Sport, Tele^raf, Weerbericht Burgerlijke Stand fan Goes. Hevige brand. liet Russischs antwoord. kinine, die in Maart koorts verdreef, 0"k in Mei als een nieuwe koortsoor- zeak zich heeft voorgedaan Immers neen, can moet er een nieuwe komen. Precies zoo gaat het nu nuk me», zijn behandeling en zijn recept. Daarna begonnen de 'demonstraties eerst een reed-» een werk geleden be handeld meisje, dat y»heel verdoofde armen en beeuen had. Het kind liep, maar wilde nog wel eens een behan deling. Toen eeu oudere dame, die met krukken en door twee personen gehol pen, op het podium kwam. Na een minuut liep ze. Daarna een uio-d-'r die 8 jaar geleden h«ar kind voor naar oog had z'en verdrinken en sindsdien niet neer loopen kon. Na een halve minuut liep ze en 0t)o brak haar stok voor haar stralend oog doormidden. Daarna een dame. met door rheumatiek gezwollen en vervormde gewrichten, niet in staai tot Iepen De gewrich ten. zei Oito, kan ik niet meer goed maken maar ik kan U wei van pijn verlossen en weer laten loopen. Weer lukte 't en wij vergeten nooit meer den blik uit die zie.s ank hare oogen. (Vad Een ve. dacht geyai. HOOGE VEKN Onder verdachte omstandigheden o erleed alhier dezer dagen zekere J. S. D>ór de >evens- verzekering we der» hij de. schouwing sporen van ar.-emcum gevonden naar aanleiding waarvan door de politic huiszoek ngen zijn verricht, en bij de schoonmoeder van S. een hoeveelheid arsenicum is gevonden. In verband hiermede zijn aangehouden de schoon moeder en twee bij haar inwonende dames W. A. HOOGEVEEN. Donderdagavond omstreeks kwart voor tien ontstond door onbekende oorzaak brand in het achterhu s van bakker M. In een oogeublik stond het geheele achterhuis in lichte laaie Op den zolder sliepen twee knechts, waarvan de oudste zich wist te redden, hoewel hij ernstige brandwonden bekwam. De 80 jarige G. B echter wordt vermist en is zeer waarschijnlijk in de vlammen omgekomen. Een knaapje, dat bij de familie logeerde, kreeg hevige brandwonden. Achterhuis, werkplaats en stallen werden geheel verwoest, van den inboedel is niets gered. Verzekering dekt de schade. Uit den Vreemde. Drie negers op den brand stapel. Te. Kirv n, in Texas, heefteen menigte van 500 personen drie negers verbrand, die verdacht werden een blank, jong meisje van 17 jaar te hebben aangerand en vermoord. Het lijk vertoonde 28 messteken aan hoofd, nek en borst en andere sporen van giweid. De drie negers, die werkzaam war n op de plantage van den groot vader van het meisje, gingen zingende den dood in. //Het lynchen ging op een stelsel matige en ordelijke wijze toe/y, zoo vertelt eeu ooggetuige. Ook wordt ver teld, dat de lichamen der negers ver- mi nkt waren, toen zij aan een paal werden vastgebonden en de takkebossen aangestoken. Een gi ftmengster. Te Cleveland (Ver. Staten) is Vrijdag een vrouw ge arresteerd, beschu digd van het vergif tigen van 3 echtgeuooieu en 2 kinderen, waardoor zij hooge le«en*verzekeri.'igSE premies had wet.cn machtig te worden. De vrouw was vijf maal gehuwd. De politic houdt haar naam gehe'm, totaal het. 'ijk van den vijfden echt genoot 's opgegra en en onderzocht. Zij verkreèg 2300 pond sterling aan verzekeringspremies uitbetaald. Van haar eerste twee echtgeaooten was zij gescheiden. De derde stierf in Maart 1917, de vierde in Mei 1919 en een maand na den p otseiingen dood v n j den vijfde beweerde zij tegen em buur vrouw, dat zii a weer 3 huweüiksaan- V zoeken hs d gekregen. Eeuigen tijd - oor den dood van haar vierden echtgen rot overreedde zij hem een levensverzeke ring te sluiten. Zij vertelde, dat de verzekering wss geweigerd, maar be taalde n 't geheim de verzekering en kreeg 1000 pond uitbetaald Na den dood van haar vijfden echtgenoot wendde zij zich oin steun tot het Roode Kruis, op grond dat ha^r man soldaat was geweest en gestorven was aan de gevolgen van gas-rergiftigiog tijdens den oorlog. Twee der kinderen uit het eerste huwelijk stierven, door bij vergissing vergif te hebben gedronken. Twee andere kinderen van haa? zijn thans aan de zorgen van het Roode Kruis toevertrouwd. De gevallen spiegel. Op tra gische wijze is dezer dagen een bekend jong tenor der Parijsche Opéra Coraiqee, Louis Gazette, gestorven. Vorige week liet hij een spiegel in scherven vallen, een slecht voorteeken, naar men vaak zegt. Gazctie raapte de stukken op en schramde zich daarbij even aan den vinger. Hij lette er ver der niet op. Een paar dagen later stak hij bii het verzorgen van zijn planten den geschramden vinger in de aarde. Weldra openbaarde zich tetanus bij hem, en in weinige dagen stierf hij. Ofschoon hij zich reeds ziek voelde, zong hij nog bij een huwelijksplechtig heid in dezelfde kerk, waar vierdagen later zijn eigen uitvaartdienst plaats vond. Een oorlogsslachtoffer. Er is geen laud in West-Europa, waar zooveel doodvonnissen worden uitge sproken en voltrokken als in Engeland. Vrijdag is te Londen weer een gewezen officier van den luchtdienst van het leger, met name Ronald True, ter dood veroordeeld wegens den moord op een vrouw. Vier dokters, onder wie twee in rijksdienst, hadden verklaard, dat hij deu moord in krankzinnigheid had bedreven. De schokken, die hij tijdens den oorlog in den gevaarlijken vliegdienst had gekregen, hadden zijn geest verstoord. Hij werd een zware mo-fiiiist. In vijf maanden, waarin hij m behandeling was om er af te rake», gebruikte hij vier duiend morfinepas- tille3 van een half grein (0 0649) gram Hij leed onder waanvoorstellingen, verbeeldde zich te moeten moorden, meende lid te zijn van een moorde- naar?club enz. Niettemin was hij, volgens de Engelsche wet, niet krank zinnig, toen hij de daad bedreef. Maar de rechter sprak uit, dat het hof van het Hooger Huis spoedig een betere omschrijving moest geven van wat krankzinnigheid naar de wet beduidt. Vijf eeuwen geleden, zeide hij, was in Engeland krankzinnigheid nooit een reden om niet de volle straf toe te kennen. Sindsdien was de rechtspraak veel clecaenter geworden. Maar op dit punt, vond hij blijkbaar, dat ze in Engeland niet met onzen barmhartigen tijd is meegegaan. (Vad.) Kleine „oor"-zakenTe New Haven ia Connecticut stierf dezer d'gen in het ziekenhuis een werkman aan I hersenvliesontsteking, veroorzaakt door dien de kiemen van een haverkorrel, welke in zijn oor was terechtgekomen, tot in de hersenen waren doorgedrongen. De medische wereld heeft er perplex van trestaan. Eenige dagen geleden klaagde de ma» over oorpijn Zelf haaide hij toen eer. haverkorrel uit zijn oor, met een lange loot eraan. Zijn oorpijn bleef niettemin. Hij ging toen naar zijn specialist. Zijn oogappels waren toen reeds vergrrot, zijn nek stijf geworden en weidra openbaarde zich slaapziekte bij hem. Een deel van het ruggemerg werd nog weggenomen, echter zonder baat. Huweiijkszwendel. Te Leipzig is een proces begonnen tegen een huweiijk.-bureau, dat eerzuchtige jonge d nts aan adellijke eehtgenooten hielp. De taak herusite op zwendel. De jonge cchigenoot die aan de, dame, a!s oud officier v n de garde en als lid van den hooge» adel was voorgesteld, erdween gewoonlijk vlak na de trouw plechtigheid Een der heeren had niet minder dan 30 zulke huwelijken ge sloten. Een bleek in het geheel niet van adel te zijn. De verdediging van het bureau luidt, dat de commissie van 20.000 Al. zoo Jaag was, dat iedereen had moe'en hegrijpen, dat hiervoor geen echte adel was te leveren, De koning en koningin vau Engeland brengen een bezoek aan Brussel. Bij eeu manitie-ontploffing nabij Zweedoii zijn 3 vrouwen gedood en 4 zwaar gewond, Onveilig Ierland. Zondag zijn bij een schietpartij in de straten van Belfast twee mannen, een vrouw en een schoolmeisje gewond. In de buurt van Portadown is een landbouwer in den tuis van zijn eigen huis gedood. Te Dungate reed voor de woning van John Mc. Crackexi een auto voor, waarin vijf mannen zateu, die loopgraaf jassen ea autobrillen droegen. Ze belden aan en zeiden Politie Doe vlug open De dochter van den heer des huizes, die de kerels in de auto had gezien, zeide tegen haar vader Vader, ze zullen u doodschieten. Ik zie, dat ze revolvers hij zich hebben. Haar vader daalde de trap af en de kerels vrotgen Bent u de baas zelf? Toen Mc. Cracken bevestigend ant woordde, schoten ze hem neer. Het meisje snelde de bandieten achterna en wilde de pet van een hunner, die op den grond was gevallen oprapen, waarop ook op baar werd geschoten. Een militaire overeenkomst De Eclair bevat den volledigen tekst van een militaire overeenkomst, die tusschen de regeering van het Duitsche rijk en die te Moskou is gesloten. (We vermoeden dat dit bericht on juist is, eu slechts bedoeld om stem ming te maken te Genua), De petroleumkwestie. V. D. seiot uit New-York d.d. 10 dezer De heer Deterding verklaarde heden vóór zijn vertrek naar Frankrijk, in een interview met betrekking tot de Russische concessies aan de Koninklijke- Bhell-grtiep, het volgende //Neg nooit te voren heb ik zulk een verzameling leugens gehoord Commentaar daarop is overbodig, doch ik wol zeggen, dat ik nooit zal willen deelnemen aan een transactie, die de vroegere eigenaars bercoft en nimmer, betzij direct of indirect, gestolen eigendommen in ont vangst zal willen nemen®. Een losgebroken tijger. Bij de voorstelling van het circus Schumann te Stockholm, wist tijdens een tijger- drc-ssuurnummer een dezer wilde dieren uit de ijzeren kooi, die midden in de manege stond, te ontsnappen. Tot al- gemeenen achrik drong de tijger midden onder het publiek door, dat in paniek naar alle kanten een goed heenkomen zocht/ Verscheidene dames vielen in onmacht. Persoonlijke onheilen kwamen echter niet voor De tijger zette, zijn wandeling voort en sprong op de orkest- trioune, die in een ommezien door de muzikanten werd on'ruimd. De tijger ging hier kalm zitten en toen het publiek, op verzoek van den temmer tenslotte het circus geheel verlaten bad, gehoorzaamde het dier aan den roep van zijn meester eu keerde in de kooi terug. Het Russische antwoord op het memorandum van Lloyd Geo.-ge is thans verschenen. Het verbod van bolsjewistische propaganda in het buitenland wordt niet aanvaardbaar geacht. Rusland is niet, gehouden de schulden van etn vorigen regeeringsvorm te betalen, noch bezihmgen terug te geven en de oude eigenaars schadeloos te stellen. Toch is Rusland bereid de openbare schulden te betalen op voer- waarde, dat de schaden erkend worden, die er aan Rusland door interventie en en blokkade veroorzaakt zijn. Rusland is bereid een voorkeurrecht aan de oude eigenaars toe te kennen, wanneer hun eigendommen in concessie gegeven worde», 't zij in huur. 't zij iu den vorm vau gemengde maatschappij gevormd tusschen den staat en het buitenlandsche kapitaal, 't zij ia eenigeh anderen vorm, welke deelneming van vreemdelingen toelaat. Rusland is bereid de kleine bezitters van Russische schuldbewijzen te steunen, welke, zoo zegt het Russische document, tenge volge van de voorstellen in het memorandum opgeofferd worden. Rusland meent dat hiertegenover een tegenprestatie moet staan en stelt voor de finaucieele vraagstukken te verwijzen naar een gemengde commissie van deskundigen. Vermoed wordt dat Lloyd George hierop in zal gaan. Voetbal. Zondag speelt te Goes voor de. 2de klasse A Z.V.B. G. V. V. III tegen Vlissingen Vooruit II. Te Goes speelt Zondag K.D.O. II tegen M F.C. (Middelburg) voor de 2e kl. B Z.V.B. Te Middelburg speelt Zondag voor de le ki, B Z.V.B. Blauw-W7it-Vooruit I tegen K.D O. I (Goes.) CJP naar waarnemingenverricht inden morgen van 12 Mei medegedeeld door het Koninklijk Kederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 764.3 te Thorshavn. Laagste barometerstand 742.8 te Haparanda. Zwakke tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige regen, zelfde tempera» uur. Geboren 7, Jan, z.v. Jan Roose en Adriana Margaretha den Exter10, Jecoba Jaspriaa Maria, d.v, Alarinus Snoep en Pieternella Cornelia van Sabben. Huw.aang,19, Jacobus van Tatenbo- ven, 29 j., jm. te Middelburg, en Janna Molhoek, 27 j. jd, te Goes. Overleden6, Willem Dingenis Schrijver, 28 j., ongehuwd. Gehuwd: 11, Danker Openneer 44 jr. wedn. en Hendrika van der Tak 28 jr. gesch,11, Martinus Willem Verplakke 28 jr. jra» en Pieternella Leenpoel 28 jr. jd. 11, Hubrecht Joosse 23 jr. jm. en Heiltje Jacoba van der Heli 24 jr. jd.

Volksblad | 1922 | | pagina 3