H.¥erwer,Goes A JACOB! Mahonie- en geschilder Kasten, eiken Buffettei eiken- en geschilderd) Slaapkamerameublement] MAGAZIJN „POLEIJ" GOES Stoffen - Zijde Oarneering Uit den Vreemde. Stadsnieuws. Sport. Burgerlijke Stand van Goes. 429e Staatsloterij le kl. Weerbericht. Marktbericht. a Meubelmagazijn ST. JACOBSTRAA' leende garantie voor credieten, verstrekt aan hier te lande gevestigde onderne mingen. Zooals blijkt uit de omschrijving van den memoriepost, zal de credietverlee» ning alleen plaats vinden, wanneer zij in het belang is van opvoering van de werkgelegenheid hier te lande, terwijl voorts de eisch zal worden gesteld, dat het crediet strekke tot het behouden of herwinnen van relaties met het bui tenland. Binnen deze grenzen zal de regeering dan in ieder geval hebben te beoordeelen in hoeverre voor het verleenen van het crediet aanleiding bestaat en of voor het crediet voldoende zekerheid kan worden geboden. Aanvragers zullen zich tot eene door de regeering ingestelde Commissie van Advies hebben te wenden, welke com missie met het oog op eene vlugge behandeling vsn zaken niet groot van omvang (bijv. 2 vertegenwoordigers van de Nederlandsche Bank, 1 Regeeriugs- commissaris, 1 uit de nijverheid, 1 uit den handel), doch met recht van assump tie onder goedkeuring van de Regee ring een bureau opent ten kantore van de Nederlandsche Bank. Toen het schitterende weldadigheids bal, dat de echtgenoote van den Ameri- kaanschea gezant te zamen met die van den Engelschen gezant in het Grand Hotel gaven zijn hoogtepunt had bereikt, werd de feestvreugde plotse ling verstoordGraaf Lavotelli eh hertog Torlonia waren elkaar ia letter lijken zin in de haren gevlogen. De beeldhouwer had blijkbaar den tradi- tioneelen slag met den handschoen in het gelaat niet voldoende geacht en had zijn vijand bovendien uit alle macht aan zijn baard getrokken. Deze beleediging moest in bloed worden gewasschen Wat was de aanleiding tot dit handgemeen De hertogin Torlonia, dochter van Charles Moore uit Nieuw York, die in Rome bekend stond als de dollarhertogin, had den beeldhouwer opgedragen haar schoonheid in marmer te vereeuwigen. Toen het beeldhouw werk gereed was, waren de kunstcritici vol bewondering over de geniale schep ping van Lavotelli. En voor dit kunstproduct wilde de hertog niet meer betalen dan 1000 lire! Men kan zich de woede van den beeld houwer voorstellen, toen hij een cheque ontving van 35 dollar. „Een Ameri- kaan8ch meisje, dat zooveel betaald heeft als Miss Moore voor een vijftig jarigen hertog, moest toch meer voor haar marmeren everbeeld overhebben", meende de kunstenaar, te meer daar hy voor het ruwe marmer alleen 15000 lire betaald had. In heilige veront waardiging greep hij toen naar zijn beitel en maakte met eenige nijdige houwen een afschuwelijke karikatuur van wat eens een onsterfelijk meester werk was. Tegelijk verving hij de blanke lelie die de hertogin in de hand droeg, door een dollarbiljet van marmer. Zoo werd het beeld in het atelier van den beeldhouwer tentoongesteld, en spoedig wist heel Rome het. De dollarhertogin was diep gekrenkt en had nu voor baar beeld wel een fortuin over. Maar dit werd geweigerd en zelfs werd de bedreiging geuit, dat het beeld een plaats zou vinden in den winkel van een drogist, om als reclame pop te dienen. Hiermee was de maat vol en den eersten besten keer, dat hertog en graaf elkaar ontmoetten moest het tot ecu uitbarsting komen Het duel heeft thans plaats gehad en is geëindigd met een overwinning van den beleedigden echtgenoot. Hij heeft zijn tegenstander met de floret een stoot aan den linkerarm toegebracht, er zijn eenige druppels bloed gevloeid en hertog Mariano Torliona heeft graaf Filippo Lavotelli de verzoenende hand gereikt. ABONNEERT U OP HET VOLKSBLAD. Zij zijn gekomen na lange verhalen, die in de bladen hebben gestaan over vreemde gebeurtenissen van dergelijken aard op een farm bij Antigonish, Nieuw- Schotland, welke door de ontzette be woners is verlaten en waarnaar thans een onderzoek is ingesteld door de Amerikaansche Vereeniging voorweten schappelijk Onderzoek. Een vooraanstaand geleerde te Boston Edward O'BrieD, verkondigt thans de theorie, dat de branden en andere manifestaties toegeschreven moeten worden aan een bijzonder sterken elec- trischen stroom. De genoemde farm ligt in de directe lijn tusschen de twee krachtigste draadlooze stations van Amerika. Onder gunstige weersomstan digheden, voegt hij er met de kalme gelatenheid van een geleerde aan toe, zou het heel best kunnen, dat het huis tot den grond toe afbrandde. Deze theorie verdient te meer aan dacht door de berichten uit Alva, in Oklahoma, waar dezer dagen in het huis van mevr. Ona Smith, bijzondere tooneelen zijn afgespeeld. Toen de on gelukkige vrouw te bed lag, sloegen aan alle kanten blauwe vlammen uit de matras en van de schilderijen aan den muur, zelfs uit de kleeding, die de patiënte droeg. Getuigen, waaronder haar dokter, politieagenten en verslag gevers, verklaren, dat de vlammen somtijds uit de lucht schenen te komen. Vertrokken H. Janse van Noordwijk, zonder be roep naar Nijmegen, S. van de Weert, schrijfster naar Groningen, J. Mass, verpleegster naar Vlissingen, S. H. Krijger, onderwijzeres naar Nieuw- Namen (Clinge), C. J. van der Heijde, kinderjuffrouw naar Delft, P. J. Wil- laert, glasslijper naar Assenede (België), M. Muurling, verpleegster naar Sneek, H. A. Croiïn, onderwijzer naar Zuili- chem, A. Rijkse, arbeider naar Am sterdam. Zeelaudia I-M. E. Y. O. I 51. Voetbal. U. D. I. (Vlissingen) K. D. O. I (Goes) 43. A V. M. (Goes)Walcheren II Middelburg 73. K. D. O. IIVlissingen IV 11. Huw. afk.18 Aloysius Wilhelmus Schneider, 31 jaar jm. te Goes en Henriette Maria Kronenberger. 34 jaar jd. te Düsseldorf (Duitschland). Overleden 17, Matthijs Blondel, 49 jaar, gehuwd met Ulbania Maria de Block. Ie lijst Trekking 20 Maart f 1000 3134. f 400 5646 14205 f 200 13297 17782 f 100 479 868 17238 22527 De verwachting tot den avond van heden luidt Meest matige Noordoostelijke tot Oostelijke wind, zwaar tot halfüewolkt, met waarschijnlijk regen of sneeuw, later opklarend, waarschijnlijk nacht vorst, iets zachter overdag. Bevolking. Gedurende de le helft der maand Maart 1922. Wed. de Vos, zonder beroep, van Veere, Kleine Kade 19, A. W. Zandee, ambt. prov. griffie, van Veere, Kleine Kade 19, C. Vette, zonder beroep, van Wolphaartsdijk, M. A. de Ruijterlaan 7, M. Hogerheijde, koopman, van Nieuwe- Tonge, St. Jacobsiraat 22, E. Magielse, kantoorbediende, van den Haag, Vlas- markt 3, L. Kikkert, Off. Leger des Heils, van Franeker, Ravelijn 10, J. D Stadtman, verpleegster, van Helder, Oude Vischmaikt 12, F. G. de Bokx, landbouwer, van Zaamslag, 's H. H.- kinderenstraat 8, A. in 't Veld, zonder beroep, van Ameide, Blauwbeenstraat 3, K. J. W. Bickelmejjer, machinedrijver, van Nutb, Oostwal 55, J. Kaars Sijpe- steijn, kantoorbediende, van Rhenen, J. Valckestraat 7, J. van der Meer, boerenknecht, van Kloetinge, Wester straat 3, Joh. Schaalje, los werkman van 's H. Arendskerke, Ganzepoort- straat 14a. GOES 21 Maart. 1922. Aanvoer kleiner dan vorige week. Tarwe flauwer, andere artikelen even eens iets flauwer. Nieuwe Tarwe f 13,— a f 13,25 Nieuwe Rogge f 12,—af 12,25 Wintergerst p. 100 K.G. f 13, a f 13,25 Hayer Kookerwten Kroonerwten Bruine Boonen Paardeboonen Zomergerst Maanzaad [Nieuw] f 13,af 14 - f20 a f22 f25,- a f 28,— f45,-af.48— f - af—,— f af f—»- af ,- Eieren per 100 stuks f6,a f-,- Boter per kilo f ,0 a f 1,90 Fabrieksboter per kilo fO,— Middenprijs eieren per 25 stuks f 1.50— Middenprijs boter per halve kilo f 0,95 Boter aan particulieren" f ,05 a f 0. Eieren aan particulieren 8 ct. per stuk Middenprijs afwijkende boter f O, p, p, Aanvoer 90 pond boter Eieren —0 stuks Fabrieksboter 100 pond. Roomboter aan particulieren f 0, - Poeleieren 0— stuks a ct. Eendeieren stuks a ct. Ganseieren stuks a ct. Eierenverkoop onderafdeeling Zuid-Beveland V. P. Z Aangevoerde eieren 20300 stuks Prijs f 6.20 per 100 jituks Lingerieën - Tafellakens] Servetten - Ontbijtstellen Huishouddoeken Complete Huwelijks-Uitzetten Luiermand-Uitzetten GANZEPOORTSTRAAT 11 Manufacturen - Onderkleeding Steeds het nieuwste in Prachtsorteering Knippen van hier gekochte stoffen naar alle modellen. CL 68 X!.] O 68 68 IN C O X 68 Levert uit voorraad LET OP HET JUISTE ADRI Een duel om een lelie en een dollarTe Rome heeft een duel plaats gehad tusschen graai Filippo Lavotelli, een beroemd beeldhouwer, en hertog Mariano Torlonia, die gehuwd is met een Amerikaansche zoo lezen wij in de Chicago Tribune. Het geheim der blauwe vlammen Blauwe vlammen, die uit de muren en de meubelen van particuliere huizen slaanzonderlinge branden, die on verwachts in matrassen en vloerkleeden ontstaan onzichtbare handen, die speelsche meppen uitdeelen aan de wanhopige onderzoekers, dit zijn eenige van de merkwaardige voorvallen die thans dagelijks uit verschillende deelen van de Vereenigde Staten en Canada worden gemeld. Korfbal. Ingekomen

Volksblad | 1922 | | pagina 2