Stadsnieuws. Een slang, waarbij hij eenige muzi kale aandoening meende waargenomen te hebben, legde hij op de piano en begon te spelen. Het beest gleed eraf in een muizengat, waarin het eens een goede vangst had gedaan. Hij plaatste een vioolspeler te midden van twee honderd slangen, doch geen enkele vertoonde eenig muzikaal gevoel. Dat de slangen reageeren op het fluit spel der Indische fakirs, zich oprichten en rythmische bewegingen uitvoeren, verklaart de genoemde geleerde uit het gebrekkige gezichtsvermogen der slan gen, die geen kleuren kunnen onder scheiden en zeer kortzichtig zijn. Vreemde bewegingen verontrusten hen zij volgen de bewegingen teneinde ze te kunnen afwenden. Het zijn de fakirs zelf, die hun fluitspel metryth' mische bewegingen van hun lichaam begeleiden. De slangen bezitten ook geen middel om gevoelsaandoeningen tot uiting te brengen zij hebben geen oogleden en evenmin een staartzij bezitten minder verstand dan de hagedissen en schild padden. 't Was zoo'n geweldig leven, dat niemand zijn buurman verstaan kon. De keizer echter vermaakte zich koste lijk en beroemde er zich den volgenden dag op, dat in geheel Petersburg nie mand bepaald nuchter was geweest. De Engelsche kolenproductie nadert nu snel bet normale cijfer. In de week die met 28 Juli eindigde, zijn 4.300.000 ton naar boven gebracht. De productie is, sedert de herope ning der mijnen na de staking, iedere week vooruit gegaan. Men schrijft uit Brussel aan de N. R. CtDat de Vlaamsche Belgen, en in de eerste plaats de Antwerpenaren, alle propaganda van het Comité de politique nationale en zijne persorganen ten spijt, zich tegen de Nederlanders niet laten opruien mocht Zondag j.l. nogmaals blijken tijdens een reisje, per boot, naar Vlissingen, door de Antwerpsche volksvereeniging De Mor genstar ondernomen. Iemand verhaalt daarvan in Het Laatste Nieuws o.m. het volgende //Toen het ranke vaartuig de Vlis— singsche landingsplaats naderde en de Nederlandsche waloverheden toekwa men, toen ontsteeg plots aan de kopeien speeltuigen, het door iedereen met toegenegen-warme stem meegezongen lied Wien Neerlands bloed door d'aadren [vloeit Van vreemde smetten vrij Dreven daar geen driekleur-vlaggetjes bij de zee Toen dacht ik meewarig aan die onverantwoordelijke, twistzoe- kende lui uit Brussel, de stad zonder ziel, het metissenvolk zonder natuur en zonder wezen, die onlangs in de Belgische Zee het nationale wimpeltje wegzonden met een onvriendelijk woord tot het bevriende nabuurland, waar eens zoo lang is 't reeds geleden 't was in October 1914 zoovele duizenden landgenooten met open armen roerend en hartelijk ontvangen werden. Maar de Hennebicqs en andere admi ralen kennen de Scheldé, de Vlaamsche Zee niet dan uit boeken en perkamenten; zij voelen de ziel niet der Schelde. Zij begrijpen de ziel niet van Vlaanderen. Dag" wordt de geheimziuuige geschie denis verteld, waardoor het eiland zijn naam ontving. In het voorjaar van 1630 kwam er te Ingo een Deensch oorlogsschipde commandant bracht aau den gouver neur der stad een eigenhandig schrij ven van den Deenschen Koning, Chris- tiaan IV, die ook koning van Noord wegen was. In dien brief schreef de koning, dat hij den gouverneur een vrouw zond, die om een niet nader te noemen reden ter dood veroordeeld was, doch gratie had gekregen door voorspraak. Zij was nu echter ver oordeeld tot verbanning naar het kleine eiland Nordholm. De vrouw bezat een groot vermogen, dat zij behouden mocht, en zij kon zich daarvoor naar haar eigen zin een woning op het eiland doen bouwende jgouverneur moest haar daarin behulpzaam zijn. Verder moest de vrouw in de strikste afzondering leven, zij moest voor de overige wereld dood zijn en zij moest een eed doen nooit haar naam en stand te noemen. Hare dienstboden mochten bij haar blijven, wanneer ook zij zich geheel aan de ballinschap onderwierpen en denzelfden eed aflegden Op een hooge rots van het eiland verrees al spoedig een woning, volgens het begrip van die dagen, van alle gemakken voorzien. 'Vijf en vijftig jaar woonde daar de vrouw zonder naam, zonder in eenige verbinding te staan met de buitenwereld. Ze mocht alleen op de hooge feestdagen naar de kerk te Ingo gaan en te Ingo noemde men de geheimzinnige vreemdelinge //de Deensche dame". Zij besteedde haar vermogen voor de armen uit het district, maar nooit werd de geheimzinnige sluier, waar onder zij leefde, opgelicht. Zij stierf niet op haar eiland maar toen zij in 1668 op een hoogen feestdag naar de kerk was geweest, werd de kleine boot door een storm overvallen en op de rotsen te pietter geslagen. De onbe kende vond haar dood in de golven. Men noemde sinds het eiland Frueholm en waar eens haar huis stond, staat nu op de hooge rots een vuurtoren. waardig ding. In een Londenscli blad vinden wij het verslag van proefnemin gen, die een firma met verschillende hoeden genomen heeft. Een man werd buiten op een stoel neergezet. De temperatuur der lucht bedroeg 95 graden Fahrenheit. Hij kreeg nu de meest uiteenloopende soorten hoeden een kwartier |lang op zijn hoofd, waarna op een kleinen thermometer, die in eiken hoed was aangebracht, de temperatuur werd op gemeten. Men kwam tot onverwachtste con clusies Een zuidwester gaf een tem peratuur van 102 graden F., een Engelsche politiehelm 100 graden, een hooge hoed o schrikkelijk ding gaf 91 graden, en een ronde zwarte hoed zelfs 94 graden tot uitkomst. Het koelst bleken, zooals verwacht kon worden, de stroohoeden. Een harde stroohoed gaf een temperatuur van 85 graden maar de panamahoed be haalde het record. In de hitte van 95 graden F. was onder het zachte strooien dak een koele temperatuur van slechts 79 graden Fahrenheit. Met weemoed in het hart hoe gaarne hadden zij hun dorstige kelen met het verkwikkende vocht gelaafd stortten de dappere dorpelingen 't kos telijke oude Engelsche bier over de smeulende massa's uit en mochten de voldoening smaken, dat het vuur geen verdere uitbreiding nam. Op een goeden dag meende hij, dat de boter niet meer het behoorlijke gewicht badhij ging zijn pondjes boter dus wegen, en bevond, dat telkens meer aan het gewicht ontbrak. De bakker vond dit toch wel wat al te bar, zoodat hij zijn boertje aanklaagde. De rechter deed beiden voor zich verschijnen en vroeg den boer Hebt gij weegschalen Ja zeker, Edelachtbare. En gewichten Neen, Wat? Maar hoe kunt u dan uw boter afwegen O, heel eenvoudig. Sinds de bakker bij mij koopt, neem ik mijn brood bij hem zijn pondsbrooden dienen mij tot gewicht om mijn boter af te wegen. Als het gewicht er niet is, dan is dat dus zijn schuld, niet de mijne. Voor de oudjes. Zaterdag 16 Juli j.l. is door Mid delburgse!) e padvinders alhier straat muziek gemaakt. De opbrengst, zijnde f 32,29, is aan den Burgemeester van Goes afgedragen, welke in overleg met den voorzitter van het gasthuisbestuur heeft bepaald, dat het bedrag zal worden besteed voor een rijtoertje der oudjes van het Gasthuis. Dat belooft voor de oudjes een ge- zellig dagje te worden. Benoemd. Tot gasmeester bij het gemeentelijk gasbedrijf alhier is door B. en W. per 1 September a.s, benoemd, de heer Kan men slangen door muziek bezweren De voorziter van de Ame- rikaansche vereeniging ter bevordering van het reptielenonderzoek is, op grond van zijn 25—jarige proefnemingen en ervaiiDgen, tot de overtuiging gekomen, dat het algemeen heerschend geloof, dat men slangen door muziek zou kunnen bezweren, op een dwaling be rust. In Prometheus van 15 Febr. '21 wordt medegedeeld, boe hij met alle soorten muziekinstrumenten van de tinnen fluit tot het symphonieorkest, proefnemingen deed en geen invloed daarvan op de slangen kon bemerken. Een grove vorst. Peter de Groote van Rusland gaf in het jaar 1715, toen hem een prins was geboren, een groot feest. Zijn geliefden hofnar Satof, een man van84 jaar, huwde hij bij deze gelegenheid uit aan een jonge weduwe van 22. Een gemaskerd gezelschap van 400 peisonen, in sleden gezeten, geleidde het paar naar de kerk. De czaar en zijn gezelschap waren ge kleed als Friesche boeren. De vier grootste stotteraars, die in 't land te vinden waren geweest, deden dienst als bruidsjonkersde vier dikste en plompste kerels, die men had kunnen vinden, als voorloopers. Biinde en lamme oude lieden moesten aan tafel bedienen. Toen de stoet zich in be weging stelde, werden alle klokken geluid en toen men zich aan tafel zette, werden alle trommen geroerd en aller lei verschillende dieren aan'tscbreeuwen en brullen gebracht, De Engelsche kolenproductie. De ziel van Vlaanderen. Een sjacheraar in lijken. De ouders van een in den oorlog geval len Belgischen officier kregen verlof om diens lijk te doen opgraven en overbrengen. Bij de opgraving bleek, dat het lijk reeda opgegraven was. De directeur van het kerkhof erkende dat reeds 163 maal iets dergelijks gebeurd was. Een der doodgravers n.l. stond heimelijk in verbinding met families die na den wapenstilstand het lijk van gesneuvelde bloedverwanten lieten overbrengen. Daar de doodgraver bij zijn nachtelijke opgravingsarbeid niet al *te scrupuleus te werk placht te gaan, vonden er nog al eens //vergis singen" plaats, zoo was ook het lijk van dezen officier voor 2000 francs uitgeleverd aan //ouders" die niets met hem te maken hadden. De dood graver bevindt zich thans in de gevangenis na voor 326.000 francs lijken te hebben verkocht. Een excentrieke club. De Ame- rikaansche bladen geven lange beschou wingen over de bijeenkomst van een »kampvuur club" waaraan president Harding voor kort deelnam. Deze club bestaat slechts uit vier leden, ze zijn president Harding, Edison, de groote automobielfabrikant Ford en een rub berplan tagehouder Firestone. De leden van deze club komen slechts eenmaal per jaar bijeen. Ze vergaderen om een kampvuur, dat dezen keer werd gestookt bij Licking Ereck in Maryland. Uit voerig wordt nu verteld, hoe Harding bij deze gelegenheid bout hakte, te paard zat en hoe de vier bij hetschijnsel van het vuur geschiedenissen vertelden en in hangmatten sliepen. Opiumholen in Hamburg. Ster ker dan men zou mogen vermoeden, geven de in Hamburg wonende Chineezen zich over aan het schuiven van opium. Reeds meermalen heeft de politie opiumholen uitgeroeid zonder de zaak meester te worden. Bij voort gezet onderzoek is het gelukt in het nieuwe stadsgedeelte, in de z. g. Chineezenwijk twee van zulke lokalen te ontdekken. Op beide plaatsen vond men in kelders opiumholen, waar de bezoekers druk aan het schuiven waren, beide keeren waren ongeveer 50 menschen, grootendeels Chineesche zeelieden, maar ook andere vreemde lingen aanwezig. Op de opiumpijpen, opiumlampen en voorraden opium werd beslag gelegd en de exploitanten van de lokalen werden in voorloopige hechtenis genomen. Vrouweneiland. //Frueholm" beteekent //Vrouweneiland". Het is een klein eiland aan de uiterste grens van Noordwegen's gebied in de Noor delijke IJszee, en 't. is niet ver van Ingo gelegen. In de //Vragen van den Giftige gassen in den strijd tegen ongedierte. De katoenworm in Amerika, die sedert jaren de grootste verwoestingen aanricht in de katoen plantages der Zuidelijke Staten zal voortaan met giftige gassen worden bestreden. De chemische legerafdeeling en het departement van landbouw zullen samenwerken om dit gas op de doelmatigste wijze daarvoor te gebrui ken. Op het oogenblik bestrijdt men er ook met succes de rattenplaag mee in de groote zeehavens. Een //gasaan val" van 15 minuten doodt iedere rat, die zich in de werven en onder de haveninrichtingen langs de kaden be vindt. Op de Philippijnen ten slotte wordt het middel gebruikt in den strijd tegen de sprinkhanen. De electrische dood. Het wordt naar men zegt steeds moeilijker om nieuwe intriges en nieuwe pakkende momenten te bedenken voor film-drama's Gelukkig levert het leven zelf af en toe iets bruikbaar Dat zou men ten minste zoo denken, wanneer men het volgende leest. Te New York had een jonge dame zich met een taxi naar een station, van den electrischen tun nel spoorweg laten brengen. De be stuurder, die niet tevreden was met de betaling, bedreigde de dame, die niet meer wilde of niet meer kon geven en die de trappen af vluchtte, naar het ondergrondsche station. De taxi-be stuurder liep haar woedend achterna en in haar angst sprong het vrouwtje van het platform op de rails, kwam in aanraking'met de electrische leiding en werd op slag geëlectrocuteerd. Een koele hoed. Een koele hoed is in heete zomerdagen een begeerens. Een nieuw bluschmiddel. Te Beacon's Bcttom ^Buckinghamshire), ontstond dezer dagen een begin van brand in een landhuis. De ijverige dorpelingen ijlden te hulp om het vuur te blusscheu, maar wegens de droogte was er geen water. Teneinde raad be sloot men toen een in het dorp aanwezigen bierkelder van zijn koste- lijken inhoud te berooven. De dorpe lingen vormden een levende keten en van hand tot hand gingen de emmertjes bier naar de plaats des onheils. De slimme boer. Een bakker te St. Foyes, een dorpje bij Quebec, kocht de boter, welke hij noodig had by een boer in de buurt?

Volksblad | 1921 | | pagina 2