No. 67 Woensdag 24 Augustus 1921 44® Jaari TERUG UIT HET RIJK DER 000DEN FEUILLETON Stadsnieuws. Dit blad verschijat Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes $0 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUI* te bezorgen bij N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct, per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advartentlën, als geboorte-, huwelijks-, verjaring*-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Stukken voor den Gemeenteraad. Oprichting keuringsdienst. Bij de gevoerde besprekingen met de betrokken heeren Hoofdinspecteur en Inspecteur van de Volksgezondheid als mede met den benoemden Directeur is B. en W. gebleken, dat te éeniger tijd voor den keuringsdienst van Waren een nieuw gebouw zal dienen te worden gesticht, daar de dienst, wanneer deze volledig in werking is in geen enkel bestaand gebouw alhier zal kunnen worden ondergebracht. Evenwel moet de dienst op 14 Januari 1922 gereed zijn om de werkzaamheden aan te van gen, binnen welk tijdvak geen nieuw gebouw kan worden daargesteld. In overleg met bovengenoemde amb tenaren zijn B. en W. tot de over tuiging gekomen, dat de drie aan de Vlasmarkt gelegen en thans leegstaande lokalen van school B voorloopig voor den dienst wel zijn in te richten, waarbij later gevoegd kan worden de boven verdieping. Volgens mededeeling van den Directeur zal de dienst aldaar zoo noodig ongeveer twee jaar kunnen blij ven gevestigd, zoodat de plannen voor een nieuw gebouw met ernst overwegen kunnen worden. B. en W, stellen den Raad voor bovengenoemd gedeelte van school B tijdelijk te bestemmen voor den keu ringsdienst van Waren. Vischrecht. Aangezien de Rijkspolitie, zich hou dende aan de woorden der vergunning, meende, dat niet gevischt mag worden in de waterleidingen, welke niet aan de wegen grenzen, wat echter niet de bedoeling is, bieden B. en W- den 25 uit het fransch van GASTON LEROUX Zij heeft mij alles verteld.de gebeurtenis van dien nacht.de terugkeer der verschijning, de vlucht naar het kasteel. Ditmaal ben ik diep in het vertrouwen van dit zonderlinge zieltje gedrongen en ik heb haar laten bekennen, wat ik reeds vermoedde, namelijk dat zy haar man verdenkt van André vermoord te hebben. Niets meer en niets minder dan dat. Zij heeft mij verzocht dit u ook te vertellen in de hoop, dat u haar zooveel mogelijk komt bezoeken en dat u Saint FirmiD overhaalt, haar te laten gaan. Zy heeft mij verklaard (het geen, beste vrienden, my nog meer versterkt in myn opinie die ik over den toestand van 't arme Raad een concept-besluit ter vaststel ling aan, waarbij o.a. wordt bepaald dat de houder der vergunning enkel het recht heeft tot het bevisscben van het vischwater der gemeente Goes, zijnde de kade, de haven en voorts de waterleidingen, en de watergangen langs de wegen, in het Ambacht van Goes. Belasting op liet gebruik van Openbaren Gemeentegrond. Daar Ged. Staten de bepalingen, voorkomende in de verordening, rege lende de heffing eener plaatselijke be lasting op het gebruik van openbaren gemeentegrond in de gemeente Goes, betreffende de heffing van de belasting voor het spannen van reclamedoeken of het op andere wijze aanbrengen van reclame boven of over de openbare straat in strijd met de wet achten, stellen B. en W. den Raad voor, boven genoemde bepalingen in te trekken. Vrije Zaterdagmiddag personeel Reiniging sdienst. In de vorige vergaderiug werd om advies in handen van B. en W. gesteld een adres van de Afdeeliug Goes van den Bond van Werklieden in Over heidsdienst, houdende verzoek ook de werklieden verbonden aan de gemeente- reiniging, in het genot van den vrijen Zaterdagmiddag te stellen, of, zoo dit met het oog op een goede uitvoering van den dienst niet mogelijk is, hun althans een vrijen middag op een der andere werkdageu te geven. Blijkens het rapport van den Direc teur van Gemeentewerken is het voor een goeden gang van zaken niet moge lijk aan dit verzoek te voldoen, doch zou gedeeltelijk tegemoet gekomen kunnen worden aan den wensch van adressante door een regeling te treffen, schaap had), zij heeft mij verklaard, dat het haar heelemaal niet ver wonderde dat de geest van André haar vertelde, dat hij in een auto mobiel vermoord was^ omdat meneer Saint Firmin, den dag na Andrés vertrek, te Juvisy een automobiel gehuurd had, den geheelen dag weg was gebleven en nooit had willen zeggen, waar hij dien dag geweest wasZij is overtuigd, dat Saint Firmin met uw broer samen is geweest, hem gedood heeft en toen weer is gaan pennelikken op zijn gezegeld papier! Ik heb 't arme vrouwtje, want ze is werkelijk beklagenswaardig, daarop geantwoordU merkt wel weer, dat alles, wat u mij vertelt geen steek houdt! U rijmt dit allemaal in uw hoofdje te zamen en u gelooft er heilig en zeker aans'Nachts komen uwe hallicu- naties u vertellen, wat u overdag heeft uitgebroed. Zoo komt u aan 't verhaal van de geestverschijning en de automobiel. Als meneer Saint Firmin den dag na André's vertrek niet by uitzondering een automo- waarbij wordt gezorgd, dat het perso neel van de reiniging des Zaterdags kwart voor twaalf uitbetaald is en 's middags één uur weder op hei terrein aanwezig is en dan tot uiterlijk 3 uur werkzaamheden verricht terwijl het dan nog overblijvende werk do >r één der werklieden wordt verricht. Het geheele personeel zal daardoor een iets korteren werktijd hebben. De eene werkman, die dientengevolge langer dienst zal moeten doen, zal daarvoor moeten worden be taald in den vorm van belooning voor overwerk. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen een dergelijke regeling te treffen. Openbare kranen waterleiding. De Goesche Bestuurdersbond en de affieeling Goes der S. D. A. P. ver zoeken op een of meer plaatsen in de gemeente openbare kranen der water leiding te doen aanbrengen, waaruit alle ingezetenen der gemeente kosteloos water kunnen betrekken. Op grond van het advies van den Directeur van de N.Y. Waterleiding Mij /Zuid-Beveland", stellen B. en W. den Raad voor, adressanten mede te deelen, dat de Raad onbevoegd is tot inwilliging van bovenaangehaald verzoek, aangezien een en ander be hoort tot de competentie van boven genoemde Naamlooze Vennootschap. In het bovenbedoeld advies wordt o.m. opgemerkt dat aan hen die geen onafgebroken afnemers der Waterlei ding kunnen zijn gedurende het geheele jaar water wordt geleverd aan het kantoor der Vennootschap en aan de Brugwachterswoning en op sommige dagen van het jaar aan het Ge meentehuis. Tot uitbreiding der open bare tapkranen in deze gemeente wordt gemeend vooralsnog niet te moeten biel had genomen en u 't niet ge weten had, dan zou de geest u nooit over een automobiel gespro ken hebben, dat is duidelijk „Wat heeft zij u geantwoord vroeg Fanny. „Was ik maar dood" heeft zij gezegd. „Arme stakkert, ik ga vanmiddag naar haar toe". „Het grappige in deze treurige geschiedeni is wel", merkte Jac ques op, „dat de dokter, die zijn tijd doorbrengt met ons aan de geesten te doen gelooven als we gezond zijn, alle mogelijke moeite doet dat zotte idee. uit onze her sens te verjagen, als we ziek zijn „Maar je wilt toch niet, beste vriend, dat ik de geestverschijnin gen van mevrouw Saint Firmin vergelijk met die van William Crookes 1" „Ik wil je wel zeggen, wat mij betreft...", begon Jacques, maar de dokter verzocht hem te zwijgen als hij prijs op zyn vriendschap - bleef stellen. „Kom, laten wij niet boos meer overgegaan Voorts wordt opgemerkt het vol gende /Wanneer èn de bewoners èn de eigenaars van de ongeveer vierhonderd nog niet in Uwe gemeente aangesloten perceelen ernstig willen streven naar verbetering hunner onvoldoende water voorziening, en zij zich niet, zooals thans maar al te dikwijls geschiedt, willen beroepen op een niet kunnen, dat dan ook zelfs zonder dat gebruik wordt gemaakt van de middelen die bestaanda of nog te maken wettelijke voorschriften Uw College bieden of kunnen bieden, gebrek aan behoorlijk drinkwater in Uw gemeenie niet be hoeft te bestaan en niemand in de noodzakelijkheid verkeert om voor de gezondheid schadelijk water ft gebrui ken laat staan om op ontoelaatbare wijze zich goed drinkwater te ver schaffen. Al ware de oplossing in het adres, den Raad Uwer gemeente aan de hand gedaan mogelijk, dan komt het mij voor, dat deze oplossing geheel in strijd is met de eischen, welke de gezondheid hier mag stellen. Tegenover onwil, onverschilligheid en zorgeloosheid be hoort de overheid en zij kan dit doen, wanneer zij het wil een ander standpunt in te nemen. Rekening 1920. De gemeenterekening over 1920, welke den raad wordt aangeboden vermeldt aan inkomsten een totaal van f 1.217.555,29Va aan uitgaven f 1.182,634,98£ alzoo met een batig slot van f 34920,31. Blijkens een bij de rekening gevoegde specifieke staat bedraagt het totaal der restanten of oninbare posten van de plaatselijke belastingen over het jaar 1920 f4820.647*. op elkaar worden gaf Jacques toe „want we waren boos op elkaar, lieve Fanny, die goeie, beste dokter wilde me gewoon worgen"... //Het brengt me buiten mezelven, mevrouw, dat uw man met zyn glimlachjes steeds blijk geeft, aan mijn oprechtheid te twijfelen". //Wel, beste man", hernam Jac ques,, „ik twijfel niet aan uw op rechtheid, maar uw oprechtheid is niet bepaald de wetenschap en als u, zooals daar straks, beweert dat- iemand wetenschappelijk doocl is en u hem wetenschappelijk kan doen herlevenheb ik toch wel 't recht erom te lachen". „Neen, meneer, daar heeft u niet 't recht toe Vader Moutier was plotseling in edele verontwaardiging ontstoken, schoof de bril op zijn voorhoofd, zoodat zijn groote uitpuilende oogen te zien kwamen, en grabbelde koortsachtig in de zak van zijn jas. Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1921 | | pagina 1