Stadsnieuws, Nederland. Uit den Vreemde. hebben ook, zoover wij dit koudon, eenig geld in de (Nederlandsehe) kolonie bij elkaar gebracht om het comité te steunen. Vreemid. Maandagavond vergaderde wederom het comité van Vreemid (feestweek 1623 Juli). Medegedeeld werd, dat een dames-comité voor de fancyfair, voor wat Goes betreft, is tot stand gekomen en dat een negental dames zich bereid heeft verklaard daarin zitting te nemen. Het is de bedoeling aan dit comité nog eenige. uitbreiding te geven, opdat het de stad in haar geheel voor dit doel kunne bewerken. Ook in enkele buitengemeenten (ge noemd werden o.a. Wemeldinge, Krab bendijke, Waarde, Rilland, Borssele, Ellewoutsdijk, enz.) is men voor de fancy-fair aan den arbeid getogen. Omtrent bet aantal inschrijvingen voor de tentoonstellingen werden ver blijdende mededeelingen gedaan. Daar door is een zoo groot mogelijke ex positieruimte noodig, waartoe de voor bereidende maatregelen werden getroffen wat mogelijk was door de welwiilendi heicl van H.H. Directeuren der sociëteit V. O. V. Daar de tijd dringt, werd besloten, dat alle inschrijvingen dienen binnen te zijn uiterlijk Vrijdag 8 Juli. Wie nog weifelt, haaste zich dus. Reeds nu kan gezegd, dat bijna de geheele beschikbare zaalruiintp en een gedeelte van den tuin is besproken. Blijkbaar zijn er nog altijd allerlei legendarische voorstellingen omtrent de prijzen der standruimte in omloop. Men vrage voor alle zekerheid inlich tingen aan het officiëele adres. Ook is er nog voldoende muurslakte te huur. Zaterdag zal dan de tentoonstellings commissie met de inschrijvingen aan den arbeid trekken. Getracht zal nog worden de entrée van het gebouw met planten en bloemen te versieren. - Wat betreft de binnengekomen en toegezegde inschrijvingen zij nu slechts medegedeeld, dat ze van zeer ver schillenden aard zijn en een mooi tentoonstellingsbeeld zullen geven. Met meer gedetailleerde beschrijvingen wih len wij liever wachten tot de tentoon* stellingsdrukte een aanvang neemt. Daar met het comité voor het Zang concours de samenwerking reeds tot wederzijdsch genoegen definitief was geregeld, kon het grootste deei van het muzikaal programma worden vast gesteld. Dat voor de beide laatste da gen der feestweek zal op een volgende vergadering worden geregeld. Vreemid. Donderdagavond vergaderde wederom het Comité voor Vreemid. Medegedeeld werd, dat nog enkele firma's en perso nen, die nu op de N. IJ. T. E. M, te Middelburg exposeereu ook op de Vree- mid-tentoonstelling een stand wenschen te betrekken. Verder werd besloten, aan gezien na langdurige onderhandelingen de pogingen tot samenwerking met het oomité voor de Gymnastiek-feesten heb ben gefaald, de tentoonstelling en fancy- fair te sluiten op Vrijdag 22 Juli. Doordat dit besluit alzoo gevallen was kon het muzikale programma voor de geheele tentoonstellingsweek (van Za terdag 16 tot en met Vrijdag 22 Juli) worden opgemaakt. Medewerkende korpsen zijn Euphonia, Symphonie, Apollo van Wissenkerke, Sinfonëtta, de stafmuziek te Bergen op Zoom en Hosanna (in de volgorde van de dagen, waarop zij concert geven). Overeen komstig het oorspronkelijk plan wordt de Donderdagavond de elite-avond. Daarna werd medegedeeld, dat op Woensdag 20 Juli een betrouwbaar- heidsrit voor motorrijwielen, solo en duo, motoren met zijspan en automo bielen zal worden gehouden. Er zal geredeu worden een afstand van plm. 125 K.M. door Zuid-Beveland en Wal cheren. Begin- en eindpunt der rit is Goes. Diverse prijzen en medailles zijn toegezegd. Het sub-comité voor deze motor- en autosport bestaat uit de heeren M. de Jonge Mz. en P. J. Boel. Nadat nog de entrée-prijzen voor de verschillende dagen waren vastge steld, die o\ er het algemeen niet hoog werden genomen, werd.de vergadering gesloten. Wij wekkpn nogmaals ieder op om de dame*, die van de Goesseriaren een bijdrage in natura of in geld komen vragen voor de fancy-fair niet teleur te stellen. Ook op de dorpen doe men zijn host. J, PLAZIER. t lieden overleed in den ouderdom van bijna 09 jaar, de heer J. Plazier, sedert 1915 lid van den gemeenteraad (c.h.). De heer Plazier was geacht en be mind bij vrijwel de gansche burgerij om zijn aangenaam karakter. Hij was geen felle strijder, doch een zacht mensch. Veel praten deed hij niet, doch zijn korte maar zakelijke adviezen werden in den gemeenteraad met belangstelling aangehoord. In zijn krachtige jaren interesseerde de overledene zich zeer voor het Zon dagsschool-onderwijs op Zuid-Beveland. De heer Plazier was voorzitter van de Zuid- en Noord-Bevelandsche Werk- mansvereeniging, bestuurslid van de c, h. kiesvereeniging, en bekleedde een plaats in de besturen vau verschillende organisaties. In den laatsten tijd trok de heer Plazier zich om gezondheidsredenen meer en meer terug uit het openbare leven. Met den heer Plazier gaat een man' van den ouden stempel heen. Vrijz, Godsdienstigen. Gaarne vestigen wij de aandacht op de in 'dit nr. voorkomende advertentie betreffende ,/dë Kinderpreek". De Zondagsschool die tot nu toe bij verschillende families aan huis gehouden werd zal Zondag 10 Juli des morgeus half elf ten huize van den heer H. J. Molhoek geleid worden door mej. A. Pino godsdienst-onderwijzeres die voor de kinderen, maar ook voor de 'ouders en verdere belangstellenden een kinder- preek zal houden. De vereeniging van Vrijz. Gods dienstigen hoopt, na de vacmtie, de kleinen evenals de catechisanten in het eigen gebouw te kunnen ontvangen. Benoemd. Benoemd tot plaatsvervangend lid van de beide scheidsgerechten resp. voor de ambtenaren en werklieden dezer gemeen te, de heer J. J. van Leeuwen. Benoemd door B. en W. dhr. H Th, van Sou tot gemeente omroeper. Directettr van Gemeentewerken. Naar wij vernemen staat de heerE. G. C. Rothuizen, directeur van ge meentewerken alhier, no. 1 op de voordracht voor directeur van gemeen tewerken te Wageningen. KaNTONRECHTER-plaatsvervangkr. Bij Kon. besluit van 1 dezer is be noemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kenton Goes rar. Ph. R. Hugen- holtz, advocaat en procureur, alhier. Benoemd. Bij Kon. besluit van 1 dezer is met ingang van 1 September benoemd tot leeiaar aan de R. H. B. S. te Bergen op Zoom, onze vroegere stadgenoot, de heer W. Rietdijk, thans tijdelijk leeraar. De heer E. Erenkel, leeraar aan de R. H. B. S. alhier, is bij Kon. besluit van L dezer met ingang van 1 Septem ber benoemd aan de R, H. B S. te Velzen, terwijl aan hem met ingang van dien datum eervol ontslag is ver leend uit zijn tegenwoordige betrekkiug. Lid van den Gemeenteraad. GOES. In de door het overlijden van den heer J. Plazier ontstane va cature voor lid van deu gemeenteraad zal worden benoemd de heer /Y. L. van Melle. Bevolking. Gedurende de 2e helft der maand Juni 1921, K. M. L. Kouwenberg, los werkman, uit Nieuwkuijk, Bocht van Guinea 7. M. L. Dreve, rijksklerk, uit Kruiningcn/J. van BcijerenstraatjlO. J. A, P. Heintz- bergen, agent van politie uit Kattendijke Turfkade 15. P. Remijn, gemeente-reini ger, uit Wemeldinge, Voorstad 3L J. Herweijer, metaaldraaier naar Dor drecht. K. J. Geluk, opperman naar Kloetinge. J. H Hohmann, apoth. assist, naar Nijmegen. H. B. Wigersma, assist, post, naar Baarn. C. J. Arentz, steno typiste naar 's Gravenhage. J. J. P. C. Bartelse, kantoorbediende naar Kapelle. W. C. Sinke, timmerman naar Heerlen. J. P. Boom, reiziger naar Middelburg. I Ontslag aanvrage. 1 Door Mevr. Klein-Ratering is ontslag aangevaaagd als regentes van het Gast- huis alhier. I Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van den heer La Porte I voor liet publiek zijn geopend. De Rotterdamsche Kamer van Koop handel zal in een sclirijveu aan de Tweede Kamer haar bezwaren over het wetsontwerp tot verhooging van het tarief van invoerrechten uiteenzetten.- Resumeerende komt de Kamer tot cle slotsom, dat dit ontwerp niet tot wet moet worden ve.heven le omdat het niet kan leiden tot het doel, waartoe het wordt voorgesteld (vermindering van het bestaande tekort); 2e. omdat met elke verhooging de beschermende werking van bet tarief toeneemt 3e. omdat de gelden voor nieuwe maatregelen niet door tariefverhooging, maar allereerst door bezuiniging dieuen te worden verkregen. K. N. G. V. GyiuiiastieMoitvOftrfng van het Gewest Zeeland op S3 Juli te Goes. Bij de regelingscommissie zijn inge komen eene groote bronzen medaille van II. M. de Koningin, eene groote bronzen medaille van H.M. de Koningin Moeder, eene zilveren medaille van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, eene zilveren medaille van den Nederl. Bond voor lichamelijke opvoeding, eene verguld zil veren medaille van den voorzitter der regelingscommissie Verschillende ande re toegezegde medailles zijn op komst. Binnenkort verschijnt de feestgids en alles wijst er op, dat de uitvoering met ruim 1000 deelnemers een grootsch aanzien zal hebben. Naar de Limb. K. uit goede bron verneemt, zijn de rechtsche partijen het eens geworden om een vijfmaandscheu diensttijd in te voeren. kazerne- of kampdienst zullen afkomen. Het //Ned. weekblad voor den handel iu Kruidenierswaren'" verneemt dat de Centrale Suikermaatschappij thans reeds suiker van de nieuwe campagne aan biedt op f 49.50 of wel f 12 per baal beneden de tegenwoori ige noteèring. Dit aanbod beteekent dat ingaande October suiker verkrijgbaar zal zijn ook voor den consument tot ongeveer den prijs van voor den oorlog. Het blad herinnert er aan dat bij den aar.vang van de tegenwoordige campagne de suikerprijs f 95 per baal van 100 K.G. bedroeg, zcodat in één jaar tijd de prijs nagenoeg tot de helft terugviel. Naar de Einancier mededeelt zal zal door de Kosmos aan iijtrenteniers van de verzekerde renteuitkeeiingen voorloopig slechts 60 pCt. worden uitbetaald. Blijkt uitkeering van een hooger percentage mogelijk, zoo zal eventueel nabetaling volgen. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Nijver heidsonderwijswet is in 't algemeen zeer gunstig. Ten aanzien van de verplichting, aan de buitengemeenten opgelegd, om bij te dragen in de kosten van een elders gevestigde school, waarvan ook hare ingezetenen gebruik maken een beginsel, dat sommige leden tot het geheele gebied van het onderwijs, voor zoover dat voor rekening der gemeenten komt, zouden willen zien uitgebreid gaat naar het oordeel van sommige leden het ontwerp niet ver genoeg. Zij bepleitten, dat de buitengemeenten voor iederen leerling uit hare gemeente de gemiddelde netto-kosten per leer ling, die voor rekening der gemeente van vestiging komen, aan deze zouden vergoeden en niet slechts 20 of 15 pet. der totale kosten per leerling, zooals in art. 25, vierde lid, wordt voorge steld. Andere leden achtten* dit evenwel onbillijk. In alle kerken van het bisdom Den Bosch is een schrijven van den bisschop voorgelezen, waarin de geloovigen uit genoodigd worden te bidden voor regen, daar de droogte een ware ramp dreigt te worden. Omtrent cle ontsporing van den nachttrein AmsterdamParijs nabij Hennuyères (Henegouwen), waarvan wij in ons vorig nr. een laatste bericht opnamen, wordt nader gemeld, dat er zes dooden zijn, n.l. zes Fransche postambtenaren en een twaalftal ge wonden, waarvan een tamelijk ernstig, die tot hettreinpersoneel behoort. Onder de gewonden bevindt zich één Hollander n.l. de heer A. de Jong uit Sliedrecht, die aan het rechteroog gekwetst werd. Volgens de resultaten van het voor- loopige onderzoek, is het volgende gebeurd *- Op het oogeublik, dat de trein Hennuyères, het station vóór 's Gra- venbrakel, binnenreed, sprongen de twee locomotieven uit het spoor. De reizigers, die het was ongeveer middernacht gedeeltelijk sliepen, werden door elkaar geworpen, terwijl een aantal van hen, door den schrik Ingekomen Vertrokken ZoNDAGSLUlTING APOTHEKEN. i Ongeval. De luitenant-vlieger Backer is Maandagmiddag te Veere bij een oefening met een herstelde machine, -vermoedelijk door weigering van den motor niet den dikken mast van het betonningsvaartuig in aanraking geko men. De machine werd vernield, de ma9t is gebroken en luit. Backer werd aan hoofd, arm en been gewond en naar het gasthuis te Middelbu.g ver voerd. Tegen -verhooging der invoerrechten. De nieuwe Legerivet. Dit zou dan beteekenen, dat de voorgeoefenden er met een maand De Suikerprijs. De Kosmos. Nijverheidsonderwijs. Gebed om regen. Ontsporing nachttrein Amsterdam Parijs.

Volksblad | 1921 | | pagina 2