UFACTUREN 1200 COUPONS LAPPIN IN RESTANTEN hi) V KKTKiNTlhlS gevangen, onder wie ook Piet Brasser Met groote belangstelling volgde de uit Vrouwepolder, die reeds tweemaal Vorstelijke familie en de Koningin den beker won. Spoedig was Brasser verklaarde de versiering der s'ad zeer i nog slechts met een tegenstander over te roemen en ook dat de optocht zeer I en met groote belangstelling volgden mooi was. de hooge gasten den strijd die nu juist zoo spannend was gewórden, tot een luid hoera verkondigde, dat Brasser ook nu de eerste prijswinner was Behalve de garnizoenscommandant en bestuursleden der feestcommissie werd ook aan H.M. voorgesteld de heer Rombouts, inspecteur van het Belgisch Gezeten op zijn ros kwam hij bij loodswezen met wien de Koningin zich in het Fransch onderhield. Nadat de 1 optocht voorbij was getrokkeD, zetten de Vorstelijke personeu hun zegetocht I door de straten voort en werd naar //het Ecand" gereden, waar bloemen 1 werden aangeboden en waar ook de tie tribune eD werd daar door H M. onder het aanbieden van den beker gelukgewenscht, te meer waar bij nu Rijvend eigenaar is geworden. Brasser dankte H M. en bracht een hoera op de landvrouwe uit. Verder kon hij niet komen, waat Piet Adri- versiering en de opgewektheid een zeer aanse, die zijn plaats bij den ring weer j goeden indruk moeten hebben gemaakt, had ingenomen, kwam zijn werk over- i Het was tegen half acht, toen van het nemen en bracht zijn bekende uitroepen eiland weid teruggekeerd en over de van aanhankelijkheid ten gehoore. Ook j Keersluis naar de buitenhaven werd bij werd bij de Koningin geroepen en vroeg Zij hem hoe dikwijls hij dit nu reeds bad gedaan, waarop het antwoord luidde 38 jaar. De verdere vragen van H.M. hoorde Piet niet, maar bij zeide te hopen dat de koningin nog veel zulke prijzen mag geven en nog lang over Nederland mag regeer.n, evenals //de Prins van Oranje." De vereelte werkmanshand gereden, waar de Koningin en de Prinses aan boord gingen van de Hydrograaf om daarop te overnachten en heden mede aaar Zeeuwsch-Vlaan- deren over te steken. De Prins keerde naar Middelburg terug, om ten huize van den commis saris deel te nemen aan een iatiemen maatijd, waaraan o a. de bu-gemeesters van Middelburg en Vlissingeu aan- werd door de Koniugiu gedrukt en dit f zaten. De Prins bleef te Middelburg moment zal wel door niemand die t ov-ernachten om hedenmorgen te half het bijwconde ooit kuünen worden f negen naar Vlissingeu te rijden en zich vergeten T,pr tornednhnot naar de Hvdroorraaf Onder luid gejuich werden de auto's weer bestegen en zachtjes in de rich ting van den uitgang gereden, maar nog eenmaal zou worden uitgestegen en wel bij de tent van de gewassen- keuring, in het bijzonder ter bezichti per torpedoboot naar de Hydrograaf te laten brengen Spreek een Zeeuwsch-Vlaming over de Koningin en in de oogen der robuste ging van het uit fijne zaden samen- jj mancen, der vrouwen met hun Cad- gesteld wapen vau Zeeland De heer W. Koning Wz. directeur van de N.V. Bithpolders gaf de noo- dige toelichting, terwijl ook het echt paar BeusenbergBlok, die met den niet aanwezigen heer Huisman het kunststuk hebben gewrocht, werden voorgesteld. De Koningin drukte haar bewondering over het kunstwerk uit. Nu werd weder ingesregen en even vrouwen later reed de Koninklijke auto van het terrein. De Z.L.M. zal trotsch zijn op dit bezoek en in haar analen zal de dag van giateien met gulden letters werden geboekstaafd. Zwart stond het langs de keurig Versierde straten tegen den tijd dat de Koninklijke stoet in de Scüeldestad werd verwacht. Het geduld van die wachtenden waaronder vele Middel burgers en personen uit andere plaat sen, die na een bezoek aan de tentoon stelling naar Vlissingen waren gekomen om van den intocht getuige te zijn. werd op de proef gesteld. Eindelijk, tegen half zeven reden de auto's de versierde straten in en wer den de vorstelijke personen dankbaar toegejuicht door de meuigte. Langs Badhuisstraat, Aagjedeken en Spuit— straat werd door het Bellamypark naar het Beursplein gereden, waar met het gemeentebestuur verschillende genoodig- den op een afgezet gedeelte van het plein de komst afwachtten. Hier werd balt gehouden. Nadat de wethouders aan de Koningin waren voorgesteld, zette de optocht die op den Nieuweudijk gereed stond zich op het eerste sein in beweging en trok aan de Konink lijke auto vcorbij. Het was een lange reeks v;>u zegewigeDs, waaraan tal van vereemgiogen, corporatie# en buurt- vereenigingen hun beste krachten had den gewijd. Vermelding verdient dat zandsche mutsen of hun typische schou derbedekking van het land van Axel, hetzij waar gij zijt ia het landje van d'Ei tot Hontenisse, van Hulst tot. aan Cadzand, dat plekje grond, dat, zooals de dichter het .verder zegt, wel een eigen landje is, en toch deel van Ne derland, en gij ziet een gloed opkomen, die u zegt, wat er in die mannen en omgaat. Als er ergens een warme band bestaat tusschen Vorsten huis eu volk dan is het.aan de over zijde der Schelde. En dan is het ook geen wonder, dat toeti verleden week officieel bekend werd, dat de Koningin met den Prins en waarlijk ook met haar dochter, de ia Zeeland nog onbe kende Prinses Juliana ook Zeeuwsch- Vlaanderen zou bezoeken, zich een groote vreugde meester maakte van die Zeeuwsch Vlamingen, dat men alleen hoorde mopperen, dat het bezoek veel te kort was, dat te veel plaatsen in een paar uur moesteu doorgereden eu be zocht worden, maar dat wilde niet zeggen, dat men daarom niet algemeen gereed stond om aan de Hooge be zoeksters en bezoeker een gulle ont vangst te bereiden. En toen dan ook hedenmorgen tegen 10 uur Hr. Ms. //Hydregraaf", aan boord waarvan de vorstelijke familie den nacht had doorgebracht de haven van Breskens binnenstoomde, stonden daar honderden en nog eens hor.derden groote meuschen en kinderen en scheen aan het gejubel geen einde te komen. De burgemeester van Breskens, de heer D. H. van Zuijen, heette de Gasten welkom op den Zeeuwsch Vlaamschen bodem, terwijl zoowel de Koningin als Prinses Juliana een bloemstuk, in ont vangst hadden te nemen. De afdeeliug Zeeuwsch Vlaanderen van den Vrij willigen Landstorm stond aangetreden en bracht aan het hoofd van den stoet de Haar toekomende eerbewijzen, Na een kort bezoek aan Hoofdplaat waar ook de geheele bevolking op de been was, iDZjnderheid om het Konings- kind te zien, werd naar het uit de geschiedenis zoo bekende Biervliet ge reden, wie weet niet dat daar Willem Beukelszoon, de uitvinder van het haringkaken woonde? Hij den ingang der gemeente, heette Burgemeester Maarleveld de hooge gasten welkom, dc schoolkinderen zon gen het Wilhelmus begeleid door het muziekgezelschap //Harmonie". Een bezoek werd gebracht aan de Herv. Kerk, waar ds. Krul de gasten verwelkomde en het zangkoor bij het binnenkomen deed hooren ps. 134 vers 3 en bij het vertrek ps. 121 vers 4. Het. doel van dit bezoek was voorna melijk de bezichtiging van.de gebrand schilderde ramen in het kerkgebouw welke ook voor de Koningin nog nieuw waren. Bij het veria'en der gemeente door de Gentsche straat werd door de schoolkinderen nogmaals gezongen, terwijl evenals te Breskens bloemen werden aangeboden. De auto's reden nu in flinken gang naar het oude stadje lJzendijke toe. Ook hier alles vlaggeu en oranjedoek. Direct werd doorgereden naar het ruime Marktplein waar heel de ge meente scheen saamgestroomd, wantdaar zou even worden uitgestapt bij de wo ning van den heer en mejuffrouw de Ceulenaere. Bij die woning heette de Burgemeester de heer A. K. Hendrikse de vorstelijke familie welkom, in de woning werd een collectie oud porselein en zilverwerk bezichtigd, waarvan het genoemde echtpaar een museum heeft aangelegd. Het geheele bezoek duurde slechts één kwartiertje en spoedig reden de gasten onder het gejuich der bevol king weg in de richting van Schoon- dijke. Te Schoondijke werd H.M. op gewacht door het dagelijksche bestuur der gemeente en welkom gebeeten bij monde van deu burgemeester, den heer I. Schel tus, en werd door de dochter van den gemeentesecretaris, den heer Bleiker, Mejuffrouw Marie Bleiker, namens de gemeente een bouquet van theerozen aan de Kouiugin aangeboden. Het muziekgezelschap //Oefeuingkweekt Kunst" deed het Wilhelmus hooren. Ook de schoolkinderen waren op de Markt opgesteld om deze ontvangst bij te wonen. Ook hier was het oponthoud kort en werd doorgereden naar Breskens. Hier was weer een enthousiaste menigte de gasten bij het verlaten van West- Zeeuwsch-V laanderen een vaarwel en een krachtig tot weerziens toe te roepen. De muziek speelde, toen de Hydro graaf langzaam de haven verliet en de Westerschelde opstoomde in de richting Terneuzen, waar des middags een bezoek zou aanvangen aan Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, waarop wij in het volgend blad terug komen. (G. Ct.) Stadsnieuws Benoeming. Onze stadgenoot, de ir. J. van Poel geest, werd in de algemeene vergade ring van de Vereeniging voor Water- leidingsbelangen, te Utrecht gehouden, tot voorzitter benoemd. Benoemd. Benoemd tot keurmeester lekl. bij den keuringsdienst van Waren, alhier dhr. J. Tissing te Haren (Gr.) Benoemd. De heer M. J. de Laat is met in gang van 1 Oct. benoemd tot kommies 2e klasse bij de Dir. Belastingen, Invoerrechten en Ace. te Hontenisse. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van den heer v. d. Hoek voor bet publiek zijn geopend. Burgerlijke Stand van Goes. Geboren: 13, Maria Catharina d.v. Cornelis Jacob Sinke en Jacoba Paauwe 14, Jozina Catharina d.v. Marinus Hollemans en Neeltje Jannetje Mieras. Huw. aang. 15, Cornelis Vis, 31 j. jrn. te Delft en Janna de Jonge 39 j. jd. te Goes. Gehuwd: 15, Joh&naes Nicolaas Wan 31 j. jm. te Bakhuizen en Fran- cina C.ucq 26 j. jd. te Goes. Overleden14, Hendrika Oeters, 48 j. ongeil. Telegraf. Weerbericht Verwachting tot den avond van 17 dezer. Zwakke tot matige, in 't Noorden tijdelijk wellicht krachtige, Westelijke tot Noordelijke wind, gedeeltelijk bei wolkt, aanvankelijk nog kans op regen, zelfde temperatuur. HRIJKE VMOOim. ook het Belgisch loodswezen niet achter terwijl het muziekkorps Vaderlaudsche was gebleven en met een wagen, voor- liederen speelde. Het oponthoud aan stellende de negen provinciën van België de haven duurde maar kort, spoedig en een versierde loodsboot- aan den werden de auto's bestegen en door de optocht deelnam. Verschillende goden gemeents gereden, waar voor.de Wil- zagen wij aan ons oog voorbijtrekken, helmina bewaarschool de 400 kinderen de landbouw ea handel hadden een van alle scholen in feestdos gereed eereplaats en ook de bescherming van stonden om H. M. het Wilhelmus toe mensch en dier werd gepropageerd, te zingen. Een doodelijk ongeval. Dinsdagmorgen half v'jf had op de j Kade ten huize van den heer Remery een treuiig ongeval plaats. I De 48-jarige dienstbode Hendrika Oeters die den vorigen dag door dr. van den Berg krankzinnig was ver- klaard en dientengevolge werd opge past door een hoofdverpleegster uit bet R.K. Ziekenhuis //St. Joanna", is in een vlaag van waanzin uit het ven ster der derde verdiepiug gesprongen. De verpleegster, die onder voortdurend hulpgeroep trachtte haar te weerhou den, kon daarin niet slagen. De ongelukkige is met een zware schedelbreuk opgenomen en des mor gen 7 uur overleden. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op 00MRB4G 22 MEMBER EN VRIJDAG 2D SFPTEMBER 1921. telkens des voortniddags 10 uur in /de Prins van Oranje" te Qoes, op 3 maanden crediet VERKÖOPiN bestaande uitsluitend uit waaronder Heereni en Damesstoffen, MANTEL STOFFEN, Bukskin, Luster, Twill, Cheviot, Popeline, Matting, Mouseline, Voerings, Pocketing, gebleekt- en ongebleekt Katoen, Engelsche Keper, Medium, Cordelette, Schortebont, Bed- dehont, Oxford, enz. enz. Kijkdag Dinsdag 20 September 1920 van v.m to uur tot n m- 4 uur Vy 1 J J-y vj j Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen. o O. r.° L,„ i 1, Te Vlissingen. ZoNDAGSLTJlTING APOTHEKEN.

Volksblad | 1921 | | pagina 3