Stadsnieuws. Nederland. Benoemd. rljkslandbouwwinterschool, Vakschool voor Meisjes. Doopsgezinde Gemeente. Ongeval. Toonkunst. Dieestal van Schapen. De hejr O. J. van N ieuweiihuijzen, tot 1 April j.l. boekhouder bij het Rijkslandbouwproefstation en leeraarin het machine3chrijven a?n de Handels avondschool, is benoemd tct boek houder aan de Landbcuwboogeschooi te Wageningen. Bij het Woensdag gehouden examen aan de Rijkslandbouwwinter- school te Goes werden bevorderd van de le naar de 2e klasse B. Th. Boot, Burgh C. C. Brakman, N. en St. Joosland J. M. Houterman, Wolphaaitsdijk J. M. M. den Baars, 't Zand bij Middelburg J. C. Markusse, Kamperland C. P. Zuidweg, Kats J. de Feijter, Terneuzen I. J. Smalle gange, Krabbendijke P. de Cruiine, Kats C. de Dreu, ColijusplaatL. J. de Rijke, lersekeL. van der Liude, Kloetinge; J. A. van Nieuwenhuijzen, SteenbergenC. G. Welleman", Krab bendijke Voorwaardelijk bevorderd J. A. Boot te Rilland .J, W. Dieleman, Goes en A. H. Zandee, 's Heer Heudrikskin- deren. Vijf leerlingen konden niet bevoiderd worden. Woensdagnamiddag j.l. bad in het gebouw der Vakschool voor Meisjes aan de Beestenmarkt alhier, de plechtigheid plaats der mededeeling van de resul taten der overgangs-examens en de uit reiking van de getuigschriften en diploma's Een en ander werd verricht in tegen woordigheid van het bestuur, van Bur gemeester. Wethouders en Secretaris der gemeente, van leeraressen, leeraren en leerlingen, door de directrice, mei. A. C. Simmermans, die in een kort woord vooraf erop wees hoe èn het overgaan van de etne klasse naar de andere èn het behalen van getuigschrift en diploma beteekent, dat men op deze school iets heeft bereikt. En bereiken wil niets anders zeggen als met in spanning reiken naar iets wat ver van ons af is en het zoo naar ons toehalen, Daar er onder degenen, die niet verdienen over te gaan of geen getuig schrift te ontvangen, zijD, die wel oeter kunnen maar niet deden wat zij kunnen, is dit minder goede resultaat niet zoo zeer voor deze leerlingen ais wel voor het korps van directrice en leeraressen au leeraren een teleurstelling, die diep wordt gevoeld. Daarna deelde de directrice de resul taten der gehouden examens mede. 'n woord van lof en blaam er tusschen vlechtende naar gelang de leerlinge dit verdiende. Vervolgens deelde zij de getuigschriften van met vrucht vol brachten driejarigen cursus en de vak= diploma's voor het goed volbrengen van den ateliercursus, uit, waarna ook degenen die tusschentijds gekomen en gegaan waren en nog op een diploma recht hadden, dal. ontvingen. De direc trice sloot met een gelukwensch en een opwekkend woord om met de gegeven talenten te woekeret Na de directrice nam de waarne mende voorzitter, de heer Ochtmcn, het woord. Hij complimenteerde de direc trice voor de keurige wijze waarop 2ij de zoo pas geschiede plechtigheid had verricht, wenscnte de leerlingen die geslaagd waren en een diploma mogen verheugen, geluk, den laatsten vooral toewenschende, dat zij een succesvolle maatschappelijke loopbaan zullen mo gen bereiken en nog dikwijls met vreugde zullen terugdenken aan het onderwijs op deze vakschool genoten. Dan bedankte spieker directrice en onderwijzend personeel voor hunne toewijding, hun de belangen der school bij voorducing aanbevelend, de dames gedelegeerden bij de examens, mevr. wed. Coeaen en Klinkenberg voor hare toewijding, burgemeester en wethouders voor hunne vereerende tegenwoordig heid. Naar betgeen hij onlangs den burgemeester op de ambachtsschool had hooren zeggen, meende hij te mogen vertrouwen, dat Z.Edelachtbare ook de vakschool voor meisjes een goed hqrt toedroeg. De burgemeester daarop het woord nemende, dankte namens het dage- lijksch bestuur der gemeente voor de uitnoodiging hier te wilien verschij nen, complimenteerde de dhectrice met de leiding der plechtigheid, wenschte de leerlingen, die een welslagen mochten boeken, daarmede geluk en verklaarde dat binnen de omraming van het financieel kunnen der gemeente Burgem. en Weth. gaarne bereid zijn in deze gemeente de Vak school voor Meisjes te houden, welke hunne sympathie heeft. Hierop antwoordde de directrice, dat zij hoopte, dat praciische resultaten van het op deze school gen-ten onder wijs ook naar buiten in de gemeente zich zouden doen gelden, zoodat B en W. steeds met vreugde den post voor de Vakschool voor Meisjes op de be grooting zouden brengen. Daar niemand meer het woord ver langde sloot de waarnemende voorzit ter de bijeenkomst. In den voormiddag was er gelegen heid in het gebouw cle met smaak ge ëxposeerde werkstukken der leerlingen te bezichtigen waarbij vooral de pro ducten van het costuam-naaien en decoratief teekenen en oDtwerpen van de leerlingen der 3de klasse en van de atelierklasse de belangstelling (rok ken. Frappant was het te constateeren hoe eenzelfde gegeven naar gelang van de capaciteit, opvatting en toewijding van de verschillende leerlingen ook geheel verschillend was uitgewerkt, hier en daar met verrassend mooi resultaat. Uitslag van de overgangs-examens. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse S. den Boer, J. v. d. Brink, Hans- weerd M. le Ccq, C. van Fraassen, C. Hemmekam, lerseke, A. de Jonge, E. Reim, Schore, J. Straub, Kloetinge, J. Westerweel, Wolph&aitsdijk, A. Witte, N, Zandee, N. Wesse's. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 2de naar de ode klasse bevorderd afd. Costuumnaaien K. Berks, K. Dominicus, M. van Siee, L. Moerman, Rilland, A. Nieu- wenhuijzen, L. Nieuwenhuijzen, heiden Krabbendijke, C. Piling, Hansweerd, M van Willigen, C. Zembsch. Voor de Afd. Huishoudkunde M. de Coninck, M. de Graaff, L. v. d. Vrede, Kruicingen. 2 leerlingen niet bevorderd. Het getuigschrift voor den 3jarigen cursus we'd uitgereikt, voor het Cos tuumnaaien, aan J. Bom, lerseke, J. Geluk, J. Hem mekam, Schore, T. Lindenberg, Krui- ningen, K. Kareise. M, de Munck, I. Overteeke, J. Schouwenburg.*jl leerling moet herexamen doen 2 werden af gewezen. Door I léerling weid niet deelgenomen aan het examen. Voor de afd. Huishoudkunde s'aagde J. Eversdijk, Wemeidinge, alleen prak» tijkdiploma). Een leerlinge werd afge wezen. De leerlingen der Atelierklasse, die aan het examen costuumnaaien deel namen, verkregen allen een getuigschrift namelijk N. v. d. Linde, D. van Aurooij, D. in 't Veld, J. Zuidweg, Wemeidinge, als cursus-leerlingen en F. Arentz, N. Bdek, B. den Herder, A. Loggers, lerseke, N. Verboom, Wilhelminadorp, ailen leerlingeH van den volledigeu cursus. De leerlingen waarachter geen plaatsnaam is vermeld, wonen te Goes. ZoNDAGSI.UlTING APOTHEKEN. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. v. Kalmthout en op 2en Paaschdag dis van den heer La Porte voor bet publiek zijn ge opend. (Legerdijk). Zondag a.s. geen dienst. Maandag, 2den Paaschdag, des mor gens te half elf, Ds. J. Koekebakker. Donderdagmorgen had P. Slimmens, werkzaam aan de Gasfabriek alhier, het ongeluk dat, bij het gieten van gesmolten lood dit hein in het gelaat spatte, en een druppeltje op een der oog^n terecht kwam. Hij heeft zich daarna te Middelburg onder geneeskun dige behandeling gesteld. Gelukkig bleek, naar men ons mededeelde, het geval niet heel ernstig en zal S. het gezichtsvermogen van zijn oog behouden. lu de Woensdagavond gehouden vergadering van de afd. Goes van de Maatschappij tot bevordering van Toon kunst werd tot voorzit.er gekozen de heer Joh. Pilaar, 'A arme hulde werd gebracht aan de verdiensten van den vroegeren voorzitter, den heer I, D. Fransen van de Putte. In den nacht van 30/3 i Maart werden uit de stal vau dhr. Labeur, Piet Heinstraat, alhier, zes schapen entvreemd. Dinsdagmiddag heeft de politie in verband hiermede aangehouden de 61- jarige L. R. uit 'e-Heer Arendskerke, Hij heeft bekend de schapen in den bcwusten nac.htom 4u vervoerd te hebben naar Biezelioge. In het café M. heeft hij de schapen verkocht aan zekere C. v. d. B. uit Ossendrecht, die ze 31 Maart daarheen vervoerd heeft. De schapen zijn daarna naar Antwerpen verkocht. De ramp bij Genemuiden. Maandagavond heeft een schipper tus schen Genemuiden en Zwartsluis het lijk van den burgemeester van Gene muiden gevonden, die bij de ramp met de veerpont bij Genemuiden op 8 Maart om het leven is gekomen. Het lijk was vrijwel ongeschonden, Doodgeschoten. Bij de schiet oefeningen op de Leusderhe>de, bij Amersfoort, is een vrijwilliger,sergeant Vieming uit Arnhem, bij ongeluk dood geschoten, doordat bij te vroeg uit den kuil keek. Het zwakke geslacht. Het is de sterke zij vaa het zwakke geslacht, dat 't de zwakke zii van het sterke ge- slacht steeds weet te vinden. Oplichter gearresteerdDe Zeis ter politie heeft zekeren v. d. Berg uit Rotterdam gearresteerd, die een Bo?- scher firma voor f 15.000 oplichtte en zich ook in verschillende andere plaat sen aan oplichting schuldig maakte. Hoewel gehuwd en vader van vier kinderen, reisde ds man met een Bel gische vrouw. Otto Otto. De zich noemende prof. Ofcto-Otto van Blankenburg in den Harz heeft Zaterdag en Zondag te Nijmegen weder proeven afgelegd van psychotherapeutische bekwaamheid en honderden lijders waren opgekomen om door hem geholpen te worden. Gemeld wordt een wonderbaarlijke genezing. Een vrouw uit Kleef, die ten gevolge van zwarte staar reeds twee jaar blind was, kreeg het gezichtsvermogen terug en kwam Zondagavond in het publiek mededeelen dat ze dien dag voor het eerst sinds lang de courant had kun nen lezen. Een vrouw van 67 jaren, die sinds drie jaren niet meer had kunnen loopen, en er zich ten sterkste tegen veizet had, dat haar kindeien haar naar „de Vereenigiug" hadden vervoerd, kreeg na de behandeling de macht over haar beecen terug niet alleen, doch liep zonder eenige hulp het podiumtrapje af. Prof. Otto-Otto werd na dezegenezing evenals na eenige andere stormachtig toegejuicht. Otto«-Otto, die na r Blankenburg is teruggekeerd, heeft beloofd binnenkort zijn tournee door ons land voort te zetten. Groote brand. Te Tilburg is het groote magazijn der Kon. schoen fabriek van de firma J. van Arendonk door brand vernield. Een groote voor raad leder en voor verzending gereed staande schoenen zijn mede door het vuur verteerd. De fabriek zelve is ongedeerd gebleven. Alles was verzekerd. Cholera onder de kerk-uilen? Verschillende berichten uit het Noor den van het land ons toegezonden, wijzen op een buitengewoon groote sterfte nLder de kerkuilen. We weten zeker een 160-tal. De fraai5 dieren worden dood in het veld en bij de hofsteden gevonden eu in erocte hoe veelheden aangeboden aan de prepa rateurs. Eenige exemplaren, ons toegezonden, deden het vermoeden ontstaan, dat cholera de doodsoorzaak zou zijn. We heboen direct de Rijks-serurninrichting gewaarschuwd, die haar onderzoek reeds begonnen is. Het is van zeer groot belang, dat het verloop en de verp^atsing van dit verschijnsel zoo nauwkeurig mogelijk wordt onderzocht, door het verzamelen van zooveel mogelijk gegevens. Ondergeteekenle doet daarom voor de Vogelkuudige Afdeeling van den Plantenziektenkuadigp Dienst, een be roep op preparateurs, landbouwers, kweekers, onderwijzers en particulieren, en verzoekt hunne medewerking. le. Voor vermelding van de datums, waarop en de plaatsen, waar de vogels gevonden werden, 2e. Zoo mogelijk opzending van eenige exemplaren. Preparateurs, die reeds talrijke vo gels outvingen, worden vriendelijk verzocht, zoo mogelijk alsnog data en getallen te willen opgevenin het bijzonder van de eerste gevallen. De Inspecteur, Hoofd van den Piantenziektenkundigen Dienst N. van Poeferen. Verlaging der eerstvolgende Staatsbegrooting. De bezuinigingscommissie, ingesteld door de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, heeft aan den tijdelijken voor zitter van den raad van ministers een adres gericht, waarin wordt aange drongen reeds thans maatregelen te nemen, opdat de eerstvolgende be- groonng met ten minste 100 millioen gulden zal kannen worden verlaagd. De goederentarieven. Men schrijft aan de TtL, dat zijn bericht, waarin tegen i Mei eer. be langrijke verlaging der Nederlandsche spoorwegtarieven wordt aangekondigd, eeisige toelichting benoefi Wel vervalt de bijslag van 25 pet., de zoogenaamde extra-heffing, doch deze woidt nu direct opgenomen in het eenheidsgelal. Eu wat de invoering van speciale tarieven betreft, ook hier dient erop gewezen te wor en, dat verlaging slechts iogevcerd wordt voor enkele artikelen, en waarschijnlijk dan nog alléén voor een paar met name g - noemde stations. De democratische partij. Zaterdag eu Zondag werd te Utrecht

Volksblad | 1922 | | pagina 2