VOL 45® Jaargang "terug üit het rijk der d000en No, 35 Woensdag 3 Mei 1922 FEUILLETON Stadsnieuws Zij raakte den parkmuur aan, nu wns zij bijna thuis. In dat onge lukkige wezen had zij daarnet den armen idioot herkend, dien zij op 't kasteel had laten verzorgen, zij herinnerde zich dat hij niet den dag na 't ongeluk had afgewacht, om te ontsnappen, uit vrees, dat men hem kwaad zou doen.. In haar ooren klonk nu eindelijk het onrustbarende lied van de rammelende kettingen niet meer. Zij begon verstandig te worden, vond het poortje van het park terug, trad het binnen en ging naar haar kamer door het lage deurtje in den Isabella toren... Maar toen zij in haar kamer was met overal licht om haar heen, en zy alles wat zij gedaan en gezien had nog eens naging, zeide zij tegen Verbouwing schtol irHet Mosterdzaad» ziehzelve bang voor een schaduw te zijn geweest Jacque's en Fanny's schreden worden door dezelfde gedachten geleid. Was zij heusch bang voor een schaduw geweest? Die vraag stelde Fanny zich den volgenden morgen na dien vreemden tocht. Hoe kon zij met haar gezond verstand, dat nog geen enkele maal op eenerlei wijze den ziekelijken invloed van Martha noch van haar man had ondervonden, hoe kon zy, Fanny die aan niets geloofde en voor niets hang was, een visioen hebben Toen zij erover begon na te den ken scheen 't haar onmogelijk toe. Zij herinnerde zich in welk een geestestoestand zy den oever had bereikt. Die was zeer misdadig, maar buitengewoon verstandig. Hoe was 't mogelijk dat haar ver stand ook maar één seconde op dat punt van streek was geraakt. En als André nu eens niet dood Wijziging 'voorwaarden gaslevering. was? Want nu zy hem duidelijk herkend had, was 't minder dwaas te denken dat hij zelf tegenover haar had gestaan, dan dat zij dit tegenover zyn geest had gedaan. Als André niet dood was, zou veel verklaard wezen en in 't bijzonder de nauwkeurige aanwij zingen die Martha gegeven waren, over het drama bij den kruisweg van Fresnaie. Daar tegenover stond, dat als André niet dood was, verschillende dingen onverklaarbaar bleven. Waar was hij Hoe leefde hij Waarom had hij zijn broer met zyn gezin niet uit het kasteel gejaagd Waarom bleef hij van zijn kinderen gescheiden P Wat beteekenen die nachtelijke verschijningen Aan den eenen kant werd het geheim helderder, terwyl 't aan den anderen kant in duisternis toenam. Maar hoe zou hij niet dood kunnen zijn, na alles wat Jacques haar van het drama verteld had Jacques had 't lijk van zijn broer in een gesloten koffer gestopt en de koffer was dadelijk door Jacques diep in den kelder van „de Reiger" begiaven Dus? Inrichting en exploitatie Schuttershof Dus had zij geen andere gedach ten dan aan den koffer en met haar zin voor 't praktischë, die vreemd was aan alle fantasie, be sloot zij zelve te gaan zien, of het Tijk er wel in lag. Jacques zou in den morgen vertrekken en zij zou zich '3 avonds met den kleinen Jacques te Parijs bij hem voegen, 't Zou toch wel aangenaam wezen precies te weten, wat zij achter lieten. Geestverschijningen of een nog levend slachtoffer, dat in stilte een zonderlinge, verbasterende wraak voorbereidde Dat was nu de kwestie. Fanny zou de Rozengaarde niet verlaten, vóór- die opgelost was. Jacques ging om negen uur aan den arm van zijn kamerdienaar naar „de ReigerHij had met 't heerlijke frissche weer deze morgenwande ling wenschen te doen. Hy voelde zich al veel sterkei en verheugde zich weer eens de fabriek door te gaan, hetgeen in geen weken gebeurd was. Wordt vervolgd). Dit blad verschijnt Woensdag es Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUP te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Rleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Adveitentiën 10 ct. per regel. Bij contracteercn van minstens IOOO regels per jaar zeer belangrijke reductie. Adverteatiëa, als geboorte-, hawelijks-, verjarlngs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet «neer daa acht regels beslaande, voos den prijs van f 1, Benoemd. Tot onderwijze es aan de HVfv. School te Biezelinge is benoemd met ingang van 1 Mei a.s., inej. N. F. J. van der Wart fclhier. Geslaagd. Te Middelburg slaagde voor het examen acte L.O. o.a. onze stadgenoote mej. P. M. Staal. Eigen Hulp. Donderdagavond hield de Werkl, Ver. Eigen Hulp, haar driemaand, ver- gadeting in het Schuttershof (voorma lig Soc. V.O.V.), welke bez cht werd door 85 leden. Uit het verslag van den penning meester bleek dat was ontvangen in het eerste kwartaal 1922 een bedrag vaan f 650,47, waartegenover stond een uitgaaf van f 1613,82, alzoo eeu meer der uitgaaf van f 963,35. Htt saldo op 31 December '21 was f 4985,99 en op 31 Maart '22 was dit gedaald tot f 4022,64. Voor de reservekas was ontvangen f 108,51 met. een uitgaaf van f 16.06, alzoo een batig saldo van f 92,45. Hiermede was het saldo vau 31 Dec. '21 ad f 649,39£ op 81 Maart '22 gestegen tot f 741,84^. Aan zie kengeld in het eerste kwartaal is uit gekeerd een bedrag van f 1307. Het aantal leden op 31 Maart was 376. In verband met de groote achteruitgang van de kas was door het bestuur een voor stel op de agenda geplaatst om te komen tot oprichting van een tijdelijk steun* fords en de contributie hiervoor te stel len op 5 cent per lid per week. De voorzitter deed in zijn toelichting uit- uit het fran8ch van 96 GASTON LEROUX komen dat, hoewel nog ruim f 4000 in kus is, de Ver. echter toch financieel in moeTijke oms'andiglieden verkeer! daar f 4500 is belegd in leenii.gen van de Breede Watering en de gemeente, zoodat er al bijna f 500 te korl is, wat echter aan den gewonen gang van zaken, dank zij de bereidwilligheid van den penningmeester, nog geen moeilijk heden heeft opgeleverd.'Doch daar deze toestand niet kan blijven voortduren diende men maatrege'en te treffen om er weer wat boven op te geraken. Vooral werd er op gewezen dat bij nog meer dere achteruitgang men op den duur zou moeten komen tot mindere uitkee- ring en oin dit te voorkomen werd door het bestuur het beste geacht den achter stand zoo spoedig mogelijk op te halen. Na deze uiteenzetting werd door enkele personen nog eenige inlichtingen ge vraagd waar het voorstel in stemming gebracht zijnde werd aangenomen met. 76 voor, 8 tegen en 1 blanco. De Voorz. deelde ook nog mede dat dit besluit in werking treedt op 6 Mei a.s. tot 31 December 1922. Daarna kwam nog in behandeling om f 500 uit de reservekas over te dragen in de ziekenkas. Dit voorstel werd direct zonder hoofd, stemming aangenomeu. Thans werd bij de Voork. zakeu nog behandeld de agenda voor de vergadering ran de Z.P B. van Zie- kenver. WaaT verder niets te behandelen viel werd de vergadering met een woord van dank voor de talrijke opkomst door den Voorzitter gesloten. Stukken voür den Gemeenteraad. Het Bestuur der Hervormde sehool- XXXIV. verèt-niging /rHtt Mosterdzaad" alhier, verzoekt den Rtud om overeenkomstig lot bepaalde bij het eer.-te li i van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, de vvjor den verbouw van zijn school gelegen aan de Nieuwstraaf alhier, benoadigae gelden tot, een totaal bedrag van f 28722,75 uit de gemeentekas te mogen ontvangen. De. aanvrage is gegrond op het feit, dat voor het 7e leerjaar geen lokaal aanwezig is, fes wijl het aantal leerlingen (279) der school van dien aard is, dat reeds geruimen tijd eet» houten hulplokaal in gebruik moest worden genomen. Aangtzien B. en W. geen omstan digheden bekend zijn ingevolge welke het verzoek niet zou kunnen worden ingewilligd stellea zij voor gunstig op het verzoek te beschikken. Bij adres d.d. 4 Juli 1921, wordt door den Goeschen Bestuurdersbond en de afdeeling Goes van de S. D. A. P. verzocht om of sub 2 van art. 31 der Verordening, regelende de voorwaarden waarop Gas door het Gemeente-Gas bedrijf wordt geleverd, te doen ver vallen, of het huurbedrag, genoemd in voormeld artikel dusdanig te verhoogen dat ook de bewoners der pasgebouwde of nog te bouwen arbeiderswoningen in de gelegenheid kunnen worden gesteld, gebruik te maken van een muntgas meter. Door de Gascommissie werd in over weging gegeveD, den huurgrens tot f 5 te verhoogea, doch tevens in te voeren een stelsel van levering van gasartikelen door het bediijf, waarbij lOpCt. van den verkoopsprijs wordt uitgekeerd ato een door den kooper aan te wijzen hande'aar in gasartikelen. Tevens stelde zij voor, oiuLr dezelfde voorwaarden z.g huurkoop van toe stellen in Ie vi eren onder af-chaffing van keste'ooze ingebruikgev ng van leidingen, lampen* en komforen aan houders van muntmeters. R. en W. hebben over dit adres de meening ingewonnen van de beide mid- denstandsvereen'gingen //Handel-belat.- gen" en „de Hanze" alhier, welke, unaniem aanneming vau het voorstel ontraden, als zijnde volgens hun oordeel, nadeelig voor den handel. Ten slotte stellen B. en W. voor Le. de beslaande bepalingen omtrent verstrekking van munlgas te hand haven voor zooveel deze laatste plaats heeft in woningen, welke een huur waarde hebben van f 3 per week of daar beneden 2e. de betrekkelijke verordening zoo danig te wijzigen, dat ook. muntgas kan worden geleverd in die perceelen, welke een huurwaarde hebben van meer dan f 3 en ten hoogste f 5 per week, met dien verstande, dat in dit geval geen kostelooze in-gebruik-geving van leidingen, lampen en komforen plaats vindt. Door het College van B. en W. zijn in samenwerking met de raads commissie (aanvaukelijk bestaande uit dhr. J. Plazier, J. F. v. d. Leeuw, J. W. Vienings en J. de Die, tengevolge van het overlijden van eerstgenoemde en het bedanken als raadslid van den heer v. d. L. werden, ia hun plaats resp. aangewezên dhr. P. Oosterbaan en D. A. Coestandse) verschillende plannen ontworpen tot inrichting en exploitatie van het Schuttershof.

Volksblad | 1922 | | pagina 1