No. 51 Woensdag 19 April 1922 5« iïüil "terug uit hit RIJK DER DOODEN FEUILLETON Uit den Vreemde. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 MUI* te bezorgen bij N.V» Goesche Courant en Kleeuweas Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advettentiëu 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Adwertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjaring»-, doodberichten ea de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, aiet «see? da* acht regel» beslaande, voor den prijs van f I, Ja, zij had maar een beetje toe te knijpen Zij voelde den hals al tusschen liaaar vingers Haar vingers, welke met woeste vreugde zich krampachtig om die keel zouden samentrekken, omdat zij niet wist te zwijgen De lakei deelde haar mee, dat meneer de la Mariniére in den salon was. Hij was met een auto gekomen om te vernemen, hoe meneer de la Bossiére het maakte. „Dat treft goed-*, zeide zij, "ik zal vragen of hij blijft eten, - dan kan hij mij een gedeelte van den avond helpen doorkomen //Heb je 't tegen meneer gezegd „Kathérine heeft aan meneer's deur geklopt en meneer antwoordde op zulk een ruwe toon, dat hij met rust gelaten wilde worden, dat zij bang is geworden en huilende naar beneden kwam. Ik moet tegen Mevrouw zeggen, dat Kathérine niet in mevrouw's dienst kan blij ven en aangezien ik met Kathé rine ga trouwen." „Goed hoor, best, daarover zullen we morgen nog wel eens praten, mijn jongen Fan ny snelde haastig de trap naar de eerste verdieping op. Met moeite bedwong zij haar toorn, niet tegen de bedienden, aan wie 't niet kwalijk te nemen was, dat zij niet in dit gekkenhuis wilden blijven, vooral na enkelen onder hen door de heeischende ziekte waren aangetast en overal geesten waanden te zien, maar tegen Jacques, die een nieuwen aanval scheen te hebben Zij trof hem in het toiletkamertje aan, hy hield zyn geweer alsof hy op de loer stoüd en staarde met verschrikte oogen naar een blaker met een zilveren dompertje. Zij rukte 't geweer uit zijn han den. Woedend was zy. Hij liet haar begaan. „Wat is er nu weer", vroeg zij met een barsche stem, „ik verzeker je, dat als je doorgaat met je zoo gek aan te stellen, ik niet meer voor je zorgIk begin er genoeg van te krijgen Ja, ik begin er genoeg van te krijgenWaar heb je dat geweer vandaan gehaald? 't Is ge' laden ook Hy gaf geen antwoord, toen nam zij vlug de patronen uit het wapen. Hy staarde nog steeds naar zijn blaker. „Zal je me nu eindelijk eens ver tellen, wat er gebeurd is?.... Wat heeft die blaker gedaan? Waarom kijk je er zoo naar?"... Zonder den blaker uit het oog te verliezen, deelde hij haar einde lijk in korte, afgebroken zinnetjes het verschrikkelijke geheim mede,.. Het verschrikkelijke geheim van het blakertje met den zilveren domper... De blaker, met aange stoken kaars, was door hem in die kamer opgesloten. Hij had de sleutels van die kamer in zijn zak bewaard en nu vond hij zes dagen later de kaars niet opgebrand, maar uitge doofd met een zilveren dompertje erop WTie had die kaars uitgedaan?.. Terwijl hij dit zeide, was zijn blik zoo verward, dat zy vreesde, dat zyn verstand voor goed weg wasZij haastte zich hem gerust te stellen.... „Wie?... Je vraagt wie?... Maar, beste man, dat heeft Kathérine doodgewoon gedaan „Maar, dat is niet mogelyk Je liegt me voor. je liegt me voor omdat je voelt, dat mijn verstand op den loop gaat Wil je nu eens naar me luisteren hé Kathérine heeft het mezelf gezegd. Dit is eigenlijk niet meer dan natuurlyk. Toen ik zelf zes dagen geleden in de kamer kwam, had je weer een bui en moest je te bed gebracht worden. Ik onder vroeg Kathérine die tegen me zei „Mevrouw, we waren met me- neers kamer bezig, ttrwijl meneer in een gemakkelijken stoel in het toiletkamertje was gerold. Plotseling hoorden we leven en een deur werd dichtgeslagen. Ik ben dadelyk naar het toiletkamertje gevlogen Me neer was er niet meer. Ik probeerde de deur van de kinderkamer open j te doen, maar die was op slot, ik ben daarna in de kamer teruggegaan, deed de deur achter my dicht, na natuurlyk eerst de kaars uitgeblazen te hebben. Daarop kwam meneer als een gek door de gang weer in de kamer en draaide vliegensvlug tweemaal den sleutel van de toilet kamerdeur om Dat is nu alles, beste man, wat gebeurd is Is die verklaring je genoeg?" Jacques keek haar thans wezen loos aan. „Ja, dat is zeker logisch", zncht- te hij. „Je bent weer flink ziekDe dokter zal niet over je tevreden zijn." Hij schudde zijn hoofd „Mijn lieve mijn teerbeminde Fanny, we moeten hier vandaan Laten we de spoorweggids raad plegen Zullen wy over Venetië gaan „Ja, waarheen je maar wilt, maar je zult me een groot genoegen doen, met morgen met je bedienden naar Parijs te gaan. Ja, ik wil niet, dat je hier één dag langer blijft.,.." //O, ik ben ook van oordeel", zei Jacques, „dat ik hier ver van daan pas gehoel zal hersteilen... Ik ben niet wijs geweest met die uit geblazen kaarshistorie... Een domme ezel ben ik geweestLuister, 't is net als met dien rammelenden ket ting. Je weet wel, dien veelbe sproken rammelenden ketting?.die ik steeds hoorde en jij dien avond ook hebt vernomen Een bom in een Paaschei Een banketbakker te Turijn, die dezer dagen (en partij Paascheiereu had besteld^ bemerkte bij aankomst van de zending, dat een der eieren was gebroken. Bij nader onderzoek beaj eurde bij evenwel, dat in liet ei een bom was verborgen, welke geheel den vorm van een ei bad. Alleen door het feit, dat het mecha niek had gefaald, was de ontploffing voorkomen. De ijzervreterTe Chatham vond men Zondag zekereu Charles Rogers, een man van 28 jaar, ziek bij den weg. Een Röntgen onderzoek bevestigde de bewering van een man, die in de menigte om hem heen stond, dat hij een wedden schap had aangegaan en verloren, om zes draadnagels van 7 ,/a c.M. lang in te slikken en het niet verder gebracht had dan tot vijf draadnagels De wedden schap ging om een pond sterling. De man is geopereerd en verkeert in zeer zorgelijken toestand, maar de vijf draadnagels zijn verwijderd. Een meesterlijk schot. Uit Bern wordt gemeld In de nabijheid van Iiasli (Zw.) heeft zich een bijzonder eigenaardige gebeurtenis afgespeeld. Ben vrouw was aan het werk in haar tuin en had haar kind zoolang op een gras veld gezet Plotseling schoot een groote UIT HET FRANSCH VAN 92 GASTON LEROUX vogel omlaag, die het kind vaslgnep en in de lucht meevoerde. De vatbr die door het raam het gebeurde had gezieD, greep snel een geweer. Hij slaagde e'iu, den vogel omlaag te schieten, waarbij het kind als dcor een wonder ongedeerd bleef. Een be kend zoöloog uit Bern heeft geconsia- teerd, dat de vogel een in Europa uiterst zeldzaam voorkomende condor was, mat een kolossale vlucht. De doocl in het drijfzand. De gevallen van het wegzinken van men- schen in het drijfzand, om een ellendigen dood te sterven, komen gelukkig zelden meer voor, Zulk een geval heeft zich naar uit Nancy wordt gemeld, Woens dag voorgedaan, toen een schoenfabri kant zich te voet naar zijn woning te Richarméuil beg feu door de duisternis misleid op een terrein kwam, waar het zand door de vele regens der laatste dagen onbetrouwbaar geworden was. Hij zakte er steeds verder in weg en slaagde er niet in, terug te keeren en den vasten grond weer te bereiken. Ook zijn hulpgeroep had geen uitwer king niemand bemerkte zijn hache- lijken toestand. Den volgendeu dag heeft men het lijk gevonden, nog niet geheel weggezakt. De dood moet zijn ingetreden tengevolge van le koude. Toch doctor. In de Christian Journal uit Grand Rapids (Noord- Amerika), geredigeerd door den ook hier te lande bekenden dr. Y. P. De Jong, leest men Een //Kleurlingenkerk", „Silo" ge in eten, had een predikant, die achter zijn naam //D.D." (Doctor of Divinity Doctor in de Godgeleerdheid) kon zetten en het deed ook. De jaloersche Kerk van „Pisga", in diezelfde plaats, had een ieeiaar, die dat niet kon, het welk den leden griefde. Derhalve schreef één der leden aan een Seminarie, in formeerde wat een //D.D."-graad voor hun herder zou kosten, liet antwoord was- 50 doflar (ongeveer f 125). Een Jang debat volgde op de eerst komende Gemeentevergadering en het bracht ze wat in het nauw, wiji de kas meer dan ledig was. Eindelijk werd besloten, het Seminarie voor '.e stellen, dadelijk 25 dollars ie betalen voor één „D." achter des leeraars naam, om dan het volgende jaar voor de andere D." de uoodige som te zullen zenden De voorj aarszaaiing in de horger- gebieden ernstig bedreigd. Harmsworth, de Britsche onderstaats secretaris van Buitenlandsche Zaken, verklaarde in het Lagerhuis, dat vol gens berichten, ontvangen van de Brit— sche relieforgauisatie in Rusland, de toestanden in de hougersnooagebieden erger worden, vooral wegens gebrt-k aan transportmiddelen. Men vreest, dat slechis een k'ein dtel van he' mini mumprogram voer het voorjaarszaaieu zal kali worden uiigevoerd. De regeering van Noorwegen heeft den Vo kenbondsrsad officieel van deze toe standen verwittigd. Twee broeken De komst van verschillende hooggep'artste Bolsjewiki te Berlijn beefr, naar onze Berlijnscfce correspondent schrijft, het aanzijn ge geven aan de volgende uiecdote, die op bijna alle sovjet-hoofdlieden wordt toegepast Een beroemd RussYcli agitator examineert een Duitsch communist met het doel om ie vernemen of hij wel vast in de leer is. Eerste vraag Wat zou je doen, als je twee miilioen had Antwoord Ken zou ik jou geven en een zelf houden (Examinator tevreden). Tweede vraag En wanneer je twee huizen kreeg AntwoordEen zou ik jou geven eu eeu zelf houden. (Examinator zeer tevreden). Derde yraag En wanneer je twee broeken bad Een verlegen stilzwijgen. Examinator, verbaasd, dat hij geen antwoord krijgt, dringt op een antwoord aan. Dit luidt eindelijk heel schuchter: Ja, dat is ook zoó'n lastige vraag. Ik hèb namelijk werkelijk twee broeken, (Vad.) Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1922 | | pagina 1