harmonie, le pr. 76 p. Apollo te Wissenkerkele pr. 75 p. St.Caecilia te Vlissingenle pr. 75 p. De Koninklijke Harmonie te Hulst. Afd. uitmuntendheid Harmonie. le pr. 81 p. Euphonia te Goes, be- neveus wisselprijs en de medaille van Vreemdelingenverkeer. De jury bestond uit de heeren G. J. van Dam en A. J. Roeien te Breda en Adr. Heemskerk te Zoetemeer. De welgeslaagde dag werd besloten met keurige conceiten en een schitte rend vuurwerk op de Groote Markt dat door duizenden werd bijgewoond. Euphonia mag met genoegen en trots op haar 35sten verjaardag terug, zien. Overgeplaatst. - v,c Met ingang van 1 Juli wordt over geplaatst naar Goes de assistent der Posterijen dhr. D. Waverijn te Vlis singen. eenzaamheid, en nooit had hy hem meer los gelaten.... Zóó stelde de jonge Darbois zich het drama voor zoo had hij het den magistraats personen uitgelegd, die hij zelf naar dit helsche hol had gevoerd, waar een idioot een gek had vastge klonken een gek die zich dood waande... een gek die zich verdoemd achtte Wy willen van hier af het artikel zelf aanhalen „Wij verbaasden ons niet, midden in een bosch een armen gek te vinden, die van tijd tot tijd uit zijn hol kroop om voor geest te spelen aangezien hij zich dood waande Dat gebeurt meer. Zijn er niet menschen geweest, die zich verbeelden wolven te zijn en die als wolven leefden en als wolven kleine kinderen verscheurden om zich zelf van hun wolf-zijn te over tuigen Vergeten wij niet dat in het hart van de Cévennen het dier Gévaudan verscheen. De jager- meester des konings met zijn jacht- kneehten, zijn koppel jachthonden, zijn fanfares, en zijn mooi kostuum k.on er niets tegen doen. De krank zinnigheid mengde zich erin. De lijders aan wolfswaanzin vermenig vuldigden zich sterk. In Le Rouergue bezoekt men nog op 't plateau van Alayrac, niet ver van de oude kerk van Saint Jean des Balmes met de Merovingische muren een steenen huis dat bewoond werd door Jean Grin, landbouwer van Causse- noir. Het hoofd verward door al Geslaagd. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen van de VereeDigiog voor Mode vakscholen in Nederland, slaagde voor coupeuse Mej. Suz. Weststrate, alhier. Bevolking. Gedurende de 2e helft der maand Mei 1922. Ingekomen C. L. Faasse, schippersknecht van St. Phiiipsland, Kleine Kade 21, A. Doodkorte, verpleegster van Sneek, Lange Vorststraat 40, P. Koolwijk, kellner, van Middelburg, Groote Markt 40, J, Kambier, huishoudster, van Kloetinge, Oostsingel 140, A. van Loenhout, koopman, van Kattendijke, St. Jacobstraat 22, M. Beekman, schei kundige keuringsdienst, van Delft, Spie gelstraat 5, A. J. Franken, schoen maker, van Dongen, Heemisseweg 21, A. de Pree, koopman, van Zierikzee, St. Jacobstraat 22, P. C. Scherp, sla ger, van Kats, Waterstraat 3. Vertrokken K. P. van der Molen, reiziger, naar Terneuzen, W. Duvekot Lzn, reiziger naar Grimberghen (België), J. van Fiaassen, monteur, naar Kapelle, E. Zwaan, boekhouder, naar Kattendijke, L* Schipper, amanuensis, naar den Haag, J. A. Kiel, buishoudster, naar Wassenaar, A. de Kubber, letterzetter, die verhalen van Gévaudan, begaf Jean Grin, 't lijkt wel op Ysegrim, zich in de woeste wouden bij de doodenstad Montpellier le Vieux bij de hellingen van Dourbie, de Farn of de Jonte en verscheurde kinderen, die zich daar verlaat hadden. Op de kreten van een jongen herder, dien het beest-mensch meevoerde, snelden volwassenen toe. De sneeuw vertoonde sporen van menschelyke voeten. Groot was de ontzetting. Hier en daar vonden de herders verminkte kinderlijkjes. Alle dorpen en gehuchten van Causse en van het dal organiseer den toen een reusachtige drijfjacht. Toen Jean Grin zich omsingeld wist vluchtte hij in zijn huis, dat op slot gedaan werd. Toen de deur opengebroken was, ontdekte men hem toevallig bij den gootsteen in een rotsachtige nis, welke een groote steen afsloot. Deze schuil plaats bestaat nog Jean Grin werd levend in een oven geworpen, die de vrouwen drie dagen en drie nachten opstookten, temidden van zijn klachten en woedende kreten. Alles kan dus, helaas gebeuren... en zoodra men met krankzinnigheid te doen heeft, heeft het afgrijselijke geen grenzen meer. 't Was veel lastiger voor Jean Grin om te bewijzendat hij een wolf was, dan voor meneer André de la Bossiére om zich na dien vreeselijken slag, welke zijn voorhoofd indeukte en zijn verstand verwarde, te verbeel den, dat hij dood was naar Zevenbergen, C, Westveer, schil- derskuecht, naar Middelburg, O. J. van Nieuwenhuijze, boekhouder, »aar Wage- ningen, G. Huijsse, sehildersknecht, naar Middelburg, M. J. Pad moes, ver pleegster naar den Haag, J, G. Hamer, ambt. Raad van Arbeid naar Meppe!, J. B. van Kalmthout, zonder beroep, naar Bergen op Zoom. Geweldige brand te Amsterdam Woensdagavond omstreeks kwart over zeven is brand uitgebroken in een van de werkplaatsen van de Nederlandsehe fabriek van werktuigen en spoorweg materiaal (Werkspoor), aan de Ouster- burgergracht. In korten tijd heeft het vuur zich uitgebreid over de geheele modellenbergplaats en de autogene laschinrichting. Al deze fabrieksgebou wen waren, voordat, een half uur ver streken was, een groote vuurzee, welke zich naar schatting over ongeveer 1^ H.A. uitstrekte. Ook het kleinste ge deelte van de gieterij werd door de geweldig om zich heen grijpende vlam men aangetast en verwoest. Behouden zijn alleen gebleven het grootste ge deelte van de gieterij en de ketelma kerij, zoodat het grootste gedeelte van het uitgebreide fabriekscomplex een prooi van de vlammen is geworden. Omtrent de oorzaak van den brand Vandaar die nachtelijke zwerf tochten van dien armen gevangene tijdelijk ontvlucht naar de plaatsen en de menschen die hem ^tijdens zijn leven" dierbaar waren.... naar het huisje aan den oever, naar het kasteel, waar hij poogde, zonder gezien te worden (want hij wist dat de aanblik der dooden kinderen schrik aanjaagt) zijn kinderen gade te slaan.vandaar zijn zwerf tochten in de kasteelgangen, waarin hij den weg kende, vandaar zijn verschijning in de toiletkamer, waarin de rechter van instructie een geheime deur ontdekte, die op een gang uitkwam, welke waar schijnlijk tot den Isabella-toren en vandaar tot aan de oude vesting grachten liep. Thans kan het land van Senart weer tot kalmte, kunnen ook de geesten der dooden en levenden weer tot rust komen 1 Kunnen de kinderen en vrienden van meneer de la Bossiére weer hoop koeste ren, mannen der wetenschap heb ben na onderzoek van zyn arm gekwetst voorhoofd en van die diepe wond, die van tijd tot tijd nog bloedt, verklaard dat na een schedel- operatie het verstand misschien weer terug kan komen in dat rampzalige hoofd 1 En vooral, nu kan juffrouw Héiier zich weer gelukkig gevoelen als de geest haar niet antwoordde door middel van de tafel, kwam dat, doordat de geest nog leefde 1 EINDE. t

Volksblad | 1922 | | pagina 1