1 LINGERIE'S H.Yerwer,Goes CEINTUURS A. JACOB! ENORME SORTEERING Mb;WIJN POLEI) 60E& De groote mode in metalen-Ceintuurs. Mahonie- en geschilder! Kasten, en Buffetten, eiken- en geschilderde Slaapkamer ameublement! Meubelmagazijn ST. JACOBSTR4A' Nederland. Sport. Weerbericht. Marktber'cht. Uit den Vreemde. Het eerste plan was gedacht als volgt: a. vergrooting van de bestaande groote zaal door uitbcuwing aan de westzijde van een tooneel met kleed kamers, enz. b. bijbouw aan de noordzijde der groote zaal van een zaal, groot 10x38.70 M, bestemd voor vergade ringen, lezingen, enz., voorzien van een inrichting om zoo noodig, in verschillende vertrekken te worden verdeeld c. afbreken van de bestaande too- neelzaal en bouw van een nieuwe keuken aan de kasteleinswoniDg. Dit plan zou een uitgaaf hebben gevorderd van f 59500zonder ia- \entaris. Het tweede plan was a. verbreediug van de groote zaal tot 15 M. inet uitbouw san de west zijde van een tooneel met toebehooren; b. bijbouw vaD een zaal aan de noordzijde (zie eerste plan); c. afbreken van de bestaande tooneelzaal en bouw van een nieuwe keuken (zie eerste plan) d. inrichting van een theesalon en een ruimere vestibule. Uitvoering van dit plan zou hebben gekost f 84500.zonder inventaris. Het derde plan was a. behoud van de bestaande groote zaal, onder het aanbrengen evenwel van noodzakelijk werken van restauratie; b. afbraak van het houten achter gedeelte der tooneelzaal en bouw in de plaats daarvan van een aan rfdeüjke eischen voldoend'tooneel. Hiermede zou een uitgaaf zijn ge moeid vrn f 31200.zonder inven taris of f 37300.met inventaris. Deze plannen meenen B. en W. echter den raad niet te moeten voor stellen, het tweede niet wegens de booge kosten, het eerste en derde niet omdat dan een tooneelzaal zou worden verkregen, veel te smal ten aaozien van haar lengte en dus een voort durende bron van klachten. Niet alleen toch wordt in een dergelijk geval voor de achter in de zaal gezetenen bet uitzicht op het tooneel belemmerd, doch een smalle zaal (de onlangs gehouden bazar ten behoeve van ,/Kinderzorg" heeft zulks weder bewezen) is voor fancy-fairs en dergelijke gelegenheden, waarbij veel publiek tegenwoordig is, onbruikbaar. Het vierde planhetwelk neerkomt op het volgende, meent n B. en W. eindelijk den Raad met vertrouwen te kunnen aanbevelen. Het komt neer op het volgende a. behoud van de groote zaal met afbraak evenwel van de warande, ten einde betere toetreding van licht te bevorderen. Verder aanbrengen van bovenlichten in den noordelijken muur, opdat ook van die zijde licht kunne toetreden en tenslotte behoorlijke restau ratie, bestaande hoofdzakelijk in op nieuw verven en het aanbrengen van inrichtingen, waardoor de zaal, zoo noodig in verschillende afdeelingen kan worden gesplitst, kosten hiervau plm. f 8000. b. verbreeding van de bestaande tooneelzaal zoodat deze een breedte ver krijgt van 10.35 M. Afbraak van den houten uitbouw, achteruitbrengen »'B den zuidelijken gevel en bouw aldaar van een behoorlijke tooneelruimte met kleedkamers, wascbgelegenheid, eoz. Voorts verven en opknappen. Hierdoor verkrijgt de ruimte voor het publiek een lengte van ruim 16.50 M. Voorts vergrooten van de bestaande garde robe, welke thans veel te klein is. Met een en ander is een uitgaaf gemoeid van plm. f 23000. c. Vergrooting van de bestaande keuken in de kasteleinswoning, die thans bij gelegenheid van officieele maaltijden van veel te geringen om vang is, en nu een oppervlakte van 4 X 4.50 M. zal verkrijgen. De kos ten zijn geraamd op plm. f 2000. d. bouw van een nieuwe muziek tent, kosten plm. f 2000. e. aanschaffing van nieuwen inven taris plm. f 5000. Totale kosten f 40.000. Deze oplossing heeft de volgende voordeelen 1. Op de meest voordeelige wijze wcrdt, zooveel mogelijk met behoud van het testaande, een voorloopig ruimschoots voldoende toestand ge schapen. 2. Een behosrlijke zaal wordt ver kregen voor verschillende uitvoeringen, weldadigheids- en andere feesten. 3 De groote zaal ondergaat een niet onbelangrijke verbetering en wordt meer dan tot dusver geschikt voor con certen, groote vergaderingen, officieele maaltijden, enz. 4. Aan /3e noordzijde blijft vol doende ruimte beschikbaar om, indien de noodzakelijkheid cB wenschelijkheid mochten blijken, zalen bij te bouwen. Wat verder de exploitatie betreft, m' enen B en W, dat verpachting aan een ernstig en zaakkuDd'g exploi'ant den meesten waarborg biedt voor een beheer, waatbij de inrichting zooveel mogelijk beantwoordt aan het doel, waarvoor ze destijds werd aangekocht en thans ingericht zal worden. Mits dien geven zij den Raad in overwe ging, hun college te machtigen stappen te doen teneinde te geraken hetzij tot openbare, hetzij tot onderhandsche ver pachting onder nader door den Raad te stellen voorwaarden. Juist 7 Mei is het 30 jaar geleden dat het Leger des Hei Is in Goes zijn arbeid begon. Op Zaterdagavond a.s. 6 Mei zal een groote openbare meeting worden ge houden, waar door Kolonel Feenstra en Majoor Wijkhuizen de feestrede wordt uitgesproken en de zaal op het Ravelijn zal feestelijk versierd zijn. Het korps Goes heeft al reeds een groot aantal mannen en vrouwen als officieren werkzaam in het Leger des Heils, zoowel hier te lande als in onze Oost. Ofschoon in de eerste jaren een geduchte tegenstand ook iu Goes het deel was van Je heilsoldaten, is dat meer en meer afgenomen en mag het Leger tegenwoordig ook in Goes zich iu de algemeene achting verheugen. Naar men ons meedeelde zal bij de opening van het jaaxfeest de E A. heer burgemeester dezer gemeente tegen woordig zijn en een waardeerend woord spreken. gent, die allerlei dwaze fratsen uithaalt. De vriendjes van den amateur-dirigent maken inmiddels van de gelegenheid gebruik om al wat de dames en heeren op hun tafeltjes hebben laten liggen, in te pikken en mee ie nemen. Voordat men de diefstallen van da- mestasschen enz. ontdekt heeft, zijn de pseudo dirigent en zijn helpers natuurlijk al iang verdwenen. G. V. V. Zondag speelde onder enorme belang stelling Goes T een bekerwedstrijd tegen Zwart Wit I uit Rotterdam. De gasten pakten van begiu af flink aan, doch ook Goes was in vorm zoodat de kracht gelijk was en zich een prachtig spel ontwikkelde, met enkele keeren Zwart Wit in de meer derheid. Voor de rust wisten de Rotterdammers eenmaal door hard werken te doelpunten. Na de rust bleek Goes de krachtig ste te zijn doch door ongelukkig schieten en het, prachtige stoppen der Rotterdamsche doelverdediger wist men geen doelpunt te veroveren, wat nog maals de gastheeren moch' gelukken waardoor de stand op 2 0 werd gebracht, waar geen verandering meer in kwam, zoodat Zwait Wit den beker won met 20. Een gelijk spel had de krachtsver houding beter weergegeven. Goes II speelde tegen M.V.V.S I. Uitslag 00. Te Goes: K.D.O. fWalcheren II 6-0. Ie kl. Z.V.B. Te Middelburg: M.E.C.—K.D.O. II 3—1. 2e kl. Z.V.B. Te Goes: M.E.V.O. IVolharding 12 4. (Vriendschappelijk). Te Kloetinge E.L.T.O.M.E.V.O. II 1—4. (Vriendschappelijk). Te 's Gravenpolder V.D.B.Zee- iandia II1-0. (Plaquetwedstrijd Z.K.B.) Oe veiwachting tot den avond van heden luidt Zwakke tot matige wind uit weste lijke richtingen, half tot zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk enkele regenbuien, iets zachter. H. K. II. Prinses Juliana welke Zondag 13 jaar werd heeft van de Koningin als verjaarsgeschenk een bureaulamp gekregen. De lamp is van verguld brons, rijk geciseleerd de zij den kap is versie-d met goud brocaat. Zaterdag zijn verschenen fraaie por tretten van de Prinses in het haar aangeboden Axelsch costuum. Een symbool van de eenheid van Oranje en Zeeuwsch Vlaanderen. Frappant is de gelijkenis van de Prinses met Haar Moeder, op het bekende portret in 't Friesche costuum. GOES 2 Mei 1922. Nieuwe Tarwe f '4,— af 14,50 Nieuwe Rogge f - at—, Win tergerst p. 100 K.G. f a f Haver f a t Rookerwten - faf Kroonerwten f af - Bruine Boonen f - - at Paardeboonen f af Zomergerst f - af Maanzaad [Nieuw] f -- a f Eieren per 100 stuks f 5,50. af-,— Boter per kilo f ,0 a f 1,90 Fabrieksboter per kilo f2,20 Middenprijs eieren per 25 stuks f .37 e» Middenprijs boter per halve kilo f ,95 Boter aan particulieren f ,05 a f 0. Eieren aan particulieren 7 ct. per stuk Middenprijs afwijkende boter f O, - p, p, Aanvoer 33 pond boter Eieren stuks Fabrieksboter :00 pond. Roomboter aan particulieren f 0,—. Poeleieren 0— stuks k ct. Fendeieren stuks A ct. Ganseieren 50J stuks A ct. Eierenverkoop onderatdeeling Zuid-Beveland V. P. Z Aangevoerde eieren 230C0 stuk* Prijs f 6. - per 1(0 stuks DAMES HEEREN EN KINDER GANZEPOORTSTRAAT II Manufacturen - Ooderkleeding LAKCEINTUURS. LEER EN-CEINTUURS. KRflLEN-CSiNTUURS. GIT CEINTUURS. Levert uit voorraad LET OP HET JUISTE AP RE Jubileum Leger des Heii.s. Voetbal Korbal. Prinses Juliana. Een nit uwe gauwdieverdruc pas sen drie bandieten den laatsten tijd te Berlijn toe. Ze gaan alsechte uitgaanders een of ander restaurant binnen en noodigen den kapelmeester van het orkest uit, met hen wat te gebruiken. Daarna gaan ze zoover dat de kapel meester toestaat, dat een der heeren eens mag dirigeeren. Uit nieuwsgierig heid staan dan de bezoekers van het café op en gaan eens kijken «aar den gast diri ModeHen en afvter kimf schitterend* PRU9ZL N LAAG,

Volksblad | 1922 | | pagina 2