ingezonden Stukken. Sport» W eer bericht. Burgerlijke Stand van Goes» Gemeentelijke Sportterreinen De rechter van Landru ge storven. Bonin, de president van het bof, dat Laudru ter d;>od veroordeelde, is in den ouderdom van 43 jaar plot seling overleden, tengevolge -ati een beroerte. Het pioces-Lan.lru heefi dien dood waarschijnlijk vervroegd, wan: vijftig dagen aan één stuk heeft. Bonin zich afgesloofd om het geheim van d n Blauwbaard van Gambais te ontsluieren. En nog heeft hij de talrijke bruideu niet kunnen opscharrelen. Hij werd te vaak voor geheimzinnige processen aangezocht, zoodat hij, jong nog, volkomen overspannen was. Daarbij zijn huiselijke z tgen gekomen, die de laatste hand legden aan het sloo- picgswerk. Een whisky-secte. De Engel- sche whisky-fabrikanten Haig and Haig hebben een brief ontvangen uit San Francisco, waarin gemeld wordt, dat, hoewel het land is drooggelegd, toch nog a'tijd drank mag worden ingevoerd voor medische of godsdien stige doeleinden. In Californië heeft zich dan ook een nieuwe secie gevormd, waarvan de leden verscheidene malen per week bijeenkomen, bij welke ge legenheid zij, als onderdeel der cere moniën zooveel mogelijk whisky moeten drinken. Iedereen sluit zich bij de sieuwe secte aan. De politie heeft eerst getracht daar een eind aaa te maken, maar toen dat onmogelijk was en de zaak dus veilig bleek, hebben ook massa's agen ten zich als lid opgegeven. De lente in last. Woensdag scheen voor het eerst iu deze lente de zon lekkertjes op en in de gevange nis te Berlijn. Een jonge keukeumeid, die in voorarrest zat, koa niet langer wachten op de dingen, die komen zouden, maar scheurde haar lakens in reepeu, knoopte ze aan elkaar en k om daarlangs haar raam uit. Nu trof het niet, dat zij op de derde verdieping ingekwartierd was, en dat de lakens niet verder reikten dan de tweede. Daar hing ze nu, M-rie Da-chkay, en riep om hulp. Voorbijgangers waarschuwden de brandweer, die fluks èen teddings- jaddertje omhoog draaide en Marie werd uit haar ueteligen toestand öe- vrijd, om liuea recta weer in haar voorarrestkamer te verdwijnen. Een uit stapje van korten duur Een reus van 2.80 M. De üoeda- pester correspondent van de Journal of the American Medical Association meldt eenige bijzonderheden over den uit Siberië afkomstigen reus Kazaueaf. De man is 34 jaar en 2 meter 82 centi meter lang Alle deelen van zijn lichaam zijn evenredig groot hand van vingertop tot pols 33 c.M., voet 53 c.M., borstomvang 1,42 M hoofd- omvang 63,5 c M., gewicht 208 K.G 1 Een spannend verhaal. Een spannend verhaal van de jacht v >n een passagiersschip om het leven van een mensch te redden werd eergisteren ver teld bij de aankomst van het stoomschip America te Plymouth. Toen de America van New York onderweg was naar Engeland, ving het een draadloos he'icht op, waarbij om geneeskundige hulp werd gevraagd door een andere Amenkaausche boot, aan boord waarvan een ontploffing bad plaats gehad. De tweede machinist had zeventien wonden in den buik en de beenen gekregen, en ernstig letsel aan een van zijn voeten. De kapitein van de America sloeg volle kracht vooruit, eri moe t 150 mijlen uit zijn koer'' sturen voordat hy de boot kon praaien. Niettegensta ,nde de zware zeëen werd de reddingboot uitgezet, en de gewonde machinist werd overgebracht naar de Americq waar zijn wonden met zoo goeden uitslag werden geheeld, dat. men hem naar Bremen kon brengen, waar hij in ten hospitaal zal worden opgenomen, Ontploffing te Monastir. Honderden doodan Uit Belgrado wordt gemeld dat in het munitiedepot te Monastir 400 wa gons met artillerie-munitie zijn ontploft. De materieele schade bedraagt ver scheidene honderden millioenen. Een kerk zou zijn ingestort waarbij twee honderd kinderen gedood zoudeu zijn. tiet aantal omgekomen soldaten zou 1800 bedragen. 300.000 .acres onder water. In den staat Illinois (Ver. St) zijn in drie districten thans 300.000 acres land overstroomd door het steeds stij gende water van den Mississippi, die den hoogsteu stand heeft bereikt dien men ooit beeft waargenomen. Frankrijk boos. Naar de Libre Belgique meldt, liep te Brussel bet, gerucht, dat Frankrijk mobiliseert en dat een actie in het llubrgebied zeer aanstaande is. Eau gerucht dat voorloopig nog wel geen werkelijkheid zal worden, maar dat waarschijnlijk is ontstaan onder invloed van Poincaré's, in het overzicht geschetste redevoering. De werkloosheid. Volgens de memorie van het Duif- sche ministerie 'van arbeid voor Genua lijn er iu Europa ongeveer 4.000,000 en op de geheele wereld ten minste 10.000,000 werkloozen, wier onder houd in 192 J alleen op 10 miljaad frank goud wordt geraamd. Het verlies aan loon schat men op 60 miljard, het productieverlies op meer dan 100 miljard, Zoo de ouden zongen. Maandagavond vergaderde in een school aan de Senefelder Strasse te Ber lijn de Bismarckbund, een vereeniging van de Duitsch-nationale schooljeugd. Leden van socialistische jongelingsver- eenigingen drongen de schooi binnen en er ontstond een kloppartij, waarbij van ploertendooders en gummistokken gebruik werd gemaakt. Later werd de vechtpatij op straat voortgezet. De zomerprijzen in de Duitsche Badplaatsen Naar aanleiding van een besluit van den Üuitschen Hotelhoudersbond, om de prijzen met 100 pC? te verhoogen, heeft de redactie van het Be-diner Tageblatt een enquête ingesteld bij badplaatsen en kuroordeu omtrent de prijzen, die zij e.s. zomer zullen be- rekeuen. Het blijkt, dat de meeste hoteliers huiverig zijn, vaste prijzen te noemen, omdat de stand van de mark deze regelt Iu het algemeen zal men het tarief verdubbelenop enkele bad plaatsen wordt het nog hooger, omdat de kurtaxe er met, meer dan lOOpCt. is verhoogd. Te Travetnünde zal een katner met peusiou gemiddrld 100 tot 120 mark kosten. Te SwiDemiinde eveneens, op Norderney zal de pensionpiijs niet be neden 200 mark komen. Bad Ublbeek zal 60 tot 80 mark rekenen (kurtaxe bij een verRijf van 8 dagen 24 mark per persoon) In Baden B den schom melen de prijzen tussche» 75 en 270 mark. De kurtaxe wordt in 5 groepen geheven en wisset van l'/s tot 16 mark per dag. Berchtesgaden vraagt 80 tot 100 mark pension, St. Blasien 300 mark, Zrebad Dievenow 100 mark (kinderen 70 mark). In het Reuzengebergte heb ben pensionhouders besloten niet onder 90 mark te gaan, maar de Vereeniging v^n Hotelhouders heeft in baar jaar vergadering de lariezeri als volgt vast gesteld Eerste klas hotels 130 tweede klas 85 derde klas 57 mark In Salzburg (Oostenrijk) wordt, naar het B T. verneemt, ongeveer 6000 kronen voor een kamer met pension per dag gerekend. Hier is de kurtaxe bepaald op 2000 kr. voor het geheele seizoen, 500 kr. per week en 100 kr. per dag en per persoon. Licht en schaduio. De heer S. K. de Miranda, wethou der vau Amsle-dam, venoeft op het, oogenblik in Rusland in verband met den steun van het internationaal vak verbond aan de hongerlijdenden. Hij schrijft vanuaar „reisbrieven'' aan Het Volk. Aan een orief van 7 April uit Moskou outleenen wij het volgende: „T ïans woon ik in een der grootste paleizen van Moskou. Slechts eenmaal heb ik iets gezien, wat daarop lijkt; dat was in Versailles het paleis van Bodewijk XVI. Weelderiger en schooner leunt gij u geen meubileering voorstellen. Alles is van het oudste antiek. Danszaal, sieel- zaa', eetzaal enz We eten uit een antiek-porceleinen servies, maken ge bruik van het zwaarste, zilver, enz. Het tafelgoed is van het fijnste damasr, het beddegoed geborduurd, de dekens van zij, enz. Dat alles, terwijl velen in Moskou blij e zijn, éénmaal per dag eten te bekomeu. In den trein hadden wij wat ont bering, maar thans is alles weer goed, hét eten, waarvoor wij betalen, is zelfs overvloedig. Wij eten trouw in de feest zaal. Engelschen, Amerikanen, ZwedeD, Eranschen, Hollanders, Japanners. Het is wel een vreemd gezelschap. Gaat het met mij goed, met de hulp van de hongerenden is het slechter gesteld. Zooals ik vreesde, komt het tweede transport te laat. Sinds 1 April is er niets meer en kunuen de 40,000 kinderen dus niet gevoed worden. Het transport gaat tergend laDgzaam. Van de 66 wagens, die op weg zijn, hebben wij bericht ontvangen, dat er 5 gearriveerd zijn in Moskou. Dat wil zeggen dat zelfs deze wagons nog 10 dagen uoodig hebben om in het Sju- vaschgebied te komen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewjst geenszins, dat de Redactie er mede instemt). Wij outvangen een ingezonden stuk te lang voo? ouza plaatsruimte waarin wordt, gevraagd of in Goes ook een Gemeentelijk Sportterrein zou kunnen worden aangelegd, zonder dat het voor de gemeente financieel nadeelig zou zijn. Inzender zegt Het is onze meening dat zulks gerustellijk kan gebeuren. Dit teirein zou dan aan de volgende eisehen moeten voldoen 1. Het moet dicht bij de stad gelegen zijn. We hebban onze oogen eens den kost gegeven en zijn tot de slotsom gekomen dat 't lerrein waarop thans bouwplan III gepiojecteerd is, het meest geschikt is voor eeu gemeen telijk sportterrein. 2. Het moet niet te grootsch wor den opgezet, doch steeds voor uitbrei ding vatoaar zijn 3. Het mag geen financieel nadeel voor de gemeente opleveren. Dit is het vraagstuk waar ten slotte alles omdraaid. De diverse vereenigiagen we tellen zoo even vlug 7 voetbalvereeni- gingen I korfbalvereniging, 1 gym nastiekvereniging en den R. H. B. S.- Bond zullen natuurlijk ncoit het, benoorligde kapitaal bijeen kunnen brengen. Wat zij echter wel kunnen is het opbreugen van de rente van dat kapitaal. Van die 10 verenigingen, zullen er 4 vermoedelijk afvallen wegens te geringe kapitaalkrachtigheid. De veree- nigirigen die dan overblijven en die werkelijk in aanmerking komen om hieraan mede le doeD zouden dan zijn G.V.V., K.D.OA.V.M, M.E.V.O Gymn. vereen. Volharding en R.H.B.S.- Bond. Wij verwachten toch zeker, dat zij met, hun zessen jaarlijks een som van f 1000 kunnen en zullen qaraudeeren. Wij verwachten meer, maar laten we het maar stellen op 1000. Deze vereenigiogeu houden totaal per jaar 50 wedstrijden die voor het pu bliek tegen betaling zijn bij te wonen. Laten we nu eens veronderstellen dat bij iederen wedstrijd 200 menschen te genwoordig zijn er worden thans wedstrijden gespeeld waar meer publiek tigenwoordig is en dat de entrée gemiddeld 20 cent bedraagt. De ver- eenigingen zouden dan totaal f 2000 aan entrécgeldeo ophalen. Hiervan heft de gemeente bijv. 10 pet. of f 200. Wanneer er dus niets meer bijkwam, zou de gemeente jaarlijks f 1200 ont vangen. Doch er zijn meer inkomsten zoo tijv. de pacht van het buffet, de 10 pet. van de entréegelden, die de Zeeuwsebe Korfbalbond heft voor zijn jaarlijksche korfbal-athletiekwedstrijden. Voorts zouden op dit terrein groote muziekconcoursen, zangconcoursen, etc. plaats kunnen hebben, natuurlijk ver makelijkheden als kermissen uitgesloten. Doch dat zijn geen vaste inkomsten dus rekenen wij ze niet mede. We hadden alzoo f 1200. We rekenen nu, dat deze f 1200 6V4 procent is van bet benoodigde kapi taal, zoodat men dan volgens een een voudig rekensommetje een kapitaal zou kunnen gebruiken van goed f L9000. Dit zal natuurlijk een uitgave ineens voor de gemeente zijn, doch men moet niet vergeten, dat jaarlijks f 1200 wordt terugbetaald, terwijl het onderhoud de eerste jaren niet noemenswaard zal zijn. De gemeente zal natuurlijk voldoende waarborgen moeten hebben en de ver- eenigüigen een contract voor moeten leggen bindend voor eenige jaren. Wij willen hopen, dat een en ander, zoo* el bij het gemeentebestuur, als bij de betrokken verenigingen eens rijpe lijk overwogen zal worden en vertrou wen dan dat het niet bij overwegen zal blijven en Goes binnen afzienbaren tijd een gemeentelijk sportveld rijk zal zijn. U mijnheer de Redacteur, nogmaals dankzeggend verblijven wij Een sportliefhebber. Goes, 28 April 1922. Voetbal. Zondag spelen te Goes G.V.V. IZwart-Wit (Rotterdam) om een beker. G.V.V. IISpartaan (Middelburg) G. V. V. IIIBlauw-Wit-Vooruit (Middelburg). Zwakke tot matige zuidwestelijke tot noordwestelijke wind, afwisselend be wolkt, aanvankelijk nog eenige neer slag, mogelijk nachtvorst, des ochtends iets kouder. Geboren24, Hendrika Alida Ma ria d. v. Jan Tissing en Maria Alida Kuick 25, Tannetje Maria d. v. Wil lem de Kubber en Catharina Johanna Borgs. Huw.-aang.27, Hubrecht Joosse, 23 jr. jm. en Heiltje Jacoba van der Hel), 24 jr. jd. 27, Jacobus Domburg, 58 jr. wedr. te Amsterdam en Therese Christina Hooreman. 51 jr jd. te Goes 27, Danker Openneer, 44 jr. wedr. en Hendrika van der Tak, 28 jr. gesch. 28, Martinus Willem Verplakke, 28 jr. jni. en Pieternella Leenpoel.

Volksblad | 1922 | | pagina 3