No. 47. Woensdag 9 Juni 1920 43e Jaargang. JEUGD, FEUILLETON, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUP te bezorgen bij N. V. Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon en J. A. Ross. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarlngs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meeT dan acht regels beslaande, voor den prtys van f 1, NEDERLAND. Goes. Men zal zich herinneren, dat in den nacht van i9 op 20 Januari jl. bij den heer Gunst aan de 's H. Hendriksklnderenstraat is ingebroken en dat vermist werd behalve een partij goed een som geld. Vrijdag is deze zaak voor de rechtbank te Middelburg behandeld. De Belg G. P. P. welke verdacht wordt den inbraak gepleegd te heb ben, ontkent ten stelligste. De officier achtte echter de feiten bewezen en vorderde 1^ jaar gevan genisstraf. Goes. Door mej. A. M. van de Linde onderwijzeres aan school B. is als zoodanig met ingang van 1 September eervol ontslag aange vraagd. Goes. Door de pas opgerichte afdeeling Goes van de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van Alcoholhoudende dranken is een adhaesiebetuiging gezonden aan den Raad der gemeente Goes naar aan leiding van de ingediende verzoeken tot drooglegging der kermis e.d. door de aid. Goes van «N.C.G.O.V.t en «Plaatselijke Keuzee. In de vergadering gehouden d.d. 3 Juni 1920 werd de vereeniging definitief opgericht en een bestuur gevormd. Moge de jonge afdeeling groeien Naar het Italiaansch. z/Je wordt nu achttien jaar, en je beat geen meisje meer, maar eene vrouw Nora." Nora lachte, maar het was duidelijk dat er iets gedwongens in haar lach Was, en zij zich niet recht op haar gemak voelde over hetgeen er komen moest. Mario merkte het niet. Hij was te vol van hetgeen hij voornemens was te zeggen en te bevreesd dat zijne woorden niet den indruk maken zouden dien hij hoopte Wat hij eigenlijk gezegd had, her innerde hij zich later niet goed meer. Hij had zijn best gedaan om zijne ziel in zijne woorden te leggen en Nora had hem eenmaal ongeduldig in de rede moeten vallen met de opmer king en bloeien ter versterking van het drankbsstrijdersleger. (Dit bericht kwam te laat binnen om in ons vorig nummer te worden opgenomen. Red.) Goes. De heer G. Ruitenbeek, klerk bij den Raad van Arbeid alhier, heeft de benoeming van onderwijzer aan de Chr, school te Anna Jacobapolder aangenomen. Wij ontvingen van het Alg. Ned. Vakverbond een afschrift van een open brief welke aan regeering en volksvertegenwoordiging is gericht. Hierin wordt o.m. gezegd, dat de regeering en werkgevers doof blijken te zijn voor de stemmen der arbei ders. Het A. N. V. doet dan verder een beroep op regeering en volksverte genwoordiging om mede te werken om verbetering te brengen in den huldigen toestand waarin de bevol- king zich bevindt. Alleen een gezonde wetgeving en krachtige arbeid zal de volksrust kunnen herstellen en bevredigen. O.i. is het echter verkeerd geadres seerd het behoort thuis bij de Kamerclub der S. D„A. P. die de duurtebestrijding onmogelijk maakte door tegen het desbetreffende ont werp te stemmen en die door obstructie de afwerking onmogelijk maakt van de verschillende wetsont werpen over wier vertraging zich het A.N.V.V. thans beklaagt, Het adresseere dus den Open Brief aan den heer Troelstra. Een versch eitje*! Iemand kocht drie eieren. Op een van deze las hij het opschrift „Schei nu uit, als je me plezier wilt doen, Mario. Je begint door te slaan Hij had ook niet gemerkt dat hare oogen even toegevallen waren. Als iemand twintig jaar daaromtrent is, gaat hij recht op zijn doel af en let niet op iets anders, omdat hij alleen vervuld is met hetgeen er in zijn binnenste omgaat. Toen hij eindelijk uitge-proken had, richtte Nora zich overeind en rees op uit haar stoel. Zonder hem aan te zien bleef zij staan en plukte aan een knoopje van hare blouse. Mario had een gevoel alsof de wereld voor zijne oogen ronddraaide. Hij zag op het bruine kopje vóór hem neder en had een bijna onweerstaanbaren lust om het in zijn handen te nemen en er zijne lippen op te drukken, maar hij dorst niet. Naderhand, toen het te laat was, heeft hij wel eens gedacht dat indien hij op dat oogenblik minder beschroomd geweest en voor de ver verzoeking bezweken was, Nora mis schien anders geantwoord zou hebben dan zij nu deed. 1 Iedere vrouw schept zich in hare I meisjesdroomen een mannelijk wezen, «Flinke boerendochter, blond, 22 jaar, zou gaarne trouwen, Onmiddellijk telegrafeerde de kooper aan het opgegeven adres, maar kreeg het bericht terug «Ben sinds drie maanden ge trouwd.* Het kolenvraagstuk. Waarschijnlijk zal in den loop dezer week te Amsterdam een bijeen komst plaats hebben tusschen Engelsche en Duitsche mijnarbeiders leiders, ter bespreking van de plan nen, die de Rijkscommissaris voor het Roergebied, Hue, ter organisatie van productie en distributie van kolen heeft ontworpen. Plaatselijke keuze Tot nog toe hebben 265 Gemeen teraden en 5000 vakvereenigingen kerkeraden, enz, instemming betuigt met het wetsvoorstel Rutgers. Sterke aardbeving. Zaterdagmorgen 4.34 uur Green wich tijd werd (aan het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt een buitengewone sterke aardbeving opgeteekend afstand 9000 K.M. zeer waarschijnlijk in of nabij Japan. De diefstal van f 15.000 uit de Steigersche Kerk te Rotterdam. Op het politiebureau aan de Groote Faauwensteeg aldaar zijn de 19-jarige C. A. v, d. W. en de i7- jarige A. B., beiden van beroep zilversmid, in bewaring gesteld. Zij worden verdacht Vrijdagochtend, tusschen half twaalf en half een, uit de kluis van de R.K. Kerk aan de Hoogstraat (H. Dominicus), waarin dat zij met alle denkbare goede eigen schappen toerust, dat niemand anders ooit bemind heeft of immer beminnen zal dan haarbeminnen, eerbiedig en innig als eene heilige. Maar wan neer het toeval dat wezen op haren weg brengt, dan kan men er zeker van zijn dat zij hem in negentig gevallen van de honderd onuitstaanbaar vinden zal. Een weinig vrijpostigheid, die zij aan de onstuimigheid van zijne liefde toe kan schrijven, vergeeft zij veel lichter dan eenen overmaat van eerbied die een teeken van koelheid wezen kan. Nora zweeg eene poos en sloeg toen hare oogen open op. „Wij hebben nog een langen tijd vóór ons, Mario", zeide zij halfluid, als sprak zij tot zichzelven. „Zijn wij niet gelukkig zooals het nu is Wij houden van elkaar en het leven is mooiLaat mij mijne achttien jaren eene poos genieten Mario begreep haar tegenzin niet voor een belofte, waaronder haar leven eene bepaalde bestemming krijgen zou, en door welke aan de onbekende toei komst, wier verborgenheid haar be koorde, eene grens gesteld zou worden zij zilverwerk gepoetst hadden, een ijzeren geldkist, inhoudende geld en geldswaardige papieren tot een ge- zamelijke waarde van f 15.000 gei stolen te hebben. C. A. v. d. W., die het eerst bekende, vertelde, dat zij met de kist naar den Pieter de Hooghweg gegaan waren en deze daar, met inhoud, onder graszoden begraven hadden. Een inspecteur van politie, vergezeld van v. d. W. en twee rechercheurs, begaf zich naar den Pieter de Hooghweg, waar op de door v. d. W. aangegeven plaats dan ook de kist gevonden werd. Aan den inhoud ontbraken evenwel 5000 mark, die, volgens verklaring van v. d. W., aan een onbekend koopman op de geldmarkt aan den Noordblaak, voor f 180 verhandeld waren. In een der schoenen van v. d. W. werd nog een bedrag van f 162 gevonden, zoodat al het gestolene, (op f 18 na, die door beiden verteerd zijn), terecht is. Fraude in de Oranje-Nassaukazer* ne, te Amsterdam. Omtrent het cantine-beheer in de Oranje-Nassaukazerne te Amsterdam verneemt de Tel. het volgende Toen de troepen van het 7de regiment infanterie na de mobilisatie in het garnizoen terugkeerden, was met het beheer der canHne in de Oranje-Nassaukazerne reeds belast de landstormplichtig 2de luitenant V., (Ingedeeld bij het Depot). Deze landstormplichtige luitenant bleef in die functie gehandhaafd, terwijl een commissie werd benoemd tot het houden van toezicht. Toen op 31 December j.l. alle verlofsmilitairen dus ook de hier bedoelde luitenant in het genot die zij steeds voor oogen hebben en die elk oogenblik nader komen zou. «Zooals je wilt. We zullen er dan maar niet meer over spreken", anti woordde hij met eene kwalijk ge slaagde poging om bedaard en onver schillig te schijnen. Op het terras vóór de villa was het donker, maar nu en dan verlichtte een bundel vuurpijlen de omgeving om in eenen regen van gekleurde sterren neer te komen. Dan werd het huis met zijne kolommen en balkons een oogen blik door een fantastisch licht besche nen, dat terstond daarna tusschen de donkere boomen van het park te loor ging- Nora stond aan de voorzijde van het huis tegen den muur geleund, en keek naar het vuurwerk en de sterren. Een jongmensch was met haar buiten gekomen en hield haar met allerlij complimenten bezig, naar welke zij met welgevallen luisterde. Dit was nu twee maanden geleden, maar Mario voelde, wanneer hij er aan dacht, op dit oogenblik nog de ondra gelijke ergernis, waarmede hij naar het gepraat geluisterd had. Eindelijk kon Goes. Onder het vee van den landbouwer C. Karelse Sr. alhier is het mond- en klauwzeer geconsta teerd.

Volksblad | 1920 | | pagina 1