Mederland. Uit den Vreemde van de hulp der Plaatselijke Vereeni- ging genieten en als U bericht word', dat de T. B. C.-huisbezoekster 30 ge zinnen geregeld bezoekt en zon noodig verzorgt, dan zal verdere aanbeveling wel overbodig zijn. ZoNDAGSLUlTING APOTHEKEN. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. v. Kalmthout voor het publiek zijn geopend. Doopsgezinde Gemeente. (Legerdijk.) Zondag a.s. geen dienst. Benoemd. Met ingang van 1 Mei is benoemd tot hoofdcommies der dir. beiast. tér inspectie 's Gravenhage, 2de afdeeling, D. Roskes, thans tijdelijk commies dier middelen. Met ingang van 1 Mei is benoemd tot ontvanger van het eers'e kantoor der directe belastingen te Utrecht jhr J. W. E v«n Schmidt auf Alteustadt, ontvanger dier middelen aldaar. Concierge V.O.V. Naar wij vernemen is tot concierge bij de sociëteit V.O.V, ^Groote Markt) benoemd dhr. Schuiling, alhier. Geslaagd. Voor het examen stenografie systeem Pont, slaagde onze stadgenoote, Mej. J. van Hove, alhier. Concert Euphonia. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H., Prinses Juliana zal Euphonia Maandag a.s., 's avonds 8 uur haar eerste zomerconcert geven op de Groote Markt, met het volgende programma 1. Prinses Juliana marscb', J. Horst, 2. Ouverture cortege d'Attilla, A. Gademe, 3, Valse Three o' clock ia the Morning, J, Robledo, 4. Fantaisie Bonne Etoile, L. Caniver. Pauze. 5. Prinz Eitel Friedrich Mnrseh, H. L. Blankenburg, 6. Ouverture Marie Louise, A. Meurer, 7. Eantaisie Sur Verdi's Opera Attilla, concours 1922, A. J. Roeien, verplicht nummer afd. uitmuntendheid, 8, On to Victory Marsch, Fr. Bidgood, R. H. B. S. Bij Kon. besluit van 26 dezer is, met ingang van 1 September, aan dr. J. van Bruggen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijkshoogereburgerschool te Goes. Geslaagd. Voor het eind-examen voor hoofd verpleegster, gehouden op de stichting //Vrederust" te Bergen op Zoom, slaagde onze vroegere stadgenoote mej. J. Staal. Eigen Hulp GOES. In de Donderdag gehouden vergadering van de Werkliedenver. „Eigen Hulp", alhier, werd met 76 8 stemmen en 1 blanco, besloten tot oprichting van 'n tijdelijk Steunfonds en de contributie biervoor te stellen op 5 cent per lid per week. Dit besluit treedt op 6 Mei a.s. in werkiog en loopt tot 31 Dec. 1922. (Het volledig verslag der vergadering plaatsen wij in ons volgend nr.) De moord te Buinen. Te Buineryeen werd in de maand Augus tus ingebroken in de woning van H. Trip en een bedrag van f 1000 ont vreemd. De daders van dezen diefstal werden niet bekend. In de maand September werd te Gasseke ingebroken in de woning van H. Takens en eveneens een bedrag van ongeveer f 1000 meegenomen, terwijl de inbrekers den heer Takens bedreig den, zoo hij niet de plaats aanwees, waar het geld geborgen was. Ook deze daders bleven onbekend., In den nacht van 4 op 5 October werd wederom ingebroken in de woning van H. Trip, de deur werd met een paal stuk gestooten, toen het den inbrekers niet gelukt was om een raampje, waardoor men ook den vorigen keer was binnen gekomen, open te krijgen. Toen de oude Trip op het lawaai aankwam met een hooivork in de hand, werd hij dood geschoten. De inbrekers zijn daarop naar binnengegaan nadat zij zich eerst overtuigd hadden dat de oude Trip dood was. Zij hebben zich daarop schandelijk gedragen tegen de oude vrouw Trip, die er echter het leven heeft afgebracht. Een bedrag van f 200 wer 1 meegenomen. Na veel moeite heeft men eindelijk vijf ver dachten gearresteerd en naar Assen overgebracht, die zich voor de recht bank aldaar moesten verantwoorden voor de gepleegde feiten. Ebbo Bos te Emmer Compascuum, thans gedetineerd, wordt ten laste gelegd le. diefstal met braak en inklimming en doodslag bij Trip te Buinerveen 2e. diefstal met braak en inklimming bij H. Takens te Gasselte. Ebbo Bos bekende. Het schot op Trip was volgens hem zonder zijn wil afgegaan, wat hij ook dadelijk gezegd had tegen Middeljans, die buiten stond te wachten. De inbraak bij Takens bekende hij eveneens. De eisch isn het O.M. was 15 jaren gevangenisstraf. Prettige thuiskomst. Een fam iiie die een pleizierreisje door Duitschland had gemaakt, wilde bij Gen dringen weer over de grens gaan. Aan de Duit- sche grens werd een gedeelte van hun bagage wegens verboden uitvoer door de Duitsche kommiezen in beslag ge nomen. Over de Nederlandsche grens werd de rest der bagage door de kommiezen wegens verboden invoer in beslag genomen. Ret drama te RoermondMen meldt uit Roermond aan de Msb. Het vermoeden, dat bet gezin W. zich door verdrinking van het leven heeft beroofd, is nog versterkt, aange zien vrouw W. daags te voren zich in dien geest tegenover de politie had uitgelaten. Bovendien waren Woensdag avond omstreeks halftien ter plaatse, waar de kleerei zijn gevonden, eenige personen gezien ook werd er geluid vernomen, waarna tweemaal achter elkaar een plons in het water was ge volgd. De echtgenoot van vrouw W., die te Leeuwarden vertoeft, is door de politie telegrafisch naar Roermond ontboden. Bij eea telefonisch onderhoud, dat daarop volgde, vroeg hij zelfs, of het wel noodig was, dat hij overkwam. In huiselijk leed en wanverhouding een echtscheidingsproces was bij de rechtbank aanhangig moet wel de oorzaak van dit vreeselijk drama gezocht worden. Vrouw W. is 49 jaar oud. Haar echtgenoot fungeerde tijdens zijn ver blijf te Roermond, waar hij o.m. het beroep van kleermaker uitoefende, meer malen als plaatsvervangend godsdienst leeraar bij de Ned. Herv. Gemeente. De opsporing der drie nog niet ge vonden lijken wordt zeer bemoeilijkt door den nog vrij hoogen waterstand der Maas. Slaapwandelen. Toen te Amster dam een agent de ronde deed, viel eensklaps een kiud uit bet raam van een 2e verdieping voor zijn voeten. Het kind werd naar het politieposthuis gebracht, waarna men een dokter haalde en den Geneeskundigen Dienst waar schuwde. Een agent, die de ouders wiide waarschuwen, kreeg san het per ceel geen gehoor. De brandweer ver se! een toen met een ladderwagen. Toen de ouders eindelijk na een hevig geklop op de deur naar buiten kwamen, bleek dat zij niets van bet, gebeurde wisten. Het uii het raam gevallen kind een negenjarig meisje was, naar de ouders vertelden, een slaapwandelaarster en sliep met twee andere kinderen op de 2e verdieping. Het kind werd in zorgwekkenden toestand naar het Bin nengasthuis vervoerd eri is daar over leden. dezen de m Paaschgepeins. Onder titel dicht Clintre Doorenbos Tel. Pa was éérste Pa-rschdag jarig Eu de tweede Paaschdag Ma Daardoor was't dien Parschdag Ma's dag, Schoon 't ook Paaschdag was voor Pa, Pa's feest was dus dubbel Paasch feest En ziet, Ma's feest dat was Paasch ('k Meen op Ma's feest was het Paaschfeest, Want Ma's feest valt niet op Pa's). En ik weet nog goed wat Pa zei Toen Ma's kip een Paaschei lei Pa zei 't Paaschei ii niet Pa's ei Ma zei Paaschei is van mij, Pa zei Ma zei dus, dat Ma's ei Paaschei was, maar niet van Pa Ma zei: Ma's ei is Ma's Paaschei En Pa's ei is ook van Ma. De dichter had o.i. en betereu titel kunnen kiezen n.l. Paaschgedsas of Zondag ge- Moord. Te Dussen de boerenzoon J. v. d. P. in de boerderij met twee schotwonden vermoord vonden. Een broer van den vermoorde is gearresteerdhij ontkent echter, den moord gepleegd te hebben. Zaterdagavond was een hevige twist iusschen de beide broers over een erfenis ontstaan er had toen reeds bloed gevloeid. Pa's gedaas. Liefhebbers genoegVoor de betrekking van gemeentewerkman te Krommenie, belast met het schoon hou den der scholen en het in orde houden der plantsoenen tegen een weekloon van f31 tot f 35 met vrije woning, hebben zich niet minder dan 634 solicitanten aaDgemeld. Oplichting. A., de directeur van de Tilburgsche Crediei- en Effecten- bank, is door de Rechtbank te Breda, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventief, wegens het voortgezet misdrijf van oplichting. (Vad.) GevatDe van den moord op den Groningschen handelsman Pieper, die bij Bergedorf dood werd gevonden, verdachte Richard Bauer en Gertrud Emler zijn in Hohenpritz, een dorp in Mecklenburgjgevangen genomen. Bauer, die een postbode had gedood, die an derhalf millioen mark bij zich Lad, had een goede betrekking als inspecteur gevonden. Tabakswet. De Tabakswet zal 1 Juni a.s. in werking treden. Het Kamerlid Ossendorp. In de Dinsdag gehouden vergadering der afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State is aan den beer E. L. Ossendorp, in strijd met bet afwijzend advies van den Buri gerlijken Pensioenraad, een pensioen verleend, ten bedrage van f 2243, als gjwezen onderwijzer aan een openbare lagere school te Amsterdam. Het is dus na herhaalde pogingen den heer Ossendorp gelukt dit pensioen te bemachtigen. Reken daarbij wat hij verdient als Kamerlid en als propagan dist von den (rooden) Bond van INed. Onderwijzers en men komt aan een aard g bedrag. Anarchistische Kamercandidaten. Dezer dagen heeft ie Amsterdam een conferentie plaats gehad van voorstan ders van protestcandidaten voor de Tweede Kamer De baeening, dat weer paria's als De Gelder candidaat gesteld moesten worden, kon geen meerderheid vinden. De overheerschende stemming was, dat meHSchen uit het anarchisti sche kamp candidaat gesteld moesten worden, die echter van zulk een reputatie zijn dat niemand ooit zal kunnen zeg gen, dat de anarchisten ernstig aan het parlementarisme meedoen. De commis sie heeft als nummer 1 voor de lijst bereid gevonden den komiek-dichfe-- zanger Klaas Driehuis. Het Amster- damsche gemeenteraadslid Zuurbier zal waarschijnlijk als nummer 3 cp de lijst, komen. Verder worden onderhandelin gen gevoerd met een water- en vuur- vrouwtje uit de Jordaan en eeü zeer bekend bootwerkerstype, Waterstaat heeft voor 1920 nog 10. millioen noodig Bij wetsontwerp tot wijziging van het hoofdstuk Waterstaat der S'aats- begrooting 1920 wordt het eindcijfer der begrootiug verhoogd met f 10.970.862. Volgens den Minister laat het zich aanzien, dat 1920 het moeilijkste is geweest der achter ons liggende jaren en hij vertrouwt, dat in het vervolg dergelijke overschrijdingen zich niet meer zuilen voordoen. Van de verhoogde poslen vermelden we alleen, dat, het verlies van het staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie definilief is gesteld op f 17.206.662, d.i. een verhooging met f 3.268.938. De Oranenbmghers. Naar de Tijd meldt, is te 's-Gra- venhage een studiecommissie opgericht vau z g. Cranenburghers, n.l. degenen, die met het artikel van notaris Van Craneubnrgh instemming hebben be tuigd, doch die terwiile van de een heid in de R.-K. Staatspartij ter Utrechtsche vergadering tegen het stel len van eigen candidaten zich uit spraken. De actie dezer studiecommissie heeft tot doel om langs deu weg der kies verenigingen alsnog te trachten een zoodanige wijziging te brengen in de richting der R. K. politiek, waardoor aan rechtmatige grieven wordt tegemoet gekomen. Deze commissie, onder leiding van mr. A. O. H. Teilegen eu W. 0. J. J. baron van Voorst tot Voorst, zal dezer en in Den Haag vergaderen. Stakkers. Zaterdagavond heeft te Molenbeek bij Brussel een dr, evis O drama plaats gehad. Een daar wonende gehuwde vrouw, moeder van drie kin deren, was met een buurvrouw naar den,schouwburg gegaan. Toen zij naar huis terugkeerde, bemerkte zij een sterke gaslucht en de slaapkamer bin nentredende vond zij haar man bewus teloos op zyn bed liggen. Het slaap vertrek der kinderen binnengaande, bevond zij, dat deze alle drie geeu eukel teeken van 'even meer vertoonden De inmiddels ontboden geneeskun dige hulp slaagde er in den man tot het bewustzijn terug te brengen. Deze verklaarde, na het heengaan van zijn vrouw naar het theater, de kinderen naar bed te hebben gebracht en ver volgens verschillende café's te hebben bezocht. Hij was toen dronken thuis gekomen en bad plotseling het plan opgevat, zelfmoord te plegen. Na een schroefdop van een gaspijp te hebben losgedraaid, waardoor het gas bij stroo- men de vertrekken vulde, had hij zich te bed ge'egd. Ondervraagd over de beweegredenen van zijn daad, verklaarde de man, dat hij geen bepaalde ernstige reden bad om zelfmoord *e plegen, maar dat hij vond, dat het leven toch niets aantrek kelijks meer voor hem had.

Volksblad | 1922 | | pagina 2