No. 57 Woensdag 20 Juli 1921 44® Jaargang Stadsnieuws. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per half jaar franco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 llUI* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, VREEM1D. De feestelijkheden van de //Vreemid' week zijn Zaterdagmiddag aangevangen met een muzikale wandeling van de harmonie Euphonia door (le stad en de opgewekte marschmuziek bracht er dadelijk bij de menschen de feeststem ming in, die bij zulk een week behoort. Verschillende middenstanders hebben reeds door het uitsteken der nationale driekleur het aanzien der straten ver levendigd. Mogen nog meerderen dit goede voorbeeld volgen en hun vlag uitsteken. Voorts hebben verschillende winkeliers extra werk gemaakt van hun étalage. Be opening. In den tuin der sociëteit V, O. V. was het tegen tweeën een heele drukte, daar verzamelden zich onder een lom merrijken boom bij den ingang de eere-voorzitter van de „Vreemid' burgemeester Hajenius en mevr. Haje- nius, leden van het eere-comité dat bestaat uit de wethouders van Goes en burgemeesters van N. en Z. Bev. ge meenten, leden van den gemeenteraad van Goes, directeuren der soc. V.O.V. leden van het uitvoerend comité //Vreemid', en der sub-commissies, van de besturen van Vreemdelingen verkeer op Z. en N. Beveland, van de middenstandsvereeaigingen „Handels belangen' en //Hanze', het dames comité voor de Fancy-fair en de exposanten, met hunne dames. Inmiddels was Euphonia aangekomen van haar promenade. Een schelle fan fare weerklonk en de voorzitter van het comité, de heer P. Oosterbaan, besteeg het geïmproviseerde spreekge stoelte. Spreker heette allen hartelijk welkom namens Vreemid en sprak zijn vreugde uit over het tot stand komen dezer feestweek, die culmineert in de Nijver heidstentoonstelling met Fancy-fair. Het is het resultaat van weken van moeizamen arbeid, en het is nog iets meer dan een feestweek. Spreker wees op de samenwerking tusschen Vreemde lingenverkeer en de Middenstandsver- eenigingen. Vreemdelingenverkeer ver heugt zich helaas nog niet in zoo groote populariteit als de vereeniging verdient en noodig is om haar plannen tot welzijn van Zuid- en Noord-Beve land te kunnen doen slagen. De mid denstand ondervindt de reactie en malaise die op de oorlogsjaren zijn gevolgd. Daarom zijn beider belangen hier samengegaan en is deze feestweek georganiseerd. Spreker hoopte dat de samenwerking voor de toekomst pro gressief zou zijn. Aangenaam heeft het comitié ook samengewerkt met de regelingscommissie voor het zang concours en de sub-commissies voor den betrouwbaarheidsrit en de ringrijderij. Spreker dankte alle medewerker den voor de onschatbare hulp die aan alle zijden is ondervonden en in 't bijzonder het dames-comité voor de Fancy-fair. Ook aan den eere-voor zitter richtte de heer Oosterbaan een woord van dank voor de medewerking steeds ondervonden. Spreker betreurt het dat de gebouwen niet meer ruimte bieden, maar hij raadt de exposanten aan om bij een volgende gelegenheid eens te informeeren naar de groote uitbreiding die dan aan dit complex gebouwen wellicht gegeven zal zijn. Spreker hoopte dat de expo santen een aangename week zouden doorbrengen en goede zaken zouden maken en ook de lieve verkoopstertjes op de Fancy-fair. Spreker sprak ten slotte den wensch uit, dat de tentoon stelling en Fancy-fair goed zullen slagen en dat én bezoekers én expo santen met voldoening op deze feest week zullen terugzien. (Applaus en fanfares). Hierna voerde de eere-voorzitter, de burgemeester van Goes, het woord, Deze verklaarde gaarne het eere-voor- zitterschap van de Vreemid te hebben aanvaard en daarin iets meer te zien dan een gewone plichtspleging. Spreker heeft aanschouwd een groote samen werking van mannen en vrouwen uit allerlei kringen om de Tentoonstelling en Fancy-fair te maken tot wat er van te maken is. Hij heeft een diep respect voor allen die tijd, moeite en zorgen daarvoor hebben gegeven om alles kant en klaar te krijgen. Spreker hoopte hartelijk dat de ten- too',stelling voor den middenstand een groot succes zal worden. Hier wordt gegeven het beste van wat de Goesche middenstand te geven heeft, en bewezen wordt dat men heussh niet naar elders hoeft te gaan om een of ander ge- wenscht artikel te bekomen. Spreker sprak de hoop uit dat ge durende deze week geen wanklank zal worden geboord en dat allen met buitengewoon genoegen op deze dagen zullen terugzien. (Hoera-geroep en Fanfares). Nadat door den heer Oosterbaan aan den burgemeester en aan mevr. Hajenius een programma was aange boden, werd door den burgemeester het lint dat over de deur der groote Tentoonstellingszaal was bevestigd, daaraf genomen, en door deze handeling de tentoonstelling geopend. Hierna werd een rondgang gemaakt langs de verschillende stands en een en ander met groote belangstelling bezichtigd, waarbij door de exposanten alle gevraagde inlichtingen werden verstrekt. In den tuin werd aan de //Vreemid' limonade-bar den bnrge- meester het eerste glas limonade ge boden en werd deze verfrissching aan verschillende dames en heeren gepre senteerd en dankbaar aanvaard Een leiding voor waterleidingwater is speciaal voor deze //bar" aangelegd. Alvorens de Fancy-fair-zaal te be treden werden door den voorzitter van Vreemdelingen Verkeer dhr. A.Th. A Wagtho woorden van waardeering ge sproken aan het adres van het//Vreemid'. comité, de Middenstaudsvereenigingen, de dames der Fancy-fiair en den heer Arnoldi welke dag en nacht in de weer is geweest voor de Fancy-fair. Spreker was er van overtuigd dat dit onderdeel der feestweek volkomen zou slagen. Op de Fancy-fair werden den be zoekers door de Frtu-Frou koningin, de bekende lekkere biscuits van de Linde boom (wed. v. Doesburg), gepresenteerd, een attentie, die zeer op prijs werd gesteld. Inmiddels had Euphonia plaats ge nomen op de met allerlei hulpmidde len gerestaureerde muziektent en voerde een keurig programma uit, waarvan de pittige Vreemidtnarsch, door den directeur J. Horst gecomponeerd, zeer in den smaak viel. De verkoopstertjes der Fancy fair en de jongedames der theeschenkerij in hun ftatteuse toiletjes wij zagen zelfs een Japansch costuum en kapsel maakten hun eerste zaken. Ook de wafels werden door de bezoekers ge keurd en in orde bevonden. Het begon echt gezellig te worden in de V. O. V. Van de geestige kleinigheden, die u al doen glimlachen wanneer ze worden aangeboden, willen we alleen noemen het blaffende hondje en voorts de aardige waaiertjes, systeem ventilator. In het tentje van Vreemdelingen verkeer, was de heer Arnoldi reeds ijverig bezig met het maken van pro paganda en een burgemeester van ons eiland die nog geen lid van V. V. was, haastte zich dit verzuim te her stellen. De avond. Des avonds kan men bewonderen de electrische verlichting, aangebracht door het Electrisch Bureau W. J. Krijnen. Voor de stroomlevering wordt hierbij gebruik gemaakt van den motor van de N.V. Wed. P. de JoDgh en den dynamo van de firma Oosterbaan, wel een bewijs hoe de //Vreemid' van alle zijden medewerking ondervindt We zouden haast zeggen dat bij de keurige verlichting de verschillende stands nog beter uitkomen dan overdag, tenminste de kleuren in de interieur stands vloeien o.i. harmonischer. Ook de Fancy-fair-zaal „doet' het bij kunstlicht uitstekend en niet alleen tot de zalen maar ook tot in den tuin heeft de heer Krijnen zijn zorgen uitgestrekt, aldaar hangen eenige lampen, o.a. één boven den vijver van groote lichtsterkte. Het liep dus Zaterdagavond al aardig druk en de exposanten hadden niet te klagen, integendeel, voortdurend waren ze in de weer om het belangstellend publiek in te lichten. Velen verdrongen zich in de Fancy- fair, waar de jongedames, de Frou-Frou Koningin en de Maggi-dames de han den vol hadden. Er werd druk verkocht, vooral in het sigaren- en sigaretten- tentje en op vele tafeltjes in den tuin zagen we mandjes met fruit, op de Fancy-fair gekocht, voorts werd door veldii geraden naar den naam van een groote pop in Zeeuwsch costuum. Eenige jongelui maakten zich verdien stelijk met het publiek het. Vreemid- lied te leeren. We voorspellen dat binnen eenige dagen heel Goes het Vreemidlied zal zingen. De instructie werd in den tuin her haald op het (tweede; muziek-podium. De dames van de wafel bakkerij met hun witte schort en muts bakten cum laude, de theeschenksters voorzagen de dorstigen van de geurige lafenis, de grabbelton maakte goede zaken. Alles liep vlot van stapel onder het opper beheer van mevr. Blankenbijl, een ideaal directrice. Verder in den tuin aan de ^pijpenschieterij was het zoo druk dat in der haast nog een paar nieuwe buksen moesten worden bijge- kocht. Ook de koekdraaierij werd be stormd voortdurend klonk het geratel van het rad van avontuur. Euphonia voerde een keurig pro gramma uit, en meermalen bewees het applaus dat de nummers door de toe hoorders werden gewaardeerd. Het was zoo druk in den tuin dat meestal geen tafeltje en geen stoel onbezet was. 't Weer werkte dan ook bijzonder mee om dezen avond tot een genotvollen te maken. Een goed begin is 't halve werk en 't goed begin is er, Be Tentoonstelling. 1 Zaterdagmorgen was de pers in de gelegenheid gesteld om eens een kijkje te nemen op de Tentoonstelling en bij onzen rondgang langs de verschillende stands, waar men druk bezig was de laatste hand te leggen aan de exposi ties, kregen wij wel den indruk dat er koortsachtig de laatste dagen en nachten is goworkt om alles in orde te krijgen dat het een ware ig geweest om in zulk een betrekkelijk korten nja een dergelijke Tentoonstelling in elkaar te zetten, zoowel voor de exposanten als voor de comité-leden. I11 de vestibule zien wij een fraaie groep palmen, bloemen en rozen van de N.V. Wed. P. de Jongh, Goes, die ervoor heeft zorg gedragen om de entrée der Sociëteit een aanzien te geven, der Vreem'd waardig. Verschil lende medailles bewijzen dat de pro ducten der N.V. de noodige waardeeriug genieten bij de kenners. De groote zaal binnengaande, vangen wij aan met de Waranda-zijde en volgen zoodoende de volgorde van het Vreemid- programrna (dat er tusschen twee haak jes keurig uitziet). A. A. Somer, Goes exposeert sigaren, sigaretten en tabak, waarbij de Keraco- sigaren en O. V.-sigaren opvallen. De grossierderij A. Littooij, Goes geeft een collectie versnaperingen en etaleert producten der Zeepfabriek „De Klok', waarvan de heer L. de ver tegenwoordiger is, en een aantal aardige cadeautjes, die men tegen inlevering van bons kan bekomen. Een aardige stand heeft de Eerste Zeeuwsche Electrische Papierwaren-

Volksblad | 1921 | | pagina 1