No, 8,. Woensdag 6 October 1920 43® Jaargang, 15 FEUILLETON. IX ALS STUURMAN VUER. Dit blad verschijnt Woensdag ea Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 5° ce°t Per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Diasdag- ea Vrijdagmiddag 12 UiSI* te bezorgen bij N. V, Stoom Boek-, Courant- ea Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Rleeuwens Zoon en J. A. Ross. Advertentiën.sl» geboorte-, huwelijks-, verjaring*-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor de» prijs van f 1, NEDËRLAN1). Goes. Profiteerend vau hst mooie weder der laatste dagen wil de harmonie //Euphonia" nog een laatste concert geven op a.s. Vrijdag ten 8 ure op de tent op de Groote Markt. Bij gunstig weder zuilen de lessenaars pas om 7 uur op de teut geplaatst worden, om aautegeven dat het concert door gaat. Chitseesche tarwebloem Volgens de Tel. wordt thans in ons land tarwebloem aangeboden, afkomstig uit China, van waar nog nooit tarwebloem naar Europa ge ëxporteerd was. Integendeel betrok China voorheen buitengewoon groote partijen tarwebloem van Noord-Ame- rika, en wel ie die mate, dat on langs eenfge Amerfkaansche meel fabrieken een afzetgebied in Nederi land zochten, omdat China niet langer als afnemer optrad. Wat de hier geoffreerde Chinee- sche bloem betreft, verneemt het blad, dat de kleur mooi blank is en ook de bak-aard gunstig mag genoemd worden, hoewel een ver gelijking met de Amerikaansche Patentbloem in het voordeel van laatstgenoemde most uitvallen. Dat nochtans voor de Chincesche bloem prijzen van ruim f 46 per 10O Kilo betaald worden, houdt verband met de bijzonder groote vraag naar beschikbare bloem, De Chineesche bloem wordt hier aangevoerd in een tot nu toe onge kende emballage, n.l. drie zakjes bloem 50 Eng. ponden eik, die zijn samengevoegd in een jute-zak, zij worden aldus aan den bakker afgeleverd. Een zeeroman van W. CLARK RUSSELL. Nooit had ik haar liever, frisscher en mooier gezien, dan toen zij dien morgen daar uit de kaj uitsdeur stapte, met den hofmeester, die een stoel voor haar droeg, achter haar. Zij was geheel in het wit, en haar blonde haar blonk als eeu gloriekrans. Hare oogen wed ijverden met het diepe blauw van de zee, en hare ivoren tandjes in witheid met het schuim, dat bruiste en spran- kelde voor onzen boeg. Zij bracht wat kaakjes voor mij. Ik wees deze liflafjes nooit af, omdat ik wist dat het haar een genoegen was ze mij te geven. Ik knabbelde er een op en stak de rest in mijn zak. Nog geen vijf minuten waren wij bij elkaar of daar strompelde de oude mevrouw Trevor op ons af. Tk stond op, om een stoel voor haar te gaan halen. De aanbiedingen van Chineesche bloem hebben de regecring genoopt ook aan deze zijde inkoopen te doen. Die plaag begint ook weer 1 Ia de vaarten van den Haarlem mermeerpolder en vooral in de Ring vaart drijft weer bij groote hoeveel heden over oppervlakten van duizen den meters het sterk aangroeiend kroos Azoila Carolina, dat zich op sommige plaatsen zoo snel heeft voortgeplant, dat motorbooten in haar vaart worden bemoeielijkt, door dien het opeengehoopte kroos telkens vaa de schroef most worden verwij derd. Een lief dienstmeisje Een mevrouw uit de Sarphatistraat te Amsterdam, nam een dienstmeisje uit Weesp in dienst, tegen f 7.50 per week met kost en inwoning. Nog geen week was het meisje werkzaam, toen zij haar dienst ver liet. 's Zaterdags miste mevrouw niet alleen het meisje, maar uit haar schrijfbureau ook f 45 aan papieren geld. Mevrouw begaf zich hierop naar Weesp, naar de woning van de ouders van het meisje. Toen mevrouw in huis kwam, vloog het meisje haar aan, schold mevrouw voor de laagste dingen uit en sloeg haar in 't gezicht. Wat kom je doen kreet het meisje. Wat je gedaan hebt, weet je zelf ook wel, antwoordde mevrouw. Op deze woorden vloog het meisje g naar een zolderkamertje wierp door een luik een bankbiljet van f 25 en 2 backbiljetten van f 10 naar beneden. „Neen, neen, jongen houd je gemak maarik heb hier al een plaatsje gevonden", schreeuwde zij met, eeue stem die wel totaau den voor steven gehoord kon worden. „En houd je maar niet zoo van den domme Denk je dat ik niet zie wat ik zie, -jongetje En denk je dat ik zelf niet jong ben geweest P En denk je, toen meneer Trevor met my vrijde, dat ik 't toen prettig vond, door een oud wijf gestoord te worden Neen neen, jongentje ga jij maar gerust je gang en doe of ik er niet was Zal 't te Sydney trouwen worden Ik hoop 't voor jullie. Vergeet dan niet, mij op je bruiloft te vragen hoor! Wel ja waarom ook niet? er is in de kolonie nog ruimte genoeg voor een fliaken jongen kerel, en hoopen goud liggen er in 't achterland nog voor 't oprapen". Dit zeggende grinnikte zij ons toe, en verdween weder in de kajuit. Belle was minder verlegen dan ik. Indien zij de oude vrouw er op afge zonden had om het ijs te breken, dan zou zij hare vragen en opmerkingen niet kalmer hebben kunnen opnemen. Ik zelf ging zitten en stak mijne pijp Mevrouw nam het geld op e begaf zich naar de politie, die met haar naar de woning van het meisje ging. Daar vond de politie ook nog eea groene japon en vijf potlooden, die aa mevrouw toebehoorden. Thans stond het dienstmeisje te Amsterdam terecht. Zij bekende het geld weggenomen te hebben, nadat zij he' sch'ijfbureau met eea sleuteltje geopend had. Zij zei het geld weg genomen te hebben, omdat zii wilde gaan houwen. Dat zij mevrouw geslagen had, ontkende zij. Eisch: 10 maanden gevangenisstraf Het bleek, dat het meisje reeds vroeger veroordeeld is. aangebracht, waardoor de werkman den stamper gemakkelijk van den eecen cp den anderen keisteen kan verschuiven. Rijwielvervoer per spcor Naar de Kampioen verneemt be staat het voornemen, het vraagstuk van het rijwielvervoer per spoor door een commissie uit de Nederland- sche Spoorwegen en deu A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederlaad, nader onder de oogen te laten zieu. Eeu straatstamper 1 Op het Haagsche Binnenhof wordt bij de vernieuwing van de bestrating thans gebruik gemaakt van den pneumatisch werkende straatstamper. Men kent de oude manier: een werkman slaat de keien met een houten stamper vast in het zand. De pneumatische stamper, die 150 slagen per min. maakt, doet 5 a 6 malen meer werk dan de hand stamper, slaat de keien dieper en vaster in het zand, terwijl de bedie ning van het toestel geenerlei vak kennis vereischt. Het geheele toestel bes aat uit een transportabelen wagen, waarop gemonteerd zijn benzinemotor, luchti compressor, luchtketel, roteerende koelpomp met zuigslacg en voor iederea stamper 15 a 20 meter persslang. Onmiddellijk na het in werking stellen van dea benzinemo tor kan het stampen beginnen. De werkman behoeft zich volstrekt niet te vermoeien, omdat aan lederen stamper zijdelings een beugel is aan. ffNu je hebt 't gehoord, Belle! Die oude dame zegt dat wij een vrij end paartje zijn", zelde ik. //Heeft zij gelijk Is 't waar Zij glimlachte. //Is 't waar Wil je mijne vrouw worden, Belle z/Ja", antwoordde zij. //Ik ben voor bestemd om je vrouw te worden". Het mooie weer had de meeste pa- sagiers op het dek gelokt, zoodat ik onmogelijk bij deze gelegenheid de monstratief kon worden. Van een kus wisselen, kon op dit oogenblik geen sprake zijn. Ik durfde zelfs hare hand niet in de mijne te nemen, ouder het bereik van zooveel spiedende oogen. „Waarom zucht je nu zoo, Walter?" vroeg zij, „Omdat ik aan de groote zwarig heden denk, Belle." „Welke zwarigheden „Wel je hegrijpt, ik ben zelf nog zonder verdienste en zonder voor uitzichten en mijne ouders hebben geen geld." „Zouden je ouders er tegen zijn, dat je mij trouwde neeu. Zeker niet," Worden Nederlanders ia België zóó behandeld Drie inwoners vaa Eindhoven hebben in de Meijerijsche Ct. het verhaal geplaatst van hua wedervaren te AAntwerpen. Zij waren daarheen getrokken zonder pas en slechts een van hen had papleren bij zich, waaruit bleek, dat lrj Nederlander was. Desniettemin werden ze alle drie als Nederlanders behandeld d.w.z. dat ze alle drie in de gevangenis werden gezet en daar gedurende 9 dagen werden uitgehongerd, ge» boond en bijwijlen op vuistslagen werden onthaald door de gendarmen. Bij hun overbrenging van het eene cachot naar het andere, hielp het straatpubliek dapper mee. Toen zij eindelijk werden ontslagen en naar Esschen getransporteerd, kregen ze daar van den douane- commandant van hetzelfde laken een pak. Het reisverhaal, dat de drie reizigers met hun naam ondertee kenden, is zóó stuitend, dat Ons Vaderland te Antwerpen het erg genoeg vindt al zou het voor de helft overdreven zijn. „Kan je dan niet te Sydney het schip verlaten en daar blijven f Mijne tante is eene vrouw van invloed, die je zeker wel eene betrekking zou kun nen bezorgen. Hoe zou je dat vinden?" „Kostelijk antwoordde ik. „Na tuurlijk kan-ik het schip verlaten. Ik heb maar aan wal te gaan en te ver dwijnen. Als ik eene betrekking kon vinden, zoodat ik voor je zorgen kon 0, wat zou dat heerlijk wezen „Ik geloof dat 't best zal gaan", zeide Belle. „En dan schrijf je aan je vader en moeder dat je getrouwd bent met de geestverschijning uit den vijver te Bouville, en dat je al gauw eens op bezoek met haar naar huis denkt te komen misschien wel op dit zelfde schip." „Waarvan ik gedrost ben zeide ik lachend. Wij werden gestoord door de stem men vaa den kapitein 'en den tweeden stuurman op de campagne, onmiddellijk boven onze hoofden. De kapitein en stuurman Curling redeneerden over het schip, dat wij dien ochtend in het oog hadden ge- kregen en nu al een heel eind nader óp de hielen waren gekomen. A^dvertentiën 10 ct. per regel. Bij cont'acteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer|belangrijke reductie.

Volksblad | 1920 | | pagina 1