TERUG UIT HET RIJK DER DOODEN FEUILLETON Nederland. Oit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens iooo regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentlën, als geboorte-, huwelijks-, verjarlngs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Diefstal. Terwijl tijdeus een uitvoering van Louis Bouwmeester in de /Witte Bioscoop" te Os?, het be dienend personeel van het annex-cafc eeu slippertje maakte, om even in de tooneelzaal te gaan kijken, hebben in middels binnengekomen bezoekers de lade gelicht. Vermist wordt f900. De vermoedelijke daders is men echter op het spoor en er heeft reeds een arres tatie plaats gehad. JJe IJzel. Over het vreemde verschijnsel van den bevriezenden regen, schrijft een weer kundige in //het Vaderland". Het bijzondere van dit meteorolo gische verschijnsel is gelegen in den langen duur en in de hevigheid. IJzel op zichzelf is in ons klimaat een vev- "schijnsel, dat bijna eiken winter eens of tweemalen wordt waargenomen maar het duurt meestal kort, omdat de weers omstandigheden, die er voor noodig zijn, niet van langen duur zijn. Er is voor noodig een lage temperatuur, licht .vriezend weer, en regen uit eeu dampkring, waar de temperatuur zoo is, dat de neerslag in den vorm van waterdruppels, dus niet als sneeuw of hagel, valt Dit alles kan ralleen bij een wankelbaren weerstoestand voor komen. .Aan den ijzel van heden is vooraf gegaan een strenge vorst, waardoor de grond en de voorwerpen een lage temperatuur hebben aangenomen. Hier op is binnen weinige uren regen ge volgd, terwijl de temperatuur weer onder nul gedaald is en de algemeene weers toestand bij stijgenden barometer op nieuw vorstkansen geeft. Over het ontstaan van den ijzel is nog niet alles bekend. Waarschijnlijk UIT ITET FRANSCH VAN 70 GASTON LEROUX „Maar laat toch, laat toch die heeren blijven, Fanny, de heeren willen de waarheid weten", zei hij sidderend, „willen !op de hoogte komen Nu, laten zij hun aan- teekeningen maken. Ja, ik heb de dooden wel gezienDe vallei is er vol van, vol van en 't bosch ookEr zijn meer dooden in het bosch dan boomen Iedere windvlaag langs de wegen werpt evenveel dooden als stofwolken op. Als gij de genade Gods deelachtig zyt, kijkt dan naar het stof op den wegHet windt zich om het doodenleger heen 1Ik heb ze op hot dorpsplein gezien, in de dorpsstraten, telkenmale als een zijn de regendruppels reeds onder nul afgekoeld zonder te bevriezen en gaan zij pas in ijs over bij het aanslaan op vaste voorwerpen. Ditmaal werkte de lage temperatuur in de onderste lucht laag natuurlijk ook mee en het is daaraan toe te schrijven, dat de ijzel thans zoo'n dikke korst vormt. Daar de weerstoestand, die ijzel veroorzaakt van een wankelbaren aard is, duurt het verschijnsel nooit lang. Tegenwoordigheid van geest. Gisteren viel te Arnhem uit een raam der tweede verdieping van een huis aan den Bakenburgschen weg 'n kind van ongevier 2 jaar. Een looper vau de broodfabriek Ceres zag het ongeluk aankomen en had de tegenwoordigheid van geest het kind in zijn armen op te vangen. Ongedeerd gaf hij het terug aan de ouders. Voorbeeld voor onze spoormij. Den len Mei zullen de Zwitsersche Bonds8poorwegen de tarieven voor al- gemeeoe abcnnementen met 10 pet. verlagen verder zullen zij samenge stelde rondreizen uitgeven voor be paalde trajecten heen en terug tot 300 K.M. met 20 pet. reductie Eveneens is het plan op Zater- en Zondagen goedkoope treinen te laten loopen. Een ondraaglijke belasting. De nieuwe belastingbiljetten zijn te Emmen uitgereikt. De belastingdruk is verschrikkelijk. Kleine middenstanders moeten minstens f 1000 betalen. Van inkomens boven f 3000 zal 45 pCt. moeten worden betaald. (Msb.) Wijziging Ouderdomswet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der Ouderdomswet 1919, waardoor verschillende beperkingen voor het sluiten van een verzekering deur open ging, traden de dooden binnen, alsof zij er thuis waren en 't vreeselijke voor hen is, dat niemand, niemand op hen let Zij nemen aan onze tafel plaats, en kunnen niet eten zij., nemen onze gla zen met onze handen en kunnen niet drinken Zij lijden honger en dorst Zij loopen ons in de straten als een troep bedelaars achterna Zij bedelen om een gedachte, om een herinnering en zij ontvangen nietsniets Er zyn duizenden en duizenden in de woestijn. En toch is alsof zij ieder geheel alleen zijn „Ga toch heen ga toch heen u ziet wel, dat hij ijlt Gij zijt misdadigersgij hebt hem het leven teruggeschonken om hem te kwellenGij hebt zijn arme ziel gefolterd Ga toch heen Zoo sprekend duwde Fanny de beide spiritistische doktoren buiten de kamer en beschimpte hen tot in de gang Daarop ging zij naar Jacques terug, die een weinig gekalmeerd scheen en tegen haar zei wegvallen en het maximum bedrag der te verzekeren rente van f 6 tot f 20 per week wordt verhoogd. Zij die zich een hoogere rente dan f 6 per week willen verzekeren of een rente, die zal ingaan vóór het bereiken van den 65~jarigen leeftijd en degenen, die in de Rijksinkomstenbelasting zijn aangeslagen voor een inkomen van f 2000 of meer, zullen de volle kosten hunner verzekering zelf moeten betalen. Verzekering van bijzondere scholen. Door de heeren Rutgers en Van der Molen is een wetsontwerp ingediend, strekkende om de verplichting der schoolbesturen tot verzekering van de gebouwen van de bijzondere scholen te schrappen. De uitgave voor ver zekering zou dan ten laste van de gemeente komen. Weer een nieuwe last dus die men deu gemeenten ten behoeve der bijzon dere scholen op de schouders wil leggen. Nog geen reisplan der Koningin. Aan het Ned. Corr. Bur. in den Haag wordt gemeld, dat de plannen van de Koningin voor den zomer nog volstrekt niet vaststaan, en dat I ieder bericht omtrent reisplannen van H. M. geheel voorbarig is. Lichting 1922. De dienstplichtigen van de lichting 1922 bij het 14e regiment infanterie zullen, bij aanneming van het aan hangige dienstplichtontwerp onder de wapenen worden geroepen in 't garni zoen te Breda. Hulp aan Rusland. Circulaires met bestelbiljetten voor z g, eenheidspaketten voor Rusland zijn in Nederland gratis (over de post na inzending van 2 ct. postzegel) verkrijg- „'t Heeft mij goed gedaan mijD hart eens heelemaal te luchten en alles te vertellen, wat in myn arm hoofd omging! Geloof je, dat ik hun maar wat wijsmaakte Ik heb hen op mijn woord van eer alles verteld wat ik gezien heb, niet meer en niet minderMaar ik heb wel opgepast hun over André te sprekenDaarover kan ik niet spreken Zulk een wroe ging moet ik voor myzelf alleen houden, ter wille van den kleinen Jacques die arme lieveling is ner gens verantwoordelijk voor en ter- wille van jou, lieve Fanny Moutier zeide op zijn kamer tegen professor Jaloux„Beste vriend, wij kunnen hier niet meer blyven. Wat die ongelukkige ons verteld heeft is misschien erg interessant, maar nog twee séances zooals deze en hij zal door ons naar Charenton gebracht moeten worden misschien zullen wij er zelf ook moeten blijven. Kort en goed, men zal ons hier niet langer dulden, en vóór alles moetin wij een schandaal vermy- baar uitsluitend bij het hoofdbestuar van het Nederlandsche Roode Kruis (Princessegracht 27 's-Gravenhage) en bij de kantoren der Rotterdamsche Bankvercenigiug te Amsterdam (Rokiu 33), Rotterdam (Boompjes) en 's-Gra venhage (Mauritskade 915), De kosten der sociale verzekering. Het H.bM. heeft de kosten van de sociale verzekering berekend eu komt tot het volgende weinig verkwikkelijke resultaat De drie groole verzekeringen (tegen werkloosheid, ongevallen en invaliditeit met ouderdom) vergen ongeveer 8l/j millioen voor administratie tegen eeu uitkeeringsbedrag van 38 millioen, of bijna 23 pet. Onderverdeeld wordeu de bedragen Werkloosheidsverzekering Administratiekosten in 1920 totaal f 898.003, aan premiën uitbetaald f 14.542.489. Dus 6.2 pet. van het totale bedrag der onkosten. Ongevallenverzekering Onkosten f 2.280,700, de toege kende schadeloosstellingen beliepen f 6,124,321. Voor vrijdom van port en hulp van onbetaalde gemeente-administratie» komt daar nog een en ander bij, zoo dat men zeggen kan, dat ongeveer 40 pet. van het bedrag, dat de werkgevers hiervoor opbrengen, aan administratie kosten verloren gaat. Invaliditeits— en ouderdomsverzeke- ring Onkosten 5 millioen, uitkeeringeu 16 millioen. Nederland en België. Blijkens de M. v. A. op het voorl, verslag op de begrooting 1922 voor buitenl. zaken hoopt de minister dat de onderhandelingen met België welke de minister meent dat met goeden wil van beide zijden tot een bevredigend den, dat Mevrouw de la Bossière stellig zal maken, als u op uw stuk blijft staan. Ik kan in elk geval niet meer mee doen. Zelfs wil ik u niet verhelen, dat ik wroeging heb Enfin, doe alsof de „Astrale Geneeskunde" een plotseling ver trek naar Parys noodzakelijk maakt" „Goed, wy zullen weggaan Maar 't spijt my", zei Jaloux peinzend, „want 't was 'n bijzonder belang wekkend geval „Geloofe u dit? Geloofd u, dat hy alles werkelijk gezien heeft, wat hij ons vertelt?4 „Maar waarde vriend, dat klopt toch met ons systeem". „Daaraan twijfel ik juist". „Dus", pruttelde Jaloux, „je denkt, dat deze man, die uit den dood is opgestaan, voor ons pleizier fantaseert „O, hij fantaseert niet! Hij her innert zich" Wordt vervolgd,)

Volksblad | 1922 | | pagina 1