Stadsnieuws. Uit den Vreemde pöiïtit Weerbericht. Marktbericht van surséance door de rechtbank ligt meestal een ruime spanne tijds. Zijn wij wel ingelicht, schrijft het (/Hdbl.*, dan zal geen uitvoering worden gegeven, althans voorloopig niet, aan bet voornemen om eea Landbouwraad in het leven te roepen. Het ontwerp, 1 dat door een commissie uit de landbouw organisaties indertijd aan den minister van landbouw, Nijverheid en Handel, is overgelegd, zal blijven rusten, in afwachting van de totstandkoming van de Grondwetsherziening. Naar de Tijd meldt is tegen 11 April te Utrecht een vergadering uit geschreven. waartoe worden opgeroepen de anti-rev. en chr. hist.., die van oor deel zijn dat de huidige soc.-econ politiek aileen gericht is op de belan gen ven de arbeiders. Volgens mededeeling van het Han- delsinformatiebuteau van Van der Graaf j 6 Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 7 April in Nederland uitgesproken 66 'faillissementen legen 85 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. j Van 1 Januari tot en niet 7 April 1922 714 faillissementen tegenover 529 over hetzelfde tijdperk van het vorige jair. Naar de Tel. verneemt, wordt er op 't oogeublik ten stad huize te Amster dam gewetkt aan een plau volgens hetwelk de loonen voor gemeentewerk lieden en gemeenteambtenaren met ongeveer 10 pCt. verlaagd zullen worden Dit plan gaat uit van de afdeeling i Financiën. Oe scheuring In de R. K. Staatspartij. Nieuwe Katholieke Partij. In de Zaterdag te Utrecht vanwege j het comité-Van Cranenhurg in de R. K. Staatspartij gehouden vergadering, zette de voorzitter, notaris Van Cranen- burgh te Haarlem, nog eens uitvoerig de bezwaren tegen de sociale politiek der regeering uiteen, welke het land naar den ondergang voert, daar in de breedste lagen der bevolking, de levens standaard zoo hoog is opgevoerd, dat bij de heer8cheude malaise, die schijn- welstand tot uitputting van het natio naal vermogen moet leiden. Baron van Wijnbergen, voorzitter van den Bond van R. K. kiesvereeni- gingen, bezwoer de vergadering niet door bet indienen van afzonderlijke candidatenlijsteu een splitsing in de partij te veroorzaken. Spr, zeide dat liet plicht was, toenadering te zoeken tot de arbeiders, opdat deze niet worden meegesleurd door de groote zuigkracht van de S D. A. P, tot nadeel van hun onsterfelijke ziel. Volgens het verslag in de «Tel." vroeg de heer van Wijn bergen aan den voorzitter of deze het als katholiek met ziju geweten movereen- stemming kon brengen mede te werken tot het indienen van eigen iijsten. Spr, zeide voorts dat uit zulk eeu daad ook groot persoonlijk nadeel zal kunnen voortvloeien. „Een geringe afwijking op politiek terrein kan leiden tot sterven buiten de kerk en tot, het missen van een katholieke begrafen's. (Gelach en gejoel. De voorz. hamert.) Notaris Van Cranenburgh gaf hierop als zijn persoonlijke meening te kennen dat het momenteel ongewenrcht, is, met eigen candidatenlijsten uit te komen aangezien hieruit klassenstrijd kan voortkomen en de actie ook zonder afzonderlijke indiening van lijsten reeds een gunstigen invloed gehad zal hebben. De heer F. W. Swane, Utrecht, ver dedigde het uitkomen met eigen caii- didateu. Baron Van Wijnbergen verklaarde, dat indien biertoe wordt besloten elk contact met den Bond van R. K. kiesvereeningen zal zijn verbroken. De vergadering besloot met 160 stemmen voor, 87 tegen en 14 blanco tot het iudienen van eigen lijsten bij de aanstaande verkiezingen. Het dage- lijksch bestuur van den Alg. Bond van R. K. kiesverenigingen verliet hierop de zaal. M 4 groote meerderheid van stemmen besloot de vergadering verder tot oprichting van een eigen kiezersorga nisatie, tot machtiging van het comité (dat, gehandhaafd blijft) om in ovedeg te treden met het bestuur van "den Bond van R. K. kiesverenigingen en de-^ nieuwe partij te noemen Nieuw Katholieke Partij De heer Van Cranenburgh verzocht de pers zijn naam in den vervolge niet meer te verbinden aan het doen en laten van de nieuwe partij. Benoemd. De directie der Nederlandsche spoor wegen heeft met ingang van 1 Mei als controleerend geneesheer, belast met de controle op zieken en gewonden, aangewezen voor den kring Arnhem, den heer W. P. van der Harst, te Arn hem, rrceger alhier. Mijn ontploft- GLEIW1TZ. Zondag waren Frausche soldaten op het Hultekerkhof bezig te graven naar wapenen die in de oude graven zouden verborgen zijn, toen zij op een mijn stieten, waardoor ze plot seling iti de lucht vlogen. Daarbij warden i5 soldaten gedood en 10 zwaar gewond. De Kapel werd geheel Vernield en de graven werden de lucht ingoslingerd. Van ouder de puinhoopen moeten er reeds 23 dooden eu 10 zwaargewonden zijn te voorschijn gehaald, w, arouder de poortwachter. Op bevel van de districtscentrale werden alle lokaliteiten, cino's en theaters gesloten. (V.D.) De erfenis wordt verdeeld tusschen een broer en den zoon van Jozefa. Er zijn echter medische cjuaesties, die het naar het schijnt moeilijk maken om met zekerheid uit te maken of die zoon een kind is van (nu wijlen) Jozefa dan van de beide misvormde wezens. Dat kan in rechten tot de gekste problemen leiden. Gevonden voorwerpen- fu de maand Maart 1922 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere in lichtingen te bekomen betreffende deze voorwerpen Zes handschoenen, een gouden man- cbetkuoop, een bronzen medaille, twee rozenkransen, een snoer witte koralen, een zilveren rozenkrans in étui, een handzaag, een zilverbon van één gul den, een geldbeursje, drie portemon- naie's met inhoud, een zilveren me daillon, een touw, eeu zilveren broche, een heerenrijwie', een vulpenhouder en een zilveren dames-remontoirhorloge. Goes, 1 April 1922. De Commissaris van Politie, C. WIERT8 VAN COEEÏOORN. De verwachting tot den avoad van heden luidt: Matige tot krachtige, later afnemende oostelijke tot zuidelijke wind, gedeel telijk bewolkt weinig of geen regen, iets zachter. GOES II April 1922. Nieuwe Tarwe f-13,af 13,25 Nieuwe Rogge f a f Wintergerst p. 100 K.G. f 12,75 a f 1*,— Haver f 14. a f Kookerwten faf Kroonerwten f af - Bruine Boonen f -- a t Paardeboonen f af—, Zomergerst f a f - Maanzaad [Nieuw] f - a f - Eieren per 100 stuks f6,— af-' Boter per kilo f ,0 a f2,— Fabrieksboter per kilo f2,30 Middenprijs eieren per 25 stuks f .50 Middenprijs boter per halve kilo f t,\0 Boter aan particulieren f 1,10 a f O,- Eieren aan particulieren 8 ct. per stuk Middenprijs afwijkende boter f 0, - p, p, Aanvoer 50 pond boter Eieren —0 stuks Fabrieksboter 00 pond. Roomboter aan particulieren f 0, Poeleieren 0— stuks a ct. Eendeieren stuks a ct. Ganseieren 100 stuks a 20 ct. Bierenverkoop onderafdeeling Zuid-Beveland V. P. Z Aangevoerde eieren 2U075 stuks Prijs f 6.4') per 1C0 stuks De Landbouwraad, Ook bij de Prot. Christelijken Faillissementen in Nederland. Loonsverlaging door de gemeente Amsterdam Botsing in de lucht. Te Parijs zijn twee vliegtuigen tegen elkaar ge botst er zijn zeven dooden. Een krankzinnige aan 't werk. Dezer dagen heeft de metaalbewerker Otto Erhart geprobeerd zijn vrouw met een hamer dood te slaan. Vervolgens schoot hij zijn zoon een revolverkogel in de linkerslaap. Daarop greep hij weer naaar den hamer en hamerde zoo lang op zijn dochter, dat de steel van den hamer afbrak en het meisje be wusteloos op den grond viel. Vervolgens wierp hij het meisje uit het venster van de vierde verdieping op straat, waar het dood bleef liggen De inmiddels door de buren gehaalde politie beschoot vervolgens Erhart, die op den rand /an het balkon ging staan, zich daar een kogel in het hoofd schoot en naar beueden stortte. Hij werd dood opge nomen. 9 üe aanslag in den trein. Voor de correctioneele rechtbank van Meche- 1 n had zich te verantwoorden de 20-jarige Nederlander Piet V., die op 6 Februari 1.1. in den bloctiein Ant werpenBrussel een aanslag pleegde op den persoon van den beer Struyckeu, directeur v. d. verzekering maatschappij //Utrecht" te Utrecht. V. bekende de hem ten laste gelegde feiten. Hij zeide gehandeld te hebben uit geldgebrek. De rechtbank vei oordeelde hem tot 5 jaar gevangenisstraf wegens diefstal met geweld en tot 6 jaar gevangenisstraf en -360 francs boete wegens bedreiging met den dood en ten slotte tot drie maanden gevangenisstraf en 300 francs boete voor het dragen van verboden wapenen. Treinaanslag Zaterdagavond hebben twee jongelieden in een trein in de buurt van Halle een aanslag gepleegd. Ze drongen een tweede klasse-coupé binnen er. eischten, dat de reizigers hun geld zouden afgeveu. Deze wei gerden, waarop de bandieten twee dames en een hepr doodgeschoten. Ze zijn daarop verdwenen en men heeft hun spoor nog niet kunneu ontdekken. Een erfenis-kwestie De dezer dagen gestorven ,/Siameesche" tweeling Jozefa en Rosa Blazeh heeft een vermogen van 200,000 dir. en nog een groote hoeve in Tsjecho-Slowakije nage laten.

Volksblad | 1922 | | pagina 2