Uit den Vreemde. i Sport. Weerbericht. Marktbericht. Marktbericht. aan 1 Majoor van Controleur van de Wie volgt? Politie plus 1 Arbeidsinspectie. Een inzender schrijft in de N. R. Crt. In een kleine Zuid-Hollandsche ge meente een mijner cliënten bezoekende, word ik bij het opgaan van het erf bijna aangevallen door een uitschieten- den waakhond, dien ik bij vorige be zoeken niet heb aangetroffen. Mijn cli ent kwam, mij ziende, lachende uit zijne woning en riep zijn hond terug, zoodat ik ongehinderd kon binnenkomen. Ik vroeg hem of hij zoo'n last had van dieven en hij daarom tot het aan schaffen van een hond was overgegaan. „Neen, zegt hij, maar het is veel erger ik heb mijn hond speciaal genomen om ambtenaren te weren en het is op merkelijk, zooals de bezoeken van dat lastige goedje sedert zijn verminderd. Indien meer menschen zoo verstandig waren en evenals ik een Hinken hond aanschaften, gekof ik, dat ze in den Haag wel zouden gaan inzien, dat het overgroote aantal ambtenaren door de burgers, die voor hen moeten werken en opbrengen, niet gewenscht is. De dienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat, mede ter bestrijding van de werk loosheid, nog dit jaar zal worden over gegaan tot bedijking van de buitengron den ten Zuiden van den Ooster- Schel dedam. In een Woensdag gehouden verga e- ring van de hoofdbesturen der moderne, katholieke, christelijke en onafhankelijke landarbeidersbonden is besloten, den minister van arbeid mede te deelen, dat de bonden zijn bereidwilligheid om voor het tijdvak 1 November 1921 tot 1 Mei 1922 het rijkssubsidie voor de werkloozenkas van de landarbeidersbon- den te verhoogen van 100 op 125 pCt. ten zeerste op prijs stellen, maar dat zij in de gestelde voorwaarde voldoende verbooging van de bijdragen door da leden met ingang van 1 Mei 1922, niet kunnen treden. In de Donderdag te Utrecht gehou den alg. vergadering van den Platte- kudersboud, heeft de voorzitter, de heer A. Braat, lid der Tweede Kamer, een rede gehouden, waarin hij o m. betoogde dat de Nederlandsche land bouw en het platteland vermoord wor den door regeeringsmaatregelen, welke b.v. den uitvoer van suikerbieten verbieden. Er moet zijn een vrije han del met het buitenlandwat Holland te veel heeft, moet er uit kunnen. De N. U. M. dient opgeheven te wordeD, want den handel beschermen doet zij niet. Spr. he°ft ook van de industrie voor zijn streven ettelijke sympathie betuigingen ontvangen. Ook in de steden zijn er velen, die inzien dat het met de huidige sociale wetgeving te ver gaat, en dat er schandelijk met het geld wordt omgesprongen. Het mes zal er in moeten. Wat doen wij met die raden van arbeid, met al dien rompslomp vau administratie enz. Niet het mes, maar de valbijl moet er op. Spr. noemde den ambtëuarenkinder- bijslag een fokpremie en meent, dat evenals het stamboekvee, ook de amb tenaarskinderen dan een merk moeten krijgen. Spr. hoopte ten slotte, dat de ver kiezingsactie zoo intens gevoerd zal worden, dat de Plattelandersbond niet meer met één man, maar met tien menschen uit zal komen. staking in de metaalnijverheid ook iu andere bedrijven de staking te procla- meereu geantwoord, dat zijn bestuur de vraag van de mogelijkheid en doel treffendheid van een algemeene staking eerst dan onder de oogen wenscht te zien, wanneer de andere vakcentralen zich principieel tot de toepassing van dergelijke strijdmiddelen hebben bereid verklaard, of onder hun leden een zoodanige stemming valt waar te nemen, dat met grond verwacht kan worden, dat zij een parool van een andere dan hun eigen leiding zullen volgen. De aanvrage tot het verklaren in staat van faillissement van de gemeen te Emmen zal worden ingetrokken, daar den aanvragers de verzekering is gegeven dat hun vorderingen spoedig zullen worden voldaan. Bij de Tweede Kamer ia ingediend een wetsontwerp tot regeling van den dienst en het gebruik der spoorwegen. Voorgesteld wordt, art. 38 der Spoor wegwet in dezen zin te wijzigen, dat bij algemeenen maatregel van bestuur uitzonderingen op den regel van af sluiting zullen worden omschreven. De omschrijving zou in hoofdtrekken aldus kunnen luiden, dat ten aanzien van niet drukke overwegen, wa*r van den kruisenden openbaren weg af aan weers kanten voldoende uitzicht over den spoorweg bestaat, met goed vinding van den minister afsluiting en bewaking geheel of gedurende een deel van elk etmaal achterwege kan blijven. Verwacht wordt, dat hierdoor een paar millioen gulden zal kunnen worden bespaard. Het ongeval wordt hieraan toege schreven, dat eerstbedoelde trein door onveilig signaal is gereden. Er is wel materieele schade maar geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. brief van verband met de Generaal Percin betoogt in zijn boek Le massacre de notre infanterie, dat er gedurende den oorlog 75,000 Fransche infanteristen door eigen geschut zijn gedood. Princes Mary de dochter van het Engelsche koningspaar is verloofd met den burggraaf Lascelles. Prinses Mary is 24 jaar, het type van een Engelsch meisje en zeer populair. Prinses Mary is de vierde prinses van den bloede die buiten den vorstelijken kriDg trouwt, maar slechts eenmaal vroeger is de bruid de dochter van den regeerenden koning geweest. Burggraaf Lascelles die in 1882 is geboren, heeft geheel onverwacht een groot vermogen geërfd van zijn oud oom deu markies van Clanricarde, die zoo iets als 2 millioen pds. heeft nage laten. 1 Toen de oorlog uitbrak voegde hij zich bij zijn regiment van de garde grenadiers den heelen oorlog bleef hij bij zijn oude bataljon, en weigerde standvastig een benoeming bij den staf aan te nemen. Hij is drie keer gewoi.d Laat Dryden oordeelen, zei Dor set, we schrijven allemaal wat; hij is bevoegd. De hertog en de graaf keken lachend den lord aan, het was algemeen be kend, dat deze er geen stijl op na hield. Hier is pen en papier, begin maar, onze rechter staat daar. Toen Dryden de drie opstelletjes iu handen kreeg, zei hij plechtig Ik moet bekennen, dat de proeven van stijl van den hertog van Bucking ham en die van den graaf van Ro chester mij wel bevallen, beide zijn pittig, kort en smaakvol, maar toch over den aangenomen stijl van den lord Dorset ben ik in verrukking Oordeelt zelf, mijne heeren, sprak Dryden verder, daar hij zag, dat de hertog en graaf groote oogen opzetten, oordeelt zelfik zal het u voorlezen „Op den eersten Mei a.s. zal ik betalen aan John. Dryden, of order, de som van 500 pond sterling waarde genoten 15 April 1686 (get.) Dorset." Hq is de gelukkige echtgenoot van een aardige jeugdige Turksche schoone die pas 25 jaar oud is. Uit een vroeger huwelijk is hem een zoon geboren, een zoon, over wien hij zich voortdurend ongerust maakt. Men kan zich zoo iets begrijpen van een vader van dien leeftijd, die nog zoo kras is, want dat zoontje van hem is pas 93 jaar oud en absoluut kindsch. Hij kau niet meer werken en de vsder, die toch ook al niet zoo bar jong meer is, moet hem nu nog onderhouden. Maar zal men vragen, waarom komt deze oude heer Frankrijk thans nog bezoeken. Wil hij soms nog eens den Eiffeltoren beklimmen Of zou hij graag eens lekker gaan eten hier of daar in de Ville Lumiére. Een Fransch blad maakt de ondeugende veronder stelling, dat de oude Turk naar Frankrijk is gekomen om een verjon gingskuur te ondergaan door een operatie la Steinach. GOES. Te Middelburg verloor Goes I met 3 0 van Walcheren. Goes II won met 53 van Middel burg III. A. V. M.Blauw-Wit i Vooruit 33 De verwachting tot deu avond van heden luidt Meest zwakke wind uit zuidelijke richtingen, nevelig of helder tot licht- bewolkt, droog weer, matige tot strenge vorst snachts, overdag tempe ratuur om het vriespunt. Rotterdam, 21 November 1921. Vlasaanvoer 9300 st. blauw f 1,25 a f 1,85. 9200 st. Groningen fp 1,25 a f 185 2525 st wit onverkocht 5900 st geel f 1,25 a f 1 76, 1900 at dauwrood f 1 20, a f 1,30. goede handel. Aardappelen Zeeuwsche blauwe f7, a f 7 50 bonte f 7 20 a f 7,50. Eigenr heimers f 6,20 a f 6,5°. Granen buitenlandsche vast. Meel f 19,50 Haver f 12 25 a f 12 50 Mais f 183 a f 187 Binnenlandsche Lijnzaad [blauw] f a f Lijnzaad [raai] 25,— a Lijnzaad [voer] 17,a Karwijzaad 32 a Kanariezaad 15,a Maanzaad 50 a Koolzaad 25.a Mosterdzaad [bruin] 33,a Mosterdzaad [geel] 30,a Tarwe 14,a Afwijkende Tarwe 13,a later a Rogge 12,50 a Gerst a Chevalier 14,50 a WintenZomer a Haver 13,50 a Erwten nieuw# kl gr- 21,a Bruine Boonen puik 40,a Schokkers a Kroon a Eieren 19,00 a 34,- 16,- 26^ 32!— 14,50 13 75 13 15- 14 23,50 42 23, VARKENSMARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 1683 eerste kwaliteit f O 81 a f 0 86 tweede f 0,74 a f 0 78, derde f 0,65 a f 0,70, lichte soort f0,74 a f 0,80. Handel zeer matig. GOES, 29 Nor. 1921. Aanvoer van alle artikelen wat ruimer Nieuwe Tarwe f 13,— a f 14, Wintergerst p. 100 K.G. f 13,a f 13,50 Haver Kookerwten Kroonerwten Maanzaad [Nieuw] Nieuwe Rogge Bruine Boonen Karwijzaad f 12,50 a f f21,— a f22 f 25,— af28,— f af— f af— f30,—af 38 - f af—,— Eieren per 100 stuks f21,— a f22, Boter per kilo f2,50 af—, Fabrieks boter per kilo f 1,35 Middenprjjs eieren per 25 stuks f 5.50 Middenprijs boter per halve kilo fl,25 Boter aan particulieren fl,85 a f— Eieren aan particulieren 23 ct. per stuk Poeleieren 11 ct. per stuk Middenprijs afwijkende boter f 0>— p p. Aanvoer 50 pond boter Eieren 230 stuks Fabrieksboter pond- Roomboter aan particulieren f ,0. Poeleieren 26 Eendeieren ct* Eierenverkoop onderafdeeling Zuid-Beveland V. P- Z Aangevoerd# eieren 600 stuks Prijs f 20,70 per ICO stuks Een radicaal middel. Inpoldering van de Ooster Scheldedam. Werkloozenkas landarbeidersbonden. Plattelanderbond. Emmen. Bewaking van spoorwegoveriuegen. Spoorwegongeluk tusschen Ben Haag en Voorburg. Maandagochtend is nabij de Loolaan, tusschen Den Haag en Voorburg, op de Hollandsche spoorbaan, een personentrein, komende van Scheveningen en gaande naar Rotterdam ingereden op een personeni treia, welke 8.26 van het Haagsche station naar Scheveningen vertrok. Moord. Zondagavond heeft de 28-jarige P. v. W., in zijn woning aan de Hoofdstiaat te Schiedam, zijn vrouw, met wie hij oneenigheid had, met een mes in de boist gestoken. De vrouw werd naar het ziekenhuis ver voerd, waar zij kort na aankomst over leden is. Van W., die in beschonken toestand verkeerde, is aangehouden. Geen zin. Het N.V.V. heeft op den het N. A. S. om in De wreede oorlog. Verloofd. Hondentrouw. Op het oogen blik doet te Zürich een roerend en tragisch verhaal de ronde betreffende een boer, die, toen hij zich iD een bosch bevond, plotseling overleed tengevolge van een hartverlamming. De man had zijn drie honden bij zich. Wat gebeurde er nu! Een dezer honden bleef bij zijn dooden baas zitten, de tweede liep naar een naburig huis, terwijl de derde naar het huis van den overledene liep, waar hij door zijn geblaf mededeelde, dat zijn meester iets heel ergs overkomen was. De beste stijl. Op een diner bij lord Dorset, waar ook Dryden tegen woordig was, twistten de hertog van Buckingham en de graaf van Rochester over taal en stijl. Het eeuioige leven. Te Mar seille is een zekere üjt uto aan wal gestapt, die er ondanks zijn 146 jaren nog jeugdig uitzag. Dit heerschap is in 1775 te Pitlis (Turkije) geboren. Hij is thans uit Konstautinopel ge komen, waar hij gedurende enkele jaren, naar hij zeide het waren er net 91 het harde ambacht van pakjesdrager uitgeoefend heeft, Toen bij tegen de 110 begon te loopen, werd hij bewaker in pen Turksche fabriek. Nu hij bij ca anderhalve eeuw oud is, heeft hij de reis over de Mid- dellandsche Zee gemaakt en het er werkelijk goed afgebracht, want het was stormweer tijdens den overtocht en hij mag inderdaad van geluk spreken dat zjjn lichaam thans niet als voed sel voor de visschen dient. Voetbal. 26'— 18,-

Volksblad | 1921 | | pagina 2