Nederland. Ingezonden Stukken. 429e Staatsloterij 4e kl. Telegraf. Weerbericht Burgerlijke Stand van Goes. ervoor iü aanmerking komt, nietsdoen. Spreker meent dat er dan geen enkele exploitant zal komen. De gemeente zal een reuze-strop aan het complex hebben als de tooneel zaal niet verbeterd wordt. De heer Oosterbaan zegt dat als er oppositie is, deze niet' komt van de rechterzijde als zoodanig, daarom vindt spreker het jammer dat de vorige spre ker een partijzaak van deze kwestie tiacht te maken. De heer de Ruijter de Wildt ant woordt dat hij bet met den heer Ooster baan geheel eens is, doch niet met de andere heereu. De heer Constandse heeft nooit kunnen begrijpen dat sommige men schel! wel gaan kijken naar een voor stelling van den R. H. B. S.-Bond en een tooneeluitvoeriug van beroeps spelers uit den booze wordt geacht. Spreker zegt dat het tooneel zooals het thans is, dicht gespijkerd zou moe ten worden en de bouwcommissie wel eens een onderzoek zou mogen instel len. De muziektent is reeds ingezakt. De heer Vienings gaat accoord met den heer Constandse en wyst nog op den toevloed van vreemdelingen bij verbetering. Men kau altijd zeggen: Is het 't volgend jaar goedkooper Maar dat is spelen met risico. En de nieuwe tcoueelzaal zal de beste too- neelzaal uit Goes worden. De heer Goedbloed dupliceert. Hij is voor sluiting voor een jaar. De heer de DieSchiedam 1 De voorzitter betreurt het dat de heer Goedbloed zoo spreekt. Het zou den indruk kunnen wekken dat B. en W. roekeloos handelen met medewer king der commissie. Dit is absoluut niet het geval. Het is hier een voort gezette handeling. Spreker merkt op dat het Rijk meermalen roekelooze uit gaven doet. De heer v. dBout zegt dat de heer Goedbloed voor de mooie man poseert. De heer Goedbloed weet het heel goed *dat, als de zaak zoo blyft, men niet kan gaan exploiteereu. Daar is geen kwestie vau. De heer Goedbloed protesteert heftig tegen deze persoonlijke opmerkingen. De heer de Die verdedigde het voor stel van B. en W. De commissie heeft de zaak van alle kanten bekeken. Om zooveel mogelijk te bezuinigen is men met het vierde plan gekomen. Spreker merkt op dat men er ook wel mee accoord gegaan is dat er in het Schut tershof alcohol verkocht werd om de a^aak rendabel te maken. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte aangenomen met 103 stem men (tegen de heeren Goedbloed, Duve- kot en Elink) ERNSTIG SPOORWEG-ONGEVAL. Woensdagmorgen omstreeks halfzeven heeft op het stationsemplacement te 4\roensdrecht een ernstig spoorwegon geluk plaats gehad. De ijlgoederentrein uit Zeeland, waarin zich een derde klas personenwa- .gou bevindt voor vervoer vrn werk lieden, was te Woeusdrecht aan het rangeeren. Eenige goederenwagens en de personenwagen geraakten daaibij op de lijn, waarover de mail- trein uit Vlissingen moest passeeren. _Op deze stilstaande wagens is de mailtrein ingereden, met volle vaart d.w.z, 80 K.M. Van den goederentrein werden een paar wagens meegesleurd eu bijua totaal versplinterd, van de personen- wagon werd een drietal comparti menten geheel ingedrukt. De hoofdconducteur, die in dezen wagon zat, zag het ongeluk aankomeu en sprong uit den trein. Hierdoor is hij er met vrij lichte kwetsuren afge komen. Wij hoorden van een gebrokeu enkel. Voorts ie een pakmeester ernstig aan de borst gewond. Wat de mailtrein betreft, het loco- motiefpersoueel heeft wonder boven wonder geen letsel bekomen. De zware locomotief, (80000 K.G.) ligt schuin over beide lijnen met ge broken schoorsteen en veruield voor stuk, de rails zijn over een aanzienlijke lengte opgewoeld en de machine heeft zich gedeeltelijk in den grond gewerkt. De bagagewagen is op den kolentender geschoven. Gelukkig brak de koppe ling van den bagagewagen af. Hierdoor zijn de daarop volgende spijswagen en verdere personenwagens onbeschadigd gebleven. De machinist van den goederentrein, die met eenige wagens op het ran- geeispoor veilig stond is, aangegrepen door den hevigen schrik, ook van zijn machine gesprongen. De materieele schade is buitenge woon aanzienlijk. De baan geeft den indruk van een ruïne met al die brokstukken en splin ters van wagons, opgewoelde aarde en verbogen rails. De overweg aan den straatweg naar Bergen op Zoom is versperd. Nadat de reizigers waren opgehaald en doorgegaan (lang3 de plek van het onheil moest natuurlijk worden gelo >- pen) is men terstond met het oprui» mingswerk begonnen met groot mate riaal. Hedenavond hoopte men den overweg weer vrij te krijgen. Het verkeer ondervindt tengevolge vtn een en ander aanzienlijk vertraging. De trein van 8.19 was eerst om kwart over elven in Goes, De mist schijnt aan dit ongeval niet vreemd te zijn. Aau een bericht van Vaz Dias ont leen en we De mailtrein was trein No. 71 die om 5.41 uit Vlissingen vertrekt, de goederentrein was de daaraan vooraf gaande ijlgoederentrein Mo. 1028. Deze moet rangeeren teneinde de lijn voor de mailfrein vrij te maken, Hedenmorgen gebeurde zulks ook en de stationschef achtte het tijd genoeg om de goedererjtreiu van het spoor te verplaatsen. Volgens opgave stonden alle signalen op onveilig. Door mist cn gladheid werd zulks echter niet tijdig genoeg gezien. De goederentrein werd midden in de flank gereden. De machinist van den mailtrein trachtte nog deze te doen stoppen doch het was te laat. De goederentrein werd met een smak opzij geworpen, wat duidelijk is te constateeren uit de omvergeworpen goederenwagens. In het compartiment dat het eerst werd aangereden bevondf zich de assis tent pakmeester Stilzlé, hem werd de borstkas ingedrukt. Hij is vervoerd naar het algem. burg. Ziekenhuis te Bergen op Zoom. Zijn toestand is zorgwekkend. De botsing was zoo hevig dat de slag tot ver in den omtrek werd ge hoord. Onze correspondent telefoneert ons nog dat de locomotief zwaar gedeukt is en twee wielen boven over den spoordijk hangt. De pakmeester S. moet behalve aau de borst ook aan het been gewond zijn. De pakwagen waarin hij zat is geheel versplinterd. Het is een wonder dat uit dezen wagen nog iemand levend kon komen. Behalve deze wagen liggen er nog drie wagens op den dijk, waarvan een heelemaal omgekanteld. Het terrein is geheel afgezet door marechaussee en rijksveldwachl. Onder leiding van den inspecteur eu ingenieurs des S.S. is met hel. opruimingswerk j begonnen. Men hoopt een der lijnen nog hedenavond vrij te krijgen. Hij Japonnen en nog eens japonnen Steeds praat je over japonnen, Kun je nu nooit eeas over iets hoogers spreken Zij: Iets hoogers? Wel zeker, ik moet ook nog een nieuwen hoed hebben Naar het Vad. verneemt, zullen de prijzen der weder in te voeren vacantie kaarten op de Nederlandsche Spoor wegen gedurende de maanden Ju'i, Augustus en September, voor de le, 2e en 3e klasse f10, f7,50 eu f5, bedragen De gezelschapsbiljetten, die gedurende de zomermaanden zouden worden iute trokken, zullen worden gehandhaafd. (Buiten verantwoordelijkheid der RedactieDe opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur. Het zij mij vergund naar aanleiding van het ingezonden stuk in uw blad van 29 April jl. betreffende //Gemeen telijke Sportterreinen", enkele opmer kingen te maken. De inzender stelt voorop, dat het terrein dicht bij de stad moet gelegen zij», Welnij ik zou hiertegen over willen stellen, het terrein kan niet ver genoeg van de stad verwijderd zijn. Of zou sportliefhebber denken, dat het grootste deel der stedelijke bevolking het met blijdschap begroeten zou, dat hare Zondagsrust gehee' gestoord werd door voetbalmaniakkeu Men behoeft werkelijk niet tot de z.g, „fijnen" te behooren om op deze mst prijs te stellen. Ik veronderstel dat sportlief hebber, wellicht beter dan o.g,, op de hoogte is van de eische» waaraan een goed sportterrein moet voldoen. Afwa tering (drainage) goede grasmat, afras tering, gebouw enz. Evenwel kan het toch nuttig zijn er eens op te wijzen, dat toen destijds ik meen in '19 de H.B.S, te Neuzen door het Rijk werd overgeno men, de Minisler van O. W. en K. hierbij de bepaling maakte, dat de gemeente een terrein moest aanleggen yoor openluchtspel. De bepalingen welke bij den aanleg van zoo'n terrein in acht moesten worden genomen, wa ren van dien aard, dat de kosten van aanleg geraamd werden op f 60 000. Ik geef dadelijk toe, dat de omstan digheden wel niet gelijk zullen zijn, Goes en Neuzen, doch het geeft .toch te denken. Inzender op den voet te volgen, zou te veel plaatsruimte vergen een paar opmerkingen wensch ik evenwel nog te maken en yel deze Bij de exploitatierekening is er geen rekening mee gehouden, dat bij een eventueele totstandkoming van de ge meentelijke sportterreinen, het politie korps wellicht uitbreiding zal behoeven. Immers het is niet denkbaar dat, wan neer dergelijke terreinen binnen de ge meente zijn gelegen, hierop niet voort durend politiezicht moet worden uit geoefend. Men denke maar eeus aan de vecht- en scheldpartijen, die, zonder hierbij een bepaalde plaats op 't oog te hebben, maar al te vaak plegen voor te komen. De voetbal-, cigaretten-, bioscoop- en melksalonmanie wint in dezen voor velen zoo ernstigeu tijd, al meer veld, dan met de door Minister de Geer gepredikte //versobering'" is overeen te brengen. Wij willen hopen, dat het alleen bij een of meerdere opwekkingen van een sportliefhebber blijft, doch dat onze Raad er voor passen zal, om ten be hoeve van de onderhavig» kwestie zulke belangrijke uitgaven te voteeren, waar door alléén zou worden bereikt, dat de „edele voetbalsport" binnen onze veste werd gehaaid. U beleefd dankend voor de, plaats ruimte. D. Ie lijst - Trekking 1 Mei 2e lijst - Trekking 2 Mei t 1500 20333 21647 f 1000 15734 20096 f 400: 20698 3e lijst Trekking 3 Mei 4e lijst Trekking 4 Mei f 2000 7790 Hoogste barometerstand 768,3 te Biarritz. Laagste barometerstand 744.9 te Thorsh&ve.n. Verwachting tot den avond van 6 dezerKrachtige, later afnemende zuidwestelijke tot, westelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, aanvankelijk nog regenbuien, later iets warmer. Geboren3, Geertrnida Elisabeth d.v. Dirk Johannes van der Linden en Catharina Brouwer. Huw.-aang. 4, Willem de Kok, 24 jaar jm. te Kloetinge en Dina Verstelle, 28 jaar j.d. te Goes. 4, Elbert Zwaan, 29 jaar j.m. en Katelijntje Cornelia Bommeljé, 26 jaar j.d. 4, Marinus Rejack, 22 jaarjj.m. en Maria Tazelaar, 22 jaar j.d 4, David Rarinek, 22 j. j.m. en Joziöa Jacomina de Jongh, 20 j.d. 4, Gerard Leendert Verhurg, 37 jaar j.m. en Catharina Janse, 25 j. jd. Gehuwd 4, Marinus de Wilde, 24 j. jm. te Goes en Cornelia Wilhel- mina de Vrieze, 20 j. jd. te Dordrecht. 4, Henri Adolphe Croin 37 jaar j.m. te Zuilichem en Neeltje Cornelia Lamain, 20 jaar j.d. te Goes. Spreker heeft stemmen vemomeD, die van geldsmijterij spreken, maar nu de gemeeate het complex gebouwen aangekocht heeft, kunnen we het niet voor afbraak laten liggen. [Slot volgt). Het spoor weg-ongeval te Woens- drecht. De toestand van den Woensdag bij het spoorwegongeluk te Woeusdrecht gewonden pakmeester Sülzlé, die behoort i tot het personeel van het station te i Vlissingen, doch die te Souburg woont, naar omstandigheden heel goed, en is i er van levensgevaar geen sprake, Iets-hoogers Zij Ik heb een j nieuwe japon noodig om naar het wel- j dadigheidsfeest te kunnen gaan. Vac'antiekaarten. f 1000: 9938 9987 f 400: 1541 12163 16999 f 200: 11491 14604 18679 f 100 6746 11400 13142 13191 16101 22344 f 100: 204-56 f 25.000 4562 f 5000: 3133 f 1000 16296 f 400 19052 f 200 11697 19627 f 100 7258 9136 10175 13535 13788 13968 17215 21128 naar waarnemingen, verricht inden morgen van 5 Mei medegedeeld door het Koninklijk. Rederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt.

Volksblad | 1922 | | pagina 3