No. 63 Woensdag 10 Augustus 1921 44® J; TERUG UIT HET RIJK OER DOODEN Uit den Vreemde. FEIULLETODI Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UW* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advnrtentlën, als geboorte-, huwelijks-, verjarlngs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prljj van f 1, Van koude gestorvenOndanks de golf van hitte, is het enkele dagen geleden te Parijs voorgekomen, dat iemand van koude is gestorven. Een heer, Reisz geheeten, en lid van den Parijschen gemeenteraad, bezocht een van die inrichtingen, die onlangs in de Fransche hoofdstad zijn geopend en waar de temperatuur, ondanks de de grootste hitte, kunstmatig koel wordt gehouden. Hij drukte den wensch uit, te on dervinden, hoe koud het eigenlijk wel in de verfrisschingsmachine zou zijn. Men opende de deur en hij wandelde een korte gang in. Toen hij weer buiten kwam, voelde hij zich heerlijk verkoeld, hetgeen niet te verwonderen is, daar er in de gang een temper atuur heerschte van 12 graden onder nul. Hij wandelde daarop naar huis terug in de gloeiende zon, doch kon niet meer warm worden. Hij begaf zich te bed en de dokter, die ontboden werd, bevond zijn toestand hopeloos. Twee uur later stierf de heer fieisz aan ophooping van bloed in de longen, veroorzaakt door te groote koude. Geen nauwsluitende badcos- tuums mogen de dames langer, krach tens een besluit van den Gemeenteraad van San Sebastiaan, een bekende Noord- Spaansche bidplaats, dragen, als ze een bad gaan nemen. San Sebastiaan is de eerste badplaats, waar men deze cos- tuums verbiedt, terwijl zij elders juist zeer populair geworden zijn. Zelfs zeer gedistingueerde Engelsche en Aineri- kaansche dames schaffen de badcostuums met rokjes af en gaan heeren-model dragen. De Gemeenteraad van San Sebastiaan vreest echter, dat de nieuwe 21 GASTON LEROUX VIII. O, als Lazarus ons had willen zeggen Meneer Saint-Firmin had al een uur lang naar zijn vrouw gezocht en daartoe in zijn oude tilbury met hijgend paard ervoor, den geheelen omtrek afgereden, toen hij eindelijk op de gedachte kwam om aan het hek van „de Rozen gaarde" aan te bellen. Men kon niet voor hem verborgen houden, dat de vluchte linge er was. Hij nam haar mee terug, behandelde haar als een werkelijk half krankzinnige en maakte voor zijn vertrek zijn ven ontschuldigingen aan Mevrouw de la Boissière. costuums afbreuk zullen doen aan het cachet der badplaats, waarheen zomers alle gezanten, ministers en andere of- ficieele personen uit Madrid komen. De hotelhouders protesteeren tegen het verbod en beweren, dat zij koning Alfons aan hun zijde.hopen te krijgen. Duikboot als café. De vroe gere Duitsche duikboot „U 20'', die de //Lusitania' tot zinken bracht, zal als café worden ingericht. Zij ligt op de Westkust van Jutland waar zij enkele jaren geleden gestrand was. Levende vrouw in een lijk kistDe /Japan Times" bevat het verhaal van een Japansche vrouw, die tegen het deksel van haar lijkkist klopte, nadat deze gesloten was en men alles voor de begrafenisplechtig heid gereed gemaakt had. De vrouw stierf schijnbaar op een morgen om vijf uur en onmiddellijk werden voor bereidselen voor de begrafenis ge maakt. Er werden priesters ontboden en de gewone lijkdienst werd ovev de k'st gehouden. Plotseling hoorden de priesters en anderen zachtjes in de kist kloppen. Het deksel werd weg genomen en men bemerkte, dat de vrouw nog in leven was. Men riep haar bij haar naam eB ze antwoordde „Ik heb zoo'n dorst. Geef me wat water Men gaf haar water en bracht haar naar bed, maar twee dagen later overleed ze toch. Terug naar de middeleeuwen. De Prager Presse maakt gewag van een geval van Micideleeuwsch bijgeloof en wreedheid dat zich heeft afgespeeld in de gemeente Plajszky, nabij Moen- kats in Slowakije. In dit plaatsje woont een oude vrouw, die volgens het algemeen volksgeloof met booze geesten in verbinding staat. Er kan Deze had Martha weten te bewe gen haar man te volgen, door te beloven haar den volgenden dag te zullen opzoeken en haar te ver zekeren dat zy op haar moreelen stsun kon rekenen in den vreemde ziektetoestand, waarin zij zich bevond „U moet uw vrouwtje op reis laten gaan", ried Fanny den notaris aan, „het verblijf in de villa aan 't water is bij haar toestand veel te mistroostig en doet haar geen goed". „Wel zekeren mijn zaken dan antwoordde Saint-Firmin. z/Zij is oud genoeg om zonder u te reizen 1" //Daarvoor houdt zij veel te veel van myzei de oude duivel boos- aardig lachend en sloeg zijn paard met de zweep. Wat Jacques be treft, die was al een uur geleden naar bed gegaan. Hij had zeker geen geduld gehad nog langer naar 't verhaal van Martha's hallucina ties te luisteren. Zelfs had hij niet eens aan zijn j vrouw gevraagd, wat zij met haar nachtelijk bezoek dacht te doen. Of zij haar naar huis zou laten geen ongeluk of ziekte voorkomen of de arme oude heeft, het gedaan. On langs was een dorps-Roosje haren Kloris ontrouw. Ook dat was de schuld van de heks. De wraakzuchtige min naar wist de bevolking tegen haar op te zetten en men nam haar gevangen en sleepte haar het bosch in, waar men een brandstapel oprichtte en de vrouw er op plaatste. Het vuur brandde al toen er toevallig een gendarmerie- patroelje voorbijkwam, welke de vrouw, die reeds ernstige brandwonden had bekomen, wist te redden. Liefde en Auto's. Central News meldt dat in de toekomst in den staat New Jersey elk paar, dat in een auto zit te vrijen, beboet zal worden. De vrederechter Jackson is n.l. van mee- niog, dat de beide handen van den bestuurder op het stuurrad moeten rusten instede van oai het middel van een jongedame. De rechter zeide Ik zal eiken man en elk meisje beboeten, die in een auto zittende en door Magnolia rijdende, kussen of vrijen en ik ben er voor, om de rij bewijzen van de bestuurders die wegens een dergelijk vergrijp gestraft worde), af te nemen. Van de Lagerhuis-commissie, de kanarie en de honcl. De Lagerhuis commissie van enquête naar de beweerde wreedheden bij bet africhten van dièren, heeft zich bezig gehouden met het onderzoek naar den goochelaarstruc van den verdwijnenden kanarievogel. Hertz, de goochelaar die dezen truc al veertig jaar vertoond en hem ook aan de Lsgerhuis. commissie heeft gedemonstreerd ten bewijze, dat de vogel er niet bij gedeerd wordt, vertelde aan de leden der commissie, dat hij in al die veertig jaren in het brengen, of dat zy liaar gastvrij heid zou verleenen. Nadat hij zelf de scherven van 't glas, dat hij zoo onhandig had gebroken, opge raapt had, maakte hij zich zoo vlug mogelijk uit de voeten. Jacques Kamer was van die van Fanny slechts door haar boudoir gescheiden. Yóór Fanny haar kame nier schelde, klopte zij aan zijn deur, maar kreeg geen antwoord. Zij vond 't vreemd dat hij zoo vlug ingeslapen w as en niet nieuws-. gierig haar komst had afgewacht na den wonderlijken tocht en de fantastische meedeelingen van de kleine mevrouw Saint Firmin. Zij draaide zachtjes de kruk om e.i deed de deur open. //Slaap je vroeg zij fluisterend. Slechts het geluid van een rustige ademhaling drong uit de duisternis tot haar door. Toen sloot zy de deur even zacht als zij haar open had gedaan, ging naar haar toiletkamer, schelde Kathérine en liet zich uitkleeden en haar nachtjapon aantrekken, 5 zonder een woord te zeggen. Toen trachtte zij in slaap te vallen, maar geheel maar drie kanaries had noodig gehad, hoewel hij dit ur. van zijn pro gram dikwijls viermaal op één avond uitvoerde. Eeu der leden van de com missie wilde den getuige nog laten zeggen, dat de kanarie bij de uitvoering dan toch een schok moest ontvangen, die uadeelig moest wezen voor het hart van het diertje. Maar Hertz wilde daar niet van hooren. De kanarie zingt onmiddellijk na de verdwijuing, wet eeu bewijs, dat er niets met hem aan de hand is. Allervermakelijkst was wat plaats vond met den getuige Vokes, die met een zwart koffertje het pai- lementsgebouw wilde binnengaan. Een politieagent hield hem tegen en wilde weten, wat'er in het koffertje zat. Hot bleek een beroemde, gedresseerde hos d te wezen: beroemd omdat bij een sta t van dronkenschap kan snnuleeren en met Mary Pickford in een film heeft g. speeld. De hond moest achterblijver, maar Vokes wist door te dringen tol de commissie. Alle 'leden waren be- geerig den knappen hond te zien, maar de Spet ker van het Huis had nu eenmaal gedecreteerd, dat geen honden in het parlementsgebouw mochten wor den toegelaten. Een der icden vond z/dat men het toch maar moest doeu.'' maar de commissie-voorzitter maakte uit, dat dit volkomen ongepast zou wezen. De commissie besloot, zelf naar den hond te gaan, en hem in zijn dronke- mans scène te aanschouwen. Want den hond, die met de mooie Mary op één film vertoond was, wilden zij toch allen dolgaarne zien. En dan een hond, die zich dronken kon houden. Ook de getuige Vokes houdt vol, dat hij zijn sujetten dresseert met ge duld ea hartelijkheid. Hij houdt veel van zijn hond. dit gelukte haar slechts met groote moeite. Jacques stond heel vroeg op. Als 't mooi weer was ging hij gaarne te voet naar de fabriek, die zich op twee K.M. afstand van 't kasteel bevond. Hij zond den groom met 't Engelsche rijtuigje terug, want 't beloofde een prachtige dag te worden. De toppen der heesters baadden reeds in de zonnestralen. Heel het land ontwaakte en stak zich vroolijk in zijn morgeudos, terwijl het zich snel van de laatste nevels van den nacht ontdeed. Zoover Jacques blik reikte, be neden tot de Seine en links tot den zoom van het bosch van Sénart, behoorden alle landerijen tot het kasteel, 't Was, zooals zijn vrouw zeide, //een koninklijk bezit". „Ben je bezig je landerijen te be wonderenvroeg plotseling een stem achter hem, die hem een schok deed krijgen. ('pöioauaa tpaoj^) OIT HET FRAN9CH VAN

Volksblad | 1921 | | pagina 1