No. 88. Zaterdag 30 October 1920 BELLENMEISJE, Springende handen, Tweede Blad. Nederland. Qe Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,30 per halt jaar franco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij N. V. Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon en J. A. Ross. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advcrtentlën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten ea de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Bevolking. Een bijzonderheid is dat tegen kleine vergoeding de gekochte stof fen worden geknipt, wat velen huls» moeders welgevallig zal zijn. Vergissen wij ons niet, dan gaat het „Magazijn Poley" een goede toekomst tegemoet. De voorzitter, de heer Thiery sprak een rede uit, waarin hl] het ontstaan en het leven der vereeniging schetste. Hij herdacht daarbij de oprichters, van wie F. Verheule, P. Nonnekes en L. Sampon nog in leven zijn. De beide eerstgenoemden waren aanwezig, terwijl de heer Sampon, lid van verdienste, te Groningen woont. Spreker noemde verder de heeren Ochtman en de Ligny, die sinds jaren de vereeniging steunden en bracht dank aan allen, die hun medewerking op dit feest verleenden. Mej. Van Schalk en de heer Louwman hielden daarop voor drachten, die zeer in den smaak vielen. Een orkest onder aanvoering van den heer Goovers, zorgde voor een aangename afwisseling. De heer Bielen had de zaal in feestdos gezet. Vlissingsche loodsen Er Is in Vlissingen al zoovele jaren een drukke concurrentie tus- schen Nederl. en Belgische loodsen. Beiden hebben het recht schepen naar Antwerpen te brengen en bei den zijn er dus tuk op het eerst aan boord der schepen voor den Schelde mond te komen om hun diensten aan te bieden. Oorspronkelijk hadden beiden zeilscheepjes tot dit doei. Wat later hadden de Belgen met een motor boot een voorsprong. Toen eindelijk ook de Nederlanders een motorboot hsddenj kregen de Belgen een snelle oude Duitsche stoomboot. En nu beschikken de Nederlanders over een ouden Hollandschen torpedo jager, die veel harder vaart dan de boot der Belgen. Deze laatsten zul len nu wellicht met oude Duitsche onderzeeërs komen om ver buiten den havenmond rond te zwerven en onopgemerkt door de Nederlanders plotseling boven te komen naast het zeeschip. En wat dan de Neder landers weer Slapte in de texielindustrie. De firma Van Heek Co. te Enschede eindigt de werkzaamheden in een gedeelte harer textielfabrie ken wegens slapte in het bedrijf, voorloopig reeds op Donderdagmid dag om 5 uur van elke week. De betrokken arbeiders hebben hierdoor een werkweek van 37 uur Vreeselijke dood. Toen Dinsdagmorgen schipper M. Westerwijn uit Amsterdam met zijn schip getrokken door een sleepboot voorbij de Gastelsche Beetwortel suikerfabriek zou varen, moest men daar een pulpschip passeeren, dat in lading lag. De vrouw, die vreesde, dat de schepen met elkaar in botsing zouden komen, zou daarom ^een kurkeuzak oi stootblok tusschen de schepen laten zakken. Echter kwam dj daarbij te struikelen met het jammerlijk gevolg, dat de arme vrouw over boord sloeg en tusschen beide schepen bekneld geraakte. De schipper, op het ijselijk gegil van zijn vrouw toeschietend, greep haar bij de armen om haar uit haar neteligen toestand te verlossen, doch kon daarin niet slagen, doordat het schip nog in gang was. Hij moest alzoo machteloos toe zien, dat zijn vrouw tusschen de beide vaartuigen werd plat gedrukt, zoodat haar door de beknelling van het hoofd de oogen uitpuilden en men de ribben kon hooren kraken. Toen het arme slachtoffer bevrijd was, heeft zij nog slechts enkele minuten geleefd. De bommen op Koewacht. De Engelsche regeering heeft aan het gemeentebestuur van Koewacht de schade vergoed, aangericht door het gooien van bommen uit een vliegmachine op 21 Juni 1918. Een Hollandsche dominee aange houden. H:t Handelsblad van Antwerpen schrijit Onze lezers hebben niet zonder verstomming een plakkaat gelezen, allerwege aangeplakt en uitgaande van een //Internationaal' anti-milita ristisch Verbond* en waar in oproe rige wijze dienstweigering we d aan- gepredikt. Een Hollandsche dominee, de genaamde N. J. C. Schermerhorn, zou hier het woord voeren op een meeting in de zaal //Van Wesenbeke*. De man zou ook spreken te Leu ven, Mechelen en Brussel. Óp last van den minister van ju stitie heeft men dat personage aan de grens bij zijn kraag gepakt en hem, met al de eer, die hem toe kwam, teruggezonden naar Holland. Op last der burgemeesters zijn de plakkaten overal afgerukt overal, behalve te Antwerpen. Waarom mo: gen hier die oproerige plakaten blijven hangen Het uitvoerrecht op boter I Wij deelden dezer dagen mede, hoe Engeland, Duitschland en België eenparig besloten hadden den prijs van de Hollandsche boter te drnk- ken. Aangezien zoodoende voor de boterfabrieken in ons land de prijs voor de uitvoerboter lager zou ko men, dan voor boter, die in het eigen land verkocht wordt, besloten de Nederlandsche fabrikanten en handelaren aan de eischen van het buitenland toe te geven. De gevolgen zijn merkbaar ge» weest, want de handel naar het buitenland stond de laatste weken geheel stil. Gelijk wij reeds eerder schreven, scheen de eenige manier, om dezen handel te hernieuwen een flinke verlaging van het uitvoerrecht. Naar wij vernemen zal men besluiten het uitvoerrecht van 50 cent Per kilo terug te brengen op 15 cent per kilo. Steun aan groote gezinnen. Vragen van den heer Wittert van Hoogland aan den Minister van Arbeid 1. Is de Minister van oordeel, dat een wettelijke regeling van de steun verlening aan groote gezinnen gewenscht is 2. Is de Minister van meenlog, dat zulks op de meest doeltreffende wijze geschieden kan door de in stelling van een Rijks-kinderfonds met verpiichte verzekering, zooals is bepleit in het Katholiek Sociaal Weekblad van 16 October j.l. 4. Indien ja, is de Minister be reid een wettelijke regeling bij de Staten-Generaal aanhangig te maken? Daling van den rijstprijs. Het Ned. weekblad voor den han del in kruidenierswaren verneemt dat men Jn welingelichte kringen reke ning houdt met een belangrijke daling vaa den rijstprijs, zoodra de nieuwe oogst aan de markt komt. In ver band hiermede zijn en blijven de rijstvoorraden, in het bezit der pellers, de eerste maanden gering maar zijn ze toch van dien aard dat voor een rijstlooze periode niet behoeft te wor> den gevreesd. Sport. Zondag spolsn ts Gons 3 K. D, O. 1 Neptunns I (Viiniagec.),' G. V. V. II —Sparta I (Middelburg.) Kerkelijke Zaken. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 31 Oct. des morgens te half elf, Ds. T. H. Siemelink. Burgerlijke Stand van Goes. Geborens 24, Willem *v. Willem Nieuwenhuise en Jacoba Fieternella LeUnae. Geboren29, Willem, «oon van Getdt HQman en Martina Antonia Vermeule. Huw. aas v.: 28 Fraugois Har laak, 24 j. jm. en Johanna Elisabeth van Hemert 22 j, jd. W eerbericht. Verwachting tot den avond van 30 desermatige oosteiyke tot «uidooate- l§ke wind. licht bewolkt,;droog weer, «elfde temperatuur. ADVERTENTIBN Mevrouw LOOIJEN, Ganzepoort straat, Goes, vraagt tegen 1 Nov. een net van 10 tot 3 uur. Zich aan te melden Zaterdagavond tusschen 7 en 9 uur. ruwe en schrale huid, barsten en springende lippen, winterhanden en wintervoeten, Gebruik Purol In dooien v. 30, 60 en 90 ct. m Bij Apoth. en drogisten. Ingekomen le helft October. L. C. v. d. Plank, zonder beroep, alt Middelburg, E. 144, J. H. J* B&r- telio. amid Byswjk D. 62m., M. Ooat- Djjk, lot werkman Arnemniden B. 89. W. Boatena, zonder beroep Wolphaarts- dflk E. 305. M. J. van Hlele—Wed. Visser, idem Veere B. 24, A. J. Wael< pat. onderwijzer Bergh B. 64, J. Socke, arbeider Kloetinge B. 215, B. Beyers», cbauff«ur Amaterdam H. 88, A. A. C. Labrijn, «onder beroep Zutphen E. 26, W. J. M. de Poorter, winkelbediende Bergen op Zoom B. 64, A. Engels, Dir. Amb.school Kloetinge B. 87b, M. F. Moes», koopman Amsterdam B. 198, B. J. v. Strlen, timmerman Middelburg O. 221, B. v. Dam gepem aionneerde Maartenadtyk D. 176, W. Schipper, veldarbeider Arnemniden D. 62d, G. v.d. Vliet, schippersknecht Kloetinge B. 25, Vertrokken A. L. Dikkenberg, kantoorbediende naar Middelburg, G. J. M. Kiompe, «onder beroep Dreischor, C. J, P. Bosier, idem Delft, J. E. Blankenbijl, kantoorbediende Amsterdam,. C. de Kroning, monteur Botterdam, C. M. Koch, kantoorbediende Kloetinge, J. A. en L. P. Wilton v. Beode, «onder beroep N.OIodiö Batavia, J. F. v. d. Leeuw, koopman Vlissingen, I. de Jonge, teekenaar Heerlen, J. J. Bui- saard, «onder beroep Amsterdam, Th. Fr. M. v. Hove, idem Wemeidinge, A. J. Brusket, werkman Hoensbroek, L. Hv. d, Schalde, «onder beroep Kampen. Goes. Met genoegen maken wij melding van de opening van het nieuwe magazijn van den heer Poley In de Ganzepoortstraat. Op het gebied van manufacturen en ondergoederen biedt deze zaak een uitgebreide keuze. Goes. De werklieden vereeniging Eigen Hulp* vierde Donderdag haar éo jarig bestaan op schitterende wijze. Voetbal

Volksblad | 1920 | | pagina 5