No. 69. Woensdag 27 Augustus 1919 420 Jaargang, 6 FEUILLETON. Tizian's Madonna. m Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, frasco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke cummers k 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 lias* te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- ea Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Rleeuwens Zooa en J. A. Ross. Adverteatiën 8 ct. per regel, behalve dienstaanvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf vaa 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjariags-, doodberichten ea de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor dea prijs van 65 ceat. HEDEELAND. v M. aan het politiebureau een valsche zilverbon van f i,gedeponeerd. Jeugdige brandbriefschrijver Een inwoner van Nieuwerkerk a. d- IJsel ontving een schrijven, waarin hem werd aangeraden f IOO bij eea aangeduiden boorn aan de Ouder- kerksche laan in den nacht van Woensdag op Donderdag neer te leggen. De politie werd met het geval iu kennis gesteld, legde een enveloppe met f 5 bij den boom neer, stelde zich 's avonds in de nabijheid verdekt op en had 's morgens halfses den schrijver, een 17-jarig jongmessch uit die gemeente, te pakken. Hij werd opgesloten en is naar Rotterdam gebracht. Uit bet Zweedsch. Na zich met moeite door eenige salons te hebben geworsteld, nam hij in eenen boek der balzaal plaats, met zijnen hoed onder den arm. Men was juist aan de quadrille des lanciers, doch wegens bet groote aantal dan senden en de beperkte ruimte voor zoovele paren, ging dat zeer bezwaar lijk, hoewel met ongeloofelijke behen digheid. Mylord stond met onverholen verbazing Se dames aan te staren, die zich zulk een inspanning getroostten. De zwoele atmosfeer maakte hem dof en slaperig, hij wilde zich juist in een aangrenzend vertrek begeven toen hij opeens groote hemel vlak onder de middenste kroon stond zij Lady Mary. In het volle licht glinsterde zij met al hare juweelen als Sirius zelf. Zij was in gesprek met eenige heeren, hare oogen schitterden en overtroffen alle diamanten in pracht, en met eene bevallige beweging bracht zij zich verkoeling toe door middel van een waaier. Mylord kon zijne oogen niet gelooven, hij meeDde een visioen te zien, en zij moet hebben gevoeld, dat De arbitrage in het lypografen- confllct. De neutrale gezellen ontevreden. Het hoofdbestuur van den Nederl. Grafischec bond heeft Maandag te Amsterdam vergaderd en de volgende motie aangenomen „Het hoofdbestuur, kennis geno men hebbende van het perscommu niqué inzake het couflict tusschën den Bond van Boekdrukkerijen en den Alg. Ned. Typografenbond, betreffende de collectieve overeen komst, waarin medegedeeld wordt, dat eea commissie van arbitrage zal worden samengesteld om dit conflict op te lossen, welke commissie zal bestaan uit 3 leden, te benoemen door de besturen der drie werkgevers- een doordringende blik op haar rustte, want als door eene geheimzinnige macht gedreven, wendde zij het hoofd om en zag hem vlak iu het gelaat, hoewel er zich dozijnen danzenden tusschen hen bevonden. Een lichte blos verspreide zich over haar gezicht, zij deed haren waaier toe, nam haren sleep op en stond een oogenblik later voor hem. //Ik weet niet of gij mij herkent/', zeide zij met eene lichte trilling. „Men vergeet u zoo spoedig niet," antwoordde Mylord hoffelijk buigende, terwijl zijn hart zoo hevig bonsde, dat hij meende dat men het aan zijn vest zou kunnen zien. „Tk wilde u even zeggen, Mylord, dat het schilderstuk, hetwelk ik hetwelk ik van u gekocht heb, zich in mijn hotel bevindt. Tante heeft het ten hoogste afgekeurd, dat ik bet aanschafte, en ik heb haar moeten beloven, het te uwer beschikking te stellen, als ik u ooit weer mocht ont moeten. Mijn adres is Rue du Bac No. 11. Morgenmiddag ten twee ure ben ik thuis." Mylady sprak de laatste woorden be daard uit, groette Mylord beleefd en zeide tot eenen heer die voorbijging „Mijnheer de generaal, als ik u ver zoeken mag, uw arm Zij was in het gewoel verdwenen. Mylord stond een oogenblik versuft. Hij snelde de zaal uit, de trappen af, organisaties, waarvan twee werkgevers in het typografenbedrijf, drie leden door den A. N. T. B., waarvan twee werknemers in het typografenbedrijf, en eea zevende i!d, door de zes leden te kiezen, die als voorzitter met stemrecht zal fungeeren, geeft te kennen, niet accoord te kunnen gaan met dezen vorm van ontwikkeling van dit proces. Het hoofdbestuur bovengeaoemdstaat op het standpunt, dat het als mede-contractant gelijke belangen heeft als de patroonsorga nisaties, bij een goedé oplossing van dit geschileischt ais gelijkwaardige belanghebbende deczeliden invloed op de samenstelling dezer commissie te kunnen uitoefenen als eensge aodere partij, be.trokkea bij deze arbeidsovereenkomst aanvaardt dus geen commissie, zoeder zijn medewerking tot stand gekomen, vertrouwt dat de patroons dit recht zullen erkennen en daarover mondeling de betrokken belang hebbenden bij het verdrag zullen raadplegen." van zaken vindt niet zoozeer zijn oorzaak in de uit Duitschland of België te verwachten aanvoeren, als wel in de groote aankoopen steen kolen, welke voor rekening onzer regeericg in Amerika tot stand kwa men, en welke koleasoort voor de gas-industrie bovendien bijzonder producief gebleken is. Wat de huisbrandvoorziening aan gaat, ban de winter nog niet geheel zonder zorg worden tegemoetgezien. Onze kolenvoorzieoing. Ruime aanvoer van Amerikaansche kolen. Naar wij uit betrouwbare broa ver nemen, zijn de vooruitzichten voor de kolenvoorziening in den aanstaan den winter van dien aard,, dat het vrije gasverbruik, hetwelk voor den zomer kon worden toegestaan, naar alle waarschijnlijkheid ook in den komenden winter bestendigd zal kunnen worden. Deze gunstige stand en bevond zich in eens op straat. De frissche nachtlucht verkoelde hem de brandende slapen. Hij was boos, zeer uit zijn humeur. Hem zoo ongepast te hebben behandeld, en dan nog uit de hoogte toespreken Dat ging te ver. Maar morgen zou het uur der wrake slaan. Hij zou zich in zijne gekrenkte waardigheid hullen en haar diep ver nederen. Des anderen daags maakte Mylord veel werk van zijn toilet. Hij strikte zijne das met groote zorgvuldigheid en was het niet met zichzelven eens, of hij een paar licht grijze, dan wel lila ge kleurde handschoenen zou aantrekken alles natuurlijk om zijne trotscheschoone te verootmoedigen. Toen hij aan het bewuste huis aan schelde, opende een kamerdienaar hem de deur, geleidde hem eene trap op met tapijten belegd, bracht hem door een fraai salon, sloeg de portière van een klein boudoir ter zijde en meldde Mylord met fluisterende stem aan. Lady Mary, in een wit morgentoilet, stond op en reikte Mylord de hand. „Ik stoor u toch niet?" zeide hij. „U is aan het studeeren „O, neen. Het is een oude bekende, de Zomernachtsdroom." „Ei zoo U is eene bewonderaarster van Shakespeare?" „Ik ben eene Engelsche", antwoordde zij trotsch. „Mij bevalt altijd dat stuk 170.000 eieren in beslaggenomen. De Centrale distrfbutiedfenst voor de politie te Rotterdam heeft bij verschillende handelaars 170.000 kip peneieren in beslag genomen, die in st.yd met de voorschriften waren ingekalkt. Hei electrfsche oog. Het »electrische oogc is een veilig heidsapparaat tegen brand en inbraak. Het is hier niet de plaats om de techniek van de installatie te gaan uiteenzetten, wij volstaan met mede te deelen, dat een gebouw waar deze vernuftige inrichting is aangebracht, inderdaad voor brand en inbraak gevrijwaard is. Immers zoodra in eea kamer, waar het »oog« is aange bracht, licht wordt ontstoken, of zoodra men de kamer binnentreedt, wordt automatisch een signaal ge geven, dat op onraad wijst. Het aansteken va» eea lucifer in de ten- toonsteiiingskiosk te Amsterdam, het schijnsel vaa een rood lampje, het binnentreden in het kamertje doen het liet meest, wat ik het laatst van hem gelezen hebdus nu de Zomernachts droom." „Kent u de commentaren, die een Duitsch geleerde er op gegeven heeft „Ik bekommer mij niet om commen taren," zeide Mylady eenigszins heftig. „De reden waarom juist dit stuk mij aantrekt, is, dat er geene beteekenis in gelegen is. Het gaat er mee als met den zonneschijn - of den maneschijn, zooals ge wilt in een woud. De stralen vallen op honderd verschillende wijzen, door het loover, langs de stam men, iedere minuut afwisselend, als de bladen zich slechts even bewegen. Waar om dit zoo dikwijls verandert Een voudig omdat alles leeftdat iss de eenige beteekenis. Het onverwachte, het onuitputtelijke van onzen grooten Wil liam boeit mij. Dat heb ik lief en ik word er door in verrukking gebracht, maar ik ben niet scherpzinnig genoeg om er over te philosopheeren. Onder- tusschen, Mylord, neem ik uwen tijd in beslag. Wees zoo goed mij te volgen hier bevindt zich mijne uwe schil derij, meen ik." Zij ging hem voor in een ander ver trek, en lichtte het kleed op dat over de kist was uitgespreid, waarin het schilderstuk lag. De eenige verandering, die het ondergaan had, sinds Mylord het 't laatst gezien had, was, dat de oude vergulde lijst met al hare tierlan- Goes. Door de afdeeling Goes van den Nationalen Chr. Geheel- onthoudersbocd werd Zaterdagavond in de Sociëteit V. O. V. alhier eene anti-kermisbijeeakoaist gehouden, welke voor ieder toegankelijk was. Naar men ons meedeelt, hadden zeer velen zich aaar die vergadering be geven, waarin de aanwezigen, na door ds. Homburg te zijn toegesproken, aangenaam en gezellig werden bezig gehouden door zangstukjes, voor drachten ea samenspraken. Het behoeft geen betoog, dat de hoofd strekking van de vereenigfng op den voorgrond moest worden gesteld. De medewerkers hebben alle eer vaa hun optreden en wij hopen van harte, dat het goede doel, de voor koming van het leed, dat het misbruik van den alcohol veroorzaakt, door deze bijeenkomst ten zeerste gediend mag blijken te zijn. Goes. Bij des heer C. L. alhier, heerscht onder een aaataï schapen het mond- en klauwzeer. Goes. Zaterdag is bij het café Tivoli eea rijwiel ontvreemd. Van de dader(s) is tot heden niets bekend. Goes. Valsche zilverbons in om loop. Op het postkantoor alhier ziju twee valsche zilverbons ontdekt, die door de politie in beslag genomen ziju. Tevens is door den heer v.

Volksblad | 1919 | | pagina 1