No. 15 Woensdag 22 Februari 1922 45* jaargang "tISGWHIT" RIJK OER DOOÜEN Nederland. FEUILLETON Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 IIUP te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens lOOO regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjaring»-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f I, De hongersnood in Rusland. Zondagmiddag heeft Prof. Nansen, op uitnoodiging van het Ned. Rcode Kruis, in de groote zaal van den Die rentuin te Den Haag gesproken over den hongersnood in Rusland. Tegen woordig waren o,rn. Prins Hendrik, voorzitter van het Roode Kruis, voorts de ministers van Justitie en i3uiten- landsehe Zaken, minister Heemskerk en Van Karnebeek, de vice-president van den Raad van State mr. van Leeu wen, verschillende Eerste en Tweede Kamerleden, leden van het Haagsche Gemeentebestuur, vertegenwoordigers van comité's tot hulpverschaffing aan Rusland en dan tal van buitenlandsche diplomaten. De bijeenkomst werd geopend door den secretaris-generaal van het Ned. Roode Krais, Mr. H. C. Dresselhijs. In aangrijpende woorden schilderde prof. Nansen de ellende waaraan Rus land ten prooi is. Negentien millioen menschen zijn aau den hongersnood overgegeven, waarvan 10 millioen zoo goed als verloren kan worden be schouwd. Spreker deed een beroep op onze regeering en óns volk. De hulp moet iu enkele maanden gebracht worden. Het contract door prof. Nansen met de sovjet-regeeiing afgesloten, garan deert dat de hulp zal komen, waar dit gewenscht is. Spreker zeide dat de sovjet-regee ring meer doet dan men vermoedt. Zoo 1 et zij o.a. 20 millioen gevallen van vlektyphus behandelen. Naast deze epidemische ziekte is ook cholera aan de orde van den dag. Ontwerp Zomerdienst Volgens het ontwerp Zomerdienst 76 GASTON LEROUX Maar myn beste leerlingen, wij zullen ons niet op dwaze wijze verhoovaardigen, eindelijk naar het ons voorkomt het bewijs geleverd te hebben van 't bestaan eener geestelijke wereld, die wij hebben durven beschrijven, zonder dat wij haar aanschouwd hebben, en waar van wij den invloed durven -nagaan op onze theorie van het Voorgevoel, de Waarschuwing en de Vervoering zonder een belachelijken trots te toonen. Wij brengen opnieuw in herinnering dat wij niet met be hulp van ons verstand alleen zijn gekomen tot aanneming van een onzichtbare wereld, maar rekening houdend met de proeven met gees ten yan beroemde voorgangers en der Ned. Spoorwegen zullen van Vlis- singen de volgende Ireinen vertrekken voorm. 4 01 5,59 (Maandag sueltr 6.07 (sneltr. Maand, niet)609 (alleen Maand.); 7.06 (Zond. niet); 812, 11.21, 1 16, 1.46 (Zond. niet) 4.20 6.17, 6.82. De uren van aankomst zijn 9,02 (Zond. niet); 10.21 (alleen Zond,); 11.05, 12.46, 1.56, 5.30, 6.23 (Zond. nieO; 9 40, 11,03, 12.14. Een jachtpartij van stroopers. Te Heemskerkerduin is, zoo schrijft men aan. het N. v. d. D., bij nacht een formeele jachtpartij gehouden door stroopers. De heeren waren van top tot teen in het wit gekleed daar er sneeuw lag en de mam vol was. Aldus zouden zij beter het wild kunnen verschalken. Aardig voorbeeld van zich aanpassen aan de omgeving. Maar voor tallooze hazen en konijnen werd dit een geduchte strop. Iemand die moest waken bij een zieken huisgenoot en even een luchtje ging scheppen in den prachtigen hel- 'eren winternacht verschrok toch een weinig bij het zien van de witte ge daanten. Maar als geboren Heems- kerkerduinder begreep bij spoedig de zaak. Patronen zijn al lang in omloop, die maar zeer weinig geraas bij het schieten maken. Men druppelt in de duinen tot aan de woning van den strooper anijsol'e waar fazanten dol op zijn, zoodat ze den laatsten droppel tot aan de woning oppikken. In de meeste gevallen moeten ij deze snoepzucht, met den dood bekoopen. Spoorwegbotsing, Donderdag morgen is nabij Blauwkapel trein 605, van Utrecht naar Zeist, geloopen op trein 167, van Utrecht naar Apeldoorn. Deze laatste trein stond voor een on veilig signaal, doch toen de trein van van mededeelingen van geesten door middel van het medium. Heden, na hetgeen geschied is en waarvan ik verbaasd en geèst- d rif tig getuige was, heeft niemand 't récht, de wetenschappelijk ge fotografeerde visioenen van Crookes te beschouwen als hallucinaties en knoeierijen. Dames en Heeren, de dooden leven 1 Dokter Moutier en ik wanhopen er niet aan u, dit groote woord te laten hooien, uit den mond van den doode zelf, zoodra hy wat tot kalmte is gekomen en, laten wij zeggen, wat handelbaarder is ge worden. De laatste maal, dat wij hem zagen was hij inderdaad als razend en wees verzekerd, dat hij ons geen enkel blijk van dankbaar heid heeft gegeven voor den dienst die wij hem een oogenblik tevoren bewezen hadden. Maar 't is een man van 'de werelddaarom ben ik overtuigd, dat 't oogenblik niet verre meer is, dat hij zich zal her inneren, wat hjj aan de geestes wereld in 't algemeen, en aan de Utrecht naar Zeist uaderde, meende de blokwachter, dat de trein Utrecht Apeldoorn reeds gepasseerd was. Een dikke mist belemmerde hem het uit zicht. Hij heeft toen het bij den stilstaanden trein staande signaal op veilig gezet, waardoor de botsing volgde. De machinist van den trein Utrecht Zeist, zag op korten afstand den stilstaanden trein, remde uit alle macht, doch kon niet meer voorkomen, dat zijn locomotief op den bagagewagen van den stilstaanden trein liep. Deze wagen drukte vervolgens een 2de klas rijtuig in, waadn zich "eenige reizigers Bevonden. De afdeeling voor dames werd geheel vernield.Een daarin zittende dame, mevrouw Muyzert, uit Utrecht, werd een been verbrijzeld Zij werd, na verloopig verbonden te zijn, met. eeu anderen trein naar Utrecht vervoerd. Eenige andere reizigers liepen lichte kneuzingen op. Vrijz. Dem. Bond. De buitengewone alg. vergadering van den Vrijz. Dem. Boud heeft met 1594 en 1604 stemmen moties aangenomen, waarin scherpe afkeuring wordt uitgesproken over de houding van den heer Teen-tra en de heeren Koster en den heer van Beresteyn. In de huishoudelijke vergadering werd besloten de candidatenlijst ais volgt aan te vullen Op de 4de plaats komt de heer Ketelaar. Voor de 5de en 6de plaats zullen bij referendum met bindend advies respectievelijk worden aangewezen een landbouwspecialiteit en een arbeiders- caodidaat. De plaatsen 1, 2 en 3 blijven be stemd voor mr. Marchant, mevr, Bakker- Nort en mr. Oud. astrale chirurgie van dokter Moutier in 't bijzonder, verschuldigd is". Hier hield de spreker op, om zijn gehoor gelegenheid tot applaudis- seeren te gevenhet aardige ge klap van de gehandschoende handjes vervulde opnieuw de zaal, terwijl een oude dame, die men letterlijk in een hoek plat drukte, met kracht tegen hem opkwam, zeggende, dat zij volstrekt niebvoor haar genoegen gekomen was en 't woord vroeg. De „Jalouses", buiten zich zelve door een dergelijke brutaliteit, riepen haar toe, dat het geen voor dracht met debat was, en wilden haar buiten de deur zetten, maai de oude juffrouw verdedigde zich hardnekkig. De modeprofessor werd ten slotte getroffen door deze ongewone be weging en dokter Moutier vroeg luid op strengen toon „Wat is er? Wat gebeurt er?" Toen vernam men de hooge, zwakke, wanhopende stem van de oude juffrouw, die in een hoek ge drukt werd. „Ik ben het, dokter, ik, juffrouw De afd. Middelburg had ook eenige critiek op den partijleider. De voorzitter der fractie dient niet op te treden als pa? tij leider. De partij is no. 1 en de Kamerfractie is er door en voor de partij. Het lijkt wel een3, of het omgekeerd is of de partij er voor de kamerfractie is. De partijleiding bermfte bij het hoofdcestuur. De afd. Middelburg hoopt dan ook te verne men dat het hoofdbestuur in het ver volg ook de partijleiding zal voeren. De moord te Rotterdam. De te Kenlen aangehouden student J. B. heeft 'zijn aandeel in den moord op den koopman B. bekend. De Neder- laudsche ïegeering zal langs diploma- tieken weg de uitlevering van den student vragen. MoordenTe Utfelte is de 60- jarige A. B. bij een twist doodgestoken. De dader, zekere D., is aangehouden. Te Beerta is de gehuwde P. W. vermoord, na een worsteling in zijn woning. De dader J. O. is voortvluch tig. EERSTE KAMER. De Eerste Hauier heeft met 18 17 stemmen het wetsontwerp-Rut gers tot Invoering der Plaatselijke keuze verworpen. Tegen het ontwerp hebben gestemd 9 roomsch-katholieken, 8 Vrijheids- bonders en 1 vrijzinnig democraat daarvoor 5 anti-revolutionairen, 4 chris- telijk-historischen, 3 sociaal,democraten, 2 roomsch-katholieken, 2 Vrijheids- houders ea 1 vrijzinnig-democraat. Dienstweigering. Ingediend is een wetsontwerp betref fende dienstweigering. Artikel 1 bepaalt, dat hij, die ge- Hélier Ik kom van de Hozen- gaarde Ik heb Mevrouw Saint- Firmin gesproken. De doode is weer verschenen „Zwijg tochU wordt verzocht te zwijgen „Neen, neen, ik kan niet zwygen De doode heeft gesproken 1 Hij is vermoord geworden „Werp die oude zottin buiten de deurbeval de goede dokter Moutier ten einde raad Als men niet teruggehouden had, zou hy zich op haar geworpen hebben om haar te worgen. Er ontbrak nog maar aan, dat die gekkin, met haaf spookgeschiedenissen en dansende tafels, zyn chirurgische operatie onmogelijk en belachelijk zou maken, die hij toch reeds met zoo veel moeite moest verdedigen tegen de overdreven fantasieën van pro fessor Jaloux zelf. Want dokter Moutier was slechts half voldaan over de wijze waarop zijn collega deze zaak behandelde. Wordt vervolgd.) UIT HET ERANSCH VAN

Volksblad | 1922 | | pagina 1