iV BADCOSTÜÜMS P. A. DE LIGNÏ Bébé-Artikelen H.Verwer,Goes LAKEN A JACOB! ONTVANGEN 2,75 PEE EL Mahonie- en geschilderd Kasten, en Buffetten, eiken- en geschilderde Slaapkamer ameublementei Stadsnieuws. Uit den Vreemde. Weerbericht. Marktbericht. Hierin brengen wij een ongeëvenaarde collectie aan voordeelige prijzen MAGAZIJN „PÖLE1J" GOES Meubelmagazijn ST. JACOBSTRAA' latei), al ligt dit voor hen links van dien weg. Indien twee of meer wielrijders naast elkaar rijden op het rijwielpad, dan moeten zij bij het tegenkomen van een anderen wielrijder achter elkaar gaan rijden. Hij, die rechts is, gaat voor rijden. Het is verboden de linkerzijde van een rijwielpad te houden voor zoover dit niet noodzakelijk is om iemand voorbij te rijden. In bochten waar het uitzicht niet vrij is, moet men steeds de rechterzijde van het pad houden. Geslaagd. Na voldoend afgelegd her-examen is het getuigschrift v. d. 3-jarigen cursus van de Vakschool voor Meitjes, alhier, nog uitgereikt aan K. Butler te 's Heer Arendskerke. „Goesiania". Zooals menigeen zich zal herinneren trad het vorig najaar in de Ned. Herv. kerk alhier op ds. Jaquemar uit Weenen daartoe uitgenoodigd door het comité tot hulpverleening aan de Weensche Kinderverzorging van den /Evangel. Zentralverein fiir innere Mission in Osterreich", om ons den toestand aldaar meer in bijzonderheden te vertellen. De week daarop werden door het Goesche Sub-comité, bestaande o.a. uit Bestuursleden van den Goesschen Chr. Besturenbond, bij de inwoners te dezer plaatse giften voor bovengenoemde Yereeniging ingezameld, wat tot resul taat had, dat het initiatief kon worden genomen een gebouw in de buurt van Weenen te dpen stichten, waar dan een aantal Weensche. kinderen kon worden ondergebracht. Als blijvend aandenken, dat dit werk van Goesche ingezetenen was, werd besloten aan den voorgevel van het gebouw, hetwelk den naam draagt „Goesiania", het Goesche wapen te doen aanbrengen. Dit wapen nu is thans gereed gekomen en wordt ieder belangstellende uitge noodigd dit te gaan bezichtigen bij dhr. C. Bustraan, Goesche Melksalon, waar het tot en met Zaterdag a s. is tentoongesteld. Bovenstaand bericht werd te Waal wijk telegrafisch ontvangen door dhr. H. van der Waerden, directeur aan de Rijksvakschool voor schoenmakers, broeder van den getroffene. Deze is direct derwaarts afgereisd. slap en willoos, veel boter flegmatiek, 1 visch treurig en stompzinnigeen Engelseh geleerde beweert het ia een oproep tot de fntlooze tnenschheid van tegenwoordig. Wat men wel moet eten, dat zegt hij niet. Zaterdagavond vond op 28 mijl afstand van den vuurtoren aan de kust van Finistère een botsing plaats tus- schen een schip van de P. O., de Egypt" en een Fransch stoomer, de ,/Seine De botsing had plaats om streeks zeven uur des avonds, op het oogenblik, dat de eerste-klasse passa giers aan tafel zaten. Op dat uur was er een lichte mist op het water. De „Seine1' trof de „Egypt" op een plaats tusschen de tw.e schoorsieenen en maakte een groot gat in de zij van bet schip. Door de passagiers werd later ver teld, dat een aantal Laskanen in een reddingsboot sprongen en daardoor aan de vrouwelijke passagiers beletten, er in plaats te nemen. De kapitein en de officieren van de „Egypt" slaagden er echter in, spoedig de orde te herstellen. De bemanning van de „Egypt" wist 29 van de 44 passagiers te redden, terwijl eveneens nog 10 leden van de uit 290 koppen bestaande bemanning werden gered. Er worden dus nog 95 personen vermist. De geredden zijn vandaag te Brest aan den wal gebracht. In een interview heeft abbé Adrot verklaard dat hij reeds tal van bewijzen van instemming van jonge priesters heeft ontvangen, die zijn denkbeelden deelen. Wat zij vragen is niets bijzon ders. In het Oosten is den priesters geen celibaat opgelegd, en bijkans allen zijn gehuwd. Trouwens, het reglement, dat de geestelijken tot het celibaat veroordeelt, is noch dogmatisch evan gelisch, noÖh traditioneel, doch slechts disciplinair. Wij zijn burgers als alie anderen, ging de abbé voort, en wij hebben dus onze maatschappelijke plichten te ver vullen. Men verontrust zich over de ontvolking van Frankrijk. Waarom den priesters dan geweigerd een familie te stichten. En gelooft ge niet, dat, wan neer wij den preekstoel beklimmen om de getrouwen aan te sporen voor veel kinderen te zorgen, ons woord veel meer gezag zal hebben, indien wij zelf het goede voorbeeld geven. Er zijn alleen reeds 70.000 priesters in Frank rijk. Is het rechtvaardig deze lieden te veroordeelen naast de maatschappij te leven f K,Deze muziek kon kreunen, kon rate len én piepen, ze kon geierden inaken als snel vaneen gescheurd linnen of als ontsnappende stoom en kon len hemelstijgen en wter neerJiPunen tot ijl de hel. En alles met vreemde, marteleude gebaren, zwevend eu cis aai end, kronkelend, rukkend en springend. Peter zou nooit geweten hebben wat hij van deze muz'ek moest denken, als het hem niet zichtbaar «as gemaakt voor zijn oogen, in 't gtdrang van de halfnaakte godinnen en de zwart ge rokte goden op de dansvloer. Deze hemelsche wezens kwamen door de zaal aanglijden als schaatsrijders, zij kron kelden als slangen, zij stapten als kal koenen, sprongen als konijuen of liepen statig als giraffen. Zij hielden elkaar met de armen omvat alsof zij beeren waren, die elkaar in de omhelzing trachtten dood te drukken zij waren soms ineengestrengeld als boa constric tors, die elkaar wilden verslinden. Eu terwiil Peter zoo naar hen keek en naar hun muziek luisterde, deed bij een eigenaardige ontdekking over zich zelf. Diep begraven in hem sluimerden de geesten van allerlei soorten dieren; Peter was eens een boa-constrictor ge weest hij was eens een beer geweest, een konijn en een giraf, een kalkoen en een vosen nu ouder de bekoring van deze sombere muziek ontwaakten deze doode wezens weer in zijn ziel. Ook ontdekte Peter de beteekenis van „jazz" in al zijn wonderbaarlijkheid en en ongelooflijke variaties." Men zal met mij eens zijn, dat deze impressie van de turkey-trot en de fox-trot en de grizzi-bear en de bunny- hug geestig en en juist'is. EEN ENORME KEUZE IN DIVERSE KLEUREN EN GROOTTEN. De verwachting tot den avond van heden luidt Zwakke tot matige wind, uit zuide lijke richtingen, meest lichtbewolkt, droog warm weer, behoudens kans op onweer, vooral in het westen. GOES 23 Mei 1922. Nieuwe Tarwe i 14,50 a f 14,75 Nieuwe Rogge f af W in tergerst p. 100 K.G. f af-,— f a f faf f -, - af f af f - af f - af - f af f 5,50. a f Haver Kookerwten Kroonerwten Bruine Boonen Paardeboonen Zomergerst Maanzaad [Nieuw] Eieren per 100 stuks Boter per kilo f ,0 a f 1,70 Fabrieksboter per kilo f2, Middenprijs eieren per 25 stuks f .37 i/t Middenprijs boter per halve kilo fO,85 Boter aan particulieren" f 0,95 a f O. Eieren aan particulieren 7 ct. per stuk Middenprijs afwijkende boter f 0, p, p. Aanvoer 260 pond boter Eieren - stuks Fabrieksboter 100 pond. kleine Eieren verkocht Roomboter aan particulieren Poeleieren stuks k Eendeieren stuks k Ganseieren stuks k Eierenverkoop Onderatdeeling Zuid-Beveland V. P. Aangevoerde eieren 19300 stuks Prjjs f 6.10 per 100 stuks a 0— t 0,- ct. ct. ct. ct GAKZEPOORTSTRAAT 11 Manufacturen - Onderkleeding EXTRA AANBIEDING 2 EL BREED VELE KLEUREN Levert uit voorraad LET OP HET JUISTE ADRE1 Een neger op gruwelijke wijze gelyncht. Te Davieboro in den Ame- rikaanschen staat Georgië is een 15- jarige neger gearresteerd wegens moord op een vrouwelijke postbode, op af schuwelijke wijze door de menigte ge lyncht. Men martelde hem eerst een kwartier boven een langzaam vuur en ondervroeg hem toen over zijn mede plichtige, een anderen jongen neger. Een tweeduizend man sterke menigte ketende den neger daarop aan een boom, stak het vuur opnieuw aan en doorzeefde zijn lichaam met tweehon derd kogels. De menigte ging daarna op zoek naar den medeplichtige. Nederlanders in Roemenië door sluipmoordenaars overvallen, #De heer Ir. van der WaerdeD, in Roemenië aan de Nederlandsche pe- troleumwiDning verbonden, en zija echtgenoote, zijn des nachts door sluipmoordenaars overvallen. De heer v. d. Waerden werd door een zevental messteken en zijn echtgenoote door vijf steken ernstig gewond. Zij zijn niet direct gedood." Veel rundvleesch maakt iemand moedig en energiek, varkensvleesch pessimistisch en melancholiek, lams- vleesoh doodongelukkig, kalfsvleesch Scheepsramp. Trouwlustige priesters. Nu in Italië onder de geestelijkheid zich een strooming begint baan te breken om een einde te maken aan het verplichte celibaat voor geestelijken, is ook in Frankrijk een vereeniging opgericht, La Solidarité Sacerdotale, welke (en doel heeft de geestelijken rond zich te groepeerea, die zouden wenschen in het huwelijk te treden. Haar president is abbé Adrot. Een stem als Salomon Wendeler had niet iedereen. Hij k n harder brul len dan een volledig orkest, dat met alle paardekrachten zich aan de ver tolking van daverende muziek zette. Eens gaf Wendeler een kerkconcert, waarbij hij zoo biulde, dat de menschen het orgel niet meer hoorden. Een dame bewonderde hem daar zoo plotseling om, dat zij "het levenslicht schonk san een flinken zoon, die uit dankbaarheid, naar Salomon genoemd werd. Den vader gaf Salomon '300 ducaten op den koop toe. De nieuwe dansen. In zijn pas uitgekomen boek „Een volbloed Ameri kaan" beschrijft Upton Sinclair het gevoel van den hoofdpersoon uit zijn boeken bij het voor 't eerst aanschouwen van de moderne dansen.

Volksblad | 1922 | | pagina 2