No. 45. Woensdag 2 Juni 1920 43° Jaargang JEUCD. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post, bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUf* te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon en J. A. Ross. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij cont'acteeren van minstens IOOO regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advcrtentién, ais geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, ^KOERLAND. Goes. Den heer A. v. Liere, tee kenaar aan het kadaster alhier, is als zoodanig Amsterdam als stand plaats aangewezen. Goes. Naar wij vernemen hoopt de harmonie Euphonia Zondag 27 Jnni deel te nemen aan het muziek concours te Ginneken. Donderdag deed een vader te Ouddorp aangifte van zijn 16e kind. Van de 16 zijn er 15 in leven. Ongeveer f 30.000 aan «gewetens- geld» kreeg 's Rijks schatkist weer, waaronder een bijdrage van f 21.000 uit Amsterdam. Broodkaarten-diefstal 1 Van het Distributie-bureau te Groningen zijn gestolen 6000 wit- tebroodkaarten van de 35ste periode en wel van de tijdvakken 137, 138, 139, i4o elk 1500 benevens 3200 roggebroodkaarten van de 35ste pe riode en wel van de tijdvakken 138, 139 elk 1000, van de tijdvakken 137, 140 elk 600. Een noodlottig huismiddeltje. De ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Rotterdam heeft f ioo boete subs. 30 dagen hecht, geeischt, wegens het onbevoegd uit oefenen der geneeskunde, tegen D. den H., een fabrieksarbeider, die een schipper voor zijn kind, een genees middel tegen bedwateren zou hebben verstrekt, met den dood van den kleine als noodlottig gevolg. Het Rott. Nbl. voegt hieraan toe Dit geeft een abonné we schrij ven 1920 het volgende in de pen „Er is een beter middel, ik spreek 4 FEUILLETON. Naar het ftaliaansch. „Wel, omdat ik heelemaal niet gewend ben je zoo geblaseerd te hooren praten, en geloof mij, Mario, bet gaat je niet go°d af ook. Als je mijn een plezier wilt doen, neem dan niet van die onaardige manieren aan. Wij zijn het tot dusver altijd samen eens (ge weest, jij en ik." Zij zag hem open in het gezicht, met een hartelijken glimlach, en het ,/jij en ik" klonk streelend in haren mond als eene liefkozing. Mario voelde zich een oogenblik ontroerd, maar terstond daarna kwam weer het gevoel van pijnlijke onzeken heid terug, dat hem aanhoudend kwelde. Had Nora werkelijk iets bijzonders willen zeggen Gaf hij misschien aan hare woorden eene beteekenis waar zij in de verte niet aan dacht ,/Zie nu eens", dacht Nora, „als uit ondervinding met eigen kinderen en als men 't middel hoort, moet men lachen, maar die 't gebruikt ziet z'n wensch vervuld. Daar komt 't Men neemt 'n enkelen droppel water van den persoon in kwestie en doet 't in een fleechje met kurkstop er op en geeft het den busbode mee, met verzoek het bij een te begraven lijk in de kist te willen leggen. Als 't water in het fleschje opgedroogd is, heeft het bedwateren opgehouden en dat is met enkele weken. Deze gekke remedie kost u maar 7 cent voor 'n fleschje en 'n fooitje voor den bedienaar". De schrijver zegt, dat ook anderen het middel met succes hebben toe gepast. Er gebeuren immers, voegen wij er bij, zooveel dwaze dingen in dezen in veel opzichten dwazen tijd. Moord te Amsterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer halftwee kwam iemand op politiebureau Warmoes straat te Amsterdam binnenloopen en deelde mede, dat in de Wijde Kerksteeg het lijk lag van een ver moorden man. De politie vond daar in een goot den 30 jarigen G. Bellmer, wenende Barndesteeg, badende in zijn bloed liggen. Zijn kleederen waren geheel met bloed doortrokken en zijn gelaat droeg reeds de teekenen van den naderenden dood. De ongelukkige had messteken in den aim en in de borststreek. Per auto werd hij naar het Bin nengasthuis gebracht, maar vóór de wagen de poort had bereikt, had de gewonde reeds den laatsten adem uitgeblazen. Het kostte de politie heel wat iemand gehoord had wat ik daar zeide, zou hij zeker zeggen dat ik mij coquet aanstelde en het heeft er werkelijk iets van." Het gebeurde haar dikwijls dat, een woord, dat haar oprecht, maar ondoor dacht, van het hart naar de lippen was geweld, een oogenblik daarna een gevoel van spijtigheid bij haar opwekte, omdat zij voelde dat er eene uitlegging aan gegeven koD worden, die kwetsend was voor haar eigenliefde. Dit was ook nu het geval en toen Mario op teederen toon haren naam fluisterde, antwoordde zij zoo koel mogelijk: //Wat is er?" Dat was genoeg om Mario weer in eenen afgrond van twijfel te werpen. *Niets", hernam hij met eenen zucht. Vitali en zijne vrouw traden de voorkamer binnen, terwijl Mario nog in de veranda was. Hier zag hij voor het eerst Vieri, die hun tegemoet kwam. z/Wie is die mijnheer?" vroeg hij. z/Dat is een oude vriend van papa//, antwoordde Nora. //Hij is gezantschap secretaris te Parijs en op het oogenblik hier om den minister Lanza een bezoek te brengen." //Zoo..., om de waarheid te zeggen, vind ik hem zoo oud niet." moeite te weten te komen, wat er precies gebeurd was. Het schijnt, dat eenige personen twee mannen met elkaar hebben zien vechten, waarbij van messen werd gebruik gemaakt. Men heeft den indruk gekregen, dat de bewo ners der Wijde Kerksteeg den naam van den dader willen verzwijgen. Er moeten echter aanwijzingen zijn, dat deze een zekere D. is. Een streng onderzoek wordt in gesteld. Vliegdienst Amsterdam Londenl De vliegdienst AmsterdamLon den is een succes. Hoewel het weer door mist en regen ongunstig was, is de dienst geen enkele maal onder broken. De toestellen hadden veel lading, zoowel van passagiers als pakketten, zoodat zelfs extra-toestel len moesten worden ingelegd. De directie overweegt thans een dagelijkschen dienst in te stellen. Een aardige bijzonderheid is het volgende Twee personen, die aan den Hoek- van-Holland de boot naar Engeland hadden gemist, belden den vlieg dienst, AmsterdamLonden op of ze per vliegtuig vervoerd konden worden. Per auto gingen ze naar het vliegveld Maaldrift bij Wassenaar waar een toestel gereed stond, en zijn daarin naar Engeland overge stoken. Hersen- en handenarbeid, 't Is onlangs voorgekomen dat op een der groote bureaux te Den Haag een gestudeerd ambtenaar werd aangenomen op een aanvangsjaar- wedde van f i2oo, terwijl te zelfder tijd een schoonmaakster zich aan bood, die f I500 bedong. Met eene plotselinge beweging wen de Nora haar hoofd om en zag hem, met hare opgetrokken wenkbrauwen, vlak in het gezicht. Als bij terugkaat sing deelde de blos van ergernis op hare wangen zich aan Mario mede. Hij had weer spijt van zijne kinderachtige jaloersheid. Nora gaf echter geen ant woord, maar liep haren vader achterna, dien zij hij den arm nam en met haar hoofd over zijnen schouder, vroeg z/Papa, kunnen wij niet een plan voor een groote wandeling maken z/Een heusche wandeling Op je eigen voeten P" z/Ja, ziet u, we hadden er vandaag eene moeten doen, maar daar is niets van gekomen omdat ik niet uit wilde zijn als u thuis kwam. //Drommels, dat is jammer. Maar dat is toch de reden niet geweest dat Vieri ook niet is gaan wandelen z/Neen, die is uit pure luiheid thuis gebleven", zei Nora, terwijl zij hem uitdagend aankeek. Nora kreeg weer eene kleur toen hij haar min of meer spotachtig aankeek, Het geval wordt belicht ia een satire van mr. C. P. van Roésum in de H. P. Mr. in de rechten biedt zich aan als ambtenaar. Hij wordt aangediend de ontvangst is koel en [afgemeten. We kunnen u f 1200 bieden. Gaat u daarmede accoord f 1200 Per maand Om den dood niet, mijnheer Per jaar natuurlijk 1 En dat is een zeer redelijke betaling. U hebt gestudeerd, dus u kunt niets. We geven u een onderdak van 9 uur 'smorgens tot 6 uur 'savonds, we betalen u bovendien nog [f 100 per maand. We hebben u gekoz?n uit 125 sollicitanten. Er is dus geen enkele reden om u te beklagen. Maar waarom neemt u dan juist mij De inlichtingen van uw pro fessoren zijn meer dan voortreffelijk U schijnt een zeer verdienstelijke dissertatie te hebben geschreven. Daarom bieden wij u dan ook f 1200 Ons aanbod gezien het aantal sollicitanten is zelfs meer dan vleiend voor u. Twaalfhonderd gulden dat is toch prachtig voor een mr. in de rechten 1 Hij antwoordde dat hij buitenge woon gevoelig was voor de eer en vertrok, na de betrekking te hebben geaccepteerd. Vijf minuten later werd een vrouwenpersoon aangediend. Komt u binnen, mijn beste juffrouw, komt u toch binnen. U wenscht de avondschoonmaak van onze lokalen te verzorgen niet Prachtig, prachtig. En u eischt voor die werkzaamheden f 1500? Geen cent minder, mijnheer. Ik heb een praktijk van 5 jaar. Ik verdient met mijn werk overdag maar sloeg toch hare oogen niet neer. //Tante", kwam Mario tusschenbeide, z/neem mij niet kwalijk, maar zoudt u mij niet willen laten wijzen waar mijne kamer is z/Met genoegen neef." Nora bleef met Vieri achter. Een minuut of wat. hadden zij misschien gepraat toen zij de kamerdeur open hoorde gaan en in den spiegel tegen over haar Mario weer binnen zag ko men. „Weet u nog, mijnheer Vieri", zeide zij luid, als bemerkte zij haren neef niet, „dat u mij een paar dagen ge leden over eene Nocturne van Chopin gesproken hebt De vijfde, als ik mij niet vergis „Jawel, maar hoe komt u er toe, mij daar nu aan te herinneren „Dat weet ik zelve niet, maar wilt u die eens hooren Ik heb ze opzette lijk voor u een paar maal doorgespeeld. Kom mee z/Dat is zoo. Het was mij te warm en te ver", bevestigde de diplomaat met een fijn lachje. z/Neen, laat mij maar met hem me degaan", zeide Vitali. //Ik zie zoo wit als een molenaar en heb schuiers en waschwater noodig. Men wordt op de straatweg bijna blind van het stof".

Volksblad | 1920 | | pagina 1