No. 57. Woensdag 16 Juli 1919 42® Jaargang. e FEUILLETON. Een Vooroordeel Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers k 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUI* te bezorgen bij N. V. Stoom-, Boek-, Courant- ea Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Rleeuwens Zoon en J. A. Ross. Advertentiën 8 ct. per regel, behalve dienstaanvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjariags-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht tegels beslaande, voor den prijs van 65 cent. Bericht van de Uitgevers. Wij vestigen de aandacht op de met 9 dezer verschenen EiisuwË Spaor1», Boot en Tramlijst. Hierin is opgenomen de gewij zigde treinenloop op de Zeeuwsche lijn met de aansluitingen" op Dordrecht, Rotterdam, Deri Haag, Breda, Utrecht, Amsterdam, Ant werpen en Brussel. Bovendien komen op deze lijst voor de nieuwe diensten van alle provinciale booten en van de booten op Rotterdam, Amsterdam en Ant werpen. Voorts namen wij op de voor reizigers naar het 4e en 5e district zoo belangrijke dienstregeling der Zeeuwsch Vlaamsehe Tramweg- Maatschappij, der Tramweg-Maat schappij BreskensBelgische grens en der Maatschappij HulstWals oorden. Deze lijst is aan de abonné's verzonden en bedraagt de abonne mentsprijs franco per post f 1,75 per jaar. Prijs, afgehaald aan ons bureau Turfkade, f 0,15 franco per post f0,16 per exemplaar. NEDERLAND. schoonschrijven Joh. de Wit, leerling j van den heer K. van E3, commies ter secretarie alhier. r. Vrijdagavond 8 uur, zal muziekgezelschap »Euphonia< C. Th. de Vogel. „Heeremans had haar zwijgend aange» hoord. Innig medelijden met de onge- lukkigen, wier levens door de trouwe loosheid zijns vaders waren vermoord, had zijn hart getroffen, al kon hij niet begrijpen, dat er vrouwen waren, die een teleurgestelde liefde met een leven vol bitterheid boetten. Hij nam hare hand in de zijne en drukte er een langen, teederen kus op. ,/Laat het verleden rusten, Anna. We zijn jong en hebben het recht gelukkig te zijn. Doe afstand van het erfdeel uwer moeder „Dat deed ik, omdat ik u liefheb" en met innig teeren blik legde zij het schoone hoofd aan zijn borst. Na den dood harer moeder bleef er voor Anna hard werken over. Haar bekwaamheid, haar energie, haar geluk echter hadden van het zaakje een steeds grooter gemaakt, doch daardoor was Toslatings kxamssn K. H. B. S. Tot de eerste klasse vsn do li. H. B. School slhiar ign toegelaten G. J. van Opdorp, L. M. van Breas, Aa J„ T. Kloosterman, Annet van Poelgeest, B. H. M. de Poorter, A. C. de Wit, Ga. P. H. Pils ar, M. Wa. A a Ross, A. M. van W00I0, Ja» Wa. da Vri«s, M. J. R. Verhoek, J. dan Eerder, A. C. J. van Altena, A. J. Valk, A. Klafja, R M. van den Berga, J. M. dan Herder eu A, F. R, de Ruiter da Wildt, alles van Goes, D. M. Vermet van Oud- Vosmeer, N. A. de Ragt van Baarland, J. H. van Klinkenberg, L. J. d© Rijke en J. A, de Jager van Iarseke, A P. C. v&n Leeuwen, ifl M. We-stplaie, J. M. Lindenherg C. Klompa *»a Woifa&rtsdfJk, A. Bisters van 's Heser Arendskerko, M. 0 vm Has vae Wisiekarke, A. J. van Hoorn, Ca. D. L. Ltndsnberg, J. Klap en J. J. Linden' berg van Wameldinge, J. P. van dan Broaeke, Goaiche Sas, Jannette Fran §oya en L. J A. van Dijk van Hans waart, E. Ja. Poldermans en H Ger- retsan vm 'e Gravenpolder, W. P. de Noojjer van Krulnüsgen, L. M. Oele en M. Vermeule van 's Hesr Hends lk?- kinderan, C. N. van der Psfjl van Koiycsplaat, Tot de tweede kiasasMs. C. Dekker van Goss, (G. Ct) ook de taak zwaarder geworden, welke op de schouders der jeugdige bezitster rustte. Vrjjen tijd had zij weinig, doch nu haar liefde was ontwaakt, nu zij liefde gevoelde voor den man, die haar moeder haar geleerd had te haten nu brak ook al de macht der liefde gelijk een lang bedwongen stroom zich baan. Haar gansche leven ging op in den man, dien zij beminde, geheel hare persoonlijkheid loste zich op in dien alles opofferenden hartstocht. Zij spraken niet vaak over de toe- komst, nu die eenmaal tusschen hen was beslist. Heeremans wilde zoo spoe dig mogelijk promoveeren om uit te kunnen zien naar de een of andere betrekking, om daarna in den echt te treden. De modezaak zou Anna aan de leiding van Meintje overlaten tot zich een geschikte gelegenheid voordeed om die van de hand te doen. De verloving zou voorts zoo kort mogelijk voor het huwelijk worden bekend gemaakt, want zij wilde den bloeitijd van haar jong geluk niet aan de uiterlijke vormen van een engagement opofferen. Heermans had niet het minste be zwaar tegen deze geheimhouding. Hij wist, welk een zwaren strijd hij bij zijne aan den raad dezer gemeente gericht. Aan den Raad der Gemeente Goes. Edelachtbare Heeren. Geeft met verschuldigde eerbied te keaaeu, de afdeeling Goes van den Nederlandschen Bond van Werk lieden in Openbare Diensten en Be drijven, gevestigd te Goes, dat zij heeft kennis genomen van het door het Comité ter behartiging van de algemeene belangen van Overheidspersoneel (A. C. O. P.) uit de Bonden van Overheidspersoneel, aangesloten bij het Verbond van Vakvereenigingen, bij Uwe Raad ingediend adres, houdende verzoek te willen besluiten aan het geheele personeel Uwer Gemeente over het jaar 1919, een verlof te verleeaen van tenminste 14 werkdagen en aan ieder lid van Uw personeel bij den aanvang van zijn verlof een bedrag uit te keeren ten minste gelijkstaande met één-vijftfgste van zijn bezoldiging in geld met een minimum van ten minste f 30 dat door haar met bijzondere in genomenheid van dit verzoek is kennis genomen redenen waarom zij Uwen Raad met aandrang verzoekt, op boven bedoeld adres van het A. C. O. P. een gunstige beschikking te willen nemen, 't Welk doende, enz., Het bestuur der afdeeling Goes, van den Ned. Bond van Werkl. in Openh. Diensten en Bedrijven, (w.g.) C. Rijn, Voorzitter. W. van Ginkel, Secr. Goes, 12 Juli 1919. Dubbele moord. Donderdagmiddag zijn te Hengelo moeder zou hebben te overwinnen en wilde dien zoolang mogelijk uitstellen tot het huwelijk den knoop zoude door hakken. Hij kende zijne moeder op dat punt al te goed. Elke vrouw, die brood verdiende, op welke wijze ook, rang schikte zij in één klasse, en hij begreep dat een kunstgreep moest worden aan gewend om Anna als een dame van veel vermogen en bijzondere schoonheid voor te stellen. Tegen het bezwaar van haar naam zou wel raad te vinden zijn. Eenige dagen voor Kerstmis trad Eduard als gewoonlijk hare woning binnen. Een mistroostige trek lag op zjjn voorhoofd en hij hield kramp achtig een brief omklemd. Maar zonder eenig vermoeden ging zij hem blij hartig te gemoet. Arm in arm begaven zij zich naar de huiskamer, waar op tafel een open boek naast een horloge lag. Schertsend vroeg hij haar, of zij op tijd gelezen had. Zij glimlachte hem tegen „Als ik jou wacht, leg ik altijd mijn horloge voor mij neer; mijn japon zou maar slijten, als ik het telkens moest te voorschijn halen". Hij frommelde den brief in zijn zak weg en klemde haar in de armen. Het (Geld.) de 60-jarige G. J. Beumer en ziju 84-jarige zuster, wonende een half uur buiten de plaats ver moord gevonden. Z? zijn op beest achtige wijze afgemaakt. Een ambte naar van de belastingen die bij het rondbrengen van de biljetten de woning gesloten vond en de koeien in den stal vreeselijk hoorde loeien, vermoedde onraad en waarschuwde de buren. Door een openstaand luikje ontdekte men de misdaad. Op den deel lag in een grootea plas bloed het lijk der oude vrouw. De burgemeester werd gewaar schuwd. Deze stelde terstond met den rijksveldwachter een onderzoek in. Men vond op den deel het lijk der vrouw en een zes meter verder in een gangetje eveneens in een bloedbad den ouden boer met afge sneden hals en een vijftal wonden aan het hoofd. In de nabijheid lag een greep, waarvan de steel bloed vlekken bevatte en waarmee de gruweldaad waarschijnlijk zal zijn gepleegd. Bloedsporen doen ver moeden, dat de boer getracht heeft door de voordeur te ontkomen. Hij schijnt daar aangegrepen en neerge slagen te zijn. De schedel was totaal verbrijzeld. Er wordt niets vermist, Een vrij aanzienlijk bedrag werd in een koffer onder een hoop lompen gevonden. De moordenaars hebben het geld vermoedelijk op een andere plaats gezocht, ze zijn vrij zeker met leege handen vertrokken. De moord is vermoedelijk overdag gepleegd. De bedden waren onbeslapen, terwijl naburige boeren constateerden dat de koeien Donderdagmorgen voor het laatst gemolken moeten zijn. 's Middags tusschen 3 en 5 uur was hem onmogelijk mede te deelen, dat hij verplicht was de kerstvacantie bij de zijnen door te brengen. En de weggestoken brief had dit besluit noodzakelijk gemaakt. Hij kwam van zijn moeder, die van de beweegreden, door hem en Anna spitsvondig bedacht, niets wilde weten. Trouwens, als het noodzakelijke van ziju komst noemde zijn moeder niet het feest waarvan hij zich onder het gewicht zijner studiën had kunnen af maken maar het uitzicht dat zijn zuster een goede partij zou doen. Eduard was bij deze gewichtige aange legenheid niet te ontberen bovendien moest er een geldkwestie worden uit gemaakt. De toekomst van Charlotte eischte bijzondere uitgaven en maatrege len, waarbij hij van raad en daad moest dienen, en zijn moeder bepaalde in haar schrijven zelfs den dag, waarop hij in zijn geboortestad diende te arriveeren. Dienzelfden dag had hij nog een rose briefje van zijn zuster ontvangen, waarin zij hem schreef, dat Louise's vader, mr. Van Ariche», een soirée- musicale zou geven, dus dat hij zijn rok niet moest vergeten, omdat Louise I natuurlijk op hem rekende. IsJL Goes. het muzfekgezs haar eerste zomerconcert geven voor hare kunstlievende leden in den tuin der Sociëteit V, O. V. Goes. De heer F. van Twisk, di recteur van het Postkantoor alhier, is gekozen tot plaatsvervangend voorzitter van de permanente com missie van beroep, bij de posterijen, telegrafie en telefonie. Goes. Te Breda slaagde Zaterdag 12 dezer voor het handelsdiploma DOOR Goes. De afdeeling Goes, van den f Nederlandschen Bond van Werk lieden in openbare diensten en be- drijven, heeft het volgende adres

Volksblad | 1919 | | pagina 1