Nederland. Sport. Weerbericht. Marktbericht. Eindexamen af deeling Timmeren. Smeden. Afdeding Timmeren van de 2e naar de 3e klasse. Afdeeling Sneden van de 2e naar de 3e klasse. Afdeeling Smeden van de le naar de 2e klasse. Afdeeling Timmeren van dele naar de 2e klasse. Afdeeling Schilderen van de le naar de 2e klasse. Benoemd. De Brielsche feesten. De Kamerverkiezingen. l)e Jachtwet. Registratie-recht veilingen. 1 Alva en de belastingbetalers. In een der groote bladen lazen we de volgende advertentie j Lieve Alva, kom terug, 12 pet. geboden. Voetbal. De verwachting tot den avoid van heden luidt: GOES 4 April 1922. Zeer geringe aanvoer harteljjk voor de veie blijken van waar- deering. Burgemeesier Hajenius wees op het groote belang voor Goes van de Am bachtsschool en de Vakschool voor Meisjes en tevens op de hooge kosten voor de gemeente tengevolge van de wet op het Nijverheidsondeiwijs. Goes alleen zou beide scholen niet kunnen bekostigen, de buitengemeenten moeten daarbij helpen. Spreker hoopte dat de Vakschool voor Meisjes binnen het financieele kunnen der gemeente zal blijven bestaan en dat zij spoedig een goed onderdak zal vinden wat haar thans ontbreekt. Voorts uitte spreker den wensch dat de Am bachtsschool spoedig die uitbreiding zal krijgen, die zoo boog noodig is. fir zal heel wat stuurmanskunst en overleg noodig zijn om het zoo ver te krijgen dat beide inrichtingen ten volle aan hun doel zullen kunnen beantwoorden. Ook spieker sprak woorden van warme wanrdeering tot dhr. Palsenbarg. Nadat de heer Ochtman directeur en leeraren dank gezegd had voor het goede onderwijs, was de plechtigheid geëindigd. De uitslag van het eindexamen en overgangsexamen is als volgt C. van Koeveringe te Schore, W. Sinke te Goes, M. van Strien te Drie wegen, J, L. Slager, T. Geense beiden te Goes, A. Eversdijk te Kapelle. I. v. d. Velde te Borssele, C. Land man te Goes, 0. Polderman te Krab» bendijke, M. Potter DzP. Dronkers beiden te Hansweert, M. van Koge!en berg te Scbore, W. J. Braam, J. A. Bouteus, A. J. Versé allen te Goes. 1 over drie maanden examen doen voor een paar vskken. 4 afgewezen. J. A. de Jonge te Goes, M. A. den Hollander te Hansweert, G. M. Wind horst te Rilland, G. J. lembscb, J. W. Moelker beiden te Goes, 1). Bliek ie Kloetinge, L. Mobet te Hansweert, J. Lobbezoo, W. A. Cusee beiden te Krabbendijke. Afgewezen 1. D. Slothouwer te Schore, M. A. de Dreu te Goes, W. M. Treffers te 's- Heer Arendskerke, E. Reijnhout te Goes, A. v.d. Steen te Hansweert, M. W. Treffers te 's-Heer Arendskerke, P. de Nooyer, L. Willeboer beiden te Goes, D. M. Verburg te Wilhelmina- dorp, J. Bal, (voorwaaidelijk). te Kloe tinge. Afgewezen 2. W. C. Schalkoord te 's-Heer Areads- kerke, A. J. de Wit te Goes, J. A. Magielse te lerseke, J. J. Bakker te Goes, J. II. Pauwe te Kruiningen, G. A.Steketee te 's Heer Hendrikskinderen, G. 11. Holltstelle te Goes, J. H. R. Oele, S. J. de Gruyter beiden te Eile- woutsdijk, J. D. Hartnck, J. J. de Jonge beiden te Goes, S. W. de Kor sten, J. A. Houtman, op proef, beiden te Hansweert, C. Boutens, D. A. Schrijver, M. J. Zandee, allen te Goes, M. Felius te Wemeldinge, voorwaar delijk. Afgewezen 7 en 1 moest de school verlaten omdat hij 2 keer in dezelfde klas zakte. W. Griep te Hansweert, W. F. J. v. Riet, J. J. Jumelet beiden te Goes, P, Kopmels te 's-Gravenpolder, J. Blauwkamer te Kruiningen, A. A. Nonnekes te Goes, C. J, Karelse te. Kruiningen, L. J. vau Liere te Goea. Afgewezen 5. J. Martens te Hansweert, F. C. van der Vliet te Goes. Benoemd met ingang van 1 April a.s. tot telefoniste 2de klasse aan het telegraafkantoor alhier, mej. J. M. van Riet. Benoemd tot opzichter van gemeente werken alhier de heer H. Verbeek, thans tijdelijk opzichter bij gemeente werken te Ede (Geld.) Zaterdag hadden te Den Briel ue feesten plaats ter herdenking van de inname der stad door de Geuzen, 350 jaar geleden. Om halftien deed de Koninklijke familie haar intocht en vond de ont hulling van het door het ministerie van oorlog aan de Noordpoort opge richte monument plaats door de Koningin. Daarna vond in de aloude St. Catha rinekerk de herdenkingsdienst plaats, waarbij minis'er dr. De Visserde rede uitsprak. Nadat door de Koningin de gedenk tafelen aan den voet van den toren waren onthuld, werd door een vijftal zangvereenigingen een cantate uitge voerd, gedicht door den gemeente archivaris Joh. H. Been. Vervolgeus ging het hooge gezel schap naar het raadhuis, van het bor des waarvan de Koningin tot de be volking, die het marktplein gehee! vulde, een rede hield, waarin Zij de wo:rdeu op de Gedenkplaat aanhaalde „Van dezen toren wapperde voor de eerste maal de driekleur als sym bool, dat het Nederlandsche volk met Gods hulp viij en onafhankelijk wil zijn en blijven'', en daarnaast de regels vau het aloude Wilhelmus, dat spreekt vau vroomheid en Godsvertrouwen. Op de geboorteplek onzer onafhankelijk heid danken wij, jubelen wij over bet geen uw voorouders volbrachten, over het blyk van moed en geloof van Vlissingen tot Enkhuizen toe, door verschillende steden van Holland en Zeeland gegeven, over dat beslissende keerpunt in onze geschiedenis, waarop ons zelfstandig volksbestaan een aan vang nam. Aan dien vrijheidszin heeft de Vader des Vaderlands iu de woelingen dier tijden 'de juiste richting gegeven. Hij heeft nimmer gewanhoopt aan de zege van de taak, die hem heilig was, hoe hachelijk die ook vaak stond. Hij zag ons volk in verre toekomst gelukkig en vrij, vrij ook in den hoogsten zin, zoodat elkeen God belijden kon naar zijn geweten. Willem van O-anje ging rustig voort. Hij hield zich vast, als ziende den Onzienlijke met ons volk, zich aan God's wil en beloften vast houdend. Dit vertrouwen van ons edel voorgeslacht weid nimmer beschaamd. Wij weten dat Nederland in den loop der eeuwen een roemrijke plaats heeft ingenomen en nog inneemt in de rij der volkereD. Als een ondeelbiar volk willen wij handhaven, de handen ineengeslagen, teneinde onze beste krachten en gaven te wqden aan het welzijn van ons dierbaar vaderland. Wij zullen trachten uw hoogste be langen en behoeften in onzen tijd te verstaan en met die gezindheid ia bet hart te arbeiden voor ons aller toe komst. Ik besluit met de woor len, door mijn onvergefelijken Vader hier voor een halve eeuw gesproken „Dat ook ik grcotsch ben, zeer grootsch ben, Neder lander te zijn". Leve het vade-Lnd Des namiddags had de verioouing van het fee>t*pei van de inneming vau den Briel plaats, welke zooveel mogelijk historisch getrouw werd weergegeven des avonds was er een historische op tocht en illuminatie. Om halfzeven vertrok de koninklijke familie. De Gereformeerde Staatspartij heeft besloten, ds. Kersten te lerseke op alle in te dienen candidatenlijsten bovenaan te plaatsen. De Minister van Landbouw heeft in de Tweede Kauoer medegedeeld, dat het ontwerp-Jachtwet de Kamer Maan dag of Dinsdag a.s. zal bereiken Daarin wordt het jachtrecht gegeven aan de gebruiker* van den grond. Nu de zekerheid is verkregen dat de regeering geen voorstel zal iudienm iu den geest van de aangenomen motie- Duys, is door den lieer Duys een we's ontwerp ingediend to' afschaffing van het régi-tratie-reebt van land- en tirn- bouw-veilingen Eenige belastingbetalers. Te Vlissingen ontving Vlissingen II Goes 1 voor de derde klasse, N.V.B. uitslag 00. Te Goes speelde Goes II tegen j Rood-Wit uit Middelburg voor de le klas A Z.V.B. Uitslag 40 voor Rood-Wit. Matige tot krachtige, later weer afnemende noordoostelijke tot noord westelijke wind, meest zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk legen of sneeuwbuien, zelfde tempe ratuur. Nieuwe Tarwe i 13,— af 13,25 Nieuwe Rogge f 11,76 a f Win tergerst p. 100 K.G. f a f Haver f 13,75 a f:4 Rookerwten faf Kroonerwten f - af--,— Bruine Boonen f a t Paardeboonen f af Zomergerst f af - Maanzaad [Nieuw] f af—, Eieren per 109 stuks f 6,50 a f Boter per kilo f ,0 a f 2,10 Fabrieksboter per kilo f - ,0 Middenprijs eieren per 25 stuks f 1.62 Middenprijs boter per halve kilo f 1,05 Boter aan particulieren f ,15 a f 0. Eieren aan particuliex'en 8 ct. per stuk Middenprijs afwjjkende boter f 0,— p, p, Aanvoer |50 pond boter Eieren —0 stuks Fabrieksboter 0 pond. Roomboter aan particulieren f 0,—. Poeleieren 0— stuks a ct. Eendeieren stuks 4 ct. Ganseieren stuks a ct. Eierenverkoop onderafdeeling Zuid-Beveland V. P. Z Aangevoerd# eieren 20v?(t0 stuks Prijs f 7.per 100 stuks

Volksblad | 1922 | | pagina 2