No. 43 Woensdag 1 Juni 1921 ¥0L 44® Jaargang TERUG UIT HET RIJK DER DOODEN Stadsnieuws, FEUILLETON Nederland. Dit blad verschijat Woeaidag ca Zaterdag. Aboaaemeatsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar fraaco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- ea Vrijdagmiddag 12 uui* te bezorgen bij N. V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf, Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren vaa minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten ea de daarop betrekklag hebbende dankbetuigingen, aiet meer daa acht regels beslaande, voor dea prijs van f 1, Geslaagd. Voor het te 's-Gravenhage gehouden vergelijkend examen voor Technisch ambtenaar bij den Rijkswaterstaat slaagde o.a. de heer H. Hijman Wzn., oud-leerling der Ambachtsschool te Goes. voliiabding. De prijzen door de Gymnastiekver- eeniging „Volharding" alhier, op het turnfeest te Wolphaartsdijk behaald, liggen ter bezichtiging in de étalage van den heer Willemse in de Lange Kerkstraat. Technische EIoogeschool. Voor het propaedeutisch examen (civiel ingenieur) slaagde onze stadge noot de heer G. J. Verburg. Ontslagaanvrage. Door den Heer G. Kieft is tegen 1 September a.s. eervol ontslag aan gevraagd als onderwijzer in de gym nastiek aan de O. L. Scholen alhier. Door den Heer M. Nonnekes is tegen 1 Juni a.s. ontslag gevraagd als bode bij de Motorspuit alhier. Door den Heer Joh. Geense is eer vol ontslag verzocht als gemeenteom roeper. Huisbezoekster Tuberculose bestrijding. Vrijdag en Zaterdag jl. werd alhier het examen gehouden voor huisbe zoekster voor de tuberculosebestrijding van de Nederl. Centrale Ver t. b. v. Tuberculose. De examencommissie bestond nit dr uit het fransch van 4 GASTON LEROÜX Hij had 't geluk van een armen uitvinder te ontmoeten, kocht hem 't geheim af van zijn beroemde gloeikous, de gloeikous „de Reiger" en daaraan was 't te danken dat zyn kapitaaltje steeds meer aanwies terwijl de uitvinder met zijn gezin bijna van honger omkwam. Toch was André niet slecht, maar zaken zijn zaken. De groote liefde, die zijn kinderen hem toedroegen, was wel een bewys, dat hij niet slecht was en hij had ook steeds zyn broer de reddende hand toegestoken. Overigens was er niets om berouw over te hebben. Jacques wilde zich gaarne nuttig maken en gaf zich met hart en ziel aan de gloeikous- Retto, secretaris der Nederlandsche Centrale Ver., Mr. Zaaijer, Mej. Deet- man en Arts Hoorweg. Alle canditaten slaagdent. w. zuster Nohhebel te Middelburg, zuster Kok te Ierseke, zuster van Melle te St. Maartensdijk, zuster v. d. Klooster te Arnemuiden, zuster Verb age te Wolphaartsdijk, zuster Doyen te Heinkenszand en Mej. Merison te Goes. R. H. B. S. Bond. Zaterdagavond hield de R. H. B. S. Bond alhier, een feestelijke bijeenkomst in de soc. V. O. V., tot het houden van onderlinge wedstrijden. De bijeen komst werd geopend door H. Blan- kenbeijl voorzitter der litteraire klub. De prijzen werden behaald als volgt reciteeren, M. v. Barneveld le prijs lezen, E. v. Dijk le prijsT. Mange 2e prijs; definieer wedstrijd, J. Zweede le prijsenquête-wedstrijd I. de Ruijter de Wildt le prijs; M. Mange 2e prijs. Alle prijzen waren boekwer ken. Voorts werd opgevoerd het tooneelstukje „In de val". Het bleek voor de deelnemers een uitstekende oefening te zijn. De jury bestond uit den heer S. A. Leopold, mej. Koos Snijder en den heer G. Wessel. Turnfeest Z. en N-Beveland. Zaterdag j.l. had te Wolfertsdijk de uitvoering plaats van den Turnkring Z, en N.-Beveland, onder de algemeene leiding van den heer C. T. Ruben, te Goes. Te kwart voor een werd voor het gebouw T.A.V.E.N.U. opgesteld, en nadat in het gemeentehuis door deu jes, zoo zelfs, dat de inkomsten van zes duizend in 't eerste jaar stegen tot twaalf duizend in het tweede. Maar 't derde jaar bleven zij op dit cijfer staan en naar alle waarschijnlijkheid zou het jonge huishouden nog tal van jaren moe ten leven van die armoedige vijftig louis in de maand, als niet een wonderlijke gebeurtenis ieders bestaan in de fabriek en op het kasteel totaal had veranderd. II EEN OVERIJLD VERTREK. Terwijl zij zich blankette, door leefde Fanny nog eens weer dien wonderlijken avond na 't eten in de eetzaal van hun woninkje van de „Reiger". De beide echtgenooten hadden elkaar in een twistgesprek allerlei bittere verwijten gedaan, toen André hun onaangenaam samenzijn kwam storen. Hij was doodsbleek. O, zy herinnerde zich nog de kleinste bijzonderheden, alles, wat er gesproken was, alles, alles. Eere-voorzitter van het feest burge meester Koert de eerewijn was aange boden, naar het terrein gemarcheerd. Het weer werd steeds beter en de bezoekers namen al meer toe, zoodat dit getal pl.m, 1000 heeft bedragen. De verschil'ende nummers werden alle zeer goed uitgevoerd. De prijzen vielen ten deel aau de navolgende per sonen en vereenigingen Beste houding optocht, le prijs L. Botha van Kruiningen. Vijfkamp heeren, vereenigings- wedstrijd. le prijs Volharding Goes2e pr. Olyinpia, Kapelle3e pr. Willen is Kunnen, Wemeldiuge. Vijfkamp heeren, personeele wedstrijd lste Graad. le prijs C. Schipper, Volharding, Goes2e pr. K. Kooy, idem. le pr. Vrije oefeningen K. Kooy, Volharding, Goes. le pr. Rek K. Kooy, Volharding, Goes. le pr. 400 M. Snelloop J. Willeboer, Olympia, Kapelle. le pr. Polshoogspringen C. Schipper, Volharding, Goes, hoogte 2 meter 80 centimeter. le pr. Speerwerpen K. Kooy, Vol harding, Goes. 2e Graad vijf kamp heeren le prijs personeel J. Schipper, Olympia, Kapelle; 2e pr. J. Felius, Willen is Kunnen, Wemeldinge. le pr. Vrije oefeningen Jacobus C. Koole, L. Botha Kruiningen. le prijs Rek J. Klap, Willen is Kunnen. le prijs Speerwerpen D. Schipper, Olympia. André was lang, evenals Jaques en maakte gewoonlijk een forschen indruk. Maar dien avond beefde hij en zag er wanhopend uit't was om medelijden met hem te krygen. Toen zij hem in dezen toestand zagen, stonden zy beiden verschrikt op „Wat is er?" „Ikik Eerst kon hy niets meer zeggen, viel wanhopend op een stoel neer, rukte zijn boord los en haalde diep adem. Toen Jacques zich bezorgd begon te maken, stelde hij hem ten slotte met een gebaar gerust, Neen hij was niet ziek. „Maar waar kom je vandaan, wat is je toch overkomen „Er is my niets overkomen niets hoor je nietsmaar ik moet weg, nu weet je het Jjj weg, toch zeker niet voor lang „Weet ik het? Ik moet op reis „Ga je op reis en waarheen „Ik moet naar Amerikavoor zaken, voor znken"... „Maar dat is iets zeer gewoons, 400 M. Snelloop. le pr. J. Schipper, Olympia, Kapelle. Driekamp damespersoneele wedstrijd le pr. Mejuff. M. van Boven 2e pr. Mejuff. N. Sinke, Volharding Goes. Driekamp jongens 1415 jaar. le vereeniging8prijs U.D.T., Wol phaartsdijk. Driekamp jongens 1213 jaar. le vereenigingsprij8 Volharding, Driekamp meisjes. le pr. Pieternella Schipper; 2e pr. G. Sinke3e pr. E. Burgs, allen Vol harding Goes. 4 x 100 Meter loop. le prijs Olympia, Kapelle2e pr. Uitspanning door Inspanning, Wol fertsdijk 3e pr. Willen is Kunnen, Wemeldinge. Jongens 1415 jaar W. Foudraine T.O.N.I.D.O., Goes. Jongens 1213 jaarJoh. Vos, Volharding, Goes2e prijs A. van Leeuwen, Uitspanning door Inspanning, Wolfertsdijk. Daar er slechts één damesafdeeling tegenwoordig was hadden hiervoor alleen personeele wedstrijden plaats. Na afloop werd onder het spelen van een opgewekten marsch door het muziekgezelschap van Heinkenszand afgemarcheerd naar het dorp waar de stoet werd ontbonden. Om 8 uur werden de prijzen uitge reikt door den voorzitter der Regelings- commissie dhr. H. Noteboom, welke hierbij eenige passende woorden toe voegde tot eiken prijswinner en die ten slotte in een toespraak geen „Vaar wel" maar een „Tot wederziens® toe- waarom windt je je daar zoo over op? „De gedachten dat ik de Rozen- gaarde en myn kinderen moet ver laten 't idéé dat ik Germaine tn Francois moet verlaten, je begrypt".. „Wil ik in jouw plaats gaan,als dit tenminste kan?".... had Jacques gevraagd. „Neen, neenDat gaat niet,* had André zuchtend geantwoord, „dat gaat niet.... ik moet gaan „En waarom neem je de kinderen niet met je mee „Daar heb ik ook al over gedacht maar op 't oogenblik is dit onmogelijk, 't Kan nietNeen later,... later zal ik je schrijven of je ze brengt, over een paar maan den....* „Over 'n paar maanden „Vraag me niets meer niets meer!..,, maar in dien tusschent|jd zorg je wel goed voor ze, hé Houd veel van se\u Hy sloeg zyn armen om Jacques en de beide broers omarmden elkaar innig. Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1921 | | pagina 1