No. 59 Woensdag 17 Mei 1922 45 "terug uit het RIJK DER DOOQËN FEUILLETON Nederland. Dit blad vetschijat Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENT1ËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 BIIIS* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Ad verten tien 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regeU per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiftn, als geboorte-, huwelijks-, verjarlngs-, doodberichte» en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet axeer dan acht regels beslaande, voer den prijs van f 1, De arrestatie is geschied wegens heling van effecten, welke A. dezer dagen gekocht had van de Gebrs. Grootveld, die ze bij verschillende in braken hadden gestolen. In de Beursbank aan het Damrak, zelf is in verband met deze arrestatie, een inval gedaan. Alle boeken zijn in beslag genomen. Omtrent deze huiszoeking in de Beursbank meldt het Hbld. nog, dat de heer A. vervolgd zal kunnen worden wegens heling van door de Gebis. Grootveld in 1918 gestolen zilveren voorwerpen. Verschillende van die voor werpen zijn ten zijnen kantore gevon den en in beslag genomen. Het zoeken naar effecten, eveneens door de Groot- velds ontvreemd, heeft geen resultaat opgeleverd. Agsteribbe, die vroeger geregeld relaties onderhield met deze beruchte inbrekers, moet wel papieren, door hen gestolen, in bewaring of in bezit hebben gehad, maar ze zijn thans vernietigd. Wat de inbraak in de Grensstraat betreft vermoedt de politie dat de heer A. zelve aan de Gebrs. Grootveld verzocht heeft bij hem in te breken. 100 GASTON LEROUX De dag neigde ten einde en die dwaze verzameling op de stoep van het grijze kasteel, dat met zijn gesloten vensters reeds op een ver laten woning leek en er buitenge woon fantastisch uitzag, mishaagde Mevrouw de la Bossière zeer. Zij had zich zelve gezworen, zich nooit meer door 't meer of minder vreemde aanzien der dingen of door zonder linge geluiden in de war te zullen' brengen of onder den invloed ervan te komen. ziekenhuis, waarheen zij vervoerd was, ook overleden. De oorzaak is inder daad geweest een lek in de gasleiding, dat de bewoners zelf onvoldoende had den hersteld. De gewonde bieef liggen en is ver moedelijk 11a eenigen tijd met behulp van zijn vrouw huiswaarts getogen. De gebrs. J en N. P. zijn aangehouden, de eeréte werd van zijn bed gelicht, de andere op straat gearresteerd. De bijl, waarmede de verwondingen zijn toege- i bracht, is opgevischt. Een der oudere heeren spreekt een afkeurend oordeel uit over de toene- j mend ambtenarij, en zegt den tijd ie 1 voorzien, dat naast één particulier werkend Nederlander één ambtenaar zal staan. „Kom, kom, wat overdreven Mal ligheid F' hoort men van verschillende I kanten. De oude heer lacht fijntjes én zegt „Kijkt dan onzen kring eens robd. We zijn met z'n twaalven en er zijn zeven ambtenaren bij." Verbluffing Rondkijken. Tellen. Drie postambtenaren, twee van 't. oa- derwijs, een gemeenteambtenaar. //Waarachtig." zegt er een „da's zes //Neen," zegt h<-t heertje //het is zeven, want ik ben gepensiocneerd majoor van de infanterie." Tableau (Kompas) Bezoek. Zondag brachten een aantal dames en beereri uit Walcheren per ruime Autobus MiddelburgDomburg een bezoek aan de bloeienden boomgaarden op Zuid-Beveland, die thans prijken in f raaien voorjaarstooi. Een lenteweel de, die een lust voor d'oogen is. In de Eerste Kamer heeft de minis ter vara landbouw, blijkens het verslag der N. R. Cti. z. de kwesiie der tijdelijke uitvoerveiboden het volgeude gezegd De heer van IJsseisteyn stelt de vraag of de georganiseerde landbouw niet zelf de oorzaak is wanneer de wet van 3 Augustus 1914 wordt toegepast. De landbouw verlangt sotns zelf de toepassing van die wet doch als spr. haar eens toepast in een geval, dat den landbouw uiet aanstaat, dan moet men niet met protest bewegingen komen. Spr. heeft het tijdelijk uitvoerverbod uitgevaardigd omdat de ondervinding geleerd heeft, dat wanneer hij een onderzoek liet instellen naar voorraden op een bepaald oogenblik, de prijzen onmiddellijk gaa» stijgen. Spr. is niet van plan die wet toe te passen op land- en tuinbouwproducten Het is niet zijn bedoeling prijsregelend op te treden. Spr. wil het zoo duidelijk mo gelijk zeggen hij wil het uitvoer- Zoodra de kinderen haar ont waarden, snelden zij op haar toe, gevolgd door alle bedienden. De kleine Jacques zeide schreiende „Mama, de geest, de geest is er nog Germaine en Frangois beaamden ook „Papa" in een grooten stoel in het toiletkamertje te hebben zien zitten Zij waren op de vlucht geslagen, zoo bang waren ze ge weest Zij vertelden, dat de geest tegen hen gesproken had en droevig tegen hen zeide Waarom vluchten jullie Herkennen jullie my dan 1 niet Zij hadden hem best herkend, maar hun gestorven .papa" joeg hun te veel vrees aan. Wanhopend over deze nieuwe „domheid" (met dezen term duidde zij het voorgevallene aan) sprong Mevrouw de la Bossière uit het rijtuig en ondervroeg Germaine, die Maar Germaine, die haar wee- nende broertje in haar armen hield, en bijna even hard huilde als hij, kon slechts herhalenWij hebben Papa in de toiletkamer gezien hij heeft tegen ons gesproken Maar Fanny's toorn keerde zich in 't bijzonder tegen de bedienden, toen zij vernam, dat zij zelfs niet in het kamertje hadden durven gaan, om de kinderen gerust te stellen en hun te bewijzen, dat er in 't geheel geen geest was De nieuwe gouvernante kon slechts 1 handenwringend er uit brengen „Mijn god, mijn God" en toch stond zij bekend om haar groote kalmte. Alle anderen wezen naar de gesloten vensters van de toilet kamer en zeiden „Het lijdt geen twijfel, Mevrouw, hij is daar hij Dit comité oordeelt het noodig, dat in de volksvertegenwoordiging afge vaardigden worden gebracht, die, los van knellend partijverband of -program, in de aangelegenheden van staatsbestuur zelfstandig zullen oordeelenen kaudeien, hierbij geleid en uitsluitend gebonden door de overtuiging, dat in laatste instantie de geestelijke verheffing van een volk het einddoel van alle politiek is. De personen op de candidatenlijst voor de verkiezing der Tweede Kamer (welke wij in ons vorig Maandagnr. hebben medegedeeld) staan buiten eenig partijverband. Alle candidaten hebben bij de aan vaarding der candidatuur het uit hunne overtuiging ontspruitend voorbehoud gemaakt, dat zij van den zetel, die hun krachtens de bepalingen der kieswet mocht worden toebedeeld, afstand doen ten behoeve van hen, die op deze lijst de meeste stemmen hebben verworven. De kiezer kan hier dus zijn eigen inzicht doen gelden. Nu de Tweede Kamer is uiteenge gaan vóór de commissie van rapporteurs inzake het initiatiefvoorstel-Abr. Staal man c.s. betreffende de opschorting van de inwerkingtreding van de Tabaks wet versiag heeft uitgebracht en daar door het wetsvoorstel practisch is vervallen, zullen de voorstellers maat regelen overwegen, op welke wijze alsnog overeeukomstig de bedoeling van het voorstel de gevolgen vaa de Ta bakswet kunnen worden verijdeld. is daar Zelfs zij, die niet aan geesten geloofden, dat wil zeggen, de ver standiger] onder hen, verklaarden zich volstrekt niet met die zaak meer te willen bemoeien Door een nieuwe verontwaardi ging aangegrepen, duwde ze allen op zij en zei „Welnu, dan zal ik er heengaan, dan zal ik naar de toiletkamer gaan, troep lafaards, troep idioten I.. „Pas op, Mevrouw Pas op „Mama, mama gilde de kleine Jacques, „ga er niet naar toe, mama Zy was zoo opgewonden, dat zij hem een draai om zijn ooren gaf. Zij liep door, terwijl haar zoon door zijn doordringend gegil de algemeene opgewondenheid op 't hoogtepunt voerde. Een belangrijke arrestatie. Te Amsterdam is gearresteerd de beer H. Agsteribbe, directeur der Beu-sbauk, in wiens woning aan de Grenssiraat een geheimzinnige inbraak is gepleegd. De dood in de vlammen. De 17-jarige knecht, die zich wist te red den, uit het brandende achterhuis van W, Messink, te Heerenveen, is Vrij dag aan de bekomen verwondingen overleden. De brand heeft dus 2 slacht offers geëischt, want ook het verkoolde lijk van den 30-jarigen Geert Bisschop is gevonden. Dood door gasverstikking. De 43-jarige dochter van den heer K., die met zijn dochter, Woensdag te Nijme gen door gasverstikking om het leven is gekomen, is dezer dagen in het UIT HET FRANSCH VAN Na de bruiloft. Na de trouw plechtigheid van zekeren F. te Amers foort werd gedurende den avond en een gedeelte van den nacht bruiloft, gevierd door de familieleden onder el kaar. Bij die gelegenheid kregen P. en zijn zwager v. d. M. onaangenaam heden naar aanleiding van familieaan gelegenheden. Na afloop van de fees telijkheden zijn P. en zijn broedereer der weggegaan en naar hun ouderlijk huis gegaan, waar ze een grooten hak bijl en een poot van een handkar heb ben gehaald. Gezamenlijk hebben ze daarmede later v„ d. M. opgewacht op den Westsingel, waar ze hem met bijl slagen hehben mishandeld, vooral in het gezicht, op zóódanige wijze, dat er indirect levensgevaar bes'aat. Varia. (Historisch I) In een ge- mengd heerengezelscbap is natuur- lijk aan de orde een klagen en j mopperen over de hooge belastingen. Vreemde taal\ Een Hollander, die meende zich met veel durf en weinig talenkennis wei door de moei lijkheden van het Engelsch te kunnen heenslaan, vr.;eg deelnemend aan E»dy A. B. op haar kaartavond je Have you s it in the rug? CD Tijdelijke uitvoerverboden. j al te verstandig was om aan derge- lijken onzin te gelooven veTöod niet hanteeren als middel om den binnenlandsehen prijs te drukken. Onafhan kei ij ke kamerleden. Wij ontvingen een manifest van bet comité voor de verkiezing van onaf hankelijke kamerleden. De Tabakswet, Spoorwegpersoneel. De directie der Nederl. Spoorwegen heeft, zoo meldt de Telegr,, ondanks het afwijzende advies van den Loonraad, bij den minister van waterstaat voor steilen tot loonsverlaging voor het werkplaatspersoneel ingediend. Wordt vervolgd).

Volksblad | 1922 | | pagina 1