No, 17 Woensdag 1 Maart 1922 45® jaargang "terug uit het ruk oer douden Stadsnieuws. Nederland. F KUILLETO.X Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes so cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Diasdag- en Vrijdagmiddag 12 uw" te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens iooo regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet eae*r dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, i Tip-Top, enkele jaren geleden voor f 20.000 aangekocht, verkocht voor f 2500. (Z Nbl Zondagmiddag wilde de heer C. van Asperen Vervenne, Groote Kade, alhier, een raam sluiten. Daar het klemde, sloeg hij tegen het hout, doch had daarbij het ongeluk dat zijn hand uitschoot door de ruit, waarbij hij zich den pols slagader doorsneed. De doktoren Snoek eu van den Beig verleenden de eerste hulp, doch achtten overbrenging naar Middelburg noodzakelijk. Per auto werd de patiënt, die verzwakt was door bloedverlies, daarheen vervoerd en door dr. Schouten verder behandeld. Naar uit de M, v. A. op de begroo ting 1922 voor landbouw enz. blijkt, zal het landbouwproefstation te Goes 'na de opheffing worden ineengesmolten met dat te Wageningen, bestemd voor veevoeder onderzoek. De gestolen postzak. ROTTERDAM. De inhoud van den postzak die Vrijdagavond uit een post auto uit Rotterdam gestolen is, bevatte stukken ter waarde van f 30.000. Verdacht betrokken te zijn bij dezen diefstal is in bewaring gesteld de hulpbesleller C. J. B. De postadministratie looft een ruime belooning uit. Bij de vermiste stukken was een afrekening van het bijkantoor ter waarde van f 11.000. Balende prijzen. Te Din teloor! is de bekende hengst 78 GASTON LEROUX U zult zich herinneren, dat de justitie tevergeefs het raadsel tracht te op te lossen, en het opgaf. Maar zij zal haar taak opnieuw moeten opvatten, want de waarheid zal toch eerstdaags aan het licht komen Meneer André de la Bossière is vermoord ,/Hoe weet u dat vroegen dade lijk de reporters, die zich geen woord lieten ontgaan van hetgeen juffrouw Hélier zeide, en onderwijl glim lachend aanteekeningen stonden te maken. „Meneer André de la Bossière zelf is verschenen aan de jonge vrouw van den notaris van Juvisy, meneer Saint Firmin, om dit haar te zeggen Arme belastingbetalers. In een te Den Haag gehouden con gres vanwege het comité van Neutraal overheidspersoneel heeft dhr, A. van Geelen, voorz. van het Nat. Verbond van gemeenteambtenaren o.m. gezegd „De verwerping door de Eerste Kamer van de pensioenwet is een grove be- leediging voor de ambtenaren. Er wordt tegenwoordig maar raak gescholden op de ambtenaren, maar als men ons wil treffen, aldus spreker, dan zeggen wij Sla maar op, maar sla dan op ons zelf en blijf van onze gezinnen af. (Stormachtig applaus.) De ambtenaren echter laten zich hoonen, schoppen en trappen, voordat zij toonen, dat ze kerels zijn. (Wederom langdurig applaus.)" De Tweede Kamerverkiezingen. Iu de Zaterdag te Middelburg ge houden vergadering van de Provinciale Centrale van den Vrijheidsbond in Zeeland, werd de candidaatlijst opge maakt, zooals die door Zeeland zal worden ingezonden om te samen met de andere lijsten van dezelfde groep tot één te worden verwerkt. Op die lijst werden geplaatst de volgende 10 candidaten in de hier te noemen volg orde jhr. R. R. L. de Muralt lid der Tweede Kamer te 's-Gravenhage Ph. J. van Dixhooru, lid der Staten van Zeeland te Axelds T. H Siemelink, doopsgezinde predikant te Viissingeu J. N. Patlist, inspecteur van het L.O. te Middelburg mevr. Joh. Westerman, lid der Tweede Kamer te 's-Graven hage A. van fier Weijde, lid van Ged van Zeeland Ellemeet; M. Laernoes, wethouder van Vlissingen J. W. van „Om haar te zeggen, dat hij ver-* moord is!" „Ja, zeker „Wat zegt u?" Bij deze wonderlijke bewering werd eenig gemompel vernomen, en werden minder fijne grappen verkocht, doch een paar krachtige „sst's" herstelden de rust. Daarna kon juffrouw Hélier met een stroom van overdreven bewoor dingen zich op haar geesthistories werpen, de eenige, die volgens haar meening, waard waren de belang stelling van haar gehoor te boeien. Eerst sprak zij de journalisten over de belangrijke rol, die zij jaren lang op het kasteel de Rozengaarde had vervuld en spaarde hun geen enkele bijzonderheid van de fantastische gebeurtenissen welke haar vertrek vooraf gegaan waren, en dat ten gevolge hadden gehad. Achtereen volgens vertelde zij van de dansende tafel, de verwonderlijke gesprekken van Mevrouw Saint-Firmin, haar bezwijmingen, het verhaal van de verschijningen aan den oever van 't water, dat eenige. dagen tevoren Oeveren, lid der Staten vau Zeeland te Zierikzee, P. Erasmus, lid der Staten van Z eland, te Cadzand en mevr. J. j. Wagenaar-Loos te VlissiDgen. Voor afgevaardigden naar den ver- kiezingsraad zijn gekozen de heeren R. Nolson, lid der Staten te Terneuzen A. Bleiker, secretaris van Schoondijke, en A. v. Schouwen, inspecteur der j Registratie te Middelburg. Pensioenregeling ambtenaren. De gewijzigde pensioenregeling voor de ambtenaren en hunne weduwen en weezen is ttfans bij de Tweede Kamer j aanhangig gemaakt Het maximum dat op de ambtenaren verhaald kan worden bedraagt naast de volle premie voor het weduwenpensioen, 3 pet. voor het eigen pensioen. Program van actie vvn den Vrijheidsbond. 13. Geen verder gaande beperking van de vrijheid van het winkelbedrijf. Vermijding van concurrentie van over heidswege. Vakopleiding van den hau- deldrijvenden en industrieelen midden- j stand. Versterking der middenstands organisatie raadpleging daarvan bij alle wettelijke maatregelen, waarbij middenstandsvraagstukken zijn betrok ken. Aanmoediging van middenstands instellingen. 14. Verbetering der huwelijkswet geving. Gelijkstelling van de vrouw bij de benoembaarheid tot en de be vordering in openbare ambten en betrekkingen. Gelijk loon voor gelijke arbeidsprestatie. Een Nederlandsch huwelijksgeschenk. Tot de vele huwelijksgeschenkeu, welke prinses Mary van Engeland heeft ontvangerbehoort, naar aan de Tel. wordt gemeld, een fraaie japon van oranje- en goudbrocaat, haar geschonken nog door Mevrouw Saint-Firmin zelve, die zij was gaan opzoeken, bevestigd was geworden, en ten slotte de wandelingen van den geest van den vermoorde in de gangen van de Rozengaarde tegen gekomen en vertelde zij aan ieder, die 't jhooren wilde, den moord, waarvan hy t slachtoffer was ge worden. 't Mooist was nog, dat hij het jongste van de kinderen van een gasverstikking had gered door een venster te openen, zijn vast sla- penden zoon weg te dragen en op 't bed van mevrouw de la Bossière neer te leggen. De geest van André was den kleinen Francois nog eens verschenen, waarop die zoo angstig was gaan schreeuwen, dat het ge- heele personeel van de Rozengaarde wakker was geworden Nog minder hadden de reporters bij een interview zich zóó vermaakt. „Kortom", merkte de kleine Dar- bois van de Excelsior op, „iedereen in dat kasteel komt uit het rijk der dooden terugDie plaats is als ff ware geschapen voor de operatie door mevrouw de Marees van Swinderen, de echtgenoote van den Neder'iand- scben gezant te Londen. A De geschillen in den Vrijs. Bern. Bond. Thans heeft ook de heer W. O. A. Koster bedankt als lid van den Vrij— zinnig-Democratischen Bond. Broekhnys in de Kamer? Naar de Tel. verneemt ligt het in het voor nemen van de vrienden van Broekhuys, om een Broekhuys-psrtij op te richten, met het doel den directeur va» de Rotterdamsche Handels- en Land- bouwbank candidaat te stellen voor de Tweede Kamer. Vreemde spaarpot. Te Wehrden slachtte deze week een landbouwer een varken, dat maar even 850 pond woog. Toen hij de maag opensneed kwam een portemonnaiè voor den dag met twee biljetten van 100 mark, die hij reeds eenige dagen had vermist. Drukke bezigheden Dezer dagen kwam ter secretarie van een onzer welvarende Betuwsche gemeenten een knaap zich aanmelden, ten einde een kaart van een werkelooze te doen af- teekenen. Op de vraag van een der ambtenaren aan het ventje, waarom de werklooze zelf niet kwam, antwoordde de jongen dat die het te druk had. Ik kom beslist nietDe kamer- verhuurster in de Corn. Anthoniszstraat te Amsterdam stond voor de Amster- damsche rechtbank terecht, wegens het niet verschijnen, als getuige. Toen de rijksveldwachter met de dagvaarding aan haar huis verscheen, zeide de juffrouw: ,/ik kom beslist nietDeze besliste woorden, zullen haar lang in de herinnering blijven, zegt het N. v. d. D., want de officier van justitie noemde het feit ernstig, en eischte van dokter Moutier. Maar, juffrouw, is u bij die operatie tegenwoordig geweest „Neen, meneer, ik ben buiten de deur gezet, 'k Had nauwelijks den tijd om het doode lichaam van me neer de la Bossière te zien, maar sinds hij herleefd is, heb ik hem niet meer aanschouwdIk was j vóór dien tijd afgedankt en behoorde niet meer tot de huisgenooten Waarom, meneer? Omdat ik, ont roerd door de verschijningen van meneer André de la Bossière en zijn gesprekken aan den oeverkant van mevrouw Saint-Firmin, zijn kinderen verzocht had met mij aan een mahoniehouten tafel te gaan zitten, opdat zij zelf aan den geest van hun vader konden vragen hoe de ongelukkige den dood had ge vonden Toen Mevrouw Jacques de la Bossière er achter was ge komen, heeft zij mij als een oude zottin behandeld". „Dat is onvergeeflijk van die dame 1" verklaarde de jonge Darbois van de Excelsior {Wordt vervolgd.) c Ongeval. Rijkst, andbouwproefstation uit het fransch van

Volksblad | 1922 | | pagina 1