No.47, Woensdag 11 Juni 1919 42° Jaargang FEUILLETON, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur1 te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon en J. A. Ross. Advertentiën 8 ct, per regel, behalve dfecstaanvrager?, die tegen 7 ct, per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjariags-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigisges, aict meer das ach' regels beslaande, voor dess prijs van 65 cent. NEDERLAND. Punten van behandeling zijn I, Jaarverslag 2. Rekening 3. Distri butie 1 Mei 191931 Maart 1920; 4. Turf. Vertrouwelijks medsdesiingeu van An éne Lupin. EHN HELSCHE VALSTRIK „O, daar zie ik den heer Marquenne, die rne wenktEen oogenblik maarblijft u maar even staan". Hij baande zich inet zijn schouders een weg door de menigte. Nicolaas Dugrival volgde hem een oogenblik met de oogen. Toen hij hem uit het gezicht verloren had, ging hij een weinig terzijde, om .niet in het gedrang- te komen. Er verliepen eenige minuten. De zesde ren zou juist beginnen, toen Du grival zijn vrouw eu zijn neef zag, die hem zochten. Hij legde hun uit, dat de inspecteur Delangle een conferentie had met den Officier van Justitie. „Je hebt je geld toch nog vroeg zijn vrouw hem. „Drommels," antwoordde hij, „ik zweer je, dat de inspecteur en ik voor zichtig zijn geweest." Hij tastte naar zijn vest, uitte een gesmoorden kreet, stak de hand in zijn zak en begon verward te stotteren, De uitslag vaa hei muziekcon cours gehouden op Maandag 2cu Pinksterdag te 's Heer Arendskerke is ais volgt r Harmonie 3de Afdeeling 1. St. Ceacilia, Vlissingen, 50 p. Fanfare 3de Afdeeling: 2. Excelsior, 's H. Arendskerke, 50 p.; 3. Oosterlandsch Fanfare, Ooster- lacd 42 p. Fanfare 2de Afdeeling 4. Oefening kweekt Kunst, We- meldfnge, 44 p.5- Scheldegalm, Hansweert, 522/s p. Harmonie 2da Afdeeling 6. Euphooia, Goes, 50 p. 7. Ons Genoegen, Vlissingen, 542/3 P- Harmonie, Hulst, 46 2/s p.9. Apollo, Wissenkerke, 422/a p. Fanfare 4e Afdeeling 10. Vooruit, Waarde, 42 p.; 11. Concordia, Krabbendijke, 502/3 p. 12. Oefening kweekt kunst, Borssele, 42 p.23. Prinses Juüana, Baarland, 33 V3 P- H- Fost-faafare, Vlissingen, 50 p.; 15. Wilhelmina, Colijnsplaat, 44 p. 16. Ons genoegen, Kamperland, 36 p.17, Con Amore, Noordgouwe, 25 '/s p. 18. De Houthandel Walche ren, Middelburg, 42 p,, 19, Con Affes- zione, Kwadendamme, 332/a p. 20. Ons genoegen, Kapelle, 52 p. De moordaanslag te Philippine. De oud-burgemeester van Philip pine, die Woensdagnacht in zijn woning door roovers werd overvallen en door een revolverschot in het hoofd werd verwond, is Vrijdagvoor middag voor het onderzoek naar den toestand van zija schedel overge bracht naar het ziekenhuis te Ter Neuzen. Belasting op waardevermeerdering. Omtrent de plannen tot het In dienen van een ontwerp, dat be doelt den Minister van Financiën in staat te stellen 30 pet. van alle waardevermeerdering vaa roerend en onroerend goed tusschen 1 Mei 1916 en 1 Mei 19:9 te heffen, kun nen wij mededeelen, dat periodieke I heffingen in het voornemen liggen. Het zou niet de bedoeling zijn, de Regeericg tot slechts ééa heffing te machtigen. Hieraan kan worden toegevoegd, dat de opbrengst der heffiug, die uiteraard slechts zeer vaag kan wor den geraamd, doch op ten minste tweehonderd millioen kan worden gesteld, bestemd zou worden voor delging der crisisuitgaven en zoo s terwijl mevrouw Dugrival stamelde: „Watwat is er „Gestolen" kermde hij „mijn portefeuille vijftig bankbiljetten „Neen"schreeuwde zij, „dat kan niet „Jawel, de inspecteur.... die schurk.... heeft het gedaan" Zij begon huilend te schreeuwen „Houdt den diefMijn man is besto len vijftig duizend francs, wij zyn verloren houdt den dief Spoedig waren zij door agenten om ringd en naar het politiebureau ge bracht. Dugrival liet zich verstomd van schrik meevoeren. Zijn vrouw schreeuwde steeds en beschuldigde den zoogenaamden inspecteur. „Laat men hem zoeken Hij moei gevonden worden Een bruine jas_en een puntbaard. O, de ellendeling, wat\heeft hij ons beet gehad Vijftig duizend francs Maar maaar Wat doe je Dugrival Met een sprong was zi] naast haar man. Te laat 1 Hij had den loop van een revolver tegeu zijn slaap gedrukt er kloakt een knalDugrival viel. Hij was dood. Men heeft nog niet vergeten welk een ophef de couranten maakten van dfe binnenkort aanzienlijk mochten dalen voor snellere aflossing der crlsisleeuiagen. Ia ieder geval zal de opbrengst, volgens de bestaasde plannen, niet aan den gewonen dienst ten goede komen. Luitenant Vogel in Den Haag. De Duitsche luitenant Vogel, die in verband met den moord op Rosa Lux.mburg en Lfebkuecht veroor deeld is en daarna wist te ontvluch ten, becit zich, naar thans gebleken is, inderdaad onder een valschen saam naar Nederland begeven en wsl naar Den Haag, waar- hij zich vrijwillig heeft aangemeld bij den heer Hordijk, hoofd van het Vreem- delingenbureau, Imheffplein. Hem is thans op grond vaa artikel 19 de* Vreemdelingenwet een be paald verblijf binnen het Rijk aan gewezen. Alvorens Vogel's vlucht bekend was en bijzonderheden daaromtrent in de binnen ea buitenlandsche pers openbaar waren gemaakt, zoodat ook nog niet bekend kon zijn, dat hij zich order den valschen naam van Kurt Felsel verwijderd had, de lui tenant Vogel zich onder laatstbe doelde valschen naam had aange meld bij de centrale recherche der Haagsche politie. Daar zich bij dien tak van dienst dagelijks zooveel vreemdelingen ko men melden, is aan deze vreemdeling niet meer dan de gewone aandacht gewijd, onbekend als men zooals gezegd was met de aan dien naam verbonden omstandigheden. Toea echter later de vlucht onder den naam van Kurt Felsen bekend werd, herinnerde de recherche zich deze zaak en hoe zij de gelegenheid aangegrepen om de politie van zorge loosheid en onhandigheid te beschul digen. Hoe was het mogelijk, dat een zakkenroller, zoo maar op klaarlichten dag en op een publieke plaats, de rol kon spelen van inspecteur en ongestraft een eerlijk man plunderen De vrouw van Nicolas Dugrival hield de courantenpraatjes gaande door haar klachten en de interviews, die zij verleende. Een correspondent was er in geslaagd haar te fotografeeren voor het lijk van haar echtgenoot, terwijl zij de hand uitstak en zwoer zich te zullen wreken. Dicht bij haar stond haar neef Gabriël met een uitdrukking vol haat op zijn gezicht. Ook hij had in enkele besliste woorden gezworen, den moor denaar te vervolgen en te vinden. Men beschreef hun eenvoudige wo ning in de Batignolles en daar al hun geld gestolen was, opende een sport blad een inschrijving ten hunnen gunste. Wat den geheimzinnigen Delangle betrof, hij bleef onvindbaar. Twee individuen werden gearresteerd, die men dadelijk weer in vrijheid moest stellen. Telkens dacht men hem op het spoor te zijn, tot het weer bleek, dat men zich vergist hadmen noemde de aanmelding vaa iemand ouder dien naam. Zij stalde nu ijlings eea onderzoek in, en speurde na, dat zich in het hotel De Zalm, in de Molenstraat, iemand van dien naam zou bevinden. Hier was echter met recht de vogel wel gevlogen. Verdere aasporingen leidden tot geen resultaat totdat nu Vogel zich vrijwillig heeft aaagemeld. Uitvoer vaa vee. Zaterdag werden aan het station D. P. te R'dam, 50 drachtige en melk koeien ingeladen met bestemming Kieldrecht (Brigië). Kostbare >Crisiszaken" In het eindverslag der Eerste Ka mer op het ontwerp inzake de kosten der afdeeling Crisiszaken, werd o m. de opmerking gemaakt, dat ten be hoeve van de inrichting der zooge naamde crisisbureaux exobitante sommen waren besteed, o. a. voor de verbouwing der zolderverdieping van het hoofdgebouw van het De partement 1 5 l .000 en voor den bouw van een hulpgebouw in den tuin van het hoofdgebouw f 135.000. Op zuingheid werd ten zéérste aangedrongen. Amerika contra Holland. Maandagnacht om kwart over twaalf ontstond op de Schiedamsche- dijk te Amsterdam een vechtpartij tusschen een 50-tal Amerikaansche soldaten en burgers. Daar deze wed strijd zich niet kenmerkte door fair play", heeft de politie, als scheids rechter opgetreden, de wederzijdsche partijen uit het veld verwijderd. Niet met een onmiddellijk opgevolgd be- verscheidene namen en eindelijk be schuldigde men Arsène Lupin, waarop de beruchte inbreker zes dagen na het voorval het volgende telegram uit New-York zond „Ik protesteer vol verontwaardiging tegen de lasterlijke aanklacht, uitge vonden door de politie, die ten einde raad is." „Ik betuig", luidde het telegram verder, „mijn medegevoel aan de onge lukkige slachtoffers en geef mijn bankier order om hun vijftig duizend francs ter hand te stellen. Lupin". Inderdaad schelde een dag later een onbekende aan de deur vau mevrouw Dugrival en stelde haar een enveloppe ter hand. Deze bevatte vijftig biljetten van 1000 francs. Deze gift was niet geschikt om de praatjes te doen bedaren. Maar er gebeurde nog iets anders, dat opnieuw een geweldig opzien baarde en van mond tot mond ging. Twee dagen later werden de bewoners, die het zelfde huis bewoonden, als mevrouw Dugrival en Gabriël tegen vier uur in den morgen gewekt door een vree- selijk gegil. Men snelde toe. De con cierge slaagde er in de deur te openen. Gees. Door de Vereenigiag van Brandstoffencommisstes in de pro vincie Zeeland zal een vergadering worden gehouden op Donderdag 12 Juni 1919, des namiddags 1.30 uur in hotel Centraal, alhier. Ooei. Da Commissie belast mat de uit reiking vsn militairs schoenen en*, maakt bekend, dat e.i. Zaterdag 14 Jnni v*n des avcads 8—9 30 op ds b&voczafel van da Koranbenrs gelegon- haid bestaat tot passen van militaire echoeneo. De prijs is f 8,— k contant. Da neg voorradige schoanea sljt? ge heel nitaw sn ie 1918 vervaardigd.

Volksblad | 1919 | | pagina 1