Vrijdag een zitting houden teneinde benoemd te verklaren den candidaat J, A. Flink, die naar de volgorde, vastgesteld overeenkomstig art. 104 der Kieswet, voor benoeming in aanmerking komt. Bbvolkino. 2e helft Mei 1919. Ingekomen. W. Visser, landmeter nit 's Graven» hage, Westwal 205a; J. Gunst, tim- mermacsehkneeht nlt Heerlen, Tromp straat 53C. van Noorden, machinist uit Bussom, Gaczepoortstraat 203; C. P. van de Velde, reislger van Rot» terdam,- Paardeweg 70a; C. M. de Gras ff, vr. van B. Moelker, uit Rot terdam, JttUanastraat 36; H. Brans, typograaf uit Alkmaar, Voorstad 117. Vertrokken. M. Hijman, bouwk. opzichter naar Tilbnrg Ja. van Agtmael, vr. van A. de Jonge, zonder beroep, naar Bergen op Zoom; E. J. Rijerse, ver pleegster naar LoosaninenMa. van Heerium, huishoudster naar Dreumel (G.)H Kexsik», tuinman naar VHs sin* en, A. Hese, kleermaker naar Namen (België); J. M. de Bruine, loodgieterBknecht naar Ouderkerk a/d. IJielC. Oranje, winkelier naar Am sterdam; P. J. v. Bent, telegrafist naar RotterdamF. Kole, schaap herder naar Floating»; J. L. Cense, zonder beroep naar 's Heer Abtakerke; Ma. Valkierie Conté, zonder beroep, naar VlissingenA. Joppe, kantoor bediende naar Brielle; H. Molenaar, onderwijzer naar Haarlemmerliede. Nxdbrl. Mbijjesbond. Woensdagavond vierde de Goeiche Afdeeling van den Nederl. Mei«j«s bond haar lid» Jaarfeest. In het met bloemen feestelijk versierde zaaltje in het Lokaal WQnga&rdstraat waren een 100ul jonge meisjes in vrool^ke, dank bare stemming bijeen. Na gebed en een hartelijk woord van welkom der Presidente werden de verslagen van Secretaresse en Penningmeeateresse voorgelezen, terwijl de laatste tevens een verslag gaf van het Zieken fond» je, dat bijeengebracht wordt door vrij willige giften op lederen Bondsavond en dat ten doe! beeft de zieke bonds- susters van versterkende middelen, versnaperingen enz. te voorzien. Dat er onder de bondsleden groate liefde voor dit werk is, bljjkt wel uit de groote som, die ieder jaar voor dit doel bijeenkomt. Op op desen feestdag waren de zieken niet vergetenaan ieder was een doos met versnaperingen en bloemen gebracht, wat den zieken zesr verblijdde, omdat zQ daaruit zagen, dat ze niet vergeten worden. De feestavond was voor allen een goede avondvele liederen nit den H. W. S. Bundel werden gezongen, terwjjl limonade en koekjes werden rondgediend. Mej. v. d. Bosch las het aandoenljk verbaal voor van Mej. Kuiper: ,Als dood en leven kampen*, terwjji de presidente, mej. P. Janssen, eindigde met een b{j nelbespreking naar aanleiding van Johannes 4. ,de Samaritaansche vrouw". De Meisjesbond, of m. a. w. de Vereenigiog van Christen Jonge Vrouwen werkt met grooteu zegen ook in. onze stad. Het doel is, om zteeds meer onderwezen te worden in Gods Woord en elkander te helpen, waar dit mogelijk is, ie den strijd des levens. Het motto van den Bond .Dient elkander door de Liefde" moet geen klank, doch werkelijkheid sjn. Eenmaal per maand wordt de Bonds- avond gehouden, waar bijbelverkla ring door de presidente steeds hoofd zaak is, ieder kan over het behandelde hare vragen stellenbovendien staat de Vragenbus gereed, om vragen op te nemen over alle mogelijke onder werpen of punten, waarvoor men zelf geen oplossing weet. De bibliotheek onder leiding van mej. J. J. Donner, vindt steeds goeden aftrek, wat ook niet te verwonderen is, waar in den Catalogus zooveel boelende boeken met goede strekking voorbanden zijn- Voor alle meisjes, uit welken stand ook, staat de Bond open als gast kan men komen kennis maken, terwijl de presidente bereid is, alle verdere in- itchtlDgen te geren. G. Cs. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat verkrijgbaar is van 7 Juni tot en met 13 Juni 1919: Op bon 45, 2 ons W. of Br. Boonen. 46, 1 ons Erwten. 47, l^ons Jam. 48, 1 ons Rijst. 49, 1 ons Havermout. 50, 3ya ons Suiker. Op bon 104, 105, 106, 107, 108, 109 Aardappelen. Te Uden is een 15-jarige knaap door het te veel eten van onrijpe bessen overleden. Een jeugdige messensteker. Te Muiden kregen twee jongens een van dertien en een van tien jaar twist. De oudste schijnt den jongste zqo gesard te hebben, dat deze zich dermate opwond, dat hij zijn tegen stander met een knipmes een twee tal wonden in den rechterschouder toebracht. De getroffene, een pas hersteld tuberculoselijder, moest on der geneeskundige hulp worden ge steld. Een Nederlandsch stoomschip ge zonken. De bemanning gered. Een stoomdrifter heeft bij de Tyne aan land gezet de bemanning van het Nederlandsche s.s. „Harlingen", dat op de Noordzee op een mijn is geioopen en gezonken. Een jeugdig oplichter. De landbouwer De Ceuninck te Cadzand is de dupe geworden van de practijken van een jeugdigen, doch geraffineerden dief, een 17-ja- rigen zoon van welgestelde ouders uit Middelburg. De jongen gaf zich uit als de zoon van den eigenaar van de hofstede en zeide, dat bij voor zijn vader opmeetingen kwam doen, omdat er veranderingen moes ten plaats hebben. Hem werd een zit- en slaapvertrek aangeboden. Toen hij des avonds zeide even naar Oost- burg te moeten om een boodschap te doen, keerde hij niet terug en ook den volgenden morgen verscheen hij niet. Het bleek, dat de gast i 6000 uit een kast had medegenomen. Hiervan had het jongmensch te Oost burg o.a. zich een motorrijwiel ge kocht, voorgevende te Nijmegen te wonen en naar België te moeten voor zaken. Werkelijk schijnt hij zonder rijbewijs of document de grens over gegaan te zijn. Maar toch is hij dan weer spoedig naar Nederland teruggekeerd. Hij is te Moerdijk aangehouden en thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middel burg. Tegen den zomertijd. Het Dag. bestuur van de Gron. Maatschappij van Landbouw acht het een algemeen Nederlandsch landbouwbelang dat de wederinstel ling van den >zomertijdc het volgend jaar voorkomen wordt. Het plan is, het Kon. Ned. Landb. Comité te verzoeken een krachtige algemeene actie te voeren om de betrokken wet ingetrokken te krijgen. Invoer van steenkolen. Voor het vervoer van steenkolen, cokes en briketten van Duitschland naar Nederlandsche stations zullen over Zevenaar gedurende 6 dagen per week; tot nader Order dagelijks twee extra treinen loopen, elke trein van 55 wagons. Gasverstikking. Te Haarlem heeit men den 72- jarigen Jansen, wonende in de Dubbele Buurt, dood op zijn stoel bij de tafel gevonden. De man bleek door gasverstikking te zijn overleden. Zijn vrouw, die op bezoek bij familie was, kwam bij haar thuiskomst tot deze treurige ontdekking. Onder zand bedolven. Onder een zandafschuiving te Noordwijk aan Zee is een 12-jarig meisje bedolven geraakt en omge komen. Als in den goeden, ouden tijd. Donderdag werd te Soerendonk een partij eieren in beslag genomen en in het openbaar geveild. Ze brach ten 2 a 3 cent per stuk op. De Deventer knikkerschutters gepakt. De politie heeft de veroorzakers van den knikker-regen te Deventer in handen weten te krijgen. Het bleken eenige jongelui te zijn, die door de berichten uit andere plaatsen aangelokt, hadden besloten, ook in de IJselstad zooiets op touw te zetten. Zondagsheiliging iu praktijk. Een inwoner van het bij uitstek orthodox gedeelte der gemeente Ede, aanvaardt het aldaar geliefd denkbeeld der Zondagsheiliging in zijn uiterste consequentieseiken Zaterdagavond haalt hij den haan uit het kippenhok tot 's Maandags morgens, om hem in eenzame af zondering te laten overpeinzen de ijdelheid der waereldscbe vermaken. Duur hooi. Bij de te Wolvega gehouden hooilandverhuringen waren de prijzen weer aanmerkelijk hooger dan ver leden jaar, sommige perceelen zelfs 80 k 90 meer. Een stuk hooiland in normale tijden verhuurd voor f 60, bracht nu f 1051 op, verleden jaar f 601. De moord op den oud-burge meester van Philippine. Woensdagnacht omstreeks half twee overviel een zestal onbekenden de hoeve van den bekenden oud burgemeester van Philippe, E. de Ceulenaere. Deze, die waarschijnlijk is opgestaan om verzet te bieden, werd door hen neergeschoten met een revolver. De kogel drong hem door het rechteroog en verliet het hoofd langs het oor. Zijn vrouw werd onder bedreiging met een revolver genoodzaakt geld te wijzen, wat zij deed. Ongeveer 6000 francs namen de misdadigers mee. Na hun vertrek wekte de vrouw de in de schuur slapende knechts en waarschuwde zij de politie. Ook riep zij geneeskundige hulp in van dokter Deyer te Hoek. Indien het hevig bloedverlies kan gestuit worden, bestaat er kans op behoud van den heer Ceulenaere. De marechaussee stelt een uitgebreid onderzoek in. Sporen wijzen er op dat de misda digers over de grens vertrokken zijn. Het parket uit Middelburg wordt verwacht. Doodslag te Denekamp. De gebrs, W. te Denekamp leef den den laatsten tijd op gespannen voet met hun buurman Scholten. Allerlei kleinigheden hadden die onaangename verstandhouding doen ontstaan. De gebrs. W. waren van oordeel, dat de maat van ergernis was vol- geloopen. Op 'n avond zei de oudste Joh9. Hendrfkus tot z'n jongeren broer Hendrik Johs.„we zullen S, opwachten en hem eens behoorlijk aframmelen". H. J. was hier eerst niet voor te vinden, maar stemde er ten slotte in toe. Beiden wapenden zich met 'n stok van plm. 7 c.M. dikte en wachtten S. op, die op de fiets moest passeeren. Toen hij bij hen was gekomen, rolden de slagen op het hoofd van Sdie kermend van de fiets viel, om niet meer op te staan. Kort na de mishandeling stierf hij. Dr. Sillevis constateerde schedelbreuk, verscheuring van het hersenvlies en bloeduitstorting in de hersenen. De officier noemde de mishande ling 'n schandelijk feit, dat niet in 'n beschaafde maatschappij thuis hoort. Hij eischte tegen J. H. W. 9 jaar en tegen H. J. W. 8 jaar ge vangenisstraf. De verdediger mr. J. de Vrieze van Amsterdam, bepleitte clementie voor H. J. W., die zich aanvankelijk tegen de voorgenomen mishandeling had verzet, maar later uit solidari teit er in had toegestemd. Als verzachtende omstandigheid voor den eerste beklaagde voerde hij aan, dat deze gedurig door zijn slachtoffer werd gedwarsboomd. Pleiter hoopte dat de rechtbank bij de strafbepaling hiermee rekening zou houden. De verplaatsing van de »Zeeland". De Provinciale Veflingscommissie in Zeeland heeft zich met een adres gericht tot den minister van Binnen- landsche Zaken, waarin er op gewe zen wordt, dat ook de tuinbouw zeer zal lijden door eventueele verplaatsing van de „Zeeland" van VHssingen naar Rotterdam, omdat het spoedig aan bederf onderhevige fruit langs een grooten omweg naar Engeland zal moeten worden gezonden, terwijl ook het verkeer met de centra van Nederland en vooral ook met Duitsch land door inkrimping van den spoor wegdienst zeer zal verminderen. De commissie verzoekt den minister zijnen iavloed aan te wenden, opdat deze groote schade aan den tuin bouw van Zeeland bespaard worde. Toenemend reizigersvervoer. Met de mailboot »Prins Hendrik" der maatschappij Zeeland" kwamen Dinsdag 142 personen mede, terwijl het aantal anders in den laatsten tijd tusschen 40 en 60 varieerde, alleen Zaterdag was het lil. De passen van België naar Neder land. Nog altijd wordt een pas vereischt om van België naar Nederland te reizen. In de bureelen van den Mili tairen Veiligheidsdienst verwacht men echter weldra een veel eenvoudiger regeling. Voor 't verkeer tusschen België en bezet Duitschland is deze reeds ingevoerd. Daarvoor wordt geen pas meer gevergd, doch slechts een identiteitsbewijs uit de gemeente waar men woont. Een dergelijke maatregel voor het reizen naar Nederlaod zou een einde maken aan het hopelooze lang wach ten aan de bureaux van den Veilig heidsdienst, waar men 't visa halen moet. Als dan ook maar de formaliteiten op de Nederlandsche consulaten vereenvoudigd worden. Hier te lande verlangt men zeer naar een gemakkelijker verkeer met Nederland. Goes. Te Breda is geslaagd voor het examen acte Lager Onderwijs, mej. B. Witkam van het pensionaat te Etten-Leur. Goes. Op Dinsdag 10 Juni, des namiddags om half twee, zal in de Prins van Oranje gehouden worden de Algemeene vergadering der Zeeuw- sche Landbouw Onderlinge.

Volksblad | 1919 | | pagina 2