CORSETTtN H.Verwer.Goej CORSETTEH A JACOB Mahonie- en geschilde Kasten, eiken Buffelt eiken- en geschilder Slaapkamer ameublemen Sport. Burgerlijke Stand van Goes. Weerbericht. Marktbericht. Marktbericht. MAGAZIJN „POLEIJ" «OF. a co PT Meubelmagaziju ST. JACOBSTRAAl Bankbiljetten met. opschriften. FaiUissementea in Nederland. Feesten te den BrieL öp 1 April a.s. zal te den $riel het heuchelijk Ellénde. Dezer dagen is de pclitie 'te Breda tot een ontzettende ontdekking gekomen. Ten huize van den bank werker B. aan de Lange Campelstraat heerschte de gruotste wanorde en onregelmatigheid. De moeder werd reeds 'eenige dagen verpleegd ia het zieken huis, terwijl haar vier kindaren aaB de aargen van iedereen werden evergelaten, Boor een ezel gescalpeerd, iu een wei nabij de buitenplaats Coelhorst te Hoogland (Eemland) werd een 7- jarige jongen aangevallen door een ezel. Een afzonderlijke liberale lijst. Belglë- VcètbaL -Nederland 4- De verwachting tot den avond van heden luidt Korfbal Maanzaad f 12^85 VARKENSMARKT ROTTERDAM GANZEPOORTSTRAAT 1 Het nieuwste in VOORJAARS- EN ZOMERSTOFFEN, ZIJDEN STOFFEN GROOTE OPRUIMING m Telefoon 215. KINDER MEISJES DAMES GROOTE KEUZE. NIEUWSTE MODELLEN VOORDËELiGE PRIJZEN CJ 3 LET OP HET JUISTE ADR Wociisdrechf uiet de volgende bocht is ellendig slecht. De bocht onder aan den dijk der Bath- Polders is levensgevaarlijk het wegdek tusschen Rilland en Vlake laat veel te wenschen over (grintweg) en heeft op verschillende plaatsen zeer gevaarlijke bochten zonder vrij uitzicht. Dit »Ue9 bljjft echter zooals het is en juist aan het gedeelte dat niet dringend verbe tering eischt (MiddelburgGoes), wot- den schatten verknoeid. („N R. CM) Aan de Rijkskantoren zullen voort aan geen bankbiljetten, waarop reclame opschriften, stempels enz. zij» aange bracht, in betaling worden aangenomen. De aanbieders zullen verwezen worden naar de Nederlandsche Bank, welke dergelijke gemutileerde biljetten aan de circulatie schijnt te willen onttrek ken. Wij raden ieder ata, ter voorko ming vaa moeite zooveel mogelijk de biljetten bij betaling te weigeren. Betalingen gestaakt. De Haagsche bankiers- en kassiera- firma Lenarlz Wagner eu Co. heeft haar betalingen gestaakt. Est teken zou ongeveer 1 millicea $00'pluizend gulden bedragen. Volgens mededeeling »an het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopea week, eindigende 24 Maart in Nederland uitgesproken 46 faillissementen tegen 48 faillisse menten in dezelfde weak van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 24 Maart 1922 585 faillissementen tegenover 468 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. feit worden herdacht dat het 350 jaar geleden zal zijn dat de watergeuzeu den Briel innamen. Den eersten April verloor Alva zijn bril Sr zullen dien dag groote feesten plaats vinden, waarbij H. M. de Koningin tegenwoordig zal ajjn, o.m. zal deze historische gebeur tenis getrouw gecopieerd worden. Door de vereeniging Volksweerbaarheid zal de oude vrijheidsrlag aan den Briel worden aangebeden, om op deu ouden Catharijnentorgn gebeschen te worden De vlag is wat vorm en kleuren betreft buitengewoon mooi. Het is de oude Holland8che Geus of Piince-vlagge, die in alle opzichten gelijk zal zijn aan die, welke op 1 April 1572 door de Geuzen werd gjheschen, zoowel wal betreft grootte, kleuren, wijze van aan hechting aan den stok, enz. Zij is geheei vierkant en verdeeld in acht velden, die van uit het middenpunt naar de vier zijden breed uitloopen en wel twee velden rood (eenigszius naar het oranje overhellende) naar de twee boveuste hoekentwee velden licht blauw naar de twee onderste hoeken en tusschen deze roode en blauwe velden telkens een wit veld, dus in het geheel vier witte velden. behalve van dengene, die daarvoor het eerst was aangewezen. De vader trok zich echter van de kiaderen aiets aam en zocht verdooving iH den drank, terwijl hy zich niets aan zijn gezin liet gelegen liggen. Het joagste kindje van zeventien maanden is nu dezer dagen dood in zijn badje gevonden, terwijl de vader zijn roas uitsliep. Het ijkje werd iu verband met de dooda- j orzaak in beslag genomen, tarwijl de ader gearresteerd werd. Deze beet hem iu 't achterhoofd en rukte een deel van de schedelhuid weg. In 't Elisabethsgasthuis te Amersfoort bleek dat de schedel ongedeerd was gebleven. Een door mr S. van Houten geleid verkiezingveomité heeft het plan bij de a.s. verkiezingen met een afzonderlijke liberale lijst uittekomen. Iu zijn laatsten staatkundigen brief ontwikkelt mr. van Houten een viertal ponten die z.i. behooren voor te komsn op een liberaal program le. herziening der kieswet, zoodat weder volksvertegenwoordigers in de Tweede Kamer zitting nemen, die tegenover een bepaalden kiezerskring verantwoordelijkheid gevoelen 2e. vrijheid van werktijd voor vol wassenen, behalve in uit den aard van den arbeid ongezonde bedrijven 3e. geen overheidsbemoeiing met huurprijzen, en met den bouw van woonhuizen slechts krachtens de gewone beginselen van politietoezicht 4e. terugkeer ten aanzien van armen zorg tot de vóór den oorlog geidende praktijk. 0. strijden der Zeeuwselte Korfbalclub D.O.S. tegen Volharding int lerseke, uitlag 28. Geboren 22, Joannes Marius, z. v. Marinus Nonnekes en Maria Tierie. Huw. aaug. 23, Matthijs Gleruin, 40 j. wedr. en Neeltje Kaijser, 25 jr. weduwe. Zwakke tot matige noordoostelijke tot noordelijke wind, zwaarbewolkt, waarschijnlijk enkele regen of sneeuw buien, iets kouder. Rotterdam, 27 Maart 1922. Vlaöaauvoer 30800 blauw f 1,20 a t 1 50. 16100 Groningen f 1,10 a f 1.35 16650 wit f MO a f 1.30 11250 geel f 120 a f 1,50 850 dauwroot f 1 20 a f O. -alles in K G Aardappelen, Zeeuwsche alle soorten prijshoudend. Boekweit f 17. Granen buiteulandscbe kalm. Meel f 17 50 a f Haver f 10 75 a f 11,75 Mais f 166 a f 68 Binnenlandacbe Zondag speelde te Goes, Goes I tegen Middelburg II voor den N.V.B. Stand bij rust 20 voor Goes. Eindstand 32 iu het voordeel van Goes. JLV- Goes III speelde te Vliasingen tegen Vlissingen Vooruit 11 en speelde gelijk. De wedstrijd K.D.O. II—M.E.V.O. I te Goes moest gestaakt worden wegens wanordelijkheden van de zijde der K.D.O.'ers, welke onnoodig tot hand tastelijkheden overgingen. Dat deze zaak fiiuk ter hand zal genomen worden spreekt van zelf, daar er enkele dis trict sbestuurders aanwezig waren, spe ciaal aangewezen om dien wedstrijd bij te wonen, zoodat de straf wel niet uit zal blijven. Zondag hadden de aangekondigde seriewedstrijden plaats, uitgeschreven door D.O.S. te Middelburg. Zij werden door goed weder begunstigd en door een 300-tal personen bezocht, zoodat er een goede propaganda van uit ging en vooral nit kwam, dat deze sport zoowel di or dames als heeren kan wor den beoefend. Deelgenomen werd door A.K.C. uit Aardeaburg, H.K.C. uit Hausweert, O.K.C. uit Oost.burg, Volharding uit Ierseke, Ons Huis uit Middelburg, Excelsior uit Vlissingen, D.O.S. uit Middelburg, G.K.C. uit Goes was ver hinderd mede te spelen. Het gemeente lijk sportterrein g*f gelegenheid 4 wed strijden te gelijk te spelen. Bii de eerste ronde waren de uit slagen VolhardingOns Huis 1--3; A. K .C.H. K. C 03 Excelsior D.O.S. 20; O.K.C. was vrij. Tweede ronde: Ons Huis-O.K.C. 4 1 H.K.CExeelsior 31 Vol- hardiug-A.K.C. 4l D.O.S. vrij. Derde ronde: Ons Huis H.K.C. 15 O.K.C.-Excelsior 2-0 D.O.S.- Volharding 13. De 5 prjjzen werden als volgt toe gekend H.K.C. H&nsweertOns Huis Middelburg O.K.C. Oostburg Excel sior Vlissingen en Volharding Ierseke. Zaterdag speelde voor de bekerwed- Lijnzaad [blauw] Lijnzaad [taai] Lijnzaad [voer] Karwijzaad Kanariezaad Koolzaad Mosterdzaad [bruin] Mosterdzaad [geel] Tarwe Afwijkende Tarwe mindere Haver Gerst Chevalier Erwten nieuwe kl g Afwijkende Bruine Boonen puik Eieren Winter'Zomer Schokkers Kroon a f 23,- a 20 - a 40.a 17 - a 65 a 32 a 30 - a 30 a 13 25 a 12 - a a 12,50 a 13 75 a 14 a a 22- a 18.00 a a 6 50 a a 26 22 44.— 19.— 70,- 85,— 34,- 33,- 13 65 2 75 14 15 23 21 7,50 Varkensaanvoer 1494 eerste kwaliteit f 0 76 a f 0 80 tweede f 0 70 a f 0 74, derde f 0 62 a f 0,66 lichte soort f0,74 a f 0 80 handel matig. GOES 28 Maart. 1922. Aanvoer geiing, stemming flauw. Nieuwe Tarwe f 13,— af 13,40 Nieuwe Rogge f a f Wintergerst p. 100 K.G. f 13. - a f Haver Kookerwten Kroonerwten Bruine Boonen Paardeboonen Zomergerst Maanzaad [Nieuw] fl4,-af 14 25 f22 af f23, af 27, f 45,— af 47 f af f a f - f a f Eieren per 100 stuks f6,50 af Boter per kilo f ,0 a f2, Fabrieksboter per kilo f 2,;iO Middenprijs eieren per 25 stuks f 1.62 Middenprijs boter per halve kilo ft,— Boter aan particulieren f »,10 a f O. Eieren aan particulieren 8 ct. per stuk Middenprijs afwijkende boter f 0,p, p, Aanvoer 220 pond boter Eieren —0 stuks Fabrieksboter 100 pond. Roomboter aan particulieren f 0,—. Poeleieren 0stuks a ct. Eendeieren stuks a ct. Ganseieren stuks 4 ct. Eierenverkoop onderaf deeling Zuid-Beveland V. P. Z. Aangevoerde eieren 19700 stuks Prijs f 6.80 per 100 stuks Manufacturen - Onderkleedind Aan spotprijzen. Zie étalage.! CD O CD CD Levert uit voorraad

Volksblad | 1922 | | pagina 2