4 FEUiLLEÏONa Een gevaarvol aartje. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnemeatsprijs voor Goes 35 cent, fracco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke cummers a 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 Uö*5 te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- est Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Rleeuwens Zooa es J. A. Ross. Advertentlën 8 et. per regel, behalve dienstaauvragen, die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf vaa 3 maal plaatsiug derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dlenstaanvragee. Gr. letters eo afb. naar plaatsruimte. Advertenffën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten es de daarop betrekking hebbeade dankbetuigingen, niet meer das acht regels beslaande, voor den z: van 65 eest, INEJDERLAJm Goes. De heer dr. J. C. de Ruijier de Wildt alhier zal vasaf i Juni fungeeren als secretaris van het college van directeuren der rijks- landbouwproefstatioas. Goes. Onze stadgenoot de heer E, J. Paasse, slaagde bij het te 's Gta- veahage gehouden rnachinistea- examen voor diploma A. Goes. Naar wij vernemen zal op Woensdag 18 Juni a.s. door de Groninger vereeniging van Zaad-, Groenten-, Fruit- en Fruitboomteelt te Wiaschoteo een bezoek brengen aan de tentoonstelling alhier. Eveneens zullen op dien dag ver schillende fruitkweekerijea op Zuid- Beveland en Walcheren worden be zocht. Doodeliik ongeluk met een re volver 1 Woensdag was er wapeninspectie bij het militaire bewakiEgsdetache- ment in de Stadsiieilaadeu te Am sterdam. De manschappen zijn daar niet met geweren, doch met revol- I vers bewapend. De inspectie zou verricht worden door een der sergeanten-majoor- geweermaker van het 73 R. L., een oudgediende, van wiea men ver- wachten zou, dat hij voorzichtig met 1 wapenen kon omgaan. Er werd order gegeven de revol- vers te ontladen, waaraan door som- mige soldates niet voldaan werd. Want de eerste miilitar wiens wapen geïnspecteerd moest worde», had nog patronen ia de revolverkamer. Hem werd order gegeven het wapen te ontladen. De sergeant-majooï-geweermaker aam toea het wapen van den vol genden maa eu haalde den trekker over, in de gedachte, dat dit niet geladen was. Tot aller grooteu schrik klonk een knal ea stortte de eerste militair, die bezig was zijn revolver te ont laden, achterover. De kogel trof hem boven het linkeroog en een paar uur later stierf hij aan zijn verwonding. De zaak wordt door de militaire autoriteiten onderzocht. Kankeraesten. Een eigenaardige mededeeling komt voor in de N.R.Ct. omtrent het bestaan, ook hier te lande, van een zoogenaamd kankeroest en wel te Kinderdijk. De patiënten komen allen voor in bianendijksche huizen en nimmer in buitendijksche (rivierzijde). Binnendijks is de boezem van de Alblasserwaard en nu is er een ?ïj huizen, van de Sociëteit af tot aas de Veerlaao, waar tal vaa patiënten voorkwamen en misschien nog ko mea, zelfs a1 hadde n ze den Kinder dijk reeds jaren ea de infectie verlaten. Het geval is zoo Ef n kankerioos bewoner der hul zen (gezond aangekomen) sterft ge middeld 610 jaar na aaakomst- De meeste patiënten zija mannen. Volgens een onderstelling zou de oorzaak gezocht moeten worden ie. in het boezemwater daar ter plaatse en achter die rij huizen alleen 2e„ in de waterratten, die de infectie over brengen en daar achter die huizen nestelen eu ook weer daar alleen. De. boezem is zeer groot, maar ,,Je bent jezelf niet vanmorgen. Wat is er dan toch gebeurd P Is er iets niet in orde met je.?" „Ja," antwoordde Ronald Barker langzaam en met nadruk. „Wie is er schuld aan „Jij Sir Henry glimlachte. „Ga zitten oude jongen. Als je iets tegen me hebt, zeg 't dan ronduit, ik luister." Barker ging zitten. Hij scheen naar een passend verwijt te zoeken. Eindelijk viel hij met de deur in huis. „Waarom beroofde je me vannacht De magistraat was iemand met ijzeren zelfbeheerschingzijn gezicht drukte noch verwonderiug, noch toorn uit. Geen spier vertrok zich op zijn gelaat. „Hoe kom je erbij, dat ik je van nacht beroofde „Een groote zware man bracht mijn auto tot stilstand op den „Mayfielroad". Hij richtte een pistool op mij en nam mij beurs en horloge af. Die man was jij en niemand anders, Sir Henry!" „Ben ik dan de eenige"\likke man in het distriet Ben ik dan de eerige, die een auto bezit „Neen, maar denk je, dat ik jouw auto niet fan alle merken kan onder scheiden „Mijn beste Barker, denk je niet, dat zoo'a moderne struikroover, als jij beschrijft, buiten zijn district zijn slag zou trachten te slaan „Neen, Sir Henry, ontken 't niet Zelfs je stem klonk mij bekend in bet oor. E11 dan die tooneelspeelsters 1 Arme meisjes, zij moeten alles wat zij hebben zuur verdienenMet dien beurszwendelaar is wat anders. Maar je vriend en die twee meisjes, dat had ik nooit van je kunnen gelooven „Maar waarom moet je 't dan ge looven „Ik zou er op kunnen zweren Toen je de brutaliteit hadt, mijn geleidings draad door te knippen, herkende ik je bij het lantaarnlicht aan het witte vlokje haar, dat uit je masker stak." „Je schijnt een levendige verbeel dingskracht te hebben antwoordde hij. „Kijk Hoilworhly," zeide Barker, zijn hand openend en hem een klein stukje stof toonend. „Zie je dat? Dat. dis ziekte kotnt alleen voor 1» de genoemde huizes. „Iemand, die er gaat wonen, krijgt kanker", zegt men aan den Kin derdijk. Kinderen krijgen de ziekte niet. De schrijver herinnert zich, dat cok in Krimpen a.d. Lek in enkele bin- neadijksche huizen kanker voorkwam wel ia huizen met waterstoepen, gelegen aaa slooten. Hij acht het 't beste eea 50-tal binreawaterratten te vanges op ver schillende plaatsen ea die te onder zoeken, misschien vindt mes in die dieren dé oorzaak der besmetting. De invoering van de nieuws spoor- wegdie&stregeliög is definitief vast gesteld op 30 Juni. Doodelijke beet van een rat Een kindje van enkele maanden, vao J. Mte Ssrlikum, werd dezer dagen door een rat gebeten en is thasosaa» bloedvergiftiging overleden. Weinig kersen 1 Mea verwacht ia de Betuwe dat drr' kerseaoogst zeer zal tegenvallen, ondanks dan prachtigen bloeh De vrucht valt ia groote massa's af, zoodat slechts ijle trossen overblijven, In vele boomgaarden zit nog geen derde gewas. Vergiftigd door karnemelk 1 Te Zaandam hc-bbeo zich ia een groot aantal gezinnen aan Visschers- hop en Bleekerstraat vergiftigings verschijnselen voorgedaan. Bij onderzoek is gebleken, dat al die patiënten karnemelk van eeazelf- den boer hadden gebruikt zonder deze vooraf te koken. De gevalles waren echter niet van •ssssBsxsmcsssBssmaÊBÊaiaaam -^x&^tamassssamssaaaessgiBssam lag op den grond, naast tie auto der jonge dames. Je moet zijn blijven hangen, toen je van je auto sprong. Laat nu eens je zwarte autojas halen." „Dat is niet noodig," antwoordde de baron. „Ik zal je nu alles ver tellen. Eerstens, dat je volkomen gelijk had, toen je beweerde, dat ik je van nacht heb beroofd en verder eerlijk op mijn manier alles opbiechten. Maar eerst wildeHk je iets laten zien." Hij opende een lade en. haalde er twee pakjes uit. „Zij zouden vanavond verzonden zijn. Het eene is aan jou geadresseerd en ik kan 'tje nu wel meteen overhan digen. 't Bevat je horloge en je beurs, 't Andere pakje is aan de beide jonge dames geadresseerd en hun eigendom is erin gepakt. En nu nog over Sir George Wilde, deelgenoot van Wilde en Guygendorf, de oprichters van de zoo beruchte Indyale Bank, Je weet, dat ik niet rijk ben. Toen Black Dulip met de paardenrennen te Derby verloor, was dit een zware slag voor mij. Ik had een klein legaat en die duivelsche bank keerde zeven percent uit. Ik kende Wilde en vroeg hem of dit geld veilig geborgen was. Hij zeide van i dsn allerergstea sard, zocdat geen I der patiënten blijvende nadeelige gevolgen heeft oedervondea. Het vermoorde knaapje. Mea weet, dat in de droeve móórd al zaak in het Oostzaaergat oog steeds j gezocht wordt naar boord e» dasje i van het vermoorde knaapje Dirk van Leeuwen, daar dit de stille ge tuigen zouden zija van het feit, dat Sn de roesboot geweld op het slacht offer zou zijn gepleegd. Da justitie had den heer v. Ledden Hulsebos een crediet toegestaan om tot het opsporen van deze voorwerpen proeven te doen nemea door duikers ia duikerpak, nadat de vroegere pc- gingen door zwemdufkers geea resul taat hadden gehad. Vrijdagmorgen aldus deelt het N. v. d, D. mede waren daartoe de hecren Engelhart, vader en 2 zoo as uit Velzeroord met huo attri buten per IJmuider boot aangekomen, welke sa overlading der pakken enz. cp de poliiieboot, onmiddellijk in het Oostzaaergat hun onderzoek hebbes; aangevangen, bijgestaan door de politie. Allereerst heeft toen de 43-jarige zoon ruim 3 uur onder water gezocht, waarna de 31-jarige zoon op den bodem van het Oostzaeergat de systematische nasporitigen heeft ver volgd. Ruim 7 uur Vrijdagavond is daarop de bijna 70-jarige vader Engelhart, die dea gebeden dag als z.g. lijn- voerder alies van het dek uit geregeld had voor zijn onder water vertoevende zoons, zelf in het duikerpak gestapt. Even over 7 Het hij zich langs de ladder buiten boord glijden. Even balfacht liet hij door een stelsel ja. Ik belegde het bij hem en binnen achtenveertig uren was alles verloren. Later kwam uit, dat Wilde al drie maanden ïaug wist, dat niets hem meer kon redden en toch nam hij mijn beetje nog op zijn zinkend schip. Hij had er niet veel schade bij geleden, want bij bleef schatrijk, maar ik had al mijn kapitaal verloren. Ik zag hem en hij lachte me in mijn gezicht uit en zeide mij, dat dit een goed lesje voor me geweest was. Toen zwoer ik bij hoog en laag, dat ik met hem zou afrekenen. Ik wist, dat hij Zondag avond van Castbourne kwam en een goed gevulde portefeuille op zak bad. Die is nu mijn portefeuille geworden." „Dat is goed en wel. Maar wat omtrent mij en de meisjes „Kun je veronderstellen, dat ik alleen dien eenen persoonlijken vijand zou kunnen aanvallen, zonder de verdenking op mij te laden Ik moest me als een gewoon struikroover voordoen en hem als bij toeval aanvallen. Ik ver schanste me op den weg en wachtte zoo de kans af. Alsof de duivel het zelf gewild had, stuitte ik het eerst op jou. Ik was gedwongen het spelletje voort te zetten, Hetzelfde met de

Volksblad | 1919 | | pagina 1