Nederland. Uit den Vreemde. //ZeMIDAGO» Naar de N. Z. bericht heeft ,/Zemi- dago» een batig slot opgeleverd van f3925,24Vs welk bedrag onder de deelnemende Missiecongregaties zal worden verdeeld. Lid van den Gemeenteraad. Het Centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Ge meenteraad heeft in de plaats van den heer J. F. van der- Leeuw, die ontslag heeft genomen, benoemd verklaard, den heer E. C. van Dissel. Naar wij vernemen heeft de heer van Dissel voor deze benoeming bedankt. De Kermis. Zaterdagavond was het op de kermis bijzonder druk, de menigte verdrong zich op de markten in het schijnsel der electrische lampen van de ver schillende vermakelijkheden en établis sementen. De avond verliep zonder incidenten. De ,/Nociam" te Goes. Onder zeer gunstige weersomstandig heden had Vrijdagavond de eerste demonstratie plaats van de driedaag- sche vliegerij, die hier op initiatief van eenige heeren van het vroegere vliegcomité zou plaats hebben. Des middags tegen 3 en 5 uur waren reeds twee machines gearriveerd; De eene die de dames Döhring en Noëls meebracht was door den vliege nier Ehrler de ander door Brüggemann bestuurd. De tocht van Amsterdam werd door hen in drie kwartier gedaan. De heeren Döhring en Noëls, die tegen half zeven arriveerden, deden er zelfs maar 85 minuten over. Om zes uur steeg de eerste twee dekker op. Een paar passagiers maak ten den tocht mede, die tevens diende ter verspreiding van reclamebiljetten, die telkens als een wolk gouden kapel len over Goes en de dorpen werden uitgelaten. Achtereenvolgens stegen ook de beide - andere vliegtuigen, een driedekker en een tweedekker, omhoog. Vooral de kleine driedekker, welke de fraaiste evoluties uitvoerde, wekte de bewondering van het publiek op en buiten het terrein. De liefhebberij voor passagiersvluch- ten bleek nogal groot te zijn. Den heelen avond stegen de vliegtuigen met voldoende bezetting omhoog en naar wij van de medereizigers vernamen waren hunne bevindingen daarboven van zeer aangenamen aard. Ook een dame, mevrouw C. J. van Zweeden, durfde met haar man den tocht te ondernemen. Ook Zaterdag werden door de ver schillende aviateurs fraaie vluchten gemaakt. De heer Straszer deed zich hierbij ook als een zeer bekwaam vlieger kennen, die zijn tweedekker volkomen meester is. Hadden Vrijdag veertien personen den luchtdoop ontvangen, Zaterdag gingen vier en veertig passagiers mee de lucht in, waaronder verscheidene van wat men pleegt te noemen het zwakke geslacht. Onder de dames die mede opstegen merkten we op mevr. de Graaff, de echtgenoote van den burgemeester van Kattendijke. Was het Zaterdag reeds vrij druk geweest op het vliegterrein, de Zondag spande de kroon, het aantal toeschou wers was bijzonder groot. Dezen dag werden er geen passagiersvluchten ge maakt, doch alleen demonstraties gegeven. De parachute sprong ging niet door. Dinsdag en Woensdag zouden de; demonstraties worden voortgezet. Ter beschikking gesteld. Zaterdag is door de politie ter be schikking van den Officier van Justitie te Middelburg gesteld zekere H. K. alhier, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met meisjes beneden 16 jaa'. z/Goesche Vischerijvereeniging». Vrijdag jl. is alhier opgericht de z/Goesche Visscherijvereeniging Alge meen Belang», Staande de vergadering traden alle aanwezigen, 40, tot de vereeniging toe, thans is dit aantal reeds gestegen tot 60. In het voorloopig bestuur hebben zitting de heeren Siepman, Frenks, Merison, Van Hese en Dootjes. Leeraar R. H, B. S. Tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier is benoemd de heer A. Potje- wijd te 's Gravenhage. (Z) Veen, heide en bosschen ziju een prooi der vlammen geworden. Van de Mij. Helenaveen zijn onge veer 25 a 35 duizend kub. M. turf, voor een waarde van ongeveer een ton gouds verbrand. In de N. R. Ct. van Zondagmorgen schrijft dr. D. G. Lbbels, districtsvee arts, dat hem gebleken is dat van de 7 runderen, die behandeld waren met het middel van den heer v. d. Berg en waarvan er volgens de N. R. Ct. 4 vrijgebleven waren van mond- en klauwzeer, deze 4 wel degelijk aan deze ziekte leden, terwijl de overige alles behalve hersteld waren. De N. R. Ct. teekent hierbij aan dat omtrent de praeventieve kracht van het middel, welke slechts vermoed werd, verder zal worden geëxperimen teerd. Het blad dringt nogmaals aan op een deskundig onderzoek van het middel. Het partijbestuur der S. D. A. P. roept in Het Volk de leden op, voor hongerend Rusland een uur loon te storten. De Res.bode verneemt, dat de regee ring bezig is het wetsontwerp tot her ziening van de Jachtwet geheel om te werken, waarbij meer rekening zal worden gehouden met de klachten van de boeren. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigends 19 Aug. in Nederland uitgesproken 46 faillissementen tegen 15 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 19 Aug. 1921 L263 faillissementen tegenover 838 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. In den Haag is in den ouderdom van 71 jaar overleden de heer W. P. G. Helsdingen, lid van de Tweede Kamer, een der veteranen van de 8. D. A. P. De Rijksmiddelen over Juli 1921 brachten op f 39,238,158 tegen f 44,201,615 over dezelfde maand in het vorig jaar. Over de eerste 7 maanden van 1921 bedroeg de opb engst f 254,251,421 tegen f 249,293,407 ia 't vorig jaar. Omtrent de arrestatie van Broekhuys meldt men nader aan het/Vaderland De recherche te Rotterdam was te weten gekomen, dat in een hotel te Zeddam, bij 's Heerenberg Broekhuys met vrouw en kind logeerde. Deze hield er reeds sedert een week ver blijf. De rechercheurs J. van Mastrigt en J. de Levie trokken toen naar Zeddam. Bij verschillende personen aldaar wisten zij inlichtingen in te winnen over de hotelgasten. Toen vaststond dat inderdaad Broekhuys in het hotel logeerde, hebben zij tot tweemaal toe gepoogd toegang tot het hotel te krijgen, wat hun echter geweigerd werd. Zij riepen vervolgens de hulp in van de marechaussee en met deze hebben zij Zaterdagavond om 10 uur een inval gedaan in het hotel. Zij kwamen aan de achterzijde binnen. Broekhuys vonden zij in bed. Deze hield zich verwonderd en vroeg aan den rechercheur van Mastrigt, dien hij heel goed kentWie is u Van Mastrigt antwoordde Ik ben de rechercheur uit Rotterdam, wien u zoo dikwijls ansichtkaarten stuurde. Broekhuys zag blijkbaar spoedig in dat zijn listen hier tekort schoten. Nadat hij zich had aangekleed, ver trokken de rechercheurs met hem per auto naar Rotterdam. Aan het station alhier wer l een dame zeer voorzichtig in deö trein geleid. Bij het beklimmen van de omliggende heuvels had zij haar enkel gebroken. De stationschef verzekerde mij dat dit in enkele weken tijds reeds het vierde geval was dat een dame tengevolge van het bergbeklimmen, maar nog meer bij het afdalen van steile hoogten, een enkel had gebroken of verstuikt door het dragen van hooge hakken. Als een unicum melden wjj van hier het volgende Den 25en Augustus a.s. hopen Tan Dirk Moolebeek en zijn ega, beiden nog in uitmuntende ge zondheidstoestand, hun gouden huwe lijksfeest te vieren, terwijl genoemde jubilaris dan tevens is 50 jaar klok luider bij kerk- en begrafenisdiensten, 47 jaar deurwachter tijdens de gods dienstoefeningen in de N H. Kerk, 40 jaar doodgraver en lantaarnopsteker, 38 jaar schoonhouder en kachelaan steker in de O. L. School, 37 jaar marktmeester in Lienden en Ingen en 26 jaar wegwerker voor de gemeente in de Rhenesche straat van Lienden naar Rhenen. De Mérope, met de Koningin en de Prinses aan boord, wordt Woensdag morgen a s. om vijf uur te IJmuiden verwacht en zal te Amsterdam om streeks 9 uur aankomen. residentie der Habsburgsche prinsen in hechtenis genomen. De jongens, die maskers droegen, werden betrapt, toen zij hadden inge broken in een afgelegen huis bewoond door een ouden heer en zijn nicht, die door de roovers aan stoelen werden vastgebonden. De jeugdige boosdoeners hadden zich reeds meester gemaakt van geld en juweelen ter waarde van een aanzienlijk bedrag. Tevoren had de politie een zestien jarigen jongen gearresteerd, die tot de bende behoorde. Zij slaagde er echter niet in, zijn medeplichtigen op het spoor te komen, totdat het jongmensch 'n met roode inkt geschreven brief ontving, welke was opgeluisterd met een doodshoofd en gekruiste beenderen en onderteekend //De Vampier.» In dien brief, aldus de //Neue Freie Presse» werd den jongen op straffe des doods verboden, de schuil plaats der bende te verraden. Maar toch wist de politie, aan de hand van de gegevens, welke de brief haar verstrekte, zes jongens op te sporen, alsmede het meisje, dat zij tot //roover- hoofdman» hadden gekozen //omdat zij zoo mooi was.» Op het politiebureau legden de veelbelovende joDgelui een volledige bekentenis af. Een buitenlandsch blad heeft ziju lezeressen de vraag voorgelegd, wanneer een vrouw oud wordt. Een moeder antwoordde Een vrouw wordt oud op den dag, dat haar oudste dochter haar eerste liefdesgeschiedenis toevertrouwt. Een andere moeder schrgftWanneer je dochter je hoed of blouse gaat leenen, is het tijd de bakens te ver zetten. En wanneer ze zegt//Moeder toen u jong was." is alle hoop weg. Een lezeres schrijftEen vrouw is oud, wanneer ze geen belang meer stelt in de andere sekse.» Een andere lezeres sprak op een krans, waarop dames van alle leeftijden bijeen waren, over de rondvraag en men was 't er over eens, dat het laatst aangehaalde antwoord bet beste was. Maar nu rees de vraag, wanneer de vrouw de belangstelling voor den man verliest. Men vroeg er de oudst# Zware veenbrand. Iu de Peel heelt in de omgeving van Helenaveen Zaterdag een zware veenbrand gewoed. Een middel tegen mond- en Klauwzeer Voor Rusland. Herziening Jachtwet. Faillissementen in Nederland. - W. P. G. Helsdingen. t De Rijksmiddelen. Broekhuys aangehouden. W. Broekhuys vroegere directeur van de Handels- en Landbouwbank te Rot terdam is door de Rotterdamsche recherche te Zeddam gearresteerd. Overdrijving van het goede. Een geneesheer te Zandvoort heeft iemand ulbeten behandelen die driemaal per dag een zeebad nam, plus zonnebaden. De huid van dezen patiënt was dan ook zoo gemaltraiteerd, dat ernstig gevaar voor zijn leven dreigde, eiwit in de urine voorkwam, etc. Hooge hakken. Men schrijft uit Valkenburg aan het Ilbld. Veelzijdig. Men schrijft uit Lienden aan het U.D, De reis van de Koningin en de Prinses. Jeugdige roovers. Een roover- bende, bestaande uit schooljongens met vacantie, en aangevoerd door een meisje van zeventien jaar met „donkere oogen en ravenzwarte lokken", is dezer dagen te Gutenberg, de voormalige Sensationeele redding. Voor de oogen van duizend# in angstige span niüg verkeerende toeschouwers hebben 2 New-Yorksche politiebeambten een even sensationeele als kranige redding verricht. Een krankzinnige was name lijk boven op den top van een der 350 voet hooge torens geklommen, waaraan de kabels eener hangbrug de groote Williamsburg-brug, welke de stad New-York met Long Island ver bindt bevestigd zijn, om zich naar het scheen van daar af in de rivier te werpen. De krankzinnige, een jonge Hongaar, werd boven op het smalle platte gedeelte van den toren gezien, waar hij wild met zijn armen zwaaide. De twee politiemannen klommen nu den krankzinnige na en binnen weinige minuten zag men den ongelukkige met de twee agenten in een heete worste ling gewikkeld. Daar men er niet in slaagde, den Hongaar te overmeesteren, sloeg een der politiebeambten hem met zijn gummistok bewusteloos. Daarna volgde het moeilijkste deel van hun taak, n.l, het naar beneden brengen van den bewusteloozen man. Maar dit kranig stuk werk werd door hen met veel koelbloedigheid en beleid verricht. Langzaam en voorzichtig daalden ze met hun zwaren last den toren af, en en toen ze eindelijk den voet op den beganen grond zetten, steeg een spon taan gejuich uit de toeschouwers op, terwijl deze ovatie op instrumentale wijze begeleid werd door het geluid der stoomfluiten van de schepen op de rivier. Wanneer worden vrouwen eud?

Volksblad | 1921 | | pagina 2