No. II Woensdag 8 Februari 1922 45® jaargang terug uit HET rijk oir dooden FEUILLETON Nederland. n Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor bulten Goes f 1,50 per hall jaar franco per pos\ ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag IS UUP te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentlën 10 ct. per regel. Bij coairacteeren vas minstens lOOO regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentlön, alt geboorte-, huwelijks-, verjaring!-, doodberichten ea de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regeli beslaande, voot den priji van f 1, AAN DL LEZERSj Zooals in het bijvoegsel van het nummer van j.l. Zaterdag reeds is meege- j gedeeld verschijnt vanaf heden éénmaal per week in het Volksblad een mode rubriek waarin zoowei voor dames ais hinderen modellen zullen worden gegeven van mantels, japonnen, ondergoed, diverse handwerk patronen als anderszins. De daarbij passende knippatronen zijn uitsluitend voor abonnés aan het bureau van het Volksblad (geopend tot. half zes, en Zaterdags tot 1 uur) ver krijgbaar tegen betaling van 10 cents Elke knippatroon bevat de modellen van 2 nummers der moderubriek. Hei abonnement op het Volksblad blijft sleohts 5O cent per kwartaal Zij, die zich nu ahonneorenbetalen voor het eerste kwartaal 25 cent. De eerstvolgende nummers worden nog huis aan huis bezorgd, In dien tijd zal de bezorger der courant nieuwe abonnés komen opnemen, waarvoor onderstaand biljet ingevuld terug te geveu. straat wenseht abonné op het Volksblad te worden. Moordaanslag. Vrijdagavond laat is aan den Essenburgsingel te Rotter dam, nabij de Velsenluststraat een man gevonden met een schotwond in het hoofd De man die bewusteloos was, is naar het ziekenhuis aan den Berg weg gebracht, waar bleek,, dat het was de 28-jarige koopman H. B. uit de Leeu- wenlaan. In de nabijheid van de plaats waar men hem op den Essenburgsingel vond liggen, is een ledige huls van een aut >matische revolver gevonden. Er zijn twee schoten in de buurt ge hoord. De polite heeft, na inlichtingen, ingewonnen bij juffrouw M. W,, de UIT HET FRANSCir VAN GASTON LEROUX XXV. De voordracht ,van !een professor, die in de mode is. Acht dagen later verscheen het eerste nummer van de „Astrale Geneeskunde" met alle bijzonder heden van de operatie, door welke dokter Moutier een doode had doen herleven. De dokter noemde niet den naam van den gelukkigen mensch, die uit zoo verre gewesten was terug gekomen, want, zeide hij, hij wilde niet het herstel van dezen buiten vrouw met wie de doodelijk gewonde koopman H. B. leeft een bewoner van den Zwaanhals aangehouden, die echter na verhoor weder vrijgelaten is. Dezelfde juffrouw deelde mee, dat Vrijdagavond omstreeks 7 uur ten huize van H. B. in de Leeuwenlaan een man is gekomen, die hem wenschte te spreken. Die mau bleef onder aan de trap staan en deed de deur achter zich dicht, zoolat zij hem -niet goed heeft kunnen opnemen. Een half uur later toen H. B. thuis was, is die man teruggekomen, B. heeft toen een tijd lang met hem staan praten. Bedoelde man wordt thans dcor de politie opge roepen om zich op het politiebureau in de Witte de Withstraal te melden tot het geven van inlichtingen. gewonen patient door de lastige nieuwsgierigheid van de groote pers tegenhouden. Aangezien echter dok ter Moutier beloofde, hem over enkele weken bekend te zullen maken, en hij zich beriep op de getuigenis van professor Jaloux, twijfelde men niet lang r aan zijn goede trouw. De „Astrale Geneeskunde" was er dadelijk „in". Er werd om ge vochten en er ontstond een meer of minder ernstige polemiek met betrekking tot den dooue-levende. Het voornaamste voor hen, die ernstig discussieerden (in de ande ren stellen we geen belang) was, om te weten te komen, of de dok toren wel met een doode te doen hadden gehad. Er bleef geen twijfel over, of op dat punt zouden ze aangevallen worden. Door toedoen van de mooie Me vrouw de Rythinie, in wier salons in de voorstad Saint-Germain een gezelschap van besloten in philo- Gevaarlijk speelgoed. Bij het spelen met kipwagentjes is op een bouwterrein te Helmond de 7-jarige Vr. met zijn das tusschen de assen verward geraakt. Eenige uren later is bij overleden aan de verwondingen van de luchtwegen. Ingesneeuwd. Tengevolge van den hevigen sneeuwstorm, is de laatste personentrein van Stadskanaal naar Coevorden Vrijdagavond te Buinen ingesneeuwd. De sneeuw lag er ongeveer 1 Meter hoog. Het heeft uren geduurd, voor de trein verder kon. Beeldspraak. Een jongmensch, oud 24 jaar, die de haven van den echt wil binnen loopen, zoekt een hem passend „schip met geld." (Adv. Zwolsche Courant.) Als een mensch 50 jaar is, heeft hij gemiddeld 6000 dagen verslapen, 3000 dagen aan amusement trachten te besteden, 1500 dagen met eten zoekgebracht, en is hij 500 dagen ziek geweest. En de gunstige types hebben dan 6500 dagen gewerkt en 800 dagen gewandeld. Meestal is de laatste ver houding ook wel eens andersom En hoeveel van die 6500 werkdagen heeft bij besteed met bet lezen en invullen der voorschriften en lijsten van minister Aalberse En met zegel tjes plakken? Schurft. In de gemeente Dene kamp beersebt in zeer ernstige mate de schurft (scabino welke vermoedelijk uit naburige Duitsche grensplaatsen door arbeiders is overgebracht. Som mige scholen zijn reeds gesloten, omdat ook ouder de leerlingen voortdurend meer aangetasien voorkwamen. Er zijn patiënten die reeds weken lijdende zijn. Ook in aangrenzende buurtschap pen komen reeds verscheidene gevallen van deze besmettelijke huidziekte voor. Door vergiftigde gassen gedood In een woning aan den Tilburg- sophie belangstellenden bijeenkwam en die nooit naliet den roem te verkondigen van den nieuwen „Priester", dien zij in de mode had gemaakt, wij bedoelen pro fessor Jaloux was 't bekend ge worden, dat hij zijn volgende voor dracht zou wijden ann het buiten gewone geval van dokter Moutier. Er heerschte een groote wedijver, laten we zeggen een machtige op schudding, om toegangskaarten te verkrijgen. De „Jalouses", zooals de bewonderaarsters van den pro fessor genoemd werden, waren letterlijk dol op hem, op zijn chic, op zijn wijze van spreken, op de manier, waarop hij zijn jas droeg en waarop hij zijn monocle liet vallen en tevens op zjjn vermetelste kernspreuken over de verhoudingen der loereldendie der dooden en die der levenden. De hypothesen over den invloed der voorouders deed huu een ril ling over den rug gaan, want pro- schen Steenweg onder Oosterhout is Woensdagmiddag, naar bet Dgbi. v. N. Br. meldt, het jonge echtpaar S. met een kindje van een jaar, dood te bed gevonden. Zij zijn vermoedelijk door vergiftige gassen om het leven gekomen. Overdreven scholenbouio. Raads leden van verschillende richting te Leerdam hebben aan Gedeput. Staten verzocht niet goed te keuren de aan vraag der Juliana-8cboolvereeniging om een cWdiet van ongeveer f 100.000 voor scholenbouw. Adressanten meenen, dat de berooide g meentekas zich deze weelde niet kan veroorloven, te nfeer daar er geen gebrek aan schoolruimte^is. Faillissementen in Nederland, Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 3 Febr. in Nederland uitgesproken 36 faillissementen tegen 31 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 3 Febru ari 1922 196 faillissementen tegen over 162 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Duitsche verzekeringsmaatschappijen, Op vragen van den heer Van Bijle- veld omtrent de belangen van ver zekerden bij mede in Nederland ge vestigde Duitsche verzekeringsmaat schappijen, heeft de- minister geant woord, dat een en ander bij de aanhangige wet op het leveusverzeke- ringsbedrijf zal kunnen worden geregeld. De Vrijheidsbond. Het aantal afdeeliugen van den Vrijheidsbond, dat op de algemeene vergadering van 14 Januari jl. 242 bedroeg, is in de laatste 14 dageu tot 300 gestegen. fessor Jaloux verstond onder de „astrale invloeden" niet alleen de algemeen erkende erfelijkheid, maar het werkelijk ingrijpen der dooden bij de levenden. Hij was het, die met nieuwe kracht eo onvergelij- kelijken litterairen luister de be roemde théorie uiteenzette van het Voorgevoelvan de Waarschuwing en van de Vervoering. Jaloux beweerde, dat het niet tevergeefs was, dat sedert de hooge oudheid, volken en personen tracht ten, hetzij door gebeden, hetzij door offers de zielen der dooden gunstig te stemmen. Het individu of het levende volk is niets dan een zichtbare schakel in de onme telijke onzichtbare keten, die ons geleidt, waarheen zij verkiest. Hy besloot hieruit, dat wij niets kun nen zonder de dooden en dat wy by na in hun macht zijn. {Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1922 | | pagina 1