No, 23 Woensdag 22 Maart 1922 45' "terug üit het RUK DER D009EN Nederland. F EtflLL E T O N Dit alles is bewaarheid geworden, Mevrouw", eindigde de reporter en stond op. ,/U begrijpt dus, dat, als ik 't zelfde resultaat bij mevrouw Saint-Firmin heb als mijn collega bij Mevrouw Auffinger, dit een buitenkansje voor allemaal zal zijn, voor u, Mevrouw, omdat u dan eindelijk zal weten, wat er met uw schoonbroer gebeurd is en voor mij omdat ik dan een prachtig artikel in mijn krant kan schrijven. Nu heb ik u alleen nog maar dank te zeggen voor uw allervriendelijkste ontvangst". „U weet niet, waar Mevrouw Saint-Firmin woont, meneer ik zal u zelf even naar haar toe brengen „O, Mevrouw, ik weet waarlijk niet Maar Mevrouw de la Bossière belde, liet mantel en hoed brengen en ging met den jongen man weg „Wij zullen te voet gaan, meneer, want het is vlak bij De reporter kwam niet meer aan 't woord. Toch merkte Fanny zijn verbazing wel op, niettegenstaande de schrik, die haar door de onge wone bemoeiingen van dien duivel - schen journalist om 't hart was geslagen Zij vond t gevaarlijk hem onder dien indruk te laten en zei dadelijk „U begrijpt wel, meneer dat ik genoeg van die histories begin te krijgen. Ik kan u wel zeggen, dat ik graag zelf uit uw mond wil vernemen, dat hetgeen mevrouw Saint-Firmin meent te zien, even weinig beteekent, als de bedenk sels van juffrouw HélierAls u haar gezien heeft, zooals zij is, dat wil zeggen, als een arme zieke die krankzinnige taal spreekt, dan zal u 't meedeelen en neerschrijven en, naar wij hopen, zal 't dan uit zyn met de spoken op de Rozen gaarde U sprak daareven over de ont hullingen van een bekende som nambule.... U is vrij daaraan te gelooven, u is jong en voor indruk ken vatbaar. Maar ik geloof er niet aauMevrouw Saint-Firmin is Zomertijd. bovendien geen geloofwaardige somnambule, 't is een zieke, dit herhaal ik u, met een zeer zwak hoofd en die akelige nachtmerries heeft". O, kon ze dien kleinen reporter maar naar den duivel jagen met alle geesten die hy wilde inter viewen. Maar zij ging met hem mee. Zij zou hem begeleiden Even stellig als hij bij haar had weten binnen te komen, zou hij zich ook toegang tot Martha verschaften, en mevrouw de la Bossière had wer kelijk wel eenig belang erbij om by het onderhoud tegenwoordig te wezen. Niettegenstaande zij beweerde totaal niet aan de onthullingen van een somnambule te gelooven, be kende zij zich toch wel, ten onrechte dit met zulk een stellig heid vol te houden... De geschie denis met die mevrouw Auffinger had haar erg doen ontstellen... en nu haar gedachtenloop zóó was, kon zij niet zonder huiveren den» ken aan de zonderlinge toevallig heden in de onthullingen en visioe nen van Mevrouw Saint-Firmin De automobiel...de koffer 1 Toen zy bij het huisje aan den oevex van het water waren geko men, was Fanny verbaasd de ramen van het salon verlicht te zien, de deur van de villa open te vinden en op den drempel de oude dienst bode al klagende aan te treffen. Wat verder in de schaduw stonden rytuigen.De oude dienstbode herken de Mevrouw de la Bossière en zei dadelijk „O, Mevrouwis u meneer niet tegengekomen Ik wilde zo© graag, dat hij van zijn kantoor kwam Zeker wel een twintig tal menschen zyn bezig, die arme mevrouw Martha te kwellen... 't Zijn Parijsche journalisten, die haar vragen naar dingen... naar dingen.." //Stil", riep de kleine Darbois, „ik ben verloren collega's van me!... Zeg vooral niet wie u is, Mevrouw want zij zouden u zoo aan 't spreken krijgen, dat u zich zelf niet meer herkennen zou. Zijn zij er allang „Misschien tien minuten, ik wilde ze niet toelaten. Maar ze zijn me onder de vingers doorgegleden. Een heeft me omhelsd... Wat 'n gespuis is 't!...« Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 5° cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post. ADVERTENT1ËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Eleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf, Advertentiën 10 ct, per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, ais geboorte-, huwelijks-, verjarlngs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer das acht regels beslaande, voos den prijs van f I, Brief van eene Zuidbevelandsche Boerin. Aan haar soon, dienende bij de Zeeuiosche Landelijke Schutterij. Een onzer lezers, te Schoonhoven, zendt ons de volgende brief, vermoede lijk uit een ouden Almanak Sraskerke, den twellefden Juui 1834. Ik kan nie begriepe wat er an schilt da Je nie schrieft Kees, meije bewiest er deur da Je afeslampt weinig om uus dienkt, want al d'are Jongers schrieve nog is op zen tiet oe ze 't zo a stellen, Marien neve ei m ezeit dat zen zeune de tidinge gestierd a, da Je Kapot was, mèr zoo lange as Jet zeilis nie schriett, glook dat et mer leugens bin, want den eenen klist dat en den anderen weer wat aars ik wou dat de Schutters mér afedankt wiere, en da Je mer tuus kon komme, want de groote daggelden komme noe uutJe most is an meneer de kapitein vrèège of Jin de zaedoesttiet nie mag overkomme Ties van dë Schoet is ook ier, mer die kon wel vortbluve, want? die eit zen ankfjes nie veel uuttesteke, en 'k ai a tegen Wullemine ezeit, as Je nie tuus komt dak dan de boel slecht gèènde kan oue, want de Jonksjes kunne nog niks verdieue, en ze frete d ooren van men oot, in Je vader is tegenwoordig meest altiet an den draaij, en zit eele dèègen bi Piertje te zupen en briengt gin rooijen duit in uus, in as ik gin èèr op men tatigen a, dan a ik of de guus gin goed meer an ons liefOver UIT HET ERANSCH VAN 84 GASTON LEROUX lest wouen dak men damast.e schabe en gevlamde keuzen, platten Ingelsen oed, in men beste pluumkant zou verzetten, mèr k' ai em in zen èèste evloge dat hi wel veertien dèègeu een blaauwe smoel zal ai, en noe zalleu zen klissen wel van de kasse aue mer me eiten zen emstknoppen, broekstikken en gis pen verzopen en eit Wullemiene edreigt om der beugeltasse en puntscheê te verkoopen, en assen dat doet dan is 't misje wel om te sturven en 'k ai gin duit om de kèèrne en de gelte die an stikken is, te lèète mèèken. Lies eit over een stuit gekagcheld, en dat kagchel en een verke of twee, p§jt tot Centen mèèke want zoo kan 'k et nie uutoueik ontziee dak de guus een stute sniee, en ze kunne toch ook altiet der mèège mit gin pataten opproppen. Wullemiene eit alle J èèr nog, zoo as Je weet, na de Kru- ningse mart ewist, mer van 't Jèèr kan dat nie lokke, want zeit dat er nog al een duit anankt, om zo'n kurve mit krentebrood, dikke koeken, am me, drooge vis en kais klèèr te mèèken noe is der vrieer Klais kwèèd, en eit en Zéérerdagnacht nie wizze vriee, en un Zondag nie wizze tuuswachten, en noe ek ez'et dat assen zokke streken opanktdat Wullemiene em dan de deure mer mot gév- en dan kannen mooi een uul vangenoe schei ik er uut mit schrieve, want je weet noe 1 oe of de zééken in menkare zitte, en ik wou da je mèr gou tuus kwam Je puupus leit nog altiett. op deige plekke daar Je 't eleit eit, achter de baksjes en schutteltjes op de fooije in de keete de kleine Jaep eit gistere in de dulve elege, omdat hi pujen wou vangeen ^ik ai pine in men oote, zoo stout bin de guus. Noe Kees, de groetenisee van je vader, en van je zuster Kea, die leit weer in 't bedde en wees verders gegroet, van je moeder. PERNÉLLE. Door de Tweede Kamer is aange nomen den zomertijd te doen duren J van 26 Maart tot 3 October. Ver keers-opvosding 1 1 Ze leeren boe oud Alva werd, Waarom Prins Maurits huwde, Waar Dirk de Dartiende verdronk, Wie Item in 't water duwde. Heel achter in Noord-Azië Weten ze 't kleinste vlekje, Ze weten 't. aantal wervels van Een duizendpooten nekje. Ze goochelen met groot gemak Met Iksen, IJen, Zetten, Hun hoofden worden volgepropt Met Staatsrecht en met Wetten. Ons volk loopt laconiek leuk links, Staat op een plein te praten, Het loopt maar raak (soms loopt het mis), Sjouwt midden op de straten. Wij zijn op dat punt bolsjewiek, Verkeeis-analphabeten, Maar als het ons niet wordt geleerd, Hoe kunnen wij het weten f Tel. Clinge Doorenbos. Een kmising. In een Noord- Hollandsche gemeente is geboren Duifje, dochter van J. Gans en I, Koekkoek. Groote brand. Te Amsterdam is Vrijdagnacht om half drie het bioscoop theater „Victoria* op den Nieuwendijk geheel uitgebrand. Het dameskleediug- magazijn Brennickmeiier bekwam aan zienlijke waterschade. Grondbelasting. De Hoefijzercorrespondent van het Hand. verneemt, dat van een behande ling der wijziging van de Grondbelas- liog voorloopig vermoedelijk niets zal komen, omdat bij de daling der groud- prijzen, de opbrengst van de wijziging haar kosten waarschijnlijk niet eens zou dekken. De Vrijheidsbond. Het aantal afdeelingen van den rijheidsbond is in de laatste maand van 300 op 400 gestegen. De rijksmiddelen in Feb. 1922. De opbrengst der Rijksmiddelen (hoofdsom en opcenten! over de maand Febr. 1922 bedroeg 30.138,215 tegen f 28,368.570 over de maand Febr. 1921. Het een twaalfde gedeelte der raming over het geheele jaar bedraagt f 35,800 083. Een nieuwe landbouwpartij. Dezer dagen is in den Haag opge richt een nieuwe landbouwpartij, die bij de komende verkiezingen met een eigen lijst van 10 candidaten (met den heer E. M. Teenstra als no. 1) in alle kieskringen zal uitkomen. Gredieten voor opvoering van werkgelegenheid. Door de regeering wordt voorgesteld om op de begrooting 1922 van Fiuan- 1 ciën uit te trekken een post voor uit- I gaven, voortvloeiende uit de door het j Rijk aan de Nederlandsche Bank ver- Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1922 | | pagina 1